Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna www.pzw.gda.pl
PZW Gdańsk Forum dyskusyjne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Godziszewo

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Gdzie byłeś? Co złowiłeś? Na co złowiłeś? ...:)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
hszankowski

PostWysłany: Sro Sty 06, 2010 21:33    Temat postu: Godziszewo Odpowiedz z cytatem

Witam.
Byłem dziś z kumplem. Grubość lodu wynosiła od 14 do 16cm.Pogoda całkiem sprzyjająca, prawie bezwietrznie, lekkie zachmurzenie i w miarę mały mróz. Wyniki? kiepskie... kilka okonków i jedna płotka. Wszystko w wymiarze "pożal się boże" Razz Łowiliśmy na północnej stronie na mormyszkę oraz blaszkę.Wszyscy koledzy, których spotkałem mieli wyniki podobne do nas niestety. był ktoś może w innych miejscach i może się pochwalić lepszymi wynikami?(oby Wink )

P.s. Miałem dziś niecodzienną okazję zobaczyć spore okonie przymierzające się do brania, tzn. wywierciłem przerębel przy rzeczce gdzie jest 1-1.5m głębokości i nachylając się nad przeręblem i jedną ręką zasłaniając światło obserwowałem dno a druga pracowałem blaszką. nagle podpłynęły 2 spore okonie i spanikowałem troszkę...nie wiedziałem czy przynętę uspokoić, czy może właśnie tańczyć? próbowałem i tak i tak w końcu jeden a po 10sek. drugi odpłynęły tam skąd przypłynęły...Czy myślicie, że one mnie widziały i dlatego nie wzięły? tzn. wiem, że na pewno mnie widziały ale czy im to przeszkadzało?(gdyby tak było to chyba by uciekły od razu?)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jurekh
Kandydat na wędkarza

PostWysłany: Wto Sty 19, 2010 16:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam
może wiesz do kogo należy to jezioro i gdzie można wykupić zezwolenia i w ogóle czy warto po prostu pomyślałem że może przyszły sezon spędzę nad tym jeziorem
Powrót do góry
hszankowski

PostWysłany: Sro Sty 20, 2010 22:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zezwolenie kupujesz w sklepie spożywczym w Godziszewie. Kosztuje 5zł/dzień. Z tego co się dowiedziałem od pewnego miejscowego, właściciel w sezonie ma postawione sieci wszędzie gdzie się da i jezioro jest przetrzepane. Tylko w zimę ludzie tam przyjeżdżają pouganiać się za okoniami. Ja tam złowiłem kilaka okonków, wzdręg i płoci o rozmiarach raczej "dziecięcych"Wink
Powrót do góry
chavezz
Moczykij

PostWysłany: Pią Sty 22, 2010 10:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hszanisz panie hszankowski.właściciel wody nie stawia żadnych siatek dobrze to wiem ja i jeszcze kilkadziesiąt osób które tam jeżdzą od lat.byłeś tam raz jedyny i już sie wypowiadasz że nie połapałeś.widocznie musisz sie jeszcze doszkolic poznac wodę .trzeba wiedziec jak łowic i gdzie.znajdz mi wodę gdzie ciągniesz lufy z lodu jedną za drugą.dużego okonia trzeba szukac a jak sie znajdzie to padną 2-3 z jednej dziury.ja tam tydzien nie byłem na godziszewie ale mój kolega połapał ostatnio.największy 44cm co tu więcej mówic.
Powrót do góry
aress
Wędkarz

PostWysłany: Pią Sty 22, 2010 13:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadza się, na łowisku występuje ładny okoń trzeba go tylko poszukać.
Łowisko nie należy do zbyt łatwych i stąd może przekonanie o słabym rybostanie.
Podpowiem tylko że w okolicach trzcin też można znaleźć 30 cm okonie.
Powrót do góry
hszankowski

PostWysłany: Pią Sty 22, 2010 19:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

generale chavezz... Razz Ja tylko zacytowałem słowa pewnego miejscowego. Ja tam byłem tylko raz jak zauważyłeś i owszem wieeele się jeszcze muszę nauczyć, bo marny ze mnie wędkarzyna(zarówno na lodzie jak i w sezonie) gdybyś się może wybierał niedługo na Godziszewo chętnie bym potowarzyszył aby zobaczyć jak się naprawdę łowi i przy okazji udowodniłbyś mi że takie lufy tam pływająWink
Pozdrawiam.

p.s. Nie traktuj tego posta jak ironie, bo ja naprawdę jestem kiepski w łowieniu i nie mam nawet kolegów, którzy by podzielili się doświadczeniem na wodzie, a miejscowy widać wprowadził mnie w błąd, choć mówił, że on tam od tylu lat jeździ ze ho ho...
Powrót do góry
chavezz
Moczykij

PostWysłany: Sob Sty 23, 2010 13:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pływają,pływają.jak będziesz cierpliwy to sam się przekonasz.lód w tym roku będzie bardzo długo .ja jestem 2-3 razy w tygodniu na rybkach wiec może faktycznie mam wieksze szanse od ciebie,ale zdarzaja się dni na godziszewie że jast lipa totalna.
Powrót do góry
Areh
Wędkarz

PostWysłany: Nie Wrz 04, 2011 21:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pierwszy raz dzisiaj odwiedziłem to jeziorko. Siedziałem ze znajomym od 7 do 16.
Efekty - sama drobnica, w dużych ilościach. Kilka leszczy do 25 cm, sporo płotek w przedziale 15-20 cm (jeszcze więcej poniżej tego wymiaru), kilka ślicznych krasnopiórek, jeden lin - tak na oko miał chyba całe 5-6 cm i cała masa uklejek. Największe płotki trafiły się na kukurydzę konserwową. Próbowałem też na białego, ale ten zanim zdążył opaść na dno był zbierany przez uklejki lub płoteczki, wiec szybko z niego zrezygnowałem.
Ilościowo to takiej ilości ryb przy jednej zasiadce w tym roku jeszcze nie złapałem, wagowo - cóż, czasami dwie ryby które zdarzało mi się złapać ważyły więcej niż wszystko to co wyciągnąłem z wody dzisiaj.
Na szczęście pogoda dopisała, rybki w sumie też, wiec wypad uważam za udany.
DaFFy
Wędkarz

PostWysłany: Nie Wrz 25, 2011 22:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ostatnio słyszałem, że tam karp jest w tym jeziorze Smile
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Gdzie byłeś? Co złowiłeś? Na co złowiłeś? ...:) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: