Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna www.pzw.gda.pl
PZW Gdańsk Forum dyskusyjne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kupilem, przetestowalem wiec opisuje

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Osprzęt
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
doozer
Site Admin

PostWysłany: Pon Maj 12, 2008 17:46    Temat postu: Kupilem, przetestowalem wiec opisuje Odpowiedz z cytatem

Wujas007 mnie prosil zebym opisal jak mi sie sprawdzil nowy zakup, Shimano Nexave 4000 FB + plecionka Barkley FireLine 0.12.

Do zakupu nowego kolowrotka zostalem wlasciwie zmuszony przez Mikado a dokladniej przez ich kompletnie niedzialajacy kolowrotek SkyDream VTX 4006. Na poczatku tego roku, czyli nie tak dawno, kupilem Mikado VTX z mysla o trociach a pozniej o szczupakowaniu. Od poczatku w tym kolowrotku nie dzialal hamulec, tzn albo mozna go bylo dokrecic do oporu albo nakretka wypadala. Pomeczylem sie z nim 3 tygodnie i oddalem do serwisu. Wrocil. Hamulec juz sprawny ale reszta do kitu. Zylke placze bardzo czesto. Zylka zle nachodzi na kablak i wpada pod nakretke, wiadomo jak taka zylka pozniej wyglada. Po jakims czasie uzytkowania odkrecila mi sie korbka i przy rzucie wpadla do wody Smile Na szczescie spadla dosc blisko i ja wydobylem. Po tym zdarzeniu powiedzialem mu dosc! Kolowrotek tragiczny, zadnego komfortu lowienia, okropnosc. Szczerze odradzam ten model
http://www.sklepmikado.pl/index.php?module=Katalog&func=katalogview&katid=938
Nie wiem jak inne kolowrotki Mikado. Patyki robia calkiem niezle ale kolowrtoki a przynajmniej ten model, okropnosc. Kolega Jonasz od nas z kola tez ma taki to niech powie co o nim sadzi Smile Dokladnie takie same odczucia Smile

I w ten sposob kupilem Nexavea. Oczywiscie o klase wyzszy. Cicha stabilna praca, bardzo solidny korpus aluminiowy. Dwie aluminiowe szpule w komplecie. Zylka nawija sie znakomicie, hamulec precyzyjny. Jak na swoja cene jest tego wart.

Postanowilem sprobowac tez z plecionka, nigdy wczesniej nie lowilem na plecionki. I sie chyba przekonalem. Pomijajac cene plecionek, kilkukrotnie wyzsza od zwyklych zylek, sa jednak tego warte. Lowilem szczupaki na Marchowie i spisala sie wysmienicie. Jak 0.12 wyciagnalem z wody klode ponad 2m dluga i ciagnalem ja po dnie jakies 20m to stwierdzilem ze zylke to chyba .35 musialbym miec albo grubsza Smile
Plecionka 0.20 to podejrzewam spokojnie radzieckie lodzie podwodne moznaby do brzegu przyciagac:)
Oczywiscie najciezej jest sie przyzwyczaic do zerowej rozciagliwosci i wszystkiego co jest z tym zwiazane oraz do szumu podczas zwijania (taki sam szum wydaje moj VTX po 4 miesiacach dzialania ale on ma tak sam z siebie, bez plecionki). Ale jest tego warta. Wszystkie brania sa idealnie wyczywalne na dolniku od razu, bez zwloki. Kto lowi plecionkami wie o czym mowie a kto nie lowil to polecam szczerze, chociaz sprobowac Smile

PS: mam do sprzedania kolowrotek Mikado VTX SkyDream 4006, 3 szpule w komplecie Smile Ktos chetny ? Smile
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rawenius
Wędkarz

PostWysłany: Pon Maj 12, 2008 19:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Noszę się z zamiarem zakupu plecionki, ale jedna rzecz mnie intryguje, jak sprawa wygląda z podkładem - 0,12 toż to cienkie bardza, a kołowrotek 4000 to spory rozmiar i pewnie mieści sporo linki, więc musiałbyś mieć z 300 metrów takiej plecionki, a to bardzo duży wydatek Question Idea
doozer
Site Admin

PostWysłany: Pon Maj 12, 2008 20:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rawenius napisał:
Noszę się z zamiarem zakupu plecionki, ale jedna rzecz mnie intryguje, jak sprawa wygląda z podkładem - 0,12 toż to cienkie bardza, a kołowrotek 4000 to spory rozmiar i pewnie mieści sporo linki, więc musiałbyś mieć z 300 metrów takiej plecionki, a to bardzo duży wydatek Question Idea

Podklad dajesz ze zwyklej zylki. Ja dalem 0.27. Najpierw nawijasz plecionke (w moim przypadku 110m) laczysz z zylka i do oporu nawijasz zylke (0.27 pan w sklepie w Lotni dobrze wyliczyl bo zostalo mi jakies 30m). Pozniej calosc przewijasz na druga szpule i w ten sposob masz podklad z zylki i plecionke nawinieta idealnie prawie pod brzeg szpulki Smile
Plecionka ma jeszcze jedna wlasciwosc, ze nie zmienia objetosci na szpuli w miare lowienia. Zylka po jakims czasie tracila na objetosci (sciskala sie) w plecionce ten efekt jest minimalny tak wiec bedzie sie kurczyc tylko o te ostatki obcinane przy przynetach Smile
KJ-UB
Wędkarz

PostWysłany: Pon Maj 12, 2008 20:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest pewien niuans , nie wiem co prawda jak wygląda plecionka 0,12 - zawsze kupuje je po wytrzymałości (średnica jest dosyć mało wiarygodnym parametrem, a przy markowych podstawowym parametrem jest właśnie wytrzymałość) , plecionka przy nawijaniu układa się całkiem inaczej niż żyłka i zajmuje DUŻO więcej miejsca niż jej monolityczny ekwiwalent. Niektórzy zalecają nawijanie na mokro - sam różnic nie stwierdziłem.
Z markowych polecam Power Pro (popularne na forach PP) lub Strena.
wujas007
Site Admin

PostWysłany: Wto Maj 13, 2008 5:59    Temat postu: Re: Kupilem, przetestowalem wiec opisuje Odpowiedz z cytatem

doozer napisał:
Wujas007 mnie prosil zebym opisal jak mi sie sprawdzil nowy zakup, Shimano Nexave 4000 FB + plecionka Barkley FireLine 0.12.

Przemek, dzięki za relację...jeszcze do tematu wrócimy...gdzieś nad wodą Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
jonasz7
Wędkarz

PostWysłany: Wto Lip 15, 2008 19:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na rynku jest sporo plecionek!!
Trzeba tylko wybrać taką, która ma przekrój okrągły, nigdy inny. Najtańsze plecionki mają w opisie np 0,08mm. Ale przy przekroju nie okrągłym, co w rezultacie daje np. 0,16mm. Ja ostatnio kupiłem plecionkę ron thompsona, kosztowała chyba 65zł. Czyli cena jak najbardziej przystępna kupiłem 14 na szczupaka i sandacza, jak na razie nie narzekam, ale mało jej używałem, ale kolega miał i polecał.
Wcześniej miałem Kamtsu 10 i na boczny trok, była super!! A kosztowała coś koło 50zł. Tą gorąco polecam!!!pzdr.
rawenius
Wędkarz

PostWysłany: Sro Lip 23, 2008 22:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teraz ja skrobnę coś na temat plecionek. Z zamiarem kupna nosiłem się od jakiegoś czasu, sączyłem temat przez różne fora i kupiłem najpierw 8lb później 10lb Power Pro kolor moss green. Pierwsze spostrzeżenie to mimo małej różnicy w wytrzymałości jest zauważalna różnica w grubości, ale to taki niuans. Rzeczywiście plecionki układają się inaczej na szpulach tzn. zajmują więcej miejsca. Czy są okrągłe wg. testy na jednym z popularnych portali na j są. A teraz o łowieniu
- rzuty, hmm... czy dalsze, trudno mi powiedzieć, ale na pewno nie krótsze
- bardzo dobrze wyczuwalna praca przynęty, nawet przy dalekich rzutach w każdym momencie czuję jej pracę - polecam szczególnie dla łowiących na miękko
- może irytować szum przy nawijaniu
- prawie zerowa rozciągliwość powoduje, że czasem spinają się rybki
- kolor - tu miałem spory dylemat - wybrałem zielony ze względu na popularność i uniwersalność, ale już myślę o kolorze czerwonym (podobnież prawie niewidzialna w wodzie)
- mam takie wrażenie, że plecionki są bardzo dobrze widoczne w wodzie i tak się zastanawiam czy nie wpływa to na brania - Może ktoś ma tutaj swoje przemyślenia-spostrzeżenia
- i jeszcze o kolorze - plecionka w miarę intensywności użytkowania traci kolor i blaknie
To tyle z mojej strony. Chętnie przeczytałbym opinie innych osób.
Pozdrawiam
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Osprzęt Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: