Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna www.pzw.gda.pl
PZW Gdańsk Forum dyskusyjne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

linawa
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Gdzie byłeś? Co złowiłeś? Na co złowiłeś? ...:)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kiwii47
Wędkarz

PostWysłany: Nie Mar 22, 2009 13:41    Temat postu: linawa Odpowiedz z cytatem

Witam , nareszcie sezon spiningowy została otwarty ,wczoraj dosyć dobrze brał okoń na linawie ,może zadnej rewelacji nie było ale takie od około 25cm w dół .wszystkie wrociły z powrotem do wody
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kazior
Wędkarz

PostWysłany: Pon Mar 23, 2009 22:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A pochwal się w które miejsce na Linawie jeździsz?? Może masz jakąś fajną miejscówkę.
kiwii47
Wędkarz

PostWysłany: Wto Mar 24, 2009 18:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Żadna tajemnica Smile dobre miejscse jest obok stolarni lub przy zajezdzie, ale też dobre jest przy małym mostku obok :plaży: troche w bok od 7emki tam właśnie łowiłem.W sobote chyba pompowali wode bo woda zaczeła opadać i ładnie okoń brał niezależnie jaki kolor gumki się używało. Szkoda było go zabierać bo jest wypchany ikrą .
Na marginesie ..... lepjej bez zezwolenia nie pokazywać sie nad wodą napewno skontrolują Smile czy to na linawie ,szkarpawie,tudze,czy wiśle królewiekjej.... sprawdzali Smile
Powrót do góry
kiwii47
Wędkarz

PostWysłany: Sob Mar 28, 2009 20:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiejszy połow Smile okonie ładnie brały tu jest 20szt. od 20 do 26cm. Na boczny trok na 10 rzutow było 9 sztuk a na głowke na 10 rzutow 1 okonek (sprawdzałem) w sumie cos około setki miałem, reszta wrociła do wody.

Powrót do góry
kiwii47
Wędkarz

PostWysłany: Wto Mar 31, 2009 18:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niedawno wróciłem z linawy Sad nawet brania nie było woda cofneła sie coś około metra i opadała dalej, na spławik też niewidziałem żeby coś łapali a miało być tak peknie Very Happy
Powrót do góry
kiwii47
Wędkarz

PostWysłany: Sob Mar 27, 2010 19:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, minął rok i otwarcie sezonu spiningowego nastąpiło tradycyjnie na Linawie. Pogoda raczej nie dopisała zaczęło padać jak tylko przyjechałem ale można było się pobawić troszkę z okoniami, od 7,30 do 9 miałem10 sztuk od 25cm w dół ,brały strasznie delikatnie (wróciły do wody) na boczny, na brzegu leżało sporo martwych raków oraz kilka szczupaczków, na marginesie ... Wisła w Kiezmarku rozlana po łąkach może nie tak strasznie ale jednak tam jest .
Powrót do góry
petros
Wędkarz

PostWysłany: Pią Kwi 02, 2010 14:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pochodzilem dzis pare godzinek ze spinnem na Linawie, nastawiajac sie na okonia. Nie mialem bocznego troku i moze to przyczyna slabych polowow. Rzucalem kopytkami 5cm, obrotowkami 0, jednak wyniki slabiutkie. Zero kontaktu z okoniem. Jedyna ryba to maly bolen, okolo 30cm. Brodzilem w woderach po....rybach. Tragedia, naliczylem sie w trzcinach 5 snietych linow, najwiekszy okolo 1kg, szczupak i leszcz, ladnie ponad kilo, do tego sporo leszczykow takich do 0,5kg. Spotkalem 2 splawikowcow, posiedzieli 3 godzinki i sie zwineli, mowili ze lipa straszna. Ogolnie bardzo slabo, na wodzie zero aktywnosci ryb, tylko ten bolen na pocieszenie. Zdjecia wstawie pozniej.
Powrót do góry
petros
Wędkarz

PostWysłany: Pią Kwi 02, 2010 23:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zdjecia z piatku z linawy:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/305192255358ebd6.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/968fb5684cc9170a.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/570b491da9fdc5a0.html
Powrót do góry
EKOLOG
Moczykij

PostWysłany: Sob Kwi 03, 2010 20:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale te okonki to niektóre ciężarne!!!!trochę mięsiarstwo i niezbyt ładnie z tarlaków zupe gotować.To że ryba nie ma okresu nie znaczy że można ją wyciąć w pień.....Cóż,każdy postępuje według własnego sumienia.Pozdro.
Powrót do góry
kiwii47
Wędkarz

PostWysłany: Sob Kwi 03, 2010 23:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam , a gdybym nie wstwił zdjęcia to co to byś powiedział , pewno nic bo byś tylko z opisu wiedział że złapałem , ale masz racje kilka było z ikrą i to są jedyne okonie które zabrałem z około setki złowionych w tym DNIU , a wcześniejsze połowy okoni jak i póżniejsze wszystko wróciło do wody a uwierz mi naprawdę nałowiłem ich bardzo dużo, choć może to tak wygląda ale naprawdę sporadycznie zabieram ryby. Zadowolony z mojego tłumaczenia ? naprawdę nie wiem co by CI jeszcze EKOLOG na ten temat napisać, no może to że dziś też byłem (sobota) póżnym popołudniem na linawie i nic nie brało, a i jeszcze jedno zwróciłeś komu komukolwiek z wędkarzy którzy np. łowią w sobieszewie uwagę że okonie mają czas tarła? i ciekawe co CI odpowiedzieli , czyżby i oni nie mieli sumienia.Dzięki za uwagę!!! więcej nie będę zabierał okoni z ikrą .CZEŚĆ.
Powrót do góry
EKOLOG
Moczykij

PostWysłany: Nie Kwi 04, 2010 19:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SIEMA KAWII....Oczywiście że nikomu uwagi nie zwróciłem.To walka z wiatrakami,a zdarzalo się że widziałem w Wiadomościach Wędkarskich zdjęcie specjalisty,mistrza który łowiąc pod lodem obsypany był,dosłownie wkoło okoniami.I jeszcze Baran chwalony był że tak skutecznie znajduje miejsca na jeziorze....No,a w lecie PZW zrobi sobie odłów kontrolny i jeziorko zamienia się w pustynie!!!!!Mi też zdarza się zabierać ryby ale nigdy w takich ilościach!!!biorę tyle ile wiem że zjem,a to co się czasem widzi nad wodą łamie wszelkie zasady i zdrowy rozsądek.Więc nie dziw sie że nie zachwycały mnie te twoje okonie.pozdrawiam!!!Ale gratuluje skuteczności!!!!!!!!!!
Powrót do góry
petros
Wędkarz

PostWysłany: Wto Kwi 06, 2010 17:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj na kilka godzinek znowu wypad ze spinnem na linawe. Ludzie troche lapali na splawik, ale bez efektu, drobna plotka. Zaczalem od bocznego troku, ale bez rewelacji, jeden okonek okolo 15cm. Woda bez oznak zycia. Zmienilem zestaw z "bocznego" na bardziej konkretny i sie zaczelo wkoncu cos dziac. Efekt kilku godzin: 2 boleniki pare okonkow i...szczupaczek okolo 40 cm. Wszystkie rybki w dobrej kondycji dalej plywaja. Okonie chyba pochloniete w calosci tarlem, bo brzuchy cale wypchane ikra, tak jak i szczupak.
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/93d64b827be784f3.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e5c3b0c2eb0e1f9f.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f841ea95998bb89b.html
Powrót do góry
kiwii47
Wędkarz

PostWysłany: Sro Kwi 07, 2010 20:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, ale masz szczęście z tymi boleniami petros Smile jeszcze nigdy nie złowiłem bolenia na linawie a tak prawdę mówiąc nie słyszałem by ktoś inny je złowił co nie znaczy że ich tam nie ma gratki Very Happy
Powrót do góry
petros
Wędkarz

PostWysłany: Czw Kwi 08, 2010 13:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bolen jest, ale wszystko jeden rocznik. Tak czy inaczej chwala Elblagowi za udane zarybienia. W 2009 nie zarybiali boleniem tylko szczupakiem i linem. Mam nadzieje ze klusownicy dadza mu podrosnac do slusznych rozmiarow. Zastanawiam sie co to za koles mieszka po drugiej stronie motelu, bo za kazdym razem widze przy jego domie butelki w wodzie.
Powrót do góry
aress
Wędkarz

PostWysłany: Czw Kwi 08, 2010 14:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Te butelki są tam od kilku dobrych lat Smile
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Gdzie byłeś? Co złowiłeś? Na co złowiłeś? ...:) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 1 z 6

Skocz do: