Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna www.pzw.gda.pl
PZW Gdańsk Forum dyskusyjne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Skuteczna metoda łowienia

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Morze nasze morze :)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
DaFFy
Wędkarz

PostWysłany: Pon Gru 14, 2009 14:28    Temat postu: Skuteczna metoda łowienia Odpowiedz z cytatem

Panowie Pytanie.
Długość kija na kuter 2,70 czy 3,00 - oczywiście połów dorsza. ciężary wyrzutu te same 100g/150g/180g/ czy będzie odczuwalna różnica przez te 30cm ???
Arek Gd.
Wędkarz

PostWysłany: Pon Gru 14, 2009 16:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak dla mnie 2,7 to max , może też się zdarzyć że będziesz łowił na mniejszych jednostkach, gdzie kije 2m- 2,4m są idealne. 3m tyką może być ciężko
slawencjusz21
Wędkarz

PostWysłany: Pon Gru 14, 2009 18:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

podzielam zdanie Arka 2,70 m to max a nawet często bywa zbyt długi i niewygodnie nim operowac na małej łodzi (a na takiej najczęściej łowię). jeśli chciałbym rzucic przynętę daleko to wybrałbym 3 m ale jak ja biorę zamach to pozaczepiam ludzi łowiących za plecami (nie jestem jeszcze zbyt doświadczonym wędkarzem morskim ledwie kilkanaście rejsów) a jak opuszczam przynętę pod łódź-kuter to wystarcza krótszy kij nawet 2,10 m. pozdr
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Minus
Wędkarz

PostWysłany: Pią Lis 19, 2010 17:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

faktycznie z łodzi lepiej mieć krótsze wędzisko bo jest wygodniej ale brania będą bardziej wyczuwalne na długim kiju i amortyzacja też lepsza... trzeba znaleźć kompromis. Dla mnie 2,1m to za krótko - kij od szczotki zero kontroli - dobry do szarpaka
Powrót do góry
kuuba
Wędkarz

PostWysłany: Pią Lis 19, 2010 18:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do tego że na dłuższym kiju lepiej czuć brania to się nie zgodzę. Zapewniam że gdy wypróbujesz 2 kije o tych samych parametrach i z tego samego materiału ale o różnej długości to na krótszym lepiej odczujesz pracę przynęty i brania.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Minus
Wędkarz

PostWysłany: Pią Lis 19, 2010 18:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kuuba napisał:
Co do tego że na dłuższym kiju lepiej czuć brania to się nie zgodzę. Zapewniam że gdy wypróbujesz 2 kije o tych samych parametrach i z tego samego materiału ale o różnej długości to na krótszym lepiej odczujesz pracę przynęty i brania.
Pozdrawiam

a pokaż mi dwa kije o różnych długościach i tych samych parametrach - logiczne jest że jeżeli kij jest dłuższy to ma inne parametry bo po to został stworzony jako dłuższy aby mieć inne właściwości niż ten krótki. Zwiększenie długości wędziska powoduje że ma on inną akcję i czułość
Powrót do góry
kuuba
Wędkarz

PostWysłany: Pią Lis 19, 2010 19:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Napisałem: o tych samych parametrach ale innej długości(wiadomo że długość jest też parametrem). Może to źle sprecyzowałem. Chodziło mi o parametr c.w.
Powrót do góry
Minus
Wędkarz

PostWysłany: Pią Lis 19, 2010 23:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nawet jeżeli porównasz dwie wędki o tym samym c.w. to i tak długość będzie miała wpływ na pracę wędziska oraz na wyczuwalność brań, chodzi o to że w dłuższym kiju będzie cieńszy blank i szczytówka pomimo tego samego c.w.

dobra nie ma co gadać

każdy kijek jest inny i inaczej leży w dłoni i ma inną pracę

jednemu pasi taki drugiemu inny

pozdrawiam
Powrót do góry
DaFFy
Wędkarz

PostWysłany: Sob Lis 20, 2010 21:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiecie w czym jest problem przy machaniu z łodzi. im dłuższy kim tym dłuższa dźwignia i tym bardziej idzie się zmęczyć Smile im krótszy kij tym lepiej. dla mnie najbardziej optymalny kij to 2,40m 2,10 dla mnie za krótki, 2,7 ujdzie, ale z koleji 3,00 to za długi. ciężar wyrzutu uzależniony od łowiska (jego głębokości), oraz ciężaru przynęty. ale nie więcej niż do 200g cięzar spokojnie wystarczy.
polecam taki kij, bo na taki łowie Smile i się sprawdza.
chodź ręka i tak boli jak jest ryba i tak Smile
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Morze nasze morze :) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: