Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna www.pzw.gda.pl
PZW Gdańsk Forum dyskusyjne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Jezioro Choczewskie

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Gdzie byłeś? Co złowiłeś? Na co złowiłeś? ...:)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
okno
Wędkarz

PostWysłany: Pią Kwi 24, 2009 21:15    Temat postu: Jezioro Choczewskie Odpowiedz z cytatem

Witam
Wybieram się nad jezioro Choczewskie, słyszałem że jest pierwszej klasy czystości ale nic więcej o tym jeziorze nie mogę w necie znaleźć.Może ktoś zna te jezioro i łapał tam ryby a może udzielić bliższych wskazówek.
bodzio1303
Wędkarz

PostWysłany: Nie Kwi 26, 2009 15:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wejdż na tę stronę ,czegoś się dowiesz.
http://www.gdansk.lasy.gov.pl/rdlpgdansk/jednostki/choczewo/edukacja/wedkarstwo
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
okno
Wędkarz

PostWysłany: Nie Kwi 26, 2009 19:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuje "Moczykij" ale właśnie z tej strony dowiedziałem się o tym jeziorze.Są tam tylko ogólniki.Myślałem że ktoś zna to jezioro,łapał tam ryby i zna parę szczegółów interesujących moczykijów.
doozer
Site Admin

PostWysłany: Sro Maj 06, 2009 21:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja sie wybieram nad to jezioro w najblizszy weekend. Informacji faktycznie dosc malo jest na jego temat. Troche ogolnikow na stronie nadlesnictwa.
Moze ktos wie cos wiecej? Nastawiam sie typowo na szczuplego, bedziemy z kolegami ganiac lodka ale zupelnie nie znam tego jeziora. Nawet nie wiem od ktorej strony zaczac Smile
Mapa batymetryczna bylaby luksusem no ale moze chociaz jakies info ogolne z ktorej strony glebiej gdzie plycej, moze jakies podwodne gorki, itp.

Za wszelka pomoc bede wdzieczny Smile
malolat89
Wędkarz

PostWysłany: Sro Maj 06, 2009 22:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

będąc raz w miejscowości Choczewo na obozie rugby i biegajac po lesie niedaleko jeziorka siedzaiło kilku dziadków i mówili że okoń i szczupły sie trafia ale tez leszcze fajne. i tyle sie wtedy dowiedziałem to było 3 lata temu . teraz ciezko jest mi cos na ten temat powiedziec ale jeziorko czyste i fajne. Woda przejrzysta no i to co jest tam najlepsze miesci sie ono w lesie. doajazd bardzo łatwy ;] pozdrawiam i połamania

4480443 gg
Powrót do góry
okno
Wędkarz

PostWysłany: Czw Maj 07, 2009 18:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pływałem po Choczewie łódką z echem przez dwa dni,oto spostrzeżenia.
Zatoka południowa od której zacząłem jest bardzo płytka i zarośnięta max 1,5 m i nie ma tam ryby.Brzeg wschodni (po prawej stronie od zatoki jest stosunkowo głęboki i od trzcin około 1 m jest spadek do 5 m i tam trzyma się szczupak oraz ładny okoń (złapałem 3 szt po 35 cm i 4 szczupaki po 45 i 50 cm) dno jest na tyle czyste od wodorostów że można łapać na gumy.Dno wypłyca się dopiero przy plaży, gdy kończy się pierwszy pas trzcin. Za plażą zaczyna się następny pas trzcin i za trzcinami jest około 2,5 do 3 m głębokości z zarośniętym dnem które jest zarośnięte do 40 m od brzegu.głębokość 3m utrzymuje się aż do drugiego brzegu i dno jest w miarę czyste.Przepływając jezioro nic nie złapałem nawet małego okonia.
Dno od strona zachodniej płynąc od zatoki jest zarośnięte i na gumy nie ma co próbować ale na woblera białego z czerwonym dodatkiem bierze szczupak.Najlepiej tak 30 m od brzegu, na przeciwko olch (pas wolny od trzcin) Głębokość 4,5 m. Gdy zaczyna się pas trzcin dno się wypłyca do 3,5 m i najlepiej oddalić się od nich na około 50 - 60m trafi się wtedy na rynne w dnie w miare wolną od roślin.Głębokość 5 -5,5m.Warto spróbować na gumki trzyma się tam ładny okoń i szczupak.Płynąc w stronę północną dno się wypłyca do 2,5 m i jest zarośnięte aż do 3/4 jeziora.Najlepiej dojechać na parking od strony wschodniej jeziora od miejscowości Perlinko pierwsza droga w lewo na zakręcie w prawo i dalej już sama droga poprowadzi do miejsca dla samochodów.Jest tam dojazd do wody do zwodowania łódki oraz nie trzeba daleko po wodzie"pedałować" do pasa trzcin który jest zaraz po lewej stronie gdzie warto próbować dno będzie opadać do 4,5m.Próbowałem na różne kolory twisterów, najlepiej brały na kolor biało czerwony i jasny brąz z brokatem,oraz na białego woblera z czerwonym pyskiem.Białą rybę najlepiej namierzyć echem - występuje miejscami w skupiskach jest ładny leszcz na kukurydzę.Na dzikuny nie daje się łapać - mała płotka.Szczupaka jest na pewno dużo bo nie wracałem bez 5 sztuk,ale takie po 45-50 cmTo by było tyle z moich spostrzeżeń.
doozer
Site Admin

PostWysłany: Pią Maj 08, 2009 9:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

okno, no wielkie dzieki Smile
Zaraz wyruszam wiec to info bardzo mi sie przyda. Dzisiaj plan jest taki, ze do wieczora lowimy gruntowkami, grill i sielanka Smile
Na szczuplego i okonia plyniemy jutro lodeczka z wydrukowanym Twoim opisem w reku Smile

Jeszcze raz bardzo dziekuje za informacje i oczywiscie po powrocie zdam relacje.
Siedem
Kandydat na wędkarza

PostWysłany: Pią Maj 08, 2009 10:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piękny opis onko dzieki

P.s. Jakby komuś brakowało towarzystwa w wyprawie na choczewskie to jestem z Wejherowa i chętnie dołącze
Powrót do góry
okno
Wędkarz

PostWysłany: Nie Maj 10, 2009 18:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Wstawiłem tutaj mapę batymetryczną

Pozdrawiam

Ostatnio zmieniony przez okno dnia Sro Maj 13, 2009 21:11, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
doozer
Site Admin

PostWysłany: Nie Maj 10, 2009 23:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lowilem tam w piatek i w sobote.
Piatek troche splawika ale bez ryby, pozniej pod wieczor spinning, jeden szczuply pistolet.
Pozniej niestety przyszlo zalamanie pogody i musielismy szybko wracac z jeziora. Niestety przez cala noc padalo i wial wiatr wiec nici z naszego gruntowania.
W sobote rano od 5 na lodce. Oplynelismy wieksza czesc jeziora i w sumie zlapalem tylko 2 kolejne pistoleciki. Kolega nie mial nawet brania.

Wiem, ze ryba jest w tym jeziorze ale niestety w te dni nie chciala wspolpracowac. Miejscowi tez sie strasznie skarzyli. Po prostu nie trafilismy w "ten dzien". Moze nastepnym razem.

Jeziorko samo w sobie baaardzo mi sie spodobalo, woda bardzo czysta, niezla infrastruktura, pomosty, parkingi, itp. Na pewno sie tam jeszcze wybiore i to w tym roku Smile
blysk777
Moczykij

PostWysłany: Pon Maj 11, 2009 21:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Byłem kilka razy z brzegu pólnocnego.Połowic można raczej przed czerwcem -potem woda zakwita i tylko łódź.Fajne zadbane jezioro z pomostami itp.Z brzegu lin i leszcz.Okoń na paproszka.Polecam.Fajna woda z potencjałem... Evil or Very Mad
Powrót do góry
Prezes
Moczykij

PostWysłany: Nie Paź 06, 2013 7:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Był tam ktoś w tym roku?
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Gdzie byłeś? Co złowiłeś? Na co złowiłeś? ...:) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: