Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna www.pzw.gda.pl
PZW Gdańsk Forum dyskusyjne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Otomin
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Gdzie byłeś? Co złowiłeś? Na co złowiłeś? ...:)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
infoex
Moczykij

PostWysłany: Pią Mar 05, 2010 6:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy jest węgorz to Ci nie powiem ale nie słyszałem. Na Otominie można mieć niezłe efekty ale raczej tylko z łódki
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ryszard frankiewicz
Moczykij

PostWysłany: Sob Mar 06, 2010 19:03    Temat postu: otomin Odpowiedz z cytatem

Nie skonczyl Pan,Panie Infoex pasjonujacego, zeszlorocznego opowiadania o lowieniu leszczy z lodki.Karmil je Pan codziennie duza iloscia kukurydzy i opowiadanie sie urywa 4 sierpnia a to przeciez to dobry czas na leszcze.Co bylo dalej?
Powrót do góry
infoex
Moczykij

PostWysłany: Pon Mar 08, 2010 6:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co ma być dalej Smile
Ciągle pływają i większość z nich czeka na mnie w tym roku Smile
NIe złowiłem takiego na jakiego liczyłem niestety. Największy miał ze 2,5 kg ale wiem, że są tam i takie po 4 i lepiej. Ostatnigo dnia zabrałem swojego tatę i poszła mu wielka patelnia. Szkoda, że zbyt nerwowo zareagował ale to co miał na końcu kija go chyba zaskoczyło Smile.
Znalazłem juz na ten rok miejscówkę jak sądzę typowo leszczową. 9,5 - 10 metrów głębokości, muliste dno na spadzie. Będę na nie tam czekał i mam nadzieję, że przypłyną ale na początek będą wiosenne liny Smile
Powrót do góry
ryszard frankiewicz
Moczykij

PostWysłany: Pon Mar 08, 2010 8:26    Temat postu: Otomin Odpowiedz z cytatem

Caly splendor w lowieniu leszcz jaki Pan sobie przypisal nie jest Panskim udzialem.Uwazam natomiast,ze lowiac ryby w Otominie odznaczyl sie Pan niebywalym chamstwem i brakiem znajomosci wedkarskiego regulaminu.Z cala pewnoscia Pan pamieta wydarzenie z 1 sierpnia ubieglego roku,kiedy to naplynal Pan wczesnie rano na wczesniej zajete przeze mnie stanowisko wedkarskie i mimo mojego protestu zaczal Pan uprawiac ,,wedkarstwo''w odleglosci ok. 20m.ode mnie.Musze Panu oswiadczyc,ze w oczekiwaniu na wedkarski urlop miejsce,w ktorym Pan tak swietnie sobie radzil bylo przez dwa tygodnie systematycznie necone.Odnalezienie takiego miejsca plynac wzdluz brzegu lodka uzbrojona w echo jest dziecinnie proste a przeciez wystarczy odrobina inteligencji i poczucia etyki by bedac posiadaczem lodki wybrac sobie mejsce nierodzace tak powazych konfliktow.Dwa latemu nieopatrznie przy kibicach wycholowalem duzego karpia.Za trzy dni w tym miejscu zostalo wyciete drzewo i trzcina.Jest to szczegolny przypadek chamstwa i glupoty .
Powrót do góry
infoex
Moczykij

PostWysłany: Pon Mar 08, 2010 10:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo ciekawe co Pan pisze szczególnie biorąc pod uwagę to, iż ani jednego dnia wcześniej nikogo tam nie widziałem. Chyba że Pan nęcił sobie w nocy bo łowiąc od świtu nie widziałem przez tydzień żywej duszy ! Zaraz ? a może Pan się tak maskował w tych krzakach, że nie było Pana widać ?! I szkoda, że nie odezwał się Pan jak przez 10 min przed łowieniem nęciłem sobie łowisko ?

Tak czy inaczej mam nadzieję, że zobaczymy się nad wodą. Pozdrawiam

PS. Jak Pan ma jakieś uwagi do mnie to proszę na PW.

Bystre spostrzeżenia z nad wody to chyba nie ten dział Smile
Powrót do góry
ryszard frankiewicz
Moczykij

PostWysłany: Wto Mar 09, 2010 8:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam za soba 50 lat praktyki wedkarskiej.Wybierajac sie na ryby rzeczywiscie mam na sobie maskujacy ubior.Przeciez to Pan odpowiadajac na moj protest odpowiedzial mi,ze powininienem byc bardziej widoczny na lowisku.Wobec takiego argumentu prosze wniesc poprawke do regulaminu SPR,ze np. wedkarze lowiacy z brzegu powinni byc ubrani na pomaranczowo i miec ze soba syreny alarmowe.Myslam,ze po moim poscie stuknie sie Pan w piersi ale jest Pan tak samo bezczelny jak nad woda to moze powinien sie Pan stuknac w czolo.Jestem wedkarzem lowiacym od zachodu do wschodu slonca wiec ciezko mnie znalezc nad woda.Nie jest istota mojego protestu fakt lowienia, ryb w miejscu przeze mnie dlugo neconym w innym czasie niz ja -jest to moje ryzyko ale w czasie mojej obecnosci obowiazuje Pana 50m.Z Panskich postow wynika ,ze jest Pan srednio zdolnym wedkarzem a opowiadania o 3kg leszczu co robil co chcial powinno trafic pod dachy damskich salonow i przedszkoli .Malo tego odpowiem Panu dlaczego nie braly Panu rano 1 sierpnia leszcze bowiem wczeniej po dramatycznej, godzinnej walce wyholowalem karpia 17-19kg wiec troche szumu w wodzie bylo.Sumujac w przeciwienstwie do Pana nie mam ochoty na dalsza korespondencje z Panem a tymbardziej na spotkanie nad woda.Niniejszym rowniez radze by wczasie moczenia kukurydzy w cynamonnie jednym okiem czytac regulamin.
Powrót do góry
ryszard frankiewicz
Moczykij

PostWysłany: Wto Mar 09, 2010 9:09    Temat postu: otomin Odpowiedz z cytatem

wlprzemku wszyskie wymienione przez Ciebie w pytaniu ryby sa obecne w Otominie i stosunkowo latwo je zlapac.Pisze tu o rybach malych i srednich,ktore sa obecne w kazdej czesci zbiornika ale najlatwiej je zplapac w plytkiej czesci jeziora np od strony bagien ,jest tam rowniez piekny lin oraz maly i sredni karp.Dosc duza kanapka z bialych i czerwonych robakow zalatwi sprawe wegorza po zmierzu,linowi, karpiowi i leszczowi powinna wystarczyc slodka kukurydza z robaczkiem .Niestety z duzymi i bardzo duzymi rybami w tym jeziorze jest inaczej .Przy tak silnej presji wedkarskie jakiej corocznie poddawane jest jezioro duze ryby sa niezwykle ostrozne.By sie do nich dobrac trzeba znac konfiguracje dna(wszystim lowiacym z brzegu polecam bezprzewodowa sonde Fishfinder-jest na allegro w cenie ok 3oozl).Podrecznikowych, dobrych miejsc nieodleglych od brzegu jest na jeziorrze multum.Pare dni grubo zanecic i gwarantuje,ze waszym lupem padna leszcze min 1kg .O lowieniu dwucyfrowych karpi i bardzo duzych leszczy wyraze sie z oczywistych dla mnie wzgledow bardzo ogolnie tzn.lapie je metoda wlosowa przy uzyciu kolowrotkow i drgajacej szczytowki z najwyzszej polki.Taki patyk o doskonalej akcji progresywnej umozliwa lowienie najwiekszych okazow przy pomocy 120m plecionki 0,06 z opdu jak i z dna.Szczegolowe odpowiedzi jesli chodzi o lowienie okazow tylko na pw
Powrót do góry
infoex
Moczykij

PostWysłany: Wto Mar 09, 2010 10:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie Ryszardzie.

Nie chcąc wchodzić w dalszy spór chciałbym w takim razie bardzo Pana przeprosić za swoje zachowanie nad wodą. Piszę to bo widzę, że cała sytuacja nad wodą głęboko Pana poruszyła. Idąc tak jak Pan wspomniał po rozum do głowy i mocno bijąc się w czoło aż do granic możliwości jeszcze raz przepraszam. Następnym razem będę Pana mocno wypatrywał i o ile mgła mi nie przeszkodzi to nie zaparkuję w Pana łowisku.
Proszę tylko nie myśleć o każdym siedzącym na tej łódce tak jak o mnie ponieważ użytkowników jest 3 ale to na przyszłość.

Większej skruchy niż publicznego uderzenia się w głowę i przerosin już chyba walnąć nie mogę.
Powrót do góry
wlprzemek
Kandydat na wędkarza

PostWysłany: Czw Mar 11, 2010 22:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

możne się przyda........
http://img684.imageshack.us/img684/2492/otomonskie.jpg

Ostatnio zmieniony przez wlprzemek dnia Czw Mar 18, 2010 0:19, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
ryszard frankiewicz
Moczykij

PostWysłany: Pią Mar 12, 2010 14:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem jak sie ma taki plan batymetryczny do biezacych odkryc np.Infoexa,od ktorego pro publico bono przyjmuje przeprosiny.
Powrót do góry
kuuba
Wędkarz

PostWysłany: Pią Mar 12, 2010 17:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Głębokość jeziora może się wahać w zależności od poziomu wody, więc przy wysokim poziomie może być ponad 9m.
Powrót do góry
motyl
Wędkarz

PostWysłany: Pią Mar 12, 2010 20:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jak się ma dno na lewo od tego 8,3 metra? Very Happy

pozdrawiam
Powrót do góry
ryszard frankiewicz
Moczykij

PostWysłany: Sob Mar 13, 2010 7:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nawet przy suchym lecie jakie bylo zeszlego roku woda nie opadla wiecej jak 20cm.Czytajac taka mape mozna odniesc bledne wrazenie ,ze misa jeziora jest rowna jak stol.Bynajmniej nie chodzi mi o 0,5m faldy ale o gorki i rowy,ktore przeciez sa w Otominie obecne.Nie chce narazac sie stalym bywalcm jezora wiec nie bede zdradzal tych kapitalnych miejscowek choc z moich obserwacji wynika ,ze wiekszosc sobie na nich nie radzi lowiac male ploteczki lub leszcze do 1kg.
Powrót do góry
Personaljesus

PostWysłany: Pią Kwi 09, 2010 6:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, był ktoś w kwietniu na Otominie?
Jakie wyniki?
Warto?

Dziękuję Smile
Powrót do góry
Brutus
Moczykij

PostWysłany: Pią Kwi 16, 2010 6:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Możemy sprawdzić jutro Wink
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Gdzie byłeś? Co złowiłeś? Na co złowiłeś? ...:) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 3 z 5

Skocz do: