Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna www.pzw.gda.pl
PZW Gdańsk Forum dyskusyjne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Rzym
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Masz jakiś pomysł? Pojawił się jakiś problem? Napisz!
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mariowlk
Moczykij

PostWysłany: Pią Maj 04, 2007 9:18    Temat postu: Rzym Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich.
Szukam informacji na temat miejscowości o nazwie Rzym.Jest to mała wieś położona w pobliżu Kartuz.Nie ma jej na mapie.Podobno jest tam jezioro dorodne w karpie i szczupaki.Czy ktoś słyszał coś więcej,albo co więcej łowił tam.Będę wdzięczny za info.
Pozdrawiam
mariowlk
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
cliodci
Moczykij

PostWysłany: Pią Maj 04, 2007 22:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chodzi Ci pewnie o jezioro Osuszyno. Jest to prywatne jezioro, opłata za wędkowanie na miejscu wynosiła w zeszłym roku 15PLN. Łapałem tam szczupaki oraz liny. Jest to głębokie jezioro, słyszałem, że też są niezłe karpie. Trzeba skręcić za Garczem na Koleczkowo.
Powrót do góry
mariowlk
Moczykij

PostWysłany: Sob Maj 05, 2007 17:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za info.
Opłatę uiszcza się (jak po nią przyjdą) czy trzeba samemu u własciciela łowiska?A i czy brzeg jest łatwo dostępny,bo słyszałem ,że jest tam dość strome dojście, podobnie jak na żwirowni w Tuchomiu.
Pozdro
mariowlk
Powrót do góry
cliodci
Moczykij

PostWysłany: Sob Maj 05, 2007 19:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, że mówimy o tym samym jeziorze, bo nie kojarzę aby w tym miejscu było jakieś inne. Według mnie dostęp z każdej strony jest super, a właściciel pobudował dużo pomostów, nawet za jakąś opłatą może Cię wywieźć na środek jeziora, gdzie zbudował specjalną platformę do wędkowania.
Opłaty dokonujesz na wstępie, ponieważ jak dojedziesz to parkujesz obok barakowozu, gdzie mieszka właściciel.
Jak będziesz jechać to nie dojeżdżasz do Rzymu, tylko wcześniej skręcasz polną drogą w lewo.
Powrót do góry
mariowlk
Moczykij

PostWysłany: Nie Maj 06, 2007 18:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.
Znalazłem jeziorko.
Faktycznie jest głębokie.Trochę połowiliśmy z łodzi.Koszt połowu 15 zł + 15 zł za łódź.Jezioro jest bardzo obiecujące.Następnym razem zawitam tam z echosondą Wink.
Zaciągnołem trochę informacji od pewnego dziadka który łowi tam od lat.Pływają tam szczupaki,liny,karpie,płocie,sumy,okonie ,wzdręgi,sielawy i pstrągi.Lina jest dużo,szczupaka też ,ale więcej pistoletów niż kolosów.
Karpie powyżej 20 kg.Nalepsze miejsce na karpia w pobliżu wyspy.Ja niestety szczęścia nie miałem ,ale mój kolega 2 szczupaki wytargał.
Pozdrówka
mariowlk
Powrót do góry
cliodci
Moczykij

PostWysłany: Nie Maj 06, 2007 22:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też chciałem się tam wybrać, ale zastanawiam sie czy jeszcze nie jest za wcześnie. Czy oprócz tych szczupaków coś jeszcze złapaliście? A jakiego rzędu wielkości te szczupaki?
Powrót do góry
epcrew
Kandydat na wędkarza

PostWysłany: Pon Maj 07, 2007 17:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak,obecnie szczupak słabo bierze,jest zimno.Mam w pobliżu Gdańska jeziorko typowo szczupakowe,szczupaki bardzo słabo żerują/przed zimnicą doskonale/Przetestowałem jeziora w okolicach Przywidza- ,,kicha,,.Napotkani miejscowi wędkarze twierdzą ,że w okolicach połowy maja ,,coś się ruszy
Wędkarz

PostWysłany: Wto Maj 08, 2007 15:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Te co dobrze żerowały zostały wytłuczone przez żywczarzy - na Wycztoku siedzą, po trzy kije w wodzie moczą i biorą wszystko co ma zęby i pochodzi z wody.
Dobrze że to tylko na początku maja, później się uspokoi - może kilka przetrwa.
... ale najbardziej mi sie podoba jak siedzi pajac - jeden spławik 20m w lewo , drugi 10 w prawo (trzecia po środku) i nie podchodź bo to jego stanowisko ...
mariowlk
Moczykij

PostWysłany: Sro Maj 09, 2007 10:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam !!!
Na Osuszynie szczupaki już biorą,ale takie ledwo wymiarowe.Większe chyba narazie jeszcze są na głębszej wodzie.Generalnie ja czekam aż lin się ruszy.Z tego co się dowiedziałem to mozna tam naprawdę nieźle polowić.Zeszłego roku podobno jeden gośc pociągnoł 40 linów jednego dnia.
Tylko ciekawe ile wróciło do wody ???? Wink
Powrót do góry
epcrew
Kandydat na wędkarza

PostWysłany: Sro Maj 09, 2007 18:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kłusownictwo to prawdziwa plaga.Jedynie na wodach u prywatnych dzierżawców można będzie niedługo złowić większą rybę.Szkoda,że PZW nie umie sobie radzić z kłusownictwem.Na Słupi-kłusownicy zniszczyli wielomiesięczną pracę ichtiologów. Większość oznakowanych ryb zostało wykłusowanych.Ciekawy materiał na stronie http://www.pzw.slupsk.pl/index.php
Moczykij

PostWysłany: Sro Maj 09, 2007 22:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mariowlk napisał:
Witam !!!
Z tego co się dowiedziałem to mozna tam naprawdę nieźle polowić.Zeszłego roku podobno jeden gośc pociągnoł 40 linów jednego dnia.

Ja bym tak bezgranicznie Janowi nie wierzył. Zawsze lubi sobie pogadać i co on nie ma w tym jeziorze. Opowiadał o szczupakach po 180 cm, że widział na echosondzie.
Faktycznie ryba tam jest, szczególnie lin, bo sam widziałem.
Powrót do góry
epcrew
Kandydat na wędkarza

PostWysłany: Czw Maj 10, 2007 11:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

On mówi,...że jeden gość.Ja też znam takie,,super łowiska,,-ze słyszenia.Spotkałem gościa który podawał się za Zbigniewa Dziekana/ byłymistrz Polski w spiningu/.Mówił o doskonałych łowiskach szczupakowych:Pawłowo,Ważno koło jeziora Tuchom,Kamienne za Przywidzem/facet z lornetką dopuszcza do łowienia szczupaków6-8 kg. w godz.8-10./Mam pytanie czy może na tych łowiskach ktoś był?>Chciałem dodać,że lin to nie uklejka i nikomu jeszcze nie udało się złowić 40 linów,a gazety wędkarskie czytam od lat 70-tych
Moczykij

PostWysłany: Sob Maj 12, 2007 16:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W woli odpowiedzi.
W jeziorach związkowych to tylu linów to i przez rok się nie złowi Wink.
Generalnie jezioro o którym wspominam naszczeście nie jest związkowe,bo ryby by tam już od dawna nie było.Nie wiem czy złowił ten ktoś tam 30 czy 40 linów.(faktu nie potwerdze)Najważniejsze jest to,że istnieje jeszcze w pobliżu Trójmiasta woda gdzie coś można złowić.
Pozdrawiam.
mariowlk
Powrót do góry
epcrew
Kandydat na wędkarza

PostWysłany: Sob Maj 12, 2007 17:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podziel się tymi informacjami na innych forach wędkarskich/powiedz na jakich/,jestem ciekaw czy podzielą Twoje zdanie

PostWysłany: Wto Lip 24, 2007 20:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam

Szukam jakiegoś kontaktu do właściciela tego jeziora Osuszyno.
Chyba, że ktoś kto tam był mi powie, że można śmiało jechać w ciemno. Smile
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Masz jakiś pomysł? Pojawił się jakiś problem? Napisz! Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: