Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna www.pzw.gda.pl
PZW Gdańsk Forum dyskusyjne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Jezioro Kamień k/Gdyni gmina Szemud
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Łowiska PZW Gdańsk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wujas007
Site Admin

PostWysłany: Czw Kwi 23, 2009 8:43    Temat postu: Jezioro Kamień k/Gdyni gmina Szemud Odpowiedz z cytatem

Jezioro Kamień k/Gdyni jest jeziorem polodowcowym typu sielawowego. Dojechać można z Gdyni przez Chwaszczyno, Kielno i do miejsowości Kamień. Od strony Wejherowa kierujemy się na Szemud i do Kamienia.

W rejestrze połowu ryb naszego Okręgu ma numer "I 17".

Powierzchnia jeziora wynosi 53,2 ha, najgłębsze miejsce ma ok. 32 metrów. Dominujące gatunki ryb: leszcz, lin, duży okoń, szczupak. Trzeba pamiętać również o sumach, które występują w tej wodzie. Utrapieniem jest mała płotka i tasiemiec którego ma właśnie w ta ryba oraz leszcz. Ale jest już plan, jak temu skutecznie przeciwdziałać. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Od września 2007 roku jeziorem opiekuje się koło PZW nr 47 Gdynia - Port. Nad jeziorem ustawiona jest Strażnica SSR i kontenery na łodzie, sprzęt itp.

Od wiosny 2009 trwają roboty przy stawianiu dwóch pomostów, jeden wędkarski a drugi łodziowy. Aby móc wędkować w jeziorze Kamień wystarczą składki PZW nizinne obowiązujące w Okręgu gdańskim. Jezioro jest łowiskiem ogólnodostępnym, można wędkować z brzegu, z łodzi jak i z pomostów wybudowanych przez dzierżawców lub właścicieli działek rekreacyjnych położonych przy jeziorze.

Woda w jeziorze czysta, choć już w porównaniu do lat ubiegłych widać negatywne skutki działania ludzkiej ręki. Od momentu przejęcia jeziora w opiekę przez Koło PZW Gdynia-Port jest ono systematycznie zarybiane dużymi okazami.

Można założyć, że przy takim tempie prac nad jeziorem, zarybień oraz kontroli Straży Rybackiej jezioro powinno być bardzo atrakcyjne wędkarsko za jakieś trzy, cztery lata. Mam nadzieję, że starczy nam zapału i zdrowia. Oby tak się stało czego sobie i Wam życzę.
Myślę, że jest jeszcze dużo informacji do dodania na temat tego pięknego jeziora.

Mapkę poglądową z zaznaczonymi głębokościami wykonał kolega Mateusz Żywicki:

Ostatnio zmieniony przez wujas007 dnia Sro Kwi 29, 2009 8:23, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
WM
Wędkarz

PostWysłany: Czw Kwi 23, 2009 9:07    Temat postu: Re: Jezioro Kamień k/Gdyni gmina Szemud Odpowiedz z cytatem

wujas007 napisał:
Dominujące gatunki ryb: leszcz, lin, duży okoń, szczupak. Trzeba pamiętać również o sumach

...i węgorzach Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wujas007
Site Admin

PostWysłany: Czw Kwi 23, 2009 9:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Racja, duuuży babol z mojej strony Embarassed dzięki WM Smile
Powrót do góry
tomek7546
Moczykij

PostWysłany: Pon Maj 11, 2009 16:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czesc Smile
Powrót do góry
rawenius
Wędkarz

PostWysłany: Pon Maj 18, 2009 18:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Okoń. Gdzie i jak? Czy na Kamieniu jak na Wycztoku same wielkości palca Wink
jarry
Site Admin

PostWysłany: Pon Maj 18, 2009 19:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rawenius napisał:

wędkarstwo jest piękne bo każdy sam dochodzi do swoich sukcesów,na Kamieniu są duże okonie ale wątpię aby ktoś zdradził ci te miejsca ,w których należy ich szukać.Czasami jak czytam niektóre posty to mam wrażenie ,że idziecie na łatwiznę najlepiej powiedzieć gdzie ,kiedy i na co, no i nałowić ryb za tego ,,wędkarza" aby się czasem nie zmęczył.
radoss79
Moczykij

PostWysłany: Wto Maj 19, 2009 17:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie ja mam do was ogromną prośbę , jako że to ja zaczęłem cały ten temat łowisk ,to chciałbym was również prosić o propozycję noclegów ,(przed chwilą dzwoniłem do jednego z gburów ,ale okazał się bardzo nieuczciwy Razz ) Jeśli możecie kogoś polecić to będę bardzo wdzięczny
.
Sylwek czy wyraziłbyś zgodę żebym zadzwonił do ciebie na komórkę ??
Jako że nasze koło jest gospodarzem tego jeziora ,to mam nadzieję że mógłbyś zdradzić mi najwięcej szczegółów ?
( dla twojej wiadomości nazywam się Radek Gapiński , kiedyś miałem inny nick na tym forum ale zapomniałem jaki Razz )
Powrót do góry
jarry
Site Admin

PostWysłany: Wto Maj 19, 2009 18:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

radoss79 napisał:
Panowie ja mam do was ogromną prośbę , jako że to ja zaczęłem cały ten temat łowisk ,to chciałbym was również prosić o propozycję noclegów

bazy hotelowej jeszcze na Kamieniu nie prowadzimy a informacją na temat jeziora chętnie Ci służę nr gg widac.
rawenius
Wędkarz

PostWysłany: Wto Maj 19, 2009 18:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jarry napisał:
rawenius napisał:

wędkarstwo jest piękne bo każdy sam dochodzi do swoich sukcesów,na Kamieniu są duże okonie ale wątpię aby ktoś zdradził ci te miejsca ,w których należy ich szukać.Czasami jak czytam niektóre posty to mam wrażenie ,że idziecie na łatwiznę najlepiej powiedzieć gdzie ,kiedy i na co, no i nałowić ryb za tego ,,wędkarza" aby się czasem nie zmęczył.

To mnie trochę obraża, nie idę na łatwiznę i nie chcę znać waszych cudownych metod i przynęt. Wystarczy mi jakaś wskazówka w stylu z łódki można próbować, albo z brzegu z północnej strony. Tyle. W zasadzie to już podziękuję i nie chcę nic wiedzieć.
radoss79
Moczykij

PostWysłany: Nie Cze 07, 2009 21:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jarry serdecznie dziękuję za chęć podzielenia się informacjami na temat jeziora ,natomiast najbardziej zależało mi właśnie na ewentualnym dachu nad głową Very Happy nasz wyjazd już się odbył niestety bez większych sukcesów,aczkolwiek dostałem info od kilku znajomych z głebi Polski że wszędzie w zeszły weekend było ciężko o rybkę Sad
Jeszcze raz dziękuję Very Happy
Powrót do góry
joker
Wędkarz

PostWysłany: Nie Sie 15, 2010 18:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, czy ktoś z forumowiczów łowił ostatnio w tymże jeziorku z jakimiś efektami Question
Powrót do góry
wind
Wędkarz

PostWysłany: Pon Sie 23, 2010 20:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam,
we wrześniowym numerze WŚ jest opis j. Kamień, zaskoczyły mnie informacje o pływających tam karpiach i sandaczach....... Shocked .
Zastanawiam się, czy wyobraźna poniosła autora czy jednak jest coś na rzeczy Question

Forum Wędkarskie
Powrót do góry
jarry
Site Admin

PostWysłany: Pon Sie 23, 2010 20:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czytaj dalej takie artykuły a na pewno dużo się dowiesz o łowisku samych mądrych rzeczy.
wind
Wędkarz

PostWysłany: Pon Sie 23, 2010 21:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jarry, wyczuwam nutkę sarkazmu w Twojej wypowiedzi Wink . Odpuściłem sobie czytanie WŚ już jakiś czas temu, jednak dzis, kiedy moje panie rzuciły się między półki w sklepie Very Happy dla zabicia czasu przewertowałem owe czasopismo i rzuciło mi się w oczy WIELKIE J. KAMIEŃ i z ciekawości poczytałem. Cieszę się, ze w sposób jasny i dobitny rozwiałeś moje wątpliwości Cool . Dziękuję.

Forum Wędkarskie
Powrót do góry
doozer
Site Admin

PostWysłany: Sro Sie 25, 2010 20:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wind napisał:
jarry, wyczuwam nutkę sarkazmu w Twojej wypowiedzi Wink . Odpuściłem sobie czytanie WŚ już jakiś czas temu, jednak dzis, kiedy moje panie rzuciły się między półki w sklepie Very Happy dla zabicia czasu przewertowałem owe czasopismo i rzuciło mi się w oczy WIELKIE J. KAMIEŃ i z ciekawości poczytałem. Cieszę się, ze w sposób jasny i dobitny rozwiałeś moje wątpliwości Cool . Dziękuję.

A na pewno chodzilo o to nasze j. Kamien? Bo Kamieni jest w Polsce od... i jeszcze kilka Smile
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Łowiska PZW Gdańsk Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: