Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna www.pzw.gda.pl
PZW Gdańsk Forum dyskusyjne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Martwa Wisła
Idź do strony 1, 2, 3 ... 42, 43, 44  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Gdzie byłeś? Co złowiłeś? Na co złowiłeś? ...:)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
slaw35
Moczykij

PostWysłany: Czw Lip 03, 2008 11:46    Temat postu: Martwa Wisła Odpowiedz z cytatem

chce sie wybrac w sobotę na Martwą Wisłę ale nigdy na tej wodzie jeszcze nie lowilem, z tad tez pytanie w jakie rejony najlepiej jechac , gdzie można spokojnie posiedziec i połapać .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
grand-10
Wędkarz

PostWysłany: Czw Lip 03, 2008 15:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Napewno rejony Sobieszewa <most>... Wink
wiem że węgorze teraz ładnie tłuką... Wink
W weekend po robocie postaram się tam poskoczyć i zobaczyć co i jak... Wink Wink Wink
blysk777
Moczykij

PostWysłany: Czw Lip 03, 2008 23:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Byłem z racji urlopu,ale w godzinach mało wędkarskich 14-19 w okolicach górek zachodnich.Miejscowy złowił węgorza około 600gram i mówił że to 9-ty w tym sezonie... Shocked Ja głownie babki męczyłem,ale jacyś seniorzy po 2-giej stronie coś grubego holowali.Generalnie -rybka jest! Very Happy Very Happy
Powrót do góry
mirekj
Moczykij

PostWysłany: Pią Lip 04, 2008 8:16    Temat postu: Martwa Wisła Odpowiedz z cytatem

Witam polecam miejsca "koniec Martwej Wisły "na przeciwko ulicy Urwistej .
Bardzo ciekawe miejsca z dołkami po 4m. Można dojechać samochodem pod sam brzeg ,a ryba zawsze tam brała od leszcza po sandacza .
Powrót do góry
grand-10
Wędkarz

PostWysłany: Pią Lip 04, 2008 20:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

blysk777 napisał:
Byłem z racji urlopu,ale w godzinach mało wędkarskich 14-19 w okolicach górek zachodnich.Miejscowy złowił węgorza około 600gram i mówił że to 9-ty w tym sezonie... Shocked Ja głownie babki męczyłem,ale jacyś seniorzy po 2-giej stronie coś grubego holowali.Generalnie -rybka jest! Very Happy Very Happy

A w którym miejscu dokładnie byłeś??
Pytam z ciekawości bo sam tam często łowię.. Wink Wink Wink
blysk777
Moczykij

PostWysłany: Pią Lip 04, 2008 20:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na zakręcie.Rafineria się kończy na tej wysokości.Początek górek. Smile [/quote]
Powrót do góry
grand-10
Wędkarz

PostWysłany: Pią Lip 04, 2008 20:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O... to moje rejony... Wink
A co do drugiego brzegu to kolesie ode mnie z pracy z rafinerii mają znajomości u ochroniarzy i siedzą sobie na nabrzeżu rafineryjnym gdzie jest zakaz łowienia i targają sandały, okonie i węgorze.
Jutro jak będę w robocie to sie dowiem co i jak konkretnie i napisze na forum. Może też przydałoby się jakieś ścieżki wyrobić u bramkarzy...!? Laughing
blysk777
Moczykij

PostWysłany: Pią Lip 04, 2008 20:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Możliwe. Następnym razem wezmę wiatrówkę bo niektórzy po 4 kije mieli... Shocked
Powrót do góry
grand-10
Wędkarz

PostWysłany: Pią Lip 04, 2008 22:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie... to jest największa patologia tej wody... kontroli tyle co nic, samowolka, jedynie dużo kontroli jest wobec tych co śmigają na łódkach...
Szkoda gadać ale co zrobić...?? Może ta wiatrówka to dobry pomysł Question Wink
blysk777
Moczykij

PostWysłany: Pią Lip 04, 2008 23:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prawda.Przykro się robi jak spotykam znajomego i mówi że sandacz to w maju dobrze brał.Taka dzielnica i mentalność. Sad Sad
Powrót do góry
grand-10
Wędkarz

PostWysłany: Sob Lip 05, 2008 9:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy warto wdrażać tutaj dzielnicę bo znam bardzo wielu wędkarzy ode mnie ze Stogów ale i Krakowca i Górek Zachodnich. Owszem, wszędzie są kłusole i gumofilce ale cóż poradzić.
Powiem ci szczerze że to nie miejscowi właśnie a przyjezdni stanowią większy procent "wędkarzy 4-wędkowych". Wiesz, miejscowy w miarę jeszcze dba i troszczy się o swoje choć oczywiście są wyjątki. Wie że z roku na rok coraz gorzej więc stara się jakoś pomóc wodzie. Oczywiście nie usprawiedliwiam tutaj ziomków znad Martwej bo wiem że kłusole są i będą ale przyjezdni to duże zagrożenie. Zagrożenie które działa na takiej zasadzie- Martwa to fajna rzeka, można złapać ładnego okonia, wegorza no i oczywiście sandacza. Jest tu mało kontroli i można połapać na 4 kije nawet więc szansa złapania ryby wzrasta dwukrotnie. I w tym cały sens, ziomek z Trojmiasta lub z poza niego który na ogół łapie na jeziorkach gdzie trafiają sie kontrole i wymagana jest od niego kultura przyjeżdza na MW by stać sie hamem bo są do tego warunki. Wyrzuci 4 kije,śmietnik na brzegu zostawi i szyk.
Nie pojedzie na bieżącą bo tam będzie musiał być kulturalny a tutaj nie musi. Wszystko i wszystkich ma w d....
Parę lat temu w sierpniu na plażyczce nad MW na Stogach rozbili się typki z Wawy. We dwóch wyrzucili bodajże 11 wędek na wegorza i sandała. Syfu narobili i tyle. Jakiś koleś z działek chwilę przed moim przyjściem wział komórę i zadzwonił po niebieskich. Ci przyjechali ze strażą i kolesie mieli pozamiatane że szok. Wiesz, przyjechali na urlop, usłyszeli gdzieś od kogoś ze jak chcą sobie połapać po hamsku to mogą sobie nad MW przyjechać i przyjechali.
Tyle nałapali że sprzęt stracili i mandaty w łapke i tyle z urlopu. Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
A co do twojego kolegi to owszem, w maju sandał ładnie brał ale jak idziesz porzucać na szczupłego czy okonia i trafi ci się sandał to ściagasz z haka i wypuszczasz spowrotem do wody i po sprawie. Sam tak parę razy miałem ze szedłem nad wodę poszukać szczupłego a trafił się 30 czy 40 cm sandałek. Zdjęłem z haka i spowrotem do wody bo na co taki maluch. Za kilka lat złapię go w sierpniu czy wrześniu i będzie dwa razy większy a i frajda z holu większa.
Także powiem ci tak, mentalność człowieka i to jak był po wędkarsku wychowany. Jak za młodu szedł z ojcem połapać sobie na akumulatoek to i jak będzie w ojca wieku pewnie będzie robić to samo.
Jak to się mówi- Czego Jaś się nie nauczy tego Jan nie będzie umiał.

Dbajmy, dbajmy i jeszcze raz dbajmy... o nasze wody... Wink
grand-10
Wędkarz

PostWysłany: Sob Lip 05, 2008 9:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://forum.pzw.gda.pl/viewtopic.php?t=450
Przeczytaj sobie trzeci post od dołu na tej stronce. dotyczy on właśnie tych kwietniowych i majowych dobrze biorących sandałów.
Pzdr i życzę miłej lektury. Wink Wink Wink
blysk777
Moczykij

PostWysłany: Sob Lip 05, 2008 9:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prawda.Nie można generalizować.Co człowiek to inny poziom kultury i wychowania.Ale i ryb w MW jest napewno mniej niż jakieś 5lat temu.Może to skutek złej gospodarki gospodarza,a może presja wędkarska ?
Warto jednak próbować.
Smile
Powrót do góry
grand-10
Wędkarz

PostWysłany: Sob Lip 05, 2008 10:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W sumie to wychowywałem się na tej rzece i może MW to nie rzeka pełna ryb ale za to pełna emocji,także warto się tam wybierać. Rzeczny szczupak czy sandał... mmm... to jest to... Wink
grand-10
Wędkarz

PostWysłany: Czw Lip 31, 2008 8:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jak tam z waszymi wynikami na Wiśle Śmiałej ??
Jeżdzicie, łowicie?? Słyszłem że certa ładnie bierze... Prawda to?? Wink
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Gdzie byłeś? Co złowiłeś? Na co złowiłeś? ...:) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 42, 43, 44  Następny
Strona 1 z 44

Skocz do: