Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna www.pzw.gda.pl
PZW Gdańsk Forum dyskusyjne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

jez.Wysockie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14, 15  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Gdzie byłeś? Co złowiłeś? Na co złowiłeś? ...:)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Prezes
Moczykij

PostWysłany: Sro Sty 08, 2014 23:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Warto w ogóle się tak fatygować ze spinningiem? Jest coś tam oprócz tego okonka?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
senior
Kandydat na wędkarza

PostWysłany: Czw Sty 09, 2014 17:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szanowny kolego Prezesie .. Smile - według mnie to warto, a nawet tam gdzie ryb nie ma, należało by uczestniczyć po "wędkarsku"
- a tak poważnie, mój sąsiad późną jesienią wyciągnął suma, który miał "...naście" kg. - z relacji wiem, że bardzo ciężko było i myślał że mu ulegnie, bo przecież "leciwym" już jest wędkarzem Smile
- ja na suma nie poluje - z kondycją nie najlepiej.
Prezes
Moczykij

PostWysłany: Czw Sty 09, 2014 18:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No proszę bardzo Smile Pytam, bo słyszałem wiele skarg, a to że sama drobnica, a to że znowu odłowy i pusto, a to że zanieczyszczenia itp. itd. Ale jak widać jakoś się to wszystko trzyma i jak zwykle, to wędkarskie narzekanie wydaję się być z lekka wyolbrzymione Smile
Powrót do góry
miauu5
Moczykij

PostWysłany: Czw Sty 09, 2014 20:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Według mnie każde jeziorko coś tam kryje fajnego tylko trzeba je poznawać i po kilku razach nie rezygnować. Czesto wedkuje na tym jeziorem i są dni ze nawet nie skubnie a bywa tak ze coś ładnego do zdjecia sie wyholuje. Połamania w sezonie 2014r.
Powrót do góry
senior
Kandydat na wędkarza

PostWysłany: Pią Sty 17, 2014 17:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Owe jeziorko, to najbliższe łowisko i napewno będe go odwiedzał wielokrotnie - ze spinniniem, gruntówką, czy spławikiem - chociaż by tak dla sportu... Cool.
- Interesują mnie jeziora: Kamień i Wysoka - w pierwszym "wcieleniu" swojego wędkarstwa nigdy tam nie byłem... Ludzie ciekawe rzeczy piszą o tych zbiornikach wodnych. Watro było by jeszcze przed nadejściem wiosny wykonać rekonesans i naocznie dokonać oceny.
joker
Wędkarz

PostWysłany: Pon Mar 10, 2014 19:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy Wysockie już całkowicie odmarzło?
senior
Kandydat na wędkarza

PostWysłany: Pon Mar 10, 2014 20:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj,
raczej nie da sie po nim suchą nogą chodzić - he he. Odbyłem w niedzielę po południu mały rekonesans nad wodą - był dość silny wiatr a więc spora fala. Mewy co chwilę nurkowały - czyli drobnica sie ożywila i sobie żeruje pod powierznią. Widziałem dwoch "panów", którzy dzielnie trwali przy swoich federkach, przeciwstawiacjąc sie naturze wspomagając sie piwem...)
- Czyli, pora już nad wodę !!!
senior
Kandydat na wędkarza

PostWysłany: Pią Mar 21, 2014 12:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Woczoraj, późnym popołudniem zafundowałem sobie spacer w okolice mojego Wysockiego. Aby mieć się czym bronić przed przeciwnościami losu, zabrałem wędki !! Przypadek zrządził, że zarzuciłem jedną na grunt a drugą na spławik - posiłkując się dżdżownicami z kompostownika i jakimś tam cistem, które bardziej kleiło sie do palców niż do haczyka Smile
- Reasumując: Około 3 godzin, w stanie gotowości i skupienia wyłowiłem: 2 jazgarze i 4 płotki - najwieksza 24 cm. Rewelacja Exclamation Rybki, szcześliwe wróciły do swojego domu.... Wink Wszystkie złowiły się na dżdzownice i z gruntu.
saimon.templer
Kandydat na wędkarza

PostWysłany: Sob Mar 22, 2014 15:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj szybki wypad nad wode na trzy godzinki Smile Metoda łowienia feeder (próba bo szczytówka wylądowała w wodzie Very Happy, a dwie pozostałe zostały w domu ) na szczęście bardziej byłem nastawiony na łowienie na bata (nowy zakup czas na pierwsze próby Smile) Dzisiaj ta metoda się sprawdziła rewelacyjnie , wynik około 80 płotek (wszystkie pływają dalej ) rozmiar od palca po 25 cm Smile Wypad bardzo udany. Czekam aż wreszcie przy brzegu ruszy się leszcz. Myślę że gdybym dzisiaj łowił feederem na głębszej wodzie byłaby szansa na spotkanie z lechem.
Powrót do góry
Prezes
Moczykij

PostWysłany: Nie Mar 30, 2014 16:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja dzisiaj byłem z kumplem. Próbowaliśmy sił w południowej zatoczce za stanicą. Teoretycznie miejsce podręcznikowe, zatoka osłonięta od wiatru, płytka i cała ogarnięta dzisiejszym słońcem. Ja czaiłem się na karpia, on - feedery. Wynik: około 10 płotek do 15 cm. Słabizna trochę, widać że ryba jeszcze ospała. Gdzieniegdzie było widać trące się szczupaki. Saimon.templer gdzie mniej więcej łowiłeś?
Powrót do góry
saimon.templer
Kandydat na wędkarza

PostWysłany: Sro Kwi 02, 2014 15:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Również łowiłem w zatoczce za stanicą Pzw. Można wywnioskować że ryba (ploć)trzyma sie blisko brzegu, temperatura powietrza nie sprzyja żerowaniu (metabolizm jest jeszcze spowolniony). Ciekawy jestem kiedy ruszą sie pierwsze leszcze. 3 lata temu na poczatku kwietnia ladnie połowiłem pierwsze podleszczaki Smile Co do karpia parę razy próbowalem na niego zapolowac z marszu bez żadnego efektu( kulki, kukurydza , pellet).
Powrót do góry
mario_79

PostWysłany: Nie Kwi 06, 2014 15:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj łowiłem tam ze 3 godzinki na spławik. Południowo zachodnia cześć jeziora. Wynik: malutkie płotki, sztuk kilka, wypuszczone aby trochę urosły Wink
Powrót do góry
saimon.templer
Kandydat na wędkarza

PostWysłany: Nie Kwi 06, 2014 16:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli jeszcze jeziorko spi:) czekam z niecierpliwoscia na leszcze.
Powrót do góry
mario_79

PostWysłany: Nie Kwi 06, 2014 18:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Śpi, śpi. Gdy wracałem do samochodu, podpytałem po drodze innych wędkarzy - to samo.
Powrót do góry
saimon.templer
Kandydat na wędkarza

PostWysłany: Czw Kwi 17, 2014 20:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiejszy wypad zaczalem od Tuchomka niestety nie doczekalem sie brania Smile ( metoda feeder) po okolo 2 godzinkach przenioslem sie na Wysockie w poszukiwaniu leszcza. Pierwsze 40 min lapalem same male plotki Smile dolaczyl do mnie kolega ktory probowal swoich sil na bata co rowniez zaowocowalo loszkami Smile (loszka- mala ploc) jak to bywa na wypadach wedkarskich rozmawiamy sobie o wszytskich i o niczym , snujemy ambitne plany na rozpoczynajacy sie sezon. Zerkam na szczytowke mojego feedera i ku mojemu zdziwieniu wygina sie mocno i energicznie , nie czekajac ani chwili zacinam - jest siedzi . W trakcie holu zastanawiam sie jaka to ryba poniewaz stawia spory opòr nie podobny do leszcza. Mysle sobie jesli to lopata to naprawde spora z usmiechem holuje dalej , rybka odjezdza na boki i muruje jak karp. Ku naszemu zdziwieniu na brzegu laduje szczupak 45 cm Smile mila niespodzianka w przerwie od ploteczek. Rybka skusila sie na 4 pinki, oczywiscie wrocila do swojego krolestwa w dobrej kondycji.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Gdzie byłeś? Co złowiłeś? Na co złowiłeś? ...:) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14, 15  Następny
Strona 12 z 15

Skocz do: