Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna www.pzw.gda.pl
PZW Gdańsk Forum dyskusyjne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kłusole czy nie?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Masz jakiś pomysł? Pojawił się jakiś problem? Napisz!
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bolnyj
Wędkarz

PostWysłany: Pon Cze 01, 2009 7:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Niedzielę z rana w Leszkowych dało się połowić (flaszki pływały tylko po stronie Ostaszewa). Połów na "koszyk" głownie krąpie i leszcze ale niewiele. Brania od 4.00 do 8.00. Zanęta Traper Leszcz z czarnoziemem i pinką. Na haczyku kanapa białego z czerwonym. Pogoda rewelacyjna (może dlatego słabe brania Very Happy ) Niestety druga część Niedzieli już nie tak wesoła jak tydzień temu. A to z powodu wysokiej przegranej GKS-u z Włókniarzem. Szkoda bo myślałem że powalczą chłopaki trochę więcej. A tak z bonusa chyba nici
Sad
Kazior
Wędkarz

PostWysłany: Sro Cze 03, 2009 22:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Raport z niedzieli 31.05.2009.
Butelki pływają, ryba prawie nie bierze - kilka krąpi, jeden leszczyk, płotka i kilka babek. Słabo. Po 10tej nad wodą zostało już nie wielu.
Rozmawiałem z rybakiem - tym co ma wodę w górę od Ostaszewa. Skarżył się na brak ryby. Człowiek spokojny i nie szkodliwy. Wg jego opowieści Straż Rybacka zaczęła "obławę" na tego rybaka co ma wodę poniżej Ostaszewa. Sprawdzają czy rybaczy w niedziele - ponoć byli już dwa razy - wypytują się czy rybaczył czy nie. Chodzi o tego którego umieściłem na fotach w tym temacie. Do tej pory było ich dwóch, ale ponoć jeden z nich ma zakaz rybaczenia za kłusownictwo.
Część z tych informacji potwierdził wędkarz z sąsiedniej główki. Dodał że była awantura o sznur węgorzowy co go rybak postawił od główki w stroną nurtu - zdjęli mu go (chyba tambylcy), a on coś "pyszczył" więc doszło do rękoczynów. Nie wiem co z tego jest prawdą, bo tego nie widziałem - to tylko opowieści.
Z niecierpliwością czekam na informację od Sylwka, odnośnie stanowiska ZO w tej sprawie.
Pozdrawiam
grocik71
Moczykij

PostWysłany: Nie Cze 07, 2009 16:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

butelki dzisiaj plywaly juz niedaleko mostu !!! pozdro.
Kazior
Wędkarz

PostWysłany: Pon Lip 12, 2010 10:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!!
Muszę odgrzać temat, bo mam nadzieję że coś z tego wątku dotrze do ZO!!
Apeluję do ZO żeby wpłynął na rybaków którzy prowadzą połowy na Wiśle nr 6 i nakazał OZNACZANIE narzędzi służących do rybactwa!! Mówię tu o nie oznaczonych sieciach (tzw stawy) wystawianych na szycie tzw główki! Zupełnie znudziło mi się (jak i pewnie wielu innym) długotrwałe obserwowanie wody i zastanawianie się czy jest sieć czy niema, zrywanie zestawów też nie należy do przyjemnych. Czy pomalowanie butelki na czerwono i przywiązanie do niej patyka ze szmatką to taki problem?? Ciekawe czy rybacy łowiący w Zatoce pozwolili by sobie na nie oznakowywanie sieci? Zaraz Urząd Morki dobrał by im się do licencji, a na Wiśle można wszystko - naszym kosztem.
Jak długo jeszcze będziemy walczyli o swoje prawa na własnych wodach. Czy nadal jesteśmy skazani na ustępowanie rybakom?? Sądząc z ilości wędkujących nad Wisłą w weekend powinniśmy już mieć całkiem sporą ilość danych (z Rejestrów Połowów) aby móc się rozliczyć z RZGW, bez pomocy rybaków. Zastanawiam się czy wszyscy wędkujący nad Wisłą mają opłacone pozwolenia i kiedy była przeprowadzona kontrola zarówno wędkarzy jak i rybaków. Powiem szczerze wk...ć mnie to zaczyna.
To tyle. Czekam na odpowiedź z władz ZO - i tu ponownie uśmiecham się do Sylwka - Sylwku zainterweniuj w naszym imieniu w tej sprawie. Wiem że masz dużo spraw na głowie, ale nie mamy kogoś innego kto mógłby się tym zająć.
Może czas najwyższy aby wyznaczyć członka ZO odpowiedzialnego za kontakty z "wędkarzami w sieci"? Na tym forum wypływają naprawdę ważne problemy, a po ilości postów i userów widać że wiele się tu dzieje.
Pozdrawiam.

Ostatnio zmieniony przez Kazior dnia Wto Lip 13, 2010 9:50, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bolnyj
Wędkarz

PostWysłany: Pon Lip 12, 2010 13:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No ma chłop dużo racji. Ja z tego powodu odpuściłem sobie w tym roku Vistulę nie opłąciłem i nie jeżdżę. Kto na tym stracił? Ja pewnie sporo bo lubię to łowisko ale tak jak napisał Kazior mnie to wk....ło już w zeszłym roku i stąd moja decyzja. A czy ktoś się przejął tym że do kasy wpłynęła jedna składka mniej - wątpię bo pewnie nikt tego nie zauważył. Chyba że takich jak ja było więcej Twisted Evil To tyle co miałem do powiedzenia
aress
Wędkarz

PostWysłany: Pon Lip 12, 2010 14:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jedyną skuteczną metodą było by nie opłacanie składek na Wisłę.
Na moje pytanie kiedy na Wiśle będzie normalni Prezes ZO PZW Gdańsk odpowiedział, że opłaty dzierżawne za Wisełkę są takie wysoki, że nie starcza im ze składek i muszą sprzedawać pozwolenia rybakom.
Nie wiem śmiać się czy płakać Evil or Very Mad
Powrót do góry
blysk777
Moczykij

PostWysłany: Pon Lip 12, 2010 17:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bolnyj napisał:
No ma chłop dużo racji. Ja z tego powodu odpuściłem sobie w tym roku Vistulę nie opłąciłem i nie jeżdżę. Kto na tym stracił? Ja pewnie sporo bo lubię to łowisko ale tak jak napisał Kazior mnie to wk....ło już w zeszłym roku i stąd moja decyzja. A czy ktoś się przejął tym że do kasy wpłynęła jedna składka mniej - wątpię bo pewnie nikt tego nie zauważył. Chyba że takich jak ja było więcej Twisted Evil To tyle co miałem do powiedzenia
Zrobiłem tak samo.Trochę żałuję ,ale trudno.Szkoda nerwów. Wink
Powrót do góry
bolnyj
Wędkarz

PostWysłany: Wto Lip 13, 2010 8:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

blysk777 napisał:
bolnyj napisał:
Zrobiłem tak samo.Trochę żałuję ,ale trudno.Szkoda nerwów. Wink

No właśnie o to mi chodzi, że jeździmy nad wodę żeby się zrelaksować i odstresować a nie wk....ć Evil or Very Mad
Rynix
Moczykij

PostWysłany: Czw Cze 02, 2011 15:23    Temat postu: Wisła Odpowiedz z cytatem

Witajcie, przeczytałem cały wątek o tych rybakach na Wiśle. Widzę że wątek idzie od 2 lat i chciałem zapytać jak jest teraz ? nadal widzicie te snopki , sieci i butelki ?? Pytam bo może za rok albo dwa spróbuję swoich sił na takim łowisku. Ale jeżeli tak jest nadal to nie będzie warto.
Kazior
Wędkarz

PostWysłany: Nie Cze 05, 2011 21:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!
Dzisiaj rano byłem na Wisełce w Ostaszewie i jeśli chodzi o działalność rybaków to nie było aż tak źle. Większość główek dostępna, widziałem jedną butelkę na wysokości nabrzeża w Leszkowych. Rybak co rybaczy w górę rzeki od Ostaszewa nie wykazywał aktywności, za to ten co "ma wodę" w dół to nawet przy niedzieli pływał łódką, bo jak miejscowi mówią to ma tam jakieś żaki postawione. Był za daleko, bo chciałem mu fotkę walnąć i zgłosić do PSR że rybaczy przy niedzieli, a tak nic z tego bo szybko się zawinął i "nie złapałem go za wiosło". Ryba też nie wykazywała aktywności.
Pozdrawiam
Wędkarz87
Gość

PostWysłany: Pią Sie 12, 2011 12:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie powiedzcie mi,czy wiadomo ilu rybaków ma wykupione zezwolenia, na jakich dokładnie odcinkach (w okolicach jakich miejscowości) i po ile kilometrów?
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Masz jakiś pomysł? Pojawił się jakiś problem? Napisz! Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

Skocz do: