Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna www.pzw.gda.pl
PZW Gdańsk Forum dyskusyjne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Shiman Catana BX ...
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Patyki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tomo

PostWysłany: Wto Kwi 07, 2009 18:34    Temat postu: Shiman Catana BX ... Odpowiedz z cytatem

Mam zamiar zakupić wędkę Shimano Catana BX dł. 240 , CW: 10-30 i teraz zastanawiam się który model wybrać. Dwuskładowy czy teleskopowy. Czy różnicą jest jedynie estetyka?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
aikon
Wędkarz

PostWysłany: Wto Kwi 07, 2009 19:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Różnicą jest akcja no i na pewno waga...
Pozdrawiam
Powrót do góry
KJ-UB
Wędkarz

PostWysłany: Sro Kwi 08, 2009 17:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zapomnij o teleskopie - w przypadku spinningu ta wersja odpada.
birra
Gość

PostWysłany: Pią Cze 12, 2009 8:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dlaczego ? ? ?
Powrót do góry
Witek
Moczykij

PostWysłany: Pią Cze 12, 2009 20:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teleskop nie przenosi tak drgań przynęty jak wędka dwuczęsciowa (z tego wzgledu w Stanach popularne są nawet krótkie jednoczęsciówki), możliwośc uszkodzenia jest wielokrotnie większa, trzeba uważac przy składaniu/rozkładaniu etc.
Jedyna zaleta to krótki skład, który pozwalac zabrac ją do plecaka... z tego względu dobra jako zapasowa wędka, w delegacje, na rózne niespodziewane okazje... ale na pewno nie jako podstawowa wędka spinningowa.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
birra
Gość

PostWysłany: Wto Cze 16, 2009 12:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki, wydaje mi się, że zaletą spinningu teleskopowego jest jego krótkość i z tym się zgadzam.Tak jak piszesz, oczywiście trzeba uważać na przelotki i te końcowe. Spinning dwuczęściowy powiedzmy 2.7 lub 3.0 m wymaga jednak dość duzego bagażnika w samochodzie...
Powrót do góry
Sławek

PostWysłany: Sob Wrz 19, 2009 16:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.
A która wędka waszym zdaniem będzie lepsza, wyżej wspomniana Shimano Catana czy Dragon Mystery. Szukam wędki na szczupaki 2,4m Cw 10-30.
Powrót do góry
suchy
Kandydat na wędkarza

PostWysłany: Wto Wrz 22, 2009 9:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do Sławek:

Dobrze byłoby gdybyś napisał, o którym modelu Mystery myślisz.

Jeśli chodzi o klasyczny spinning czy teleskop to tak jak pisali koledzy, jedynym argumentem za teleskopem jest jego długość po złożeniu. Poza tym teleskopowa Catana to "ciężki" kij (mimo niewielkiej wagi) o nierównomiernej pracy. Nie można jednoznacznie powiedzieć, czy wędka jest "szybka" czy "miękka". Przy lekkich przynętach ma tendencje do akcji szczytowej, ale przy obciążeniu powyżej 20gr zachowuje się jak bat.

Takie jest moje zdanie o prawie całej serii Catana, ale to zależy co kto lubi. Ja preferuje wędziska o ultra szybkiej akcji więc łowiąc Catana powiedzmy "nie nacieszyłem się".

Niestety o Mystery nie mogę powiedzieć za wiele póki nie znam konkretnego modelu.
Mogę tylko wspomnieć, że generalnie kije Dragona są bardzo dobrze wykonane, są lekkie i maja dobry stosunek cana-jakość.
Sam używam Dragona i jestem bardzo zadowolony.

pozdrawiam
Powrót do góry
Sławek

PostWysłany: Wto Wrz 22, 2009 17:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj
Mam na myśli wędkę składaną, a nie teleskop. Myślałem o Dragon Mystery Impulse. Nie jestem pewien na co się zdecydować.
Co do wagi tych wędek to wydaje mi się że są dużo cięższe od Catany. Wiesz może czym różni się seria Mystery do Mystery Camou bo te są teraz w necie w dobrej cenie.
Dzięki za odpowidź i mam nadzieję że mi coś doradzisz.
Powrót do góry
suchy
Kandydat na wędkarza

PostWysłany: Sro Wrz 23, 2009 10:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do Sławek:

Impulse to jeśli można powiedzieć uniwersalny kij do średniego spinningu, choć jak dla mnie ciut za miękki. Osobiście preferuje wędki o akcji x-fast w nomenklaturze Dragona. Jeśli chodzi o c.w. to moim zdaniem 5-25 to najbardziej optymalne rozwiązanie. Oczywiście można zakpić ultralekkie wędziska na okonie lub mocne kije do połowu metrowych szczupaków. Jednak 5-25 można śmiało rzucić obrotówką w rozm.2 jak i 10cm kopytem z główką 10gr.

Seria Camou to to samo co XT poza kolorem. Dragon wypuścił całą serię w tzw. barwach kryjacych. Materiały z których wykonany jest blank oraz przelotki są dokładnie takie same. Różnice są tylko i wyłącznie w designie.
Nie chciałbym Ci robić większego zamieszania ale obejrzyj sobie jeszcze serię Thytan. Znajomy sobie chwali, sam też miałem okazję nim połowić i mam bardzo pozytywne wrażenia.

Nie wiem ile chcesz przeznaczyć na wędkę, ale może warto chwilę poczekać na nowości na 2010, bo znając politykę Dragona to ceny starszych modeli mogą trochę spaść. Poza tym nie wiem czy to ma być Twoja główna wędka i czy masz zamiar poważnie zająć się spinningowaniem. Bo jeśli tak, to może warto dołożyć pare złotych i kupić coś z następnej półki- Millenium, Team Dragon.

A tak naprawdę to problem z wyborem kija zaczyna się w sklepie, kiedy to możesz wziąć do reki porównywalne wędziska. Problem jednak się rozwiązuje kiedy wychodzisz ze sklepu, jedziesz na ryby raz drugi trzeci, zaczynasz nim łowić i zapominasz o porównaniach. Bo nie wydaję mi się aby ktoś z kolegów miał w swoim arsenale kilka kiji o tym samym c.w. do tej samej metody. Także Twój wybór będzie dopóki dobry, dopóty np. nie złamiesz kija na zaczepie albo (czego osobiście nie życzę) na rybie życia.
Nie zapominajmy, że wędkarstwo nie oparło się wszechobecnemu marketingowi i nie dajmy się zwariować Smile

Reasumując nie kupuj wędki wyłącznie przez internet bez wcześniejszego "pomachania". Idź do sklepu (w matarni w ZOO KARINA maja dużo Dragona, na Kartuskiej w wedkarski.com, w Tesco na Karwinach ZOO KARINA, przy zieleniaku koło PAN-u, Morska w Gdyni) weź wędkę w rękę. Zobacz jak pracuje, jak Ci "leży" i jeśli będzie Ci "pasować" to kup i niech Ci się dobrze sprawuje bez względu czy to będzie Catana czy Mystery czy cokolwiek innego.

pozdrawiam
Powrót do góry
Sławek

PostWysłany: Pią Wrz 25, 2009 16:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za radę.
Oglądałem Dragona Thytan, całkiem fajna tylko ten uchwyt. Nie wiem czy był by wygodny. No i dzięki za info o sklepie na Kartuskiej. Lepsze ceny i można odebrać osobiście.
Powrót do góry
suchy
Kandydat na wędkarza

PostWysłany: Sro Wrz 30, 2009 9:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dolnik jak dla mnie wygodny. Jedyną różnicą, do której trzeba przywyknąć to to, że w zimne dni tak jak wczoraj i dzisiaj, odkryty kawałek blanku jest po prostu zimny. Więc jeśli ktoś podczas rzutu nie chwyta za koniec wędki tylko za ten kawałek, może być trochę zaskoczony.

pozdrawiam
Powrót do góry
Sławek

PostWysłany: Sro Wrz 30, 2009 19:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może pojadę obejżeć jeszcze raz. A czy taki dolnik coś zmienia, czy to tylko oszczędność korka Laughing
Powrót do góry
suchy
Kandydat na wędkarza

PostWysłany: Czw Paź 01, 2009 13:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teoretycznie odkryty dolnik ma dawać większe odczucie kontroli pracy przynęty oraz brań ryb. Sprawdza się to tak właściwie przy wędziskach z akcjami x-fast kiedy to właśnie dolnik przekazuje brania.
Myślę, że zmian ma charakter designerski bo co by nie mówić, taka wędka wygląda "fajnie".

pozdrawiam
Powrót do góry
Sławek

PostWysłany: Czw Paź 01, 2009 16:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja akurat nie jestem przekonany czy fajnie. A po za tym to jest akcja fast Musze jeszcze raz je obejrzeć.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Patyki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: