Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna www.pzw.gda.pl
PZW Gdańsk Forum dyskusyjne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kamień- leśniczówka
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 14, 15, 16, 17, 18  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Gdzie byłeś? Co złowiłeś? Na co złowiłeś? ...:)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mariusz

PostWysłany: Wto Kwi 30, 2013 20:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolega był w niedzielę, jedno branie, karp 1.5kg.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
cappo85
Moczykij

PostWysłany: Sro Maj 01, 2013 11:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

właśnie wróciłem, łowiłem od 6 do 11, z gruntu ani brania , tylko na spławik drobnica skubała, narazie rybka nie bierze , ludzi sporo się zjechało dzisiaj, jak wyjeżdżałem to właściciel mówił o sczczupaku nie całe 2 kg i jakimś karpiku. to tyle.
Powrót do góry
cappo85
Moczykij

PostWysłany: Sro Maj 08, 2013 15:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam, ruszyło się coś od majówki???
Powrót do góry
Niedzwiadek833
Kandydat na wędkarza

PostWysłany: Czw Maj 09, 2013 13:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.
W końcu pojechałem rozpocząć sezon.
Łowiłem na koszyk z kukurydzą, z kulką, z robakiem, ale tylko 2 puknięcia.
Natomiast na spławik i czerwonego robala wyciągnąłem 12 karpi od 30 do 45 cm.
Obszedłem też jeziorko dookoła ze spinem ale kontaktu z rybą nie było, choć wszędzie się szczupaczysko trzepało.
W poniedziałek jeziorko zostało zarybione karpiem, kilka ton i karasiem. Niestety ale dużo karasia zostało przyduszonych podczas transportu i padło, ale karpie są w dobrej kondycji.
Powrót do góry
areajdm
Wędkarz

PostWysłany: Czw Maj 09, 2013 19:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tam już za dużo tego Karpia jest... W zeszłym sezonie na początku to była przednia zabawa, ale po nastym wyjeździe starałem się już go za wszelką cenę omijać - trafiły się i Karasie i Liny.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
cappo85
Moczykij

PostWysłany: Sob Maj 11, 2013 8:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

byłem wczoraj popołudniem od 17 do 19 miałem 9 szt tych z zarybienia. same pelnoluskie od 0,5 do 1 kg; pogoda nieciekawa ale zabawa byla
Powrót do góry
mik1963
Kandydat na wędkarza

PostWysłany: Nie Maj 12, 2013 17:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cappo85 napisał:
byłem wczoraj popołudniem od 17 do 19 miałem 9 szt tych z zarybienia. same pelnoluskie od 0,5 do 1 kg; pogoda nieciekawa ale zabawa byla

Słuchaj ja byłem w piątek i odniosłem wrażenie , że karpie właśnie przystąpiły do tarła ( tak wiem zaraz odezwie się grupa znawców , że w polskich wodach to zdarza się prawie wcale ). Tam są dobre warunki zbiornik stosunkowo mały z dużą ilością płycizny i podwodną roślinnością na niej . Ogólnie karpie bardzo głośno zachowywały się na płyciznach , wyskakiwały z wody widać było ich b. duża aktywność . Wygląda na to , że po prostu odbywają tam taro .
Powrót do góry
areajdm
Wędkarz

PostWysłany: Nie Maj 12, 2013 19:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O to wyskakiwanie już kiedyś pytałem i wtedy ktoś napisał, że jest tam Karpia jest po prostu za dużo. Nie wiem, nie znam się - tak przeczytałem.
Powrót do góry
mik1963
Kandydat na wędkarza

PostWysłany: Nie Maj 12, 2013 22:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

areajdm napisał:
O to wyskakiwanie już kiedyś pytałem i wtedy ktoś napisał, że jest tam Karpia jest po prostu za dużo. Nie wiem, nie znam się - tak przeczytałem.

Ja też się nie znam ale gadałem ze znajomym ichtiologiem , który powiedział mi , że w Polsce karpie często przystępują do tarła najczęściej w małych zbiornikach tj. dlatego , że muszą być spełnione dwa warunki
1) płytka woda z dużą ilością wodorostów i zatopionej roślinności
2 ) temperatura wody powyżej 14 st c .

A swoją drogą właściciel żyje z tego że tam jest dużo ryby , szczególnie karpia bo on stanowi główną atrakcję dla stałych bywalców . To , że akurat tego gatunku jest tam za dużo to nie podlega dyskusji
Powrót do góry
areajdm
Wędkarz

PostWysłany: Pon Maj 13, 2013 5:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tutaj jeszcze znalazłem ciekawą dyskusję: http://www.pogawedki.wedkarskie.pl/modules.php?name=News&file=article&thold=-1&mode=flat&order=0&sid=330

Np.
Cytat:
Re: Dlaczego karpie się spławiają? (Wynik: 1)
przez januszpozn dnia 08-05-2003 o godz. 22:10:28
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Rok temu w maju złowiłem 3-karpie po ok 10 kg każdy,postanowiłem wpuścić je do własnego oczka w sadzie w celach obserwacyjnych.
Po dłuzszej obserwacji zauwazyłem ciekawostkę, mianowicie o róznych porach dnia ale najcześciej wieczorem karpie spławiały mi się w oczku- no tak ale po co?
Zrobiłem sobie stanowisko obserwacyjne na pobliskiej jabłoni, tak by mnie nie zauważyły.Karpie krążą pod powierzchnią jak "rekiny"w bardzo przemyślany sposób-upatrując stado owadów - robią wyskoko na ok. 0,5m wysokości w celu ich pożarcia Smile
Są to fakty, obserwowałem to zjawisko z wieloma osobami i zawsze rytuał sie powtażał, nie ma co wymyślać nie stworzonych historii , jedynym ich celem spławiania się jak i innych ryb jest chęć pożarcia owada . Pozdrawiam Januszpozn

Faktem jednak jest, że rok temu kilka sztuk, które trafiły w moje ręce, miało chyba plamki pleśniawki.
Powrót do góry
mik1963
Kandydat na wędkarza

PostWysłany: Pon Maj 13, 2013 19:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

areajdm napisał:
Tutaj jeszcze znalazłem ciekawą dyskusję: http://www.pogawedki.wedkarskie.pl/modules.php?name=News&file=article&thold=-1&mode=flat&order=0&sid=330

Np.
Cytat:
Re: Dlaczego karpie się spławiają? (Wynik: 1)
przez januszpozn dnia 08-05-2003 o godz. 22:10:28
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Rok temu w maju złowiłem 3-karpie po ok 10 kg każdy,postanowiłem wpuścić je do własnego oczka w sadzie w celach obserwacyjnych.
Po dłuzszej obserwacji zauwazyłem ciekawostkę, mianowicie o róznych porach dnia ale najcześciej wieczorem karpie spławiały mi się w oczku- no tak ale po co?
Zrobiłem sobie stanowisko obserwacyjne na pobliskiej jabłoni, tak by mnie nie zauważyły.Karpie krążą pod powierzchnią jak "rekiny"w bardzo przemyślany sposób-upatrując stado owadów - robią wyskoko na ok. 0,5m wysokości w celu ich pożarcia Smile
Są to fakty, obserwowałem to zjawisko z wieloma osobami i zawsze rytuał sie powtażał, nie ma co wymyślać nie stworzonych historii , jedynym ich celem spławiania się jak i innych ryb jest chęć pożarcia owada . Pozdrawiam Januszpozn

Faktem jednak jest, że rok temu kilka sztuk, które trafiły w moje ręce, miało chyba plamki pleśniawki.

Ja bywałem tam wiele razy w zeszłym roku latem i jesienią i karpie nie zachowywały się w ten sposób . Teraz jak obserwowałem to ich zachowanie wyglądało tak jak w opisach tarała ( te , które czytałem bo nigdy nie widziałem ) . Widać było bo wodnej roślinności jak bardzo są aktywne . Mimo ciemnej wody był widać jak pływają na płyciznach .

A swoją drogą to gatunek ten jest tam dominujący . Jak patrzę na chodzących tam ze spinem to wydaje mi się , że równowaga między gatunkami w tym zbiorniku została zachwiana.
Powrót do góry
Bandi997

PostWysłany: Nie Maj 26, 2013 18:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Koledzy jak tam na Okuniewie ? Był ktoś ostatnio ?
Powrót do góry
jonasz7
Wędkarz

PostWysłany: Nie Maj 26, 2013 21:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba nie o tym łowisku piszesz... Masz na myśli jeziorko na wysokości plaży jeziora Wycztok w lesie za starym parkingiem leśnym?
Bandi997

PostWysłany: Nie Maj 26, 2013 21:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślałem, że Okuniewo to właśnie to jeziorko u leśniczego koło Kamienia. Jeśli jestem w błędzie to wybacz, nie zmienia to jednak mojego pytania ? Był ktoś ostatnio u leśniczego ?
Powrót do góry
danielos

PostWysłany: Pon Maj 27, 2013 7:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jonasz7 napisał:
Chyba nie o tym łowisku piszesz... Masz na myśli jeziorko na wysokości plaży jeziora Wycztok w lesie za starym parkingiem leśnym?

Z tego co mi wiadomo, to jeziorko obok Wycztoka nazywa się Brzeżonko, zaś staw u Leśniczego jest zamiennie zwany jeziorem Okuniewo...
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Gdzie byłeś? Co złowiłeś? Na co złowiłeś? ...:) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 14, 15, 16, 17, 18  Następny
Strona 15 z 18

Skocz do: