Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna www.pzw.gda.pl
PZW Gdańsk Forum dyskusyjne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Na karpie na PZW
Idź do strony 1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Gdzie byłeś? Co złowiłeś? Na co złowiłeś? ...:)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tomasz Labuda
Kandydat na wędkarza

PostWysłany: Pią Sie 22, 2008 10:20    Temat postu: Na karpie na PZW Odpowiedz z cytatem

Witam Szanownych Kolegów !

Właśnie na dniach wszedłem do szacownego grona PZW i jestem szczęśliwym posiadaczem Legitymacji Członkowskiej. Na wstępie pragnę zapytać się Kolegów o ciekawe łowiska karpiowe na wodach PZW. Interesują mnie ciekawe miejscówki na których można zasiąść na kilkudniową zasiadkę no i aby prawdopodobieństwo złapania karpika nie wynosiło "0".

FAN NO KILL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
motyl
Wędkarz

PostWysłany: Pią Sie 22, 2008 10:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Very Happy
Witaj TOMUś

wiem ,że karpiarze często zasiadują na WYSPOWIE i na OSOWEJ .

Pozdrawiam
Powrót do góry
doozer
Site Admin

PostWysłany: Pią Sie 22, 2008 10:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie jestem karpiarzem wiec nie wiele Ci pomoge ale faktycznie na Wyspowie lowia dosc czesto. Calkiem niezle wyniki mieli ludzie siedzacy na zachodnim brzegu pod lasem. Duze liny i niezle karpie. A i miejsca jest dosc zeby namiocik rozbic Smile
Tomasz Labuda
Kandydat na wędkarza

PostWysłany: Pią Sie 22, 2008 10:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Strzałka Motyl
No proszę Wyspowo, kto by pomyslał, słyszałem również o jez. Czarnoleskie no i jakieś dziwne sygnały do mnie dochodzą na temat małej żwirowni Tuchomek, że niby jakieś kolosy tam pływają
WM
Wędkarz

PostWysłany: Pią Sie 22, 2008 14:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wycztok,Wysockie,Wyspowo,Dobre,Zawiad,Bieszkowice,Orle i bardzo wiele innych Wink wszędzie możesz śmiało siadać z tym,że oczywiście wcześniejsze zanęcenie mile widziane Very Happy
Na Czarnoleskim i żwirowni Tuchomek jest dużo karpia ale dużych(ponad 10kg)brak
Powodzenia!
Powrót do góry
Kusti
Wędkarz

PostWysłany: Pią Sie 22, 2008 17:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tomasz Labuda napisał:
...słyszałem również o jez. Czarnoleskie...

Tam płacisz dodatkowe 50 PLN za sezon. Byłem w tym roku ze 3 razy ale jakoś bez karpia się obeszło. Jak na łowisko specjalne to prawie zero informacji na jego temat jest w sieci więc trudno powiedzieć. Ja jednak sobie w przyszłym roku odpuszczę to łowisko bo znajomy, który jeździ tam dość często mówił, że w tym roku cienizna. Nie wiem czemu i ile w tym prawdy, ale jak dla mnie to trochę daleko żeby uganiać się za płotkami.
Wędkarz

PostWysłany: Pią Sie 22, 2008 19:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A JA PARE SZTUK WYCIAGNOLEM Z WISLY BIEZACEJ. TYCH PELNO LUSKICH Very Happy
Powrót do góry
Tomasz Labuda
Kandydat na wędkarza

PostWysłany: Sob Sie 23, 2008 7:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kusti napisał:
Tomasz Labuda napisał:
...słyszałem również o jez. Czarnoleskie...

Tam płacisz dodatkowe 50 PLN za sezon. Byłem w tym roku ze 3 razy ale jakoś bez karpia się obeszło. Jak na łowisko specjalne to prawie zero informacji na jego temat jest w sieci więc trudno powiedzieć. Ja jednak sobie w przyszłym roku odpuszczę to łowisko bo znajomy, który jeździ tam dość często mówił, że w tym roku cienizna. Nie wiem czemu i ile w tym prawdy, ale jak dla mnie to trochę daleko żeby uganiać się za płotkami.

Tylko ta "cienizna " to wszędzie jest nawet na łowiskach komercyjnych. Z Unichowa w tym roku wyciągnąłem tylko jedną czternastkę a byłem już chyba na pięciu zasiadkach. Niestety u nas na pomorzu jeśli chodzi o łowiska karpiowe to jest bardzo słabo, dlatego też postanowiłem popróbować na łowiskach PZW . Jeśli mogę coś zasugerować: mam wrażenie , że w tym roku zasypywanie łowiska kilogramami kukurydzy,konopi, pellety i kulek może nie działać tylko punktowe nęcenie np.: zestawy z PVA.
W sprawie jez. Czarnoleskiego to słyszałem pochlebne opinie wśród braci karpiarskiej , więc mimo dodatkowej opłaty i tak tam zasiądę
WM
Wędkarz

PostWysłany: Nie Sie 24, 2008 17:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tomasz Labuda napisał:

Tylko ta "cienizna " to wszędzie jest nawet na łowiskach komercyjnych

Bo 99% karpiarzy zaczyna od łowisk specjalnych(idą na łatwiznę) a tam nikt nie pozna PRAWDZIWYCH zachowań karpia i gdy nagle ryby zmienią np. sposób lub miejsce żerowania to nie wiedzą co zrobić i winę zwalają na......najczęściej pogodę Laughing Laughing Laughing
Moja rada to wybierz sobie jakieś jezioro PZW,w którym wiesz,że pływają karpie i do dzieła.Kombinuj i wyciągaj wnioski.Kilka pierwszych czy może nawet kilkanaście zasiadek będzie zerowych,ale jak w końcu zaczniesz łapać karpiki to wierz mi,że pózniej będziesz miał dobre wyniki w każdych warunkach i na wszystkich wodach.Doświadczenie wyniesione z takich łowisk jest bezcenne Wink
Powrót do góry
gurdzik
Wędkarz

PostWysłany: Nie Sie 24, 2008 20:03    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

Laughing
Powrót do góry
tomek7546
Moczykij

PostWysłany: Pon Sie 25, 2008 7:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

też bym chciał znać takie miejsce Smile
w rokitkach koło tczewa tyle ze to nie pzw , płacisz za zabranie ryb , minimum 2kg
Powrót do góry
tomek7546
Moczykij

PostWysłany: Pon Sie 25, 2008 18:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzis sie dowiedziałem od kolegi w stoczni remontowej ze wyciągną karpia z wisły ale 2 kg
chciałbym od takich zacząć Smile
Powrót do góry
WM
Wędkarz

PostWysłany: Pon Sie 25, 2008 18:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tomek7546 napisał:
wyciągną karpia z wisły

Na większości jezior PZW też jest sporo karpi tylko,że trzeba chcieć na nie zapolować!Wybiórcza przynęta,odpowiednia zanęta no i trochę cierpliwości Laughing
To nie jest takie trudne i kosztowne jak opisują w gazetach
Powrót do góry
tomek7546
Moczykij

PostWysłany: Pon Sie 25, 2008 22:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Smile a bierzesz udział w zawodach ? bo niewiem po co i jak zdobyć licencje zawodnika Question
Powrót do góry
WM
Wędkarz

PostWysłany: Wto Sie 26, 2008 10:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tomek7546 napisał:
Smile a bierzesz udział w zawodach ?

Karpiowych?Zdecydowanie NIE,bo praktycznie wszystkie rozgrywane są na łowiskach specjalnych gdzie najczęściej rządzi przypadek a nie faktyczne umiejętności,a na tych teoretycznie najciekawszych czyli Mistrzostwach lub Pucharze Polski rok w rok dochodzi do przekrętów(po cichu donoszone ryby itp.) Evil or Very Mad
Jedynymi godnymi polecenia mogą być zawody zagraniczne np.Mistrzostwa Świata czy inne Puchary ale to już są duże koszta,choć nagrody rewelacyjne,nawet wypasione fury! Laughing Laughing Laughing
Nie ma czegoś takiego jak licencje i startować może każdy kto wpłaci startowe
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Gdzie byłeś? Co złowiłeś? Na co złowiłeś? ...:) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

Skocz do: