Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna www.pzw.gda.pl
PZW Gdańsk Forum dyskusyjne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wymiar ochronny okonia
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Masz jakiś pomysł? Pojawił się jakiś problem? Napisz!
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
doozer
Site Admin

PostWysłany: Sro Maj 21, 2008 10:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Co mi po takim nieaktualnym regulaminie jeżeli w nim nie ma np. wymiaru na okonia !Czy magę mieć zaufanie ,że inne wymiary są aktualne?

Ustawa mowi wyraznie, ze okregi PZW moga wprowadzic zmiany (w gore) w wymiarach ochronnych ryb na swoim terytorium. I tak wlasnie zrobilo 8 lat temu PZW Gdansk a ty masz obowiazek o tym wiedziec. Chcesz lowic na wodach PZW Gdansk? zapoznaj sie z regulaminem APR i pozniejszymi zmianami. Regulaminow nie zmienia sie w calosci tylko nowelami w postaci odpowiednich uchwal i musisz je znac. Tym bardziej, ze sa publikowane na stronach PZW Gdansk.
Wiec przestan gadac o braku zaufania do regulaminu tylko powiedz, ze nie chcialo ci sie poznac dodatkowych regulacji w PZW Gdansk.

Cytat:

A co mam sądzić o takim zapisie dotyczącym węgorza na stronie jednej ze spółek rybackich:

Wymiar ochronny ........ Okres ochronny............. Rekordy
. 40/45 cm (*................. brak ..... .................... 6,43 kg
Uwagi : (*)
Na wodach PZW wymiar ochronny dla węgorza wynosi 45 cm
Czy mam wertować wszystkie uchwały Zarządu bo może kiedyś, jakaś była, a ja o niej nie wiem?
Regulamin rzecz święta i aby uniknąć wszelkich nieporozumień nad wodą tam powinny być wszystkie aktualne przepisy a nie odsyłanie do uchwał sprzed kilku lat.

Twoim obowiazkiem jest znac nawet uchwaly sprzed kilku lat.

Wyobraz sobie co by sie dzialo gdyby takie podejscie mieli np. kierowcy. Kodeks drogowy zmienia sie dosc czesto i jak myslisz, kogos obchodzi, ze jakis kierowca nie zna aktualnych przepisow? To jego zmartwienie zeby je znac. A moze, idac twoim rozumowaniem, przy kazdej drodze powinny byc tablice informujace o wszystkich zmianach w kodeksie drogowym na przestrzeni ostatnich kilku lat?

Ktos juz tu napisal dobrze, nieznajomosc prawa szkodzi i nie zdziw sie jak zaszkodzi kiedys tobie.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Riki
Wędkarz

PostWysłany: Sro Maj 21, 2008 10:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze jedno apropos!
Cytat:
Uchwała Nr P-47 z dnia 29.11.1999
Jak ktoś znajdzie tą uchwałę na naszej stronie ma u mnie flaszkę.

Jak czytam, te wszystkie mądrości typu: "gratuluję znajomości ...", "nie znajomość ... nie zwalnia ...", itd, to mi się nie dobrze robi Evil or Very Mad

A do kogo to niby należy obowiązek informowania "SWOICH CZłONKóW" o wszystkich przepisach, statutach, uchwałach, aneksach i Bóg wie jeszcze o czym? Czy każda zmiana przepisów nie powinna być przynajmniej raz w roku "wręczana" członkom, np przy okazji opłaty składek? Żadnej łaski nam nie robią, Ci co w stołki pierdzą Evil or Very Mad To powinien być ich zakichany obowiązek Exclamation
Jak jest, większość wie doskonale. Nawet jak się o coś upomnisz, to najczęściej skwitują Cię głupią mina i rozłożeniem rąk. Więc UB i inni "uczeni w piśmie" zostawcie swoje "mądrości" dla siebie, a jeśli chcecie już doinformować tych wszystkich, biednych, "mało oświeconych", to róbcie to przynajmniej w sposób kulturalny.

Powrót do góry
doozer
Site Admin

PostWysłany: Sro Maj 21, 2008 10:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:

http://www.pzw.gda.pl/content/view/15/68/

To nie wystarczy? Na prawde potrzebujesz pelnego tekstu uchwaly zeby sie o tym dowiedziec?

Cytat:

Jak czytam, te wszystkie mądrości typu: "gratuluję znajomości ...", "nie znajomość ... nie zwalnia ...", itd, to mi się nie dobrze robi Evil or Very Mad

A do kogo to niby należy obowiązek informowania "SWOICH CZłONKóW" o wszystkich przepisach, statutach, uchwałach, aneksach i Bóg wie jeszcze o czym? Czy każda zmiana przepisów nie powinna być przynajmniej raz w roku "wręczana" członkom, np przy okazji opłaty składek? Żadnej łaski nam nie robią, Ci co w stołki pierdzą Evil or Very Mad To powinien być ich zakichany obowiązek Exclamation
Jak jest, większość wie doskonale. Nawet jak się o coś upomnisz, to najczęściej skwitują Cię głupią mina i rozłożeniem rąk. Więc UB i inni "uczeni w piśmie" zostawcie swoje "mądrości" dla siebie, a jeśli chcecie już doinformować tych wszystkich, biednych, "mało oświeconych", to róbcie to przynajmniej w sposób kulturalny.

W tak "kulturalny" jak ty?
Nie badz ignorantem, przeciez dobrze wiesz, ze to ty masz obowiazek znac przepisy. Wszystkie wazne informacje i regulacje sa publikowane na stronie PZW Gdansk. Czego chcesz jeszcze? tego samego na papierze? po co? inne literki czy inny jezyk?
Riki
Wędkarz

PostWysłany: Sro Maj 21, 2008 10:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

doozer napisał:
Cytat:

http://www.pzw.gda.pl/content/view/15/68/

To nie wystarczy? Na prawde potrzebujesz pelnego tekstu ustawy zeby sie o tym dowiedziec?

Cytat:

W tak "kulturalny" jak ty?
Nie badz ignorantem, przeciez dobrze wiesz, ze to ty masz obowiazek znac przepisy. Wszystkie wazne informacje i regulacje sa publikowane na stronie PZW Gdansk. Czego chcesz jeszcze? tego samego na papierze? po co? inne literki czy inny jezyk?
Laughing od i właściwe podejście do tematu Twisted Evil
Tak chcę znać cały tekst!
Być może tam jest więcej kruczków, o których nie wiem?
Zagwarantujesz mi, że tam ich nie ma?
Cytat:

Wszystkie wazne informacje i regulacje sa publikowane na stronie PZW Gdansk. Czego chcesz jeszcze? tego samego na papierze ?

Zdajesz sobie w ogóle sprawę z tego co piszesz?
Czy każdy członek PZW ma dostęp do internetu Question
Tym razem ja Tobie czegoś "pogratuluję"... Obrony tych co za nasze pieniądze pierdzą w stołki <brawo Doozer>

Powrót do góry
doozer
Site Admin

PostWysłany: Sro Maj 21, 2008 10:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Laughing od i właściwe podejście do tematu Twisted Evil
tak chcę znać cały tekst!
być może tam jest więcej kruczków, o których nie wiem?
zagwarantujesz mi, że tam ich nie ma?

Jak jestes taki dociekliwy to zadzwon do zarzadu i sie dowiedz. Dostep do telefonu tez masz utrudniony?

Cytat:

Cytat:

Wszystkie wazne informacje i regulacje sa publikowane na stronie PZW Gdansk. Czego chcesz jeszcze? tego samego na papierze ?

Zdajesz sobie w ogóle sprawę z tego co piszesz?
Czy każdy członek PZW ma dostęp do internetu Question
Tym razem ja Tobie czegoś "pogratuluję"... Obrony tych co za nasze pieniądze pierdzą w stołki <brawo Doozer>

Kazda wymowka jest dobra. Brak checi mozna przeniesc na kogokolwiek. A to, ze nie mowili, a to ze nie wydrukowali, nie napisali. Moze od przyszlego roku prezes bedzie osobiscie cie informowal o zmianach... no tak ale wowczas w polowie roku bedziesz mial pretensje bo nie wszystko zapamietales.

Nie badz koleszko smieszny, nie bij mi braw. Brawa bij sobie za swoja ignorancje.

W wakacje wybieram sie nad Soline. Jak myslisz do kogo nalezy zeby dowiedziec sie czy sa jakies lokalne szczegolne przepisy w okregu podkarpackim? Zgadles... do mnie!
30 sekundowy telefon i wiem wszystko. Wystarczy tylko chciec. Mniej "pierdziec" w internet a wiecej chciec.

EOT

Ostatnio zmieniony przez doozer dnia Sro Maj 21, 2008 10:55, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry
Szop3n87

PostWysłany: Sro Maj 21, 2008 10:53    Temat postu: Chlopaki nieklućcie sie!!! Odpowiedz z cytatem

po 1:
KAzdy ma obowiazek znac przepisy w jakiej kolwiek formie one sie ukazuja a kto ich niezna robi to z swiadomoscia poniesienia konsekwencji jezeli przekroczy jakis dany przepis badz uchwale....

PO 2:
To co Riki mowi kola mogly by w formie biuletynu raz w roku do placonych skladek dolanczac nowe przepisy badz ewentualne zmiany w juz istniejacych przepisach!

W roznych pismach wedkarskich niewiem czy sa ale jak niema to tez mozna by bylo pisac o roznych zmianach przepisow dla tych ktorzy niemaja interenetu...

albo na stronie PZW zrobil bym poprostu zakladke ,,Przepisy ogólne" = ustawa ! I z podzialem na rok wchodzisz w zakladke 2004 i masz w punktach czy od myslnikow powypisywane wszsytkie zmianny ewetualnie jak jakies mialy miejsce zeby bylo to czytelne i latwo dostepne:)

Ktos gdzies mowil o jakis podrecznych regulaminach;p cos takiego istnieje??? jak tak to gdzie to mozna dorwac bo to by bylo adekwatne do aktualnego problemu:P

pozdro:P
Riki
Wędkarz

PostWysłany: Sro Maj 21, 2008 11:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki Szop za właściwe podejście do tematu Wink

Cytat:
Kazda wymowka jest dobra. Brak checi mozna przeniesc na kogokolwiek. A to, ze nie mowili, a to ze nie wydrukowali, nie napisali. Moze od przyszlego roku prezes bedzie osobiscie cie informowal o zmianach... no tak ale wowczas w polowie roku bedziesz mial pretensje bo nie wszystko zapamietales.

Nie badz koleszko smieszny, nie bij mi braw. Brawa bij sobie za swoja ignorancje.
Ja nie piszę o żadnych wymówkach. Zauważyłeś gdzieś, że cokolwiek ignoruję, np regulamin Question Piszę o problemie (który akurat mnie nie dotyczy) ogólnie. Piszę o tych, którzy i tak nie będą mieli okazji tego skomentować (brak netu). Czytanie ze zrozumieniem, widać przychodzi Ci ciężko "koleszko"? Pisanie natomiast o "prezesie", :pretensjach" i te inne nadinterpretacyjne bzdety, są po prostu wysoce nie grzeczne i złośliwe Evil or Very Mad

Powrót do góry
doozer
Site Admin

PostWysłany: Sro Maj 21, 2008 11:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:

Czytanie ze zrozumieniem, widać przychodzi Ci ciężko "koleszko"?

Do tej pory byles smieszny, teraz juz jestes zenujacy.
A moze to nie ty pisales o "kulturalnym" pisaniu postow? To chyba Cie musialem z kims pomylic.
wujas007
Site Admin

PostWysłany: Sro Maj 21, 2008 11:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prezydium ZO PZW w Gdańsku od dnia 01.01.2000 r. (Uchwała Nr P-47 z dnia 29.11.1999) wprowadziło na wodach użytkowanych przez Okręg w Gdańsku wymiar ochronny dla okonia - 15 cm!!!

Dobra Panowie, topór w ziemię...piszę jako admin, kolega z forum i "prezesio pierdzący"...róbmy wszyscy wszystko aby ten tekst o wymiarze ochronnym okonia w naszym okręgu poznało jak najwięcej wędkarzy. To że, PZW to kolos na glinianych nogach to nie tajemnica Sad, świadczy o tym fakt że, niektórzy z Was nie wiedzieli o kieszonkowej wersji regulaminu APR.

Dlatego wybierajcie porządne koła, gdzie prezesi mają rzadko i małe "wiatry"...tzw "cichacze" Smile Gdzie możecie się dowiedzieć u źródła to co Was trapi, interesuje. Gdzie są regulaminy APR(może chwilowo zabraknąć, ale nie tak żeby nie było), są informacje nt. imprez w kole, gdzie są dostępne aktywne nr tel. członków zarządów kół.

W taki sposób nie zmarnujecie swoich ciężko zarobionych pieniędzy wydatkowanych na pzw-iu. Nie musicie wydawać Waszych pieniędzy głupio. Każda składka mnej w marnym kole to Wasza demonstracja, że się nie godzicie na "bylejakość"...i odwrotnie.

Wszystkich Was w tej chwili widzę na forum:) hihihi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Riki
Wędkarz

PostWysłany: Sro Maj 21, 2008 14:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Już ostatnia wypowiedź w tym temacie, obiecuję (jak bum cyk cyk) Very Happy

Sylwek. Nie znam Cię osobiście, ale myślę, że troszkę przez to forum Cię poznałem i w związku z tym na pewno do tych od stołków Cię nie zaliczam Smile
Więc jeśli Cię uraziłem Embarassed , to najmocniej przepraszam.

Do meritum:
Znalazłem na stronie Zarządu Głównego PZW coś takiego:
Cytat:
Zarząd Główny PZW od 1987 r. wydaje także „Biuletyn Wędkarski”, wydawnictwo do użytku wewnętrznego, którego dystrybucja odbywa się za pośrednictwem zarządów okręgów PZW. ...

Działalność wydawniczą prowadzi także większość zarządów okręgów, ograniczając się jednak do wydawnictw organizacyjnych i okazjonalnych, a także map i przewodników po lokalnych łowiskach wędkarskich. ...

Amen

Powrót do góry
wujas007
Site Admin

PostWysłany: Sro Maj 21, 2008 16:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Riki napisał:
Już ostatnia wypowiedź w tym temacie, obiecuję (jak bum cyk cyk) Very Happy

Sylwek. Nie znam Cię osobiście, ale myślę, że troszkę przez to forum Cię poznałem i w związku z tym na pewno do tych od stołków Cię nie zaliczam Smile
Więc jeśli Cię uraziłem Embarassed , to najmocniej przepraszam.

Do meritum:
Znalazłem na stronie Zarządu Głównego PZW coś takiego:
Cytat:
Zarząd Główny PZW od 1987 r. wydaje także „Biuletyn Wędkarski”, wydawnictwo do użytku wewnętrznego, którego dystrybucja odbywa się za pośrednictwem zarządów okręgów PZW. ...

Działalność wydawniczą prowadzi także większość zarządów okręgów, ograniczając się jednak do wydawnictw organizacyjnych i okazjonalnych, a także map i przewodników po lokalnych łowiskach wędkarskich. ...

Amen

Riki, absolutnie nie czuję się urażony Smile "Pirrredzących" w pzw jest zdecydowana większość i ja to wiem...i dlatego jest jak jest. Róbmy zatem coś dla siebie.

Wiem, że są tacy w pzw którym nawet się nie chce pierdzieć, a są we władzach kół, okręgów, ZG.

Mam nadzieję, że kiedyś ten dzień nastanie i poznamy się osobiscie Smile

Riki, ten biuletyny wydawane przez ZG(celowo piszę z małej litery)...to żenada, kiedyś Ci taki pokażę.

Nasz okręg wydał w ubiegłym roku mapę naszych wód...mocno się do tego przyczyniłem. Od początku gdy dążyłem do wydania takiej mapy, byłem beeee i wykpiwany, ale uważam, że taka mapa dostępna dla każdego wędkarza(w porządnym kole) to coś bardzo pożytecznego.

My jako koło wydajemy swój biuletyn dla naszych członków...do pobrania w sklepie REX w Gdyni, gdzie opłacamy składki. Biuletyn wydajemy raz w roku i tylko pilnujemy aby stale był dostępny. Mapę wód pzw gdańsk i regulamin kieszonkowy też tam kupisz.

A okoń w naszym okręgu ma wymiar ochronny 15cm!!! Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
granddm
Wędkarz

PostWysłany: Czw Maj 22, 2008 20:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem co roku powinnien byc wydawany nowy przejrzysty spis nakazow, zakazow, okresow, wymiarow ochronnych, itd itp, zeby KAZDY, podkreslam KAZDY, mial dostep do tych danych (najlepiej juz we wlasnym kole przy robieniu oplat), bo nie wszyscy maja internet, a poza tym skoro niby tak ludziom z zarzadow itp zalezy na ochronie ryb, to nalezy wylozyc owe przepisy wrecz "na tace" ludziom, ktorzy zauwaza je, chocby nawet nie chcieli, a tacy niestety sa.
A tak naprawde Koledzy Wedkarze nie trzeba daleko zajsc i meczyc sie zeby podejsc, czy nawet zadzwonic do najblizszego Kola Wedkarskiego i po prostu spytac...
Powrót do góry
rawenius
Wędkarz

PostWysłany: Czw Maj 22, 2008 21:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja dodam od siebie
Nie znajomość prawa szkodzi - ot tak stara maksyma
i bardzo łatwo jest jej - prawa - przestrzegać łowiąc ryby,
po prostu łów i wypuść Idea Laughing
i jeszcze jedna sprawa - moim skromnym zdaniem powinny być wprowadzone również wymiary górne, czyli np szczupak 45-65cm
Kazior
Wędkarz

PostWysłany: Sob Maj 24, 2008 15:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja poruszę kilka tematów:
1. Macie tyle pretensji do ZO i do Prezesów kół, napiszcie proszę (z ręką na sercu) kto z Was był na ostatnim walnym zebraniu koła?? Tam można się wszystkiego dowiedzieć i dopytać, zobaczyć jak prezes wygląda, spotkać kogoś z ZO, można wyrzucić z siebie co nas boli i poddać to do dyskusji i puścić wyżej!! To jest tylko 1 dzień w roku i wystarczy poświęcić 2 - 3 godz. Z tego co wiem na zebrania przychodzi (średnio) 1/3 aktywnych członków koła.
2. Przykład (w temacie prawa): jedziesz samochodem 60 km/h w terenie zabudowanym (powtarzam że to przykład Wink ), a tu radar, Policja. I jak się wytłumaczysz Policji?? Że 20 lat temu jak zdawałeś egzamin na prawo jazdy można było w zabudowanym 60 km/h, że jak płacisz podatek drogowy (w postaci akcyzy) to na stacji nikt Ci nie dał aktualizacji Kodeksu Drogowego i że nie wiedziałeś o zmianach w KD?? Masz jako kierowca obowiązek wiedzieć, czytać "Monitory" i zastosować się do wprowadzonych zmian, a jako wędkarz jesteś zobligowany do pełnej znajomości RAPR.
3. Off topic: Chcemy zmian?? To zacznijmy zmieniać się sami! Przestańmy zaśmiecać nasze łowiska, zabierajmy tyle ryby ile zjemy i zgodnie z RAPR, zachowujmy się nad wodą kulturalnie, bierzmy udział w życiu PZW, a szczególnie naszych kół, ale ten temat poruszę osobno.
Pozdrawiam
granddm
Wędkarz

PostWysłany: Nie Maj 25, 2008 10:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szanowny kolego ucieklismy troche od tematu, bo o ruchu drogowym i ewentualnej zmianie przepisow mowi sie w radio, telewizji, praktycznie wszedzie, ale tak jak mowie, aby skuteczniej zapobiegac lamaniu przepisow przez wedkarzy, nalezy nie zmuszac ich do chodzenia na jakiekolwiek spotkania z prezesami itp, a pokazac ze nie trzeba ich szukac zeby znalezc, nie bede sie w tej kwestii powtarzac, bo pisalem o tym wyzej, a i powiem jeszcze jedno: drodzy Koledzy naprawde zabierajmy smieci z naszych lowisk, chociaz swoje, ja zawsze zbieram do worka wszystkie smieci na koniec wedkowania jakie tylko zobacze w poblizu, nie jest to zaden problem, nie zajmuje wiecej niz 3 minuty, bo naprawde brak mi slow na widok smieci nad sama woda, tj. worki od zanet, puste pudelka po robakach, widok dla mnie NIEZROZUMIALY, korzystamy - to trzeba tak korzystac zeby nastepne pokolenie, szczegolnie mlodziez, takze moglo skorzystac.
Jeszcze dorzuce maly komentarz co do wymiarow ochronnych, bo wielu z Was twierdzi ze jesli ktos zlowi dla przykladu lina 26cm i go wezmie do domu, aby zjesc, to od razu jest miesiarz... Otoz twierdze ze tak nie jest, uwazam bowiem ze miesiarzami sa ludzie, ktorzy choc raz nie zastosowali sie do przepisow, chociaz raz wzieli lina 15cm do domu aby zjesc, ludzie naprawde nie narzekajmy ze ktos bierze do domu lina 26cm, bo to nie jest wykroczenie, a skoro juz narzekamy na to, to zrobmy smialo wymiar ochronny do 30cm. Nie mowie teraz o sobie, bo wiele razy wypuszczam do wody rybe znacznie wieksza, aby miec z tego satysfakcje i podziekowac jej za piekny hol, dzwiek napietej zylki i to ze mi ze dwa razy uciekla w trzcine czy lilie.
Dziekuje i pozdrawiam.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Masz jakiś pomysł? Pojawił się jakiś problem? Napisz! Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

Skocz do: