Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna www.pzw.gda.pl
PZW Gdańsk Forum dyskusyjne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Zbiorniki retencyjne przy ul.Słowackiego w Gdańsku

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Gdzie byłeś? Co złowiłeś? Na co złowiłeś? ...:)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kogut1982
Wędkarz

PostWysłany: Sob Maj 19, 2007 12:32    Temat postu: Zbiorniki retencyjne przy ul.Słowackiego w Gdańsku Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich.Może mógłby mi ktoś napisać coś na temat wody wymienionej w temacie?Słyszałem o kapitalnych karasiach zasiedlających te zbiorniki lecz nigdzie nie moge się dowiedzieć do kogo należy ta woda.W moim kole nic o niej nie wiedza.Dziękuję za jakiekolwiek informacje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
epcrew
Kandydat na wędkarza

PostWysłany: Czw Maj 31, 2007 17:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O tych karasiach pisałem ..ja.Wiosną brały nawet szczupaki.Obecnie duży karaś nie bierze.Są duże wahania wody i duża ryba tam się nie utrzyma,przy obniżonym stanie wody kłusownicy w nocy ciągną sieciami.Zbiorniki retencyjne należą do miasta, kontroli nie widziałem.Parę lat temu łowiłem na Wiśle w Przegalinie /obok śluzy/ ,straż rybacka tylko na to czekała i posypały się mandaty ,a wędkarze z reguły łowili w okolicach 30 m,może obecnie tak już nie kontrolują,warto spróbować
Wędkarz

PostWysłany: Czw Maj 31, 2007 19:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za informacje.Mimo wszystko chyba się tam wybiorę.Słyszałeś coś może o jakimś ciekawym łowisku linowym-nie musi być PZW choć było by miło.Pozdrawiam kogut1982.
Powrót do góry
epcrew
Kandydat na wędkarza

PostWysłany: Czw Maj 31, 2007 19:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Słyszałem od miejscowych o rzece Tudze w Marzęcinie-jako dobre łowisko linowe/nie karpiowe/.
Wędkarz

PostWysłany: Pią Cze 01, 2007 15:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za namiar na liny.sprawdzę go w najbliższym czasie i postaram się coś napisać jeżeli cię to interesuje.Wiesz może do okgo należy ta rzeczka?Pozdrawiam kogut1982.
Powrót do góry
epcrew
Kandydat na wędkarza

PostWysłany: Pią Cze 01, 2007 21:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Należy do PZW Elbląg.Parę lat temu jeździłem tam na szczupaki,kiedyś cukrownia co jakiś czas podtruwała tam wodę i ryby faktycznie było dużo ,ale...niezbyt ładnie pachniały.Wiem,że w tej sprawie była jakaś akcja PZW Elbląg i teraz z pewnością jest lepiej.
Wędkarz

PostWysłany: Nie Cze 03, 2007 9:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie chcę się spierać ale w Marzęcinie to nie Tuga tylko Kanał Panieński. Z pozoru takie płytkie bagienko, ale parę lat temu łowili tam ładne okonie (trzeba tylko poszukać dziur w dnie) regularnie łowi się tam szczupaki, a jak są szczupaki to i pewnie lin się trafi. Jak znam takie kanały to lin tam jest ale trzeba znać sposób na niego Wink . Szkoda że to taki kawał drogi, bo pierwsze dwa wyjazdy to rozpoznanie terenu i metody, a za trzecim może uda się połowić. Miejscówe polecam. W Marzęcinie warto wdepnąć do Piekarni - mają świetny chleb. Bardzo dobry dojazd od Nowego Dworu bo położono nowy asfalt z okazji objazdu na 7-ce.
Pozdrawiam.
DaFFy
Wędkarz

PostWysłany: Sro Cze 06, 2007 22:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak Sobie myśle, gdzie na Słowackiego jest zbiornik retencyjny, ale pewnie gdzieś tam jest. Co do wszelkiego rodzaju zbiorników retencyjnych. Ostatnio z braku laku wracając z Pruszcza, zajechałem na tego typu zbiornik, siedział Sobie tam wędkarz, że nic nie brało rozmowa się kleiła. Praktycznie każdy ze zbiorników jest przez wędkarzy ładnie zarybiony, karaś, okoń, szczupak, głównie tymi rybami, o ile lód nie wydusi przeżywają pozostałe, bo karaś to przeżyje nawet w kałuży. W zbiorniku zarówno na Kowalach jak i przy Osiedlu kolorowym Karaś jest, był baaardoz ładny Okoń i szczupak, ale... ani tam w spokoju posiedzieć, to rodziny na spacery,to dzieci na rowerach, to gapie, maruderzy, ani tej ryby zjeść bo przecież do zbiorników tych spływa cały ten syf z ulic, oleje, smary, brud, ścieki i wszystko co najgorsze... Ja uważam, że jak już ktoś ma się wybrać na ryby i jest leniwy to niech się chociaż na Otomin przejedzie... albo na motławe.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Gdzie byłeś? Co złowiłeś? Na co złowiłeś? ...:) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: