Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna www.pzw.gda.pl
PZW Gdańsk Forum dyskusyjne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Szczupak na martwą rybkę
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Gdzie byłeś? Co złowiłeś? Na co złowiłeś? ...:)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
WM
Wędkarz

PostWysłany: Nie Lip 05, 2009 16:28    Temat postu: Szczupak na martwą rybkę Odpowiedz z cytatem

Próbował ktoś celowo zasadzać się na szczupaka z martwa rybką?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gurdzik
Wędkarz

PostWysłany: Nie Lip 05, 2009 19:45    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

W jakim celu? Złapania szczupłego na martwą Laughing
Powrót do góry
WM
Wędkarz

PostWysłany: Nie Lip 05, 2009 20:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Shocked A co w tym dziwnego?W Angli jest uznawana za jedną z najlepszych na duże szczupaki.Sam kilka złapałem i to nawet w nocy(np.Wisła w Kiezmarku)z tym,że nigdy planowo
Powrót do góry
DaFFy
Wędkarz

PostWysłany: Pon Paź 12, 2009 9:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też słyszałem, o tej metodzie - kiedyś propagowana na filmach instruujących (jak miałem jakieś 10 lat) widziałem takie rzeczy na Video Smile natomiast nie praktykowałem tego nigdy, zawsze wole żywą przynęte Smile
KJ-UB
Wędkarz

PostWysłany: Pon Paź 12, 2009 16:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najlepszy sposób obok żywca żeby zaszlachtować szczupaka,a w szczególności niewymiarowego - no bo przecież jak zażre kotwicę do bebechów to "już przecież i tak nie miał szansy przeżycia"

Obie powinny być zakazane w obliczu naszych zasobnych wód.
WM
Wędkarz

PostWysłany: Wto Paź 13, 2009 13:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KJ-UB napisał:
Najlepszy sposób obok żywca żeby zaszlachtować szczupaka
Obie powinny być zakazane w obliczu naszych zasobnych wód.

...jak i łowienie węgorzy na rosówki,sandaczy na przynęty zwierzęce czy okoni na czerwone robaki Evil or Very Mad
Ja jeszcze proponuję zabronić zbyt późnego zacinania wszystkich ryb Very Happy
Powrót do góry
KJ-UB
Wędkarz

PostWysłany: Wto Paź 13, 2009 20:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładnie - gumofilcom i mięsiarzom na pohybel Exclamation Exclamation Exclamation

O jakich okoniach piszesz - tych mordowanych dzieciach osiągających w porywach 15 cm Question

Sam mam 2 łowiska okoniowe gdzie są okonie (dla przypomnienia ta ryba osiąga rozmiary większe niż 20 cm ) i nikomu ich nie zdradzam - kilku paprochowców jest w stanie "zpakować" takie łowisko do frytkownicy w kilka tygodni i dupa na następnych kilka lat.

Niestety ale taki mamy rybostan i w ten sposób to "Szwecji" tu nie bedzie.
gurdzik
Wędkarz

PostWysłany: Wto Paź 13, 2009 21:37    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

Nie mów WM-mowi gdzie te okonie bo pojedzie i ci wp..li wszystkie na patelnie... Very Happy
Powrót do góry
Kazior
Wędkarz

PostWysłany: Sro Paź 14, 2009 8:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KJ-UB ma bardzo dużo racji! Szczególnie drażni mnie celowe łowienie okoni na czerwonego. Większość ryb po zacięciu i tak jest na w pół martwa (bo haczyk ma za skrzelami), nie ważne czy ma 15 czy 30 cm. Czym mniejszy tym głębiej łyka. Prywatnie uważam taką metodę za nie sportową i tyle. Co do szczupaków nie będę się wypowiadał bo nigdy nie łowiłem na żywca, ani na martwą rybkę, a o od kilku lat nie nastawiam się na szczupaka ze względu na jego coraz mniejsze zasoby.
Pozdrawiam.
WM
Wędkarz

PostWysłany: Sro Paź 14, 2009 13:42    Temat postu: Re: odp Odpowiedz z cytatem

gurdzik napisał:
Nie mów WM-mowi gdzie te okonie bo pojedzie i ci wp..li wszystkie na patelnie... Very Happy

Czy ty zawsze wszystko musisz zepsuć Exclamation Jeszcze ze dwa posty,a KJ-UB zacząłby paplać gdzie to jego super łowisko Laughing Laughing Laughing

Co do szczupaka na martwą to myślę,że mocno przesadzacie.Poczytajcie o połowach tą metodą w Angli,a dowiecie się,że bardzo rzadko na trupy biorą małe sztuki,do tego zalecają zacinać natychmiast po zauważeniu brania,zresztą tak samo postępują łowiąc na żywca.Jeśli tak będziecie łowić to do operacji nigdy nie dojdzie.
To fakt,że z mięsiarstwem jest problem,ale dotyczy on wszystkich gatunków ryb,a nie tylko szczupaka czy okonia
Powrót do góry
gurdzik
Wędkarz

PostWysłany: Czw Paź 15, 2009 0:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Very Happy Very Happy Very Happy sorki..
Powrót do góry
KJ-UB
Wędkarz

PostWysłany: Czw Paź 15, 2009 19:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WM - Anglii nad naszymi wodami nie ma i nie będzie. Są gumofilce którzy za 30 cm szczupaka są w stanie zadźgać widłami (czasami przyjeżdzają nad wodę nowiutkimi SUVami - piszę nie o stanie majątkowym tylko o MENTalności).

A łowisko raz zdradziłem na tym forum (starym forum) dawno temu i go nie ma (tak jak starego forum). Błędów nie powtarzam. Dla parochowców zawsze zostaje "nie przebrany" zasób zatoki, MW i Wisły... do czsu.
Kazior
Wędkarz

PostWysłany: Czw Paź 15, 2009 20:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mentalność jest mentalność. Dzisiaj taki jeden (przypadkowo spotkany) chwalił mi się jak to gdzieś na odnodze Nogatu nałowił wiadro okoni, a inny to miał 4 wiadra. Nawet jak to podzielić przez dwa to i tak są duże ilości. A patrząc przez perspektywę wolnego wzrostu okonia to są to ilości mogące całkowicie zniszczyć populację tej ryby w pewnych zbiornikach!! Troszkę inaczej ma się sprawa np. leszcza którego w pewnych wodach jest chyba za dużo (np Wisła). Można by napisać ze dwa referaty na temat szkodliwości zbyt dużej populacji ryb karpiowatych w zbiornikach wodnych. Ale co tam lepiej łowić okonia, szczupaka czy sandacza bo: smaczniejszy i mniej ościsty od małego i średniego leszcza, łowić, w siatę (nie zależnie od wymiaru) i na patelnie! A jak nie ma drapieżnika to inne gatunki rozmnażają się bez selekcji i dzieją się cuda w ekosystemach. Prywatnie jestem za tym aby oszczędzać jak najwięcej drapieżników niechaj czynią swoją powinność.
PS 1: Straszny nam się offtopic zrobił, przepraszamy założyciela wątku
PS 2: KJ-UB dla czego nie lubisz "paprochowców"?? Uważasz że to zła metoda?? A może to ponownie sprawa mentalności? Może za bardzo uogólniasz? Ja tam lubię łowić na paprochy, a złowione ryby rzadko nie wracają do wody.
Pozdrawiam
portfel333
Kandydat na wędkarza

PostWysłany: Pią Paź 16, 2009 9:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak dla obrony "gumofilców" - sam jestem osobą, która łowi w gumiokach Smile, siedzi po nocach z gruntówkami itp. w całym sezonie złowiłem łącznie kilka wiader ryb a do domu wziąłem 0. To jak ktoś łowi i na co to zależy od tego kto co lubi. nie spininguję bo nie lubie a często spotykam łowiących na boczny trok, paprochy czy malutkie mepsy niosących ze sobą reklamówki z biedronki pełne okonków 10-15 cm.... tutaj nie chodzi o zakazy a o kontrole tego co my robimy - jak łowisz na żywca wielkosci 5 -7 cm i złowisz dużego okonia to on przynęte ma tez za szkrzelami jesli wstrzymasz się z zacięciem. a zakaz łowienia okonia na czerwone robaka to niezły ubaw każdy ci może powioedzieć że polował na lina, leszcza, karasia a okoń wpadł przypadkiem...
Powrót do góry
WM
Wędkarz

PostWysłany: Pią Paź 16, 2009 10:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KJ-UB nie chodzi mi o zrobienie Angli(nawet bym nie chciał Exclamation ) tylko pytałem o metodę,która tam się sprawdziła.Jeśli się zagłębisz w temat to wyczytasz,ze najlepsze efekty mają późną jesienią do tego łowiąc w nocy!Watpię aby wykorzystali ją miesiarze bo znacznie szybciej wypełnią lodówkę mięchem z robaczkiem,czy małym żywcem na haku.
Co do paprochów-są tacy co łowią dla sportu,przyjemności i mięsiarze wrzucających do wora wszystko co łeb i ogon ma,ale tych ostatnich znajdziesz też we wszystkich innych metodach.

Kazior oczywiście masz rację,że największym zagrożeniem jest mała populacja drapieżników i trzeba o nią dbać,ale mięsiarstwo dotyczy także ryb spokojnego żeru np.jeden duży karp=zapas mięcha na kilka tygodni Evil or Very Mad
No i te nieodpowiedzialnie prowadzone zarybiania...

Temat rzeka Rolling Eyes tylko jak słusznie Kazior zauważyłeś nie na TEN temat
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Gdzie byłeś? Co złowiłeś? Na co złowiłeś? ...:) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: