Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna www.pzw.gda.pl
PZW Gdańsk Forum dyskusyjne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kłusole czy nie?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Masz jakiś pomysł? Pojawił się jakiś problem? Napisz!
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kazior
Wędkarz

PostWysłany: Pon Paź 13, 2008 20:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wujas dzięki za reakcję. Na Ciebie zawsze można liczyć. Czekamy na rzeczową wypowiedź.
Nurtuje mnie pytanie: co mają rejestry do pozbywania się rybaków, nie chodzi mi tu o niechęć do wypełniania, tylko o schemat działania.
Foxy usuń powielone posty, od tematu odbiegłeś ale w dobrym kierunku. Powiększyłeś tylko skalę problemu.
Pozdrawiam
Kazior
Wędkarz

PostWysłany: Nie Lis 02, 2008 20:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odgrzeje temat bo zrzuciłem dzisiaj foty z aparatu na komputer. Robione były w sobotę 30.08.2008. Dla nie wtajemniczonych tak wyglądają pułapki zwane snopkami, tak wygląda "poprawnie" oznakowana łódź rybacka; wyposażona w nie zbędny sprzęt ratunkowy. No i tak wyglądają "RYBACY" - ubrani w obowiązkowe kamizelki ratunkowe . Nie mam tylko fotki "poprawnego" oznakowania snopka, ale pewnie jeszcze zrobię.
; ;

PS: Sylwek czy masz może jakąś opinię z "odpowiednich ust" co do opisanego w tym poście procederu??
Kusti
Wędkarz

PostWysłany: Nie Lis 02, 2008 22:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...i znając życie, to również możemy się spodziewać "poprawnie" działających służb, które wyciągną "poprawne" konsekwencje z tego procederu Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Czekam aż wreszcie ktoś się weźmie do roboty i zakończy panoszenie się tej bandy po naszej Wiśle Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation
Site Admin

PostWysłany: Czw Lis 13, 2008 8:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kazior napisał:
Odgrzeje temat bo zrzuciłem dzisiaj foty z aparatu na komputer. Robione były w sobotę 30.08.2008. Dla nie wtajemniczonych tak wyglądają pułapki zwane snopkami, tak wygląda "poprawnie" oznakowana łódź rybacka; wyposażona w nie zbędny sprzęt ratunkowy. No i tak wyglądają "RYBACY" - ubrani w obowiązkowe kamizelki ratunkowe . Nie mam tylko fotki "poprawnego" oznakowania snopka, ale pewnie jeszcze zrobię.
; ;

PS: Sylwek czy masz może jakąś opinię z "odpowiednich ust" co do opisanego w tym poście procederu??

No właśnie, nie mam zbyt budujących informacji w tym temacie. Po pierwsze widoczni na fotach panowie są legalnymi pomocnikami rybaka.

Rybak i jego pomocnicy(rybak nie musi być obecny z pomocnikami przy odłowach) mogą "snopki" stawiać przez cały tydzień. Łącznie z sobotami i niedzielami. Taką ma podpisaną umowę z ZO. Płaci za to 1000zł /kwartał, ale musi opłacać co najmniej odcinek dwóch km.

Z informaci jakie uzyskałem na opisanym odcinku stawia ten rybak tylko snopki, innych sieci w tym roku nie stawiał. Sprawa łódki, a właściwie brak oznakowania łódki będzie wyjaśniana przez Straż Rybacką. Problemem jest oznakowanie tych snopków, rybak twierdzi, że jak tylko oznakuje prawidłowo snopek to zaraz są amatorzy, którzy wyciągną mu te snopki. Sprawa kamizelek, to chyba już sprawa jakiś służb BHP lub Państwowej Inspekcji Pracy.

Sprawa dojazdu do Wisły:
- na wały jest zakaz wiazdu
- dopuszczone jest poruszanie się autem po drogach utwardzonych, np. okolice mostu w Kiezmarku

Jak mi się coś jeszcze przypomni lub dowiem się czegoś nowego w tym temacie to dam znać. Z tego co mi przekazano, to stawianie snopków w obecnej chwili jest już bezcelowe.

Zbierałem się do tego postu już długo, ale zawsze coś, coś...totalny brak czasu Sad

Ostatnio zmieniony przez wujas007 dnia Czw Lis 13, 2008 8:45, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
wujas007
Site Admin

PostWysłany: Czw Lis 13, 2008 8:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kazior napisał:

Nurtuje mnie pytanie: co mają rejestry do pozbywania się rybaków, nie chodzi mi tu o niechęć do wypełniania, tylko o schemat działania.

Pozdrawiam

Sprawa rejestrów ma bezpośrednie przełożenie na rybaków. Mianowicie, RZGW wymaga od PZW sprawozdań z zarybień i odłowów, bo jesteśmy do tego zobligowani poprzez operaty wodno-prawny. Musimy ściśle przestrzegać przepisów zawartych w operatach.

Zatem, jeżeli nie możemy przedstawić danych o odłowach wędkarzy(bo jest tego śmiesznie mało), to musimy wykorzystać dane rybaków do sprawozdań dla RZGW. Jeżeli nie będzie wykazanych odłowów na naszych wodach to możemy nawet zostać pozbawieni wód.

Rejestr a sprawa rybaków:
- jest dostateczna informacja o połowach ryb przez wędkarzy, nie ma potrzeby podpisywania umów z rybakami...to proste.

Śmieszne, tragiczne ale prawdziwe.
Powrót do góry
margol
Moczykij

PostWysłany: Czw Lis 13, 2008 9:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="wujas007"]
Kazior napisał:

Rejestr a sprawa rybaków:
- jest dostateczna informacja o połowach ryb przez wędkarzy, nie ma potrzeby podpisywania umów z rybakami...to proste.

Śmieszne, tragiczne ale prawdziwe.

Czyli w naszym interesie jest wpisywanie do rejestrów jak największych ilości, żeby 'wyrobić normę'.

margol
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wujas007
Site Admin

PostWysłany: Czw Lis 13, 2008 11:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

margol...dokładnie tak, ale nie ja to powiedziałem Smile
Powrót do góry
Kazior
Wędkarz

PostWysłany: Czw Lis 13, 2008 22:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sylwek!! Dziękujemy za rzeczową odpowiedź. Dla mnie to bardzo ważne informacje.
Reasumując:
1. Na to co wpłaci do PZW ten "rybak" potrzeba opłat od około 80 członków. Jeżeli już nie możemy się go na razie pozbyć to może niech płaci dużo więcej. Niech jest z tego jakiś wymierny pożytek.
2. Dziękujemy Ci Wielki ZO za wynegocjowanie dla nas wolnych od rybaków miejscówek w niedziele Wink - umowa rewelacyjna. Szczególnie że pozostawione "snopki" dyskwalifikują wiele miejscówek dość skutecznie.
3. Oznakowanie snopków: a co konia obchodzi że się wóz wywrócił - mają być oznakowane i tak stanowi ustawa o rybactwie śródlądowym. A wykręcanie się że ktoś mu te snopki wyciągnie to lipa, bo i tak zainteresowani wiedzą że do tego kija jest snopek przyczepiony. Dla mnie oszczędza na czym może!!
4. Czy stawia tylko snopki to nie wiem, ale wiem że stosują również oni połowy za pomocą sieci, tzw "wyrzutek", a także poławiają ryby za pomocą wędki (widziałem to na własne oczy). A i owszem stawianie o tej porze roku snopków jest bezcelowe, ale wiosną i latem już nie, kiedy to najwięcej się wędkuje.
5. Raporty od rybaków!! Ciekawe czy wykazują w nich 30cm węgorze i te trocie co je w sieci w okresie ochronnym pojmali. To przechodzi ludzkie pojęcie!!
6. A więc Wisła ze względu na brak utwardzonych dróg jest słabym łowiskiem dla wielu z nas, bo nie każdy da radę nieść kupę sprzętu przez np 2km i wrócić do okradzionego auta!!
7. Koledzy piszmy te rejestry połowu, piszmy tam cokolwiek (no może bez jesiotrów), bo jakoś trzeba o nasze wody dbać. Takie czasy nastały że na wszytko potrzeby jest papier, ale ten jest cierpliwy i wszystko zniesie!!

Nasuwa mi się jeszcze kilka wniosków, ale muszę to sobie przemyśleć, bo co nagle to po diable.

Pozdrawiam!!
PS. Jeszcze raz dzięki dla wujas007
wujas007
Site Admin

PostWysłany: Czw Lis 20, 2008 14:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W dniu 17 listopada 2008 roku zgłosiłem na Zarządzie Okręgu problem oznakowania łodzi, sieci (w tym snopków) oraz ubrania tych gostków z fotek. Sprawę przejął wiceprezes odpowiedzialny za kontakty z rybakami. Miejmy nadzieję, że sprawa ruszy.
Powrót do góry
Kusti
Wędkarz

PostWysłany: Pią Lis 21, 2008 11:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trzymamy kciukii Cool
Moczykij

PostWysłany: Pią Lis 21, 2008 15:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na Wisłę nie jeżdżę, ale to zgroza co tu przeczytałem. Nie mam na myśli tylko "gospodarki" rybackiej, ale przede wszystkim podejścia ZO do tej (i nie tylko) sprawy. Zdawałoby się, że zarząd nie robi nic dla dobra wędkarzy, więc jest szansa, że niedługo na łamach WW zostanie opublikowany jakiś tekst chwalący nasz okręg i jego władze...
"Jest dobrze, ale nienajgorzej jest"
Powrót do góry
Kazior
Wędkarz

PostWysłany: Sro Maj 27, 2009 21:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!!
Odgrzeję temat, aby nowego nie zakładać. Temat rybaków na Wiśle powrócił jak bumerang. Oto opis sytuacji panującej na Wiśle w rejonie Ostaszewa:
Pojechałem na Wisełkę w tzw. Majowy weekend... i nie mam słów opisujących sytuację jaka tam występuje. (Byłem też w nd 24.05.2009 i bez zmian oczywiście.) Jak już znalazłem wolną główkę to okazało się że za główką (w okolicach warkocza) pływają dwie plastikowe butelki - czytaj: pod nimi jest snopek lub Bóg wie co. Przy innych główkach po cztery butelki. Wędkowanie to męczarnia. Przypałętał się rybak. Zeznał że mają z bratem 2 km rzeki - w górę w stronę Tczewa, a za niem jest jeszcze jeden rybak, a poniżej kolejny. (Każdy 2km). Powiedział że planują postawić ok 150 snopków!!!!!!!!!!!!!!!!. Więc nie bardzo da się wędkować po między snopkami. Snopków na niedziele nie zdejmują. (oznakowanie będzie poniżej na fotach). Sieci na razie nie stawiają, ale będą. W nd 24.05.2009 ten rybak co ma wodę 2 km w stronę mostu w Kiezmarku to nawet ostentacyjnie sprawdzał sznury węgorzowe - oznakowane butelkami, postawione kilkanaście metrów przed główką.
Reasumując mamy 6 km rzeki - atrakcyjnych wędkarsko - wyłączonych z wędkowania.
W związku z tym proszę aby Wujas 007 dowiedział się jak jest skonstruowana umowa z rybakami. Poinformował nas tym co mogą rybacy, a czego nie, no i co my możemy (chyba nic). Z góry dziękuję!!!!
Jestem rozgoryczony, bo czuję że zapłaciłem kasę za rzecz z której nie bardzo będę mógł korzystać - uwielbiam wędkowanie na Wiśle w Ostaszewie - tylko dla tego kupuję Wisłę.
Kolejne pytanie to: czemu nie ma kontroli w tamtym rejonie. Jeżdżę tam od kilku lat i nic! A coraz częściej pojawiają się auta z rejestracjami z innych województw, co może wskazywać (nie musi) że wielu wędkarzy nie ma opłat!!

Ostatnio zmieniony przez Kazior dnia Sro Cze 03, 2009 22:28, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
wujas007
Site Admin

PostWysłany: Pią Maj 29, 2009 5:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oki, Kazior...jeszcze dzisiaj ruszę sprawę w Okręgu
Powrót do góry
grocik71
Moczykij

PostWysłany: Sob Maj 30, 2009 15:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzisiaj bylem na Leszkowy i butelek nieruchomych pelno jedna przy drugiej !!! pozdrawiam
kiwii47
Wędkarz

PostWysłany: Nie Maj 31, 2009 17:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, na wysokości PIASKOWCA i OSTASZEWA to samo butelki są ustawione na szczytach główek w warkoczach i niech ktoś zatnie np. bolenia i spróbuje go wyjąć życzę powodzenie , a niedługo odbędą się tam zawody GP druga tura w spiningu
ps. dziś dwa okonki i jedna babka na bierzącej Confused
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Masz jakiś pomysł? Pojawił się jakiś problem? Napisz! Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

Skocz do: