Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna www.pzw.gda.pl
PZW Gdańsk Forum dyskusyjne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wietcisa - pstrągowisko - śmietnisko

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Gdzie byłeś? Co złowiłeś? Na co złowiłeś? ...:)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Minus
Wędkarz

PostWysłany: Wto Mar 23, 2010 23:07    Temat postu: Wietcisa - pstrągowisko - śmietnisko Odpowiedz z cytatem

byłem sobie parę dni temu nad Wietcisą w okolicach Skarszew i się załamałem tym co zastałem... śmieci leżą, płyną i zalegają na dnie. masakra. Nawet lodówkę na brzegu znalazłem i wózek dziecięcy. Na szczęście udało mi się złowić jednego małego potokowca. Oczywiście wrócił z powrotem do wody.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bartek85
Moczykij

PostWysłany: Sro Mar 24, 2010 7:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Byłem tam jakiś miesiąc temu, na odcinku poniżej miasta jest tak jak piszesz, lodówki nie widziałem ale tysiące butelek PET na wodzie...masakra, wędkować się odechciewa, odcinek powyżej Skarszew jest bardziej czysty.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Minus
Wędkarz

PostWysłany: Sro Mar 24, 2010 10:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no to się chyba wybiorę następnym razem powyżej miasta ale za bardzo nie wiem gdzie dokładnie, Bartek napisz gdzie warto zarzucić spina w górę od Skarszew
Powrót do góry
bartek85
Moczykij

PostWysłany: Sro Mar 24, 2010 20:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Łowiłem w górę od mostku zaraz za miastem, nawet kontaktu nie miałem, więc nie doradzę, pozdrawiam.
Powrót do góry
wujas007
Site Admin

PostWysłany: Czw Mar 25, 2010 18:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Koledzy ze Skarszew zebrali w ostatnim czasie coś około 60 wielkich worów tych butelek. To robią miejscowi...oszczędzają parszywce na wywózce śmieci... chłopcy ze Skarszew zrobili co mogli, ale całego zasyfiałego świata w kilku chłopa się nie posprząta...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Minus
Wędkarz

PostWysłany: Czw Mar 25, 2010 20:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jutro znowu wypadzik na Wietcisę... trzymajta kciuki
Powrót do góry
Minus
Wędkarz

PostWysłany: Pią Mar 26, 2010 20:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Potoki dzisiaj były bardzo ostrożne i chimeryczne. Miałem 3 pobicia ale rybki nie wyciągnąłem niestety, jedna była już holowana ale zeszła. Brały z samego rana pomiędzy 6 a 8 potem dość mocno operowało słoneczko i się skończyły brania. Żaby się pojawiły i chyba trzeba woblery zastąpić imitacjami żabek. Potem pojechałem na rozlewisko Raduni pomiędzy Straszynem a Juszkowem i złowiłem na bolonkę jedną płoteczkę
Powrót do góry
WM
Wędkarz

PostWysłany: Pią Mar 26, 2010 21:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Minus napisał:
Żaby się pojawiły i chyba trzeba woblery zastąpić imitacjami żabek.

...albo załóż woblera,ale takiego małego,pękatego bączka np. http://www.sovereignsuperbaits.co.uk/Lures/salmo_boxers.jpg
i prowadź przy samych burtach brzegowych.Mi ta taktyka się sprawdza Wink
Powrót do góry
Minus
Wędkarz

PostWysłany: Sob Mar 27, 2010 9:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WM napisał:
Minus napisał:
Żaby się pojawiły i chyba trzeba woblery zastąpić imitacjami żabek.

...albo załóż woblera,ale takiego małego,pękatego bączka np. http://www.sovereignsuperbaits.co.uk/Lures/salmo_boxers.jpg
i prowadź przy samych burtach brzegowych.Mi ta taktyka się sprawdza Wink

to jest słuszna koncepcja...Dzięki
Powrót do góry
angelos
Kandydat na wędkarza

PostWysłany: Pią Lis 11, 2011 2:20    Temat postu: wodę tę znam dobrze Odpowiedz z cytatem

Bywam często w Skarszewach . Łowienie w tej wodzie jest strasznie ciężkie , ze względu na całą masę występujących w wodzie zaczepów . Spining odpada pozostaje tylko mucha na ,którą miejscowi mają dobre efekty . Sam widziałem w tym roku jak w mojej obecności miejscowy trafił ładnego potoka a w koszu miał jeszcze trzy podobne . Z rozmów z miejscowymi wiem , że ryby jest sporo i to całkiem ładnych rozmiarów . Sam przez godzinę łowienia trafiłem 2 potoki i kilka pustych pobić . Myślę , że wodę można spokojne można polecić bo ryba jest , choć jet to łowisko bardzo trudne ze względu na wspomnianą duża liczbę zaczepów .
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Gdzie byłeś? Co złowiłeś? Na co złowiłeś? ...:) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: