Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna www.pzw.gda.pl
PZW Gdańsk Forum dyskusyjne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Rejestr połowu na Martwej Wiśle
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Masz jakiś pomysł? Pojawił się jakiś problem? Napisz!
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wujas007
Site Admin

PostWysłany: Pon Lut 11, 2008 8:09    Temat postu: Rejestr połowu na Martwej Wiśle Odpowiedz z cytatem

Polski Związek Wędkarski Okręg w Gdańsku zwraca się z prośbą do wędkarzy, którzy zamierzają wędkować w Martwej Wiśle wraz z kanałami o wpisywanie swoich połowów w tym obwodzie rybackim do posiadanych rejestrów połowu ryb w wodach Okręgu Gdańskiego na lata 2008/2009. W rejestrze, nazwę Martwa Wisła wpisujemy w kolumnie „Numer łowiska”, a w zbiorczym zestawieniu nazwę Martwa Wisła wpisujemy w kolumnie „Łowisko, Nazwa”.
Informujemy, że rzetelne potraktowanie przez wędkarzy problematyki rejestracji połowów w Martwej Wiśle, umożliwi Okręgowi wyraźne ograniczenie odłowów gospodarczych w tym akwenie.

Uprasza się kol. skarbników, którzy już pobrali znaki opłat wraz z rejestrami połowów o dopisywanie nowo pozyskanego obwodu „Wisła Martwa”(wraz z kanałami) do spisu łowisk w rejestrze.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
KJ-UB
Wędkarz

PostWysłany: Pon Lut 11, 2008 19:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wujas - czy ktoś to czyta i analizuje ???
Zarybienia i tak wynikają z bzdurnych kontraktów, a już słyszałem opinie (gumofilców) że dobrych łowisk się tam nie wpisuje , bo ktoś doczyta i .... już nie będzie dobrego łowiska. Twisted Evil
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wujas007
Site Admin

PostWysłany: Pon Lut 11, 2008 19:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A to Polska właśnie Sad Ja jestem za cienki żeby to zmienić. Jestem pewien, że nawet wszyscy razem, tutaj obecni....w kamiennym kręgu...i tyle Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Tolek
Moczykij

PostWysłany: Czw Lut 14, 2008 16:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak z ciekawości bym chciał się dowiedzieć, czy kłusownicy rybacy na Martwej Wiśle będą pracować i na jakich warunkach. Czy również zostaną wpuszczeni na kanały i sieciami zastawią stanowiska wędkarskie tak jak to robią rybacy na Wiśle obstawiając główki. Czy przypadkiem nie grozi nam to co zrobiła Troć na Motławie. Stawianie siatek na kanałach będzie w szczególności uciążliwe dla spiningistów. Uważam, że kanały powinny być wyłącznie przeznaczone dla wędkarzy Sad .
Storm
Wędkarz

PostWysłany: Pią Lut 15, 2008 20:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie umozliwi ograniczenie odlowow gospodarczych tylko umozliwi nie zarybianie na tej wodzie i tyle Twisted Evil
Powrót do góry
waldik10
Kandydat na wędkarza

PostWysłany: Pią Lut 29, 2008 18:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wujas007!!!
wątek ten tylko w skali ogólnej czy jest karany nie majac rejestru bo niekturzy nie wymagają
moim zdaniem nie jest potrzebny dla wedkarza bo co to jest "biurokracja czy ralaks "wychodzi na to że trzeba by było mieć ze sobą księgową
JESTEM PRZECIWNY TEMU Z KILKU POWODÓW np;
-wpisy są nie wiarygodne (albo sie niechwali lub sie przechwala)
-dzieki temu zarząd ocenia jeżeli jest wpis ryb bardzo dobry to nie interweniuje a naprawde jest inaczej
-uważam że jak urząd skarbowy to chwyci to będziemy płacić podatek od luksusu
-szkoda pieniędzy na papierki bo kto płaci

jeżeli już to strażnicy powinni rejestrowac i to by było mniej papierków a sondaż byłby bardziej wiarygodny POZDRAWIAM!!!
Powrót do góry
Storm
Wędkarz

PostWysłany: Pią Lut 29, 2008 19:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wlasnie, jak sa ryby to czemu ich nie lapac. Przyklad Niemcy-Rendsburg-Kanal Kilonski, wszyscy lowia wegoza, karpia, sandacza, bialej nie biora i okonia, a i tez te ryby nie sa male, i nie ma zadnych ksiazek.Pozdrowionka Twisted Evil
Powrót do góry
Bennett
Wędkarz

PostWysłany: Sro Mar 12, 2008 22:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A w ogóle to wpisywać wszystkie złapane, czy to co chcę zabrać?
Mus jest wpisać od razu, a jak złapię 2 płotki i zdecyduję się je później wypuścić? Wykreślać z rejestru, czy jak? Komu to co powie? A rybacy też będą wpisywać co sieciami ciągną? Eeeeee ... . Zawracanie D.
Powrót do góry
Storm
Wędkarz

PostWysłany: Sob Mar 15, 2008 17:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a walic ten caly zeszycik, w sam srodek, niech wpisuja jak chca ,tam jakies rybki mochery, jak calymi dniami siedza nad woda, i tyle mam do powiedzenia w tej sprawie Twisted Evil Question
Powrót do góry
WM
Wędkarz

PostWysłany: Sob Mar 15, 2008 18:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i większość wali ten zeszycik i wpisuje byle co
Powrót do góry
gurdzik
Wędkarz

PostWysłany: Pon Mar 17, 2008 16:49    Temat postu: . Odpowiedz z cytatem

Ale jaja i co teraz ja nie mam zeszytu!Ba nawet nie mam jezcze składek wiec gdzie mam wpisywac??? Moge pozniej uzupełnic?
Powrót do góry
WM
Wędkarz

PostWysłany: Pon Mar 17, 2008 18:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie masz opłaconych składek czyli kłusujesz więc zeszytu nie potrzebujesz
Powrót do góry
Kazior
Wędkarz

PostWysłany: Pon Mar 17, 2008 20:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A właśnie jak wygląda taki temat:
1. Ryb nie ważę i nie biorę - 100% wraca do wody - wpisuje czy nie??
2. Nałowiłem dużo Wink - kilka gatunków (trening przed zawodami) - nie wiem ile mam krąpi, ile płoci itd. po skończonym wędkowaniu wszystko wypuszczam, ale nie chcę tych ryb męczyć więc nie liczę (całość zważona) - i jak ja mam i co wpisać w tą książeczkę??
3. Czy waga jest obowiązkowym wyposażeniem wędkarza?? - bo jeśli zabieram rybę to muszę zważyć, a jak muszę zważyć to kolejny wydatek: waga.
Po części sam sobie odpowiem na pewne pytania:
Wagę i ilości wpisuje na tzw oko - żeby mieć święty spokój.
Wniosek: dokładność takich statystyk jest jak słynne "prawie" - robi różnice!!
Reasumując - jak już inni pisali wcześniej - jedni się przechwalą, inni ukryją realny połów, jeszcze inni wpiszą "prawie" dokładnie - nie wiele wniesie to dobrego. Może lepiej było by za kasę która idzie na wydanie tych "świstków" kupić narybku, a informacje od wędkarzy zbierać w drodze ankiety prowadzonej przez SSR i działaczy związku - dokładność była by zbliżona.
Tolek
Moczykij

PostWysłany: Nie Kwi 20, 2008 11:09    Temat postu: Martwa Wisła Odpowiedz z cytatem

Na brzegu kanału Cedrowskiego na przeciw jednej z posesji zacumowana jest łódź bez żadnych numerów identyfikacyjnych. Ciekwe komu i do czego ona służy ? Z tego co wiem, każdy pływający obiekt powinien posiadać nr rejestracyjny.
ondrey2

PostWysłany: Nie Kwi 20, 2008 12:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie każdy ,tylko ten z którego łowisz ryby...
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Masz jakiś pomysł? Pojawił się jakiś problem? Napisz! Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: