Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna www.pzw.gda.pl
PZW Gdańsk Forum dyskusyjne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Lubowidz
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Gdzie byłeś? Co złowiłeś? Na co złowiłeś? ...:)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bodzio1303
Wędkarz

PostWysłany: Czw Wrz 10, 2009 20:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Peter,z tego co wiem cale jezioro jest raczej płytkie,ale może są jakieś głębsze miejsca?Gdzie?
Posiadasz może plan batymetryczny jeziora Lubowidz?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
peter
Moczykij

PostWysłany: Pią Wrz 11, 2009 22:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie mam takiej mapy i sam chętnie bym zdobył.Wczoraj też było na przekór ,nic rekordowego,ale upał i kąpiel w wodzie 23 stopnie rękompensują słabe brania.Ogólnie w czwartek kilka ładnych płoci i 2 leszcze.Chętnie zamieniłbym je wszystkie na 1 konkretną.W środę spróbuję na nowym m-scu na głębinie.Woda nadal bardzo ciepła dlatego trzeba łowić głęboko .Napiszę w czwartek o wynikach.
Powrót do góry
peter
Moczykij

PostWysłany: Pią Wrz 11, 2009 22:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...a co do głębokości to płytko jest na ok.50 do 100 metrów od brzegu.Dalej dochodzi do 30 metrów głębokości.To jezioro polodowcowe jak Raduńskie i jest bardzo głębokie,tylko brak mi rozeznania o konkretnym kształcie na całej wodzie.Z łódzi nie korzystam ani z Echo...sondy dla leni.Wolę spokojne nęcenie z brzegu.Na razie
Powrót do góry
ZIGO
Moczykij

PostWysłany: Sob Wrz 12, 2009 2:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hehe,wszystkie wygody sa dla leni,lodzie tez,ale spruboj plynac w plaw i lowic Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość MSN Messenger
bodzio1303
Wędkarz

PostWysłany: Sob Wrz 12, 2009 18:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

peter napisał:
Chętnie zamieniłbym je wszystkie na 1 konkretną.W środę spróbuję na nowym m-scu na głębinie.

Gdzie jest ta głębina?
Powrót do góry
peter
Moczykij

PostWysłany: Sob Wrz 12, 2009 19:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Głębina rozciąga się po stronie przeciwnej niż Zajazd Kaszubski czyli cały brzeg jadąc w lewo na Dąbrówkę.Trzeba iść brzegiem ale łowić w woderach bo można zachaczyć o drzewa ale cisza i spokój tych niedostępnych miejsc wynagrodzą wszystko.We środę pójdę na taką właśnie miejscówkę.Zresztą zawsze idę w inne miejsce dla samej przygody.
Powrót do góry
peter
Moczykij

PostWysłany: Sob Wrz 12, 2009 20:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co do echosond to mam najgorsze zdanie.Łowię od lat 1973-1975a miałem wtedy 6 lat.Dziadek był Kaowcem na Raduńskim Dolnym i spędzałem tam czasami 3 miesiące w roku a wędki miałem z bambusa ledwo mogłem utrzymać.Potem były lata 80-te na Raduńskich było pełno ryb każdego gatunku.Byłem w Pzw Gdańsk obok Wlk.Młyna bo mieszkałem w Nowym Porcie z rodzicami do roku 1998-go.Masę zawodów,Wisła,Kiezmark,Przejazdowo-piękny zbiornik Rafinerii z dużym karpiem, i wiele innych łowisk.Jak jechaliśmy np. na Przywidz to zawsze była pełna siatka.A teraz tam bida aż piszczy .Wiem od ludzi co tam łowią.Nie chcę wiedzieć nawet dzięki echo czy gdzieś jest ryba czy nie ,wolę sam się przekonać łowiąc różnymi sposobami.Jadę na ryby a nie po ryby.Kupno tego urządzeni nie stanowi dla mnie problemu gdyż ostatnio za karpiówkę Kongera Olimpiędałem 300zł.Widziałem na własne oczy jak burak z Bieszkowic z łodzi badał echem i spuścił pod nos szsczupakowi blachę .Złapał ładnego ponad 70 cm.Widziałem go bo byłem potem u niego jak szedł do domu po 50 minutowej wyprawie na ryby????On faktycznie był po ryby a nie na rybach.Nie chciało mi się z nim gadać bo ani z niego wędkarz ani rybak a różnica w myśleniu i pojmowaniu świata była między nami tak duża,że nie miało to sensu.Zyczyłem mu smacznego ,a na drugi dzień poszedłem z żoną do sklepu rybnego w Rumi i kupiliśmy 3 sztuki średniego dorsza czerniaka bo jest pyszny.Był na obiad z ziemniakami i mizerią.A w środę znowu pojadę na ryby.Może złąpię jedną przez cały dzień,a jak nie to i tak będzie to świetnie spędzony dzień.
Powrót do góry
WM
Wędkarz

PostWysłany: Nie Wrz 13, 2009 11:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

peter napisał:
A co do echosond to mam najgorsze zdanie.Widziałem na własne oczy jak burak z Bieszkowic z łodzi badał echem i spuścił pod nos szsczupakowi blachę .Złapał ładnego ponad 70 cm.

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Tylko jednego Question Ja jak jadę z sondą na szczupaki to więcej od rybaków wyciagam Very Happy
Człowieku co ty pieprzysz Evil or Very Mad Nawet najlepsza sonda nie złowi za wędkarza ryby.Kup lub pożycz od kogoś i sam sprawdź jakie bzdety wypisujesz
Powrót do góry
peter
Moczykij

PostWysłany: Pon Wrz 14, 2009 15:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Temat echosond był poruszany wiele razy i każdy sam niech zdecyduje co dla niego dobre.Na tym poście piszemy o sprawach Lubowidza,więc jak nie masz nic do napisania to nie pisz .
Powrót do góry
WM
Wędkarz

PostWysłany: Pon Wrz 14, 2009 19:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

peter napisał:
więc jak nie masz nic do napisania to nie pisz .

Laughing Laughing Laughing To sięc chyba raczej ciebie tyczy Laughing Laughing Laughing
Powrót do góry
peter
Moczykij

PostWysłany: Wto Wrz 15, 2009 1:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli ktoś z was był już na Lubowidzu to zapraszam do dyskusji inne tematy ignorujcie.jak już pisałem we środę jadę na cały dzień tym razem na głęboką wodę i zobaczymy jak się sprawy potoczą. Jeżeli ktoś wiedziałby skąd wziąć mapkę batymetryczną Lubowidza to proszę o cynę.Przekopałem pół sieci i nie znalazłem,jest wiele ale nie akurat to.
Powrót do góry
Arek Gd.
Wędkarz

PostWysłany: Wto Wrz 15, 2009 7:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

peter napisał:
A co do echosond to mam najgorsze zdanie.Widziałem na własne oczy jak burak z Bieszkowic z łodzi badał echem i spuścił pod nos szsczupakowi blachę .Złapał ładnego ponad 70 cm.

Każdy może mieć swoje zdanie ale czytając Twoje posty i patrząc na Twój Avatar zamiast Rumia bardziej pasowała by Rumunia.Widać zostałeś na etapie bambusa. bez urazy chłopie
ZIGO
Moczykij

PostWysłany: Wto Wrz 15, 2009 15:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oto prosty przyklad na to,zeby mowic o wlasnych doswiadczeniach,rzecz krytykowana zawsze ma swoich obroncow-czyli AKCJA wywoluje REAKCJE Idea
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość MSN Messenger
peter
Moczykij

PostWysłany: Czw Wrz 17, 2009 19:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wczoraj wróciłem po całym dniu z Lubowidza i chyba się ryba ,,odblokowała,,.Zarzuciłem o 6.00 i już o 6.15 ostre branie.Leszcz 57 cm. Pomijając wrażenia z całego dnia nie było spokoju do wieczora .Branie za braniem w odstępach kilkunastominutowych.Zajebisty dzień .W sumie z łowiska zabrałem 2 średnie leszczyki po ok. 40 cm i 2 dorodne płocie.Do wody trafiło z powrotem chyba z 10 może 12 dużych leszczy i 2 jazie.puściłe m te największe powyżej 55 cm .W ten dzień akurat sąsiad wrócił z okolic Bytowa bodajże z Raduńskich i pokazałem mu końcowe wyniki na filmach mp4 z kamery i z momentu wypuszczania to nie wierzył,że tyle można złowić.Więc mu tłumaczę,że jeżdżę tam kopę lat i wyciągnięcie wagowo 8 lub 10 kg ryb to norma na tym akwenie,więc kombinuje teraz z opłatami bo sam chce się przekonać.Miałęm też ładnego lina 38cm i puściłem pod wieczór a wziął ciekaiw bo luzował żyłkę aż do brzegu więc zaciąłem .Potem wszedł mi na drugą żyłkę i chodził prawo lewo ale był piękny ciemno zielony i masywny.A na dodatek wzią mi na nieduży spining 2.20 m. Jacksona ,ale sprzęt wytrzymał.W sobotę mam nadzieję na dużo więcej zabawy.Jadę z synami i popróbujemy na 3 wędki na karpia i w dobrym miejscu na suma .<<głębina obok ujścia rzeki>> a wiem od okolicznych znajomych z samej wioski Lubowidz,których znam prywatnie.. o kilku dużych okazach wpuszczonych tam kopę lat temu przez ludzi.Widziałem kilka zdjęć i filmików o brzasku kręconych i byłem w szoku.Ale treraz wiem,że tam są.W niedzielę napiszę o wynikach.
Powrót do góry
peter
Moczykij

PostWysłany: Nie Wrz 20, 2009 10:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ogólnie rzecz biorąc to jestem z falowca w Nowym Porcie.Mieszkam tam, od kiedy go ukończono tj.1976 roku,a w Rumi mieszkam w domku który dostaliśmy od teściów.Od roku 2002-go czyli prawie zero znajomości miasta.Bo praktycznie w ogóle nie znam Rumi .Jeżdżę na żużel do dziś to już ponad 30 lat i jak mam czas to na Lechię.Na dzielnicach Wrzeszcz,Brzeżno,Letniewo Orunia i wielu innych wychowałem sią i szalałem za młodego i faktycznie Rumia to dość dziwne miasto ale nie wadzi mi to bo rzadko bywam na mieście.Mam 20 metrów do lasu i często jeżdzimy nim na Wyspowo góralami bo to ok. 30 minut lasem.Pod nosem mojego bloku budują Baltic Arenę a to już nie Rumunia.Poza tym skończyłem Zespół Szkól Morskich w Nowym Porcie w zawodzie eksploatatora portu i pól życia spędziłem na praktykach morskich,rejsach oraz nad morzem do któtego z mojej ulicy Wyzwolenia jest 600 metrów .Pozdrawiam Rumian bo nie uważam ich za Rumunów jak niektórzy a chałupki mają tak wyj...ane jak niejeden milioner i blisko lasy.Wię chyba już tu zostanę bo nie potrafiłbym już mieszkać w bloku .Nawet w takim centrum Trójmiasta jakim jest rejon Nowego Portu.WESTERPLATTE I MORZE. NARA. Rumun. Question Question Exclamation
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Gdzie byłeś? Co złowiłeś? Na co złowiłeś? ...:) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 2 z 4

Skocz do: