Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna www.pzw.gda.pl
PZW Gdańsk Forum dyskusyjne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Gowidliono
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Gdzie byłeś? Co złowiłeś? Na co złowiłeś? ...:)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mlodszy2

PostWysłany: Wto Cze 03, 2008 9:46    Temat postu: Gowidliono Odpowiedz z cytatem

Witam,
W piątek byłem z 3 znajomumi nad jeziorem Gowidlino, jezioro nie jest własnościa PZW ale warto tam się od czasu do czasu wybrać. Nastawiliśmy się na białą rybę spławik i grunt. Przez 7 godzin złowiliśmy w sumie ok 12 kg płoci i 4 kg leszcza. Jeżeli ktoś chce sobie pojechac i naprawde połowic to polecam to jezioro, pozwolenia można kupić w kazdym sklepie po drodze w cenie 12 zł za dzien za 2 wedki z brzegu

Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Riki
Wędkarz

PostWysłany: Wto Cze 03, 2008 23:25    Temat postu: Re: Gowidliono Odpowiedz z cytatem

mlodszy2 napisał:
Przez 7 godzin złowiliśmy w sumie ok 12 kg płoci i 4 kg leszcza.
masz sklep rybny? Rolling Eyes

Powrót do góry
mlodszy2

PostWysłany: Sro Cze 04, 2008 7:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie nie mam wszystkie ryby wróciły do wody
Powrót do góry
tomek7546
Moczykij

PostWysłany: Pon Sie 18, 2008 16:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no jeziorko spoko Very Happy
jeżdże tam od dwoch sezonow między Podjazdami a Gowidlinem , w tamtym sezonie gościu zastawił jezioro siatami ale i tak były wyniki , w tym sezonie zero siat i pup Very Happy a w dodatku wpuścil sporo młodziutkiego karpia , wiec jest nadzieja na przyszłość tylko te opłaty troche wysokie,
leszcz 2,5 kg to nie rzadkosc noi linek weżnie , kolega obok mnie wyciąga co roku tam karpie od 5 kg nawet i 15-tka sie trafi . jeden problem latem tłoczno i huczno , libacje ze głowa boli , nie mozna rozbijac namiotow i palic ogniska bo policja mandaty wlepia
Powrót do góry
Szop3n87

PostWysłany: Pon Sie 18, 2008 22:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

spoko:) czyli można się pobawić mówicie:P Jakie głębokie jest to jeziorko??? daleko trzeba rzucać gruntem????

gdzie się wykupuje zezwolenie na wędkowanie?? czy przyjeżdżasz nad wodę i ktoś chodzi i kasuje za łowienie????
tomek7546
Moczykij

PostWysłany: Wto Sie 19, 2008 5:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

spoko spoko Very Happy
ja jade w piątek do niedzieli Laughing
najwieksze sztuki leszcza idą nocą ,lin i karp raczej o świcie i na wieczur , jeden mowi ze ja wędkuje na płyciźnie a i tak tam jest ok 6m jedno miejsce dalej jest 10m i na przesmyku jeszcze głębiej ale tam w lato jest obstawione Shocked ,
zezwolenie kupisz w sklepie czynny do 19.30 w piątek , nie wiem jak w sobote , osobno kupujesz na dzien i na nocki, a jak juz chodzą to sprawdzają czy masz karte jak nie to łamią kije ale w tym roku ich nie widziałem , za to raz policja jezdziła po jeziorze i dostałem 30 zł za namiot Smile , gozej jak bym nie miał pozwolenia to 200 zł od kija Smile
Powrót do góry
okoniarz
Moczykij

PostWysłany: Czw Lis 20, 2008 23:13    Temat postu: Gowidlino zimą Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś łowi tam zimą?
Jak wygląda sprawa z okoniem z lodu na Gowidlinie?
Słyszałem, że jest ładny, ale to niepotwierdzona wiadomość.
Pozdrawiam
Powrót do góry
tomek7546
Moczykij

PostWysłany: Sob Lis 22, 2008 16:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

byłem dzisiaj tam za szczupakiem ale niestety , chociaż nic nie straciłem , piękne widoki i jak bialo Smile śniegu po kolana . na lodzie nigdy tam nie byłem
Powrót do góry
tomek7546
Moczykij

PostWysłany: Sob Lis 22, 2008 16:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak coś sie dowierz to daj znać , okoniarzu Smile
Powrót do góry
okoniarz
Moczykij

PostWysłany: Sob Lis 22, 2008 16:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spoko, tylko pamiętaj, że dla zmyłki napiszę nieprawdę Wink
Powrót do góry
tomek7546
Moczykij

PostWysłany: Sob Lis 22, 2008 16:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja powiem prawde , latem szły takie garby za łokieć , na kawałek rosowki z dna , gosciu obok myslał ze ciągne dorsze Smile ale zimą ...to trzabybyło obadać
Powrót do góry
mrowa
Wędkarz

PostWysłany: Nie Maj 10, 2009 9:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W sobotę (9.5.2009) byłem po raz pierwszy na jeziorze Gowidlino. Od rana było pochmurno i chłodno, jednak przed południem rozpogodziło się, zrobiło się cieplej.

Jezioro jest potężne. Ciężko było określić miejsce gdzie się rozłożyć. Za miejscowoscią Lemany dalej Borek, znaleźliśmy zjazd nad jezioro. Jadąc przez las (wszędzie domki wczasowiczów) przejeżdżaliśmy obok jakieś osady (tak nazywał się kompleks budynków .. "Osada ...") a po przeciwnej stronie piaszczystej drogi, w stosunku do osady, stał dziwny budynek ... na mieszkalny to on nie wyglądał (bardzo specyficzna budowla). Może ktoś kojarzy to miejsce?

Od godziny 7 zaczęliśmy nęcić - zamierzaliśmy łapać na grunt. Pierwsze miejsce i ok 5 godzin - PORAŻKA. Nawet brania.

Później przenieśliśmy się kawałek dalej (był to niewielki cypel. Stają tam dwie ławeczki, a do jeziora wpada niewielki strumyk). Tam jest bardzo głęboko. rzut 10 m od brzegu i żyłka przed długi czas wysnuwa się z kołowrotka zanim koszyk dojdzie do dna. Miejsce śliczne. Mało ludzi (wędkarzy też niewiele - 2 wędkarzy na spławik i 2 na spining (jeden z nich miał szczupaka ok 50-55 cm.)) ... jednak ryb również nie było.

Jeden z kolegów złapał okleję - spróbowałem na żywca na spławik - bez rezultatu.

Spotkałem (albo raczej on nas znalazł Smile) dzierżawcę jeziora. Twierdził że woda jest tu głęboka a co za tym idzie zimna. Ryba zacznie się ruszać dopiero po 15 maja ... ciekawe.

Jako że mam złe wspomnienia po dzierżawcach jezior ... nawet PZW niestety, zacząłem dopytywać się owego Pana jaką politykę wzg tego jeziora prowadzi. Facet stwierdził że odławia ryby tylko stawnymi sieciami (ma je 4 po 150m każda) i pupami. Nie ciągnie siecią i nie łapie prądem. Zresztą stwierdził że nie sprzedaje ryb, bo jeśli ktos mu proponuje na skupie 3 PLN za leszca ... to lepiej niech ten leszcz pływa. Ile w tym prawdy - nie wiem. Może ktoś ma jakieś doświadczenie z tego jeziora i czy faktycznei o te jeiziorko właściciel dba ... ?

Reasumując. Nie udało się nic złowić, ja nie miałem przez cały dzień brania (feder - na dzikuna, czerownego, rosuwę). Czy jest faktycznei za wcześnie na to jeziorko, czy może wybrałem złe miejsce? Czy w takie dni (jeszcze stosunkowo chłodne) ryby trzeba szukać na płytkiej wodzie ... ?

PS. Dzierżawca powiedział że jeśli ktoś ma wykupione pozwolenie na noc i chce rozbic namiot to nie ma problemu... najbardziej narzekał na śmiecących ludzików którzy "WYPOCZYWAJĄ" i robią burdel.

Generalnie było ślicznie, czysto i bez efektów Wink.

Może ktoś mi podpowie gdzie, na co i kiedy można tam sobie powędkować?

Jak wyglada tam sprawa z tym okoniem? W któej części trzeba go szukać? PS. Dzierżawca twiedził że okoń jeszcze się nie wytarł bo zimna woda...[/img]
Powrót do góry
rawenius
Wędkarz

PostWysłany: Nie Maj 10, 2009 20:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem za wcześnie, szczególnie biorąc pod uwagę ogrom jeziora. Koniec maja - początek czerwca to odpowiedni czas.
Żeby o tej porze łowić ryby trzeba naprawdę dobrze znać łowisko i zachowanie ryb. Co do zasobności jeziora - wiem, że kiedyś łowisko było bardzo rybne jednak właściciel za bardzo poczuł się jak pan na włościach i przetrzebił jezioro do cna, ale to było kilka lat temu, więc teraz może jest lepiej.
pzdr
gurdzik
Wędkarz

PostWysłany: Wto Maj 12, 2009 19:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest tam ładny leszcz ale musisz poczekać ja sie cieplej zrobi..Przy wyspie na okonia i szczupłego warto zapolowac,
Powrót do góry
mrowa
Wędkarz

PostWysłany: Wto Maj 12, 2009 21:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za info.
Czy może ktoś posiada mapę barometryczną tego jeziora? A i z której strony przy wyspie szukać drapieżnika? Z brzegu można znaleźć jakąś rozsądną miejscówkę?

PS. Dzierżawca mówił, że ok 65 tyś rocznie przeznacza na zarybianie. Jeśli jest to prawda, to jeziorko może z czasem stać się atrakcyjne... pod warunkiem, że to prawda Smile.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Gdzie byłeś? Co złowiłeś? Na co złowiłeś? ...:) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: