Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna www.pzw.gda.pl
PZW Gdańsk Forum dyskusyjne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Motława był ktoś???
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Gdzie byłeś? Co złowiłeś? Na co złowiłeś? ...:)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
doozer
Site Admin

PostWysłany: Czw Lut 23, 2012 23:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jonasz7 napisał:
Wiem Przemku, tam też atakuje, aby uzyskać odpowiedzi:) No po prostu mnie nosi, chce zacząć treningi na tyczkęSmile
pozdrawiam.

Jonasz, spiningujesz jeszcze czasem? Moze bysmy gdzies wyskoczyli jak lod zejdzie, jak za starych dobrych czasow? Smile
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lukasz30
Moczykij

PostWysłany: Pią Lut 24, 2012 13:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Taka ciekawostka
Podobno Troc ma dzierzawe Motlawy na lat 30!!! ( info ze sklepu wedkarskiego)..jedynie jesli spadnie ilosc zezwolen na Motlawe to mozna ja wydrzec z rak Troci ..niestety liczba zezwolen z roku na rok na te wody wzrasta wiec sytuacja robi sie pomalu beznadziejna..
baloonstyle
Wędkarz

PostWysłany: Pią Lut 24, 2012 14:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lukasz30 napisał:
Taka ciekawostka
Podobno Troc ma dzierzawe Motlawy na lat 30!!! ( info ze sklepu wedkarskiego)..jedynie jesli spadnie ilosc zezwolen na Motlawe to mozna ja wydrzec z rak Troci ..niestety liczba zezwolen z roku na rok na te wody wzrasta wiec sytuacja robi sie pomalu beznadziejna..

Tak a jak przejrzysz ten wątek to każdy pisze jak to co roku coraz mniej ryb na tej wodzie, jak to Troć niszczy tą wodę, a po pozwolenie biegną.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
jonasz7
Wędkarz

PostWysłany: Pią Lut 24, 2012 18:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

doozer napisał:
jonasz7 napisał:
Wiem Przemku, tam też atakuje, aby uzyskać odpowiedzi:) No po prostu mnie nosi, chce zacząć treningi na tyczkęSmile
pozdrawiam.

Jonasz, spiningujesz jeszcze czasem? Moze bysmy gdzies wyskoczyli jak lod zejdzie, jak za starych dobrych czasow? Smile

Miło mi, że tak fajnie to wspominasz. Co do spiningowania, to zostawiłem sobie jednego kijka i parę przynęt, ale jak na chwilę obecną, trenuje spławik wyczynowo, pojechać razem, można czemu nie:) Ale ja na spławik:)
lukasz30
Moczykij

PostWysłany: Pią Lut 24, 2012 18:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Boolonstyle

No ja mimo ze znam Motlawe troche i czesto polawialem w rejonach Krepca jak i wyzej to w tym roku odpuszczam..dla zasady!!nie kupuje zezwolenia!
pozdr..
lukasz30
Moczykij

PostWysłany: Pią Lut 24, 2012 18:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przekrecilem nick..yy..powinno byc Baloonstyle;)..przepraszam;)
nufis
Kandydat na wędkarza

PostWysłany: Sob Lut 25, 2012 23:03    Temat postu: TROĆ Odpowiedz z cytatem

baloonstyle napisał:
lukasz30 napisał:
Taka ciekawostka

Tak a jak przejrzysz ten wątek to każdy pisze jak to co roku coraz mniej ryb na tej wodzie, jak to Troć niszczy tą wodę, a po pozwolenie biegną.

Zgodnie z Prawe Wodnym (ustawa z dn. 18.07.2001) dzierżawy udziela się na co najmniej 10 lat. Nie wiem, czy spadająca liczba wykupionych zezwoleń może być podstawą do cofnięcia dzierżawy. Natomiast art. 13 pkt7 mówi:
7.W przypadku nierealizowania założeń zawartych w operacie rybackim, umowa użytkowania może być rozwiązana w każdym czasie i bez odszkodowania przez organ, o którym mowa w ust. 3.
Podejrzewam jednak że operat jest jawny tylko dla stron i organów kontrolnych (urząd marszałkowski). Z drugiej strony, jak już kiedyś pisałem na tym forum, słyszałem od Policji Wodnej o konfiskacie sieci ustawionych w poprzek Raduni przez Troć w okresie ciągu tarłowego, nomen omen, troci. Ale skoro kłusowali nie na swojej wodzie to może nie było podstaw. Raczej jednak sądzę, że komuś nie zależało na rozwoju sprawy. Myślę, że pojedyncze płotki takie jak my raczej nie ruszą tej spółdzielni, ale jeżeli władzom PZW chciałoby się chcieć powalczyć, to mogą mieć wystarczającą siłę przebicia...
Ps. od zeszłego roku też nie wykupuję ich zezwolenia. Po pierwsze wody są już zbyt przetrzebione (czego strasznie mi szkoda, bo łowienie tam to czysta przyjemność w porównaniu z centrum miasta) a po drugie nie będę finansował rabunkowej działalności tej firmy.
Pozdrawiam
lukasz30
Moczykij

PostWysłany: Nie Lut 26, 2012 8:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co gorsza na papierze Spoldzielnia ma wszystko clear..Niby sa zarybienia i odpowiednie odlowy czyli zachowany jest stosunek procentowy drapieznika do ryby bialej w polowach itp..podkreslam ze to na papierze..jakie sa fakty kazdy kto znal te wode przed Spoldzielnia wie..bardzo malo szczupaka tam gdzie powinno go byc mnostwo..drobny sandacz, coraz mniej lina i karasia ..jedynie bolen sie uchowa bo niezjadliwy a nie kazdy wedkarz zlowi..
baloonstyle
Wędkarz

PostWysłany: Nie Lut 26, 2012 9:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chłopaki czy wy żyjecie w innym kraju ?
U nas papiery zawsze się zgadzają a mamy taki kraj a nie inny.
Co do pięknej Motławy w najbliższym czasie będzie tak ze zostanie tam tylko ukleja i boleń. Uklei będzie tyle ze nikt nad nią nie zapanuje bo za mało drapieżników będzie.
Co do dzierżawy to nie zawsze jest tak ze na 10 lat, to wszystko jest ustalone w przetargu, SIWZ.
Zainteresujcie się raportami z rybołówstwa za ubiegłe lata to zobaczycie z jakim gównie już jesteśmy. nie robimy nic żeby coś poprawić tylko żeby wyeksploatować wody. Moment kiedy było źle z naszymi wodami był już dwa lata temu.
Zapraszam do lektur o konkretnych ilościach które odławiają rybacy, do tego dodajcie około 30% bo tyle w porównaniu do rybaków odławiają wędkarze i macie obraz naszych wód bez przypuszczeń tylko czarno na biały.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
przemek
Wędkarz

PostWysłany: Pon Mar 05, 2012 22:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj byłem około godz 9 nad Motławą koło żurawia.Pojechałem zobaczyć czy coś się dzieje , ale bez wędki.Po drugiej stronie było około dziesięciu wędkarzy.Większość łapała na boczny trok z robakiem i co chwilę ktoś wyciągał okonka.Obserwowałem ich jakieś 15 minut i w tym czasie wyciągnęli ze dwadzieścia sztuk.Okonie nie były za duże więc niektórzy je wypuszczali , a inni ładowali do torby co popadnie.
Ja byłem w piątek i w niedzielę między godz 19 a 22 , niestety nic nie brało ,a do tego jeszcze zamarzały przelotki.
Powrót do góry
jonasz7
Wędkarz

PostWysłany: Sob Mar 10, 2012 7:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie dziś sobota, bedą brały dzisiaj, piszcie ja sie jutro wybieram:)
przemek
Wędkarz

PostWysłany: Sob Mar 10, 2012 22:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziś Motława od godz 18 do 21.30.Cztery delikatne skubnięcia i na koniec mały sandaczyk około 30 cm.Po mału coś się zaczyna dziać.
Powrót do góry
miauu5
Moczykij

PostWysłany: Nie Mar 11, 2012 9:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam. Mam pytanko jestem z gdyni i chciałbym powedkować na motławie np. koło żurawia gdzie moge wykupić jakies zezwolenie. Dzieki z góry.
Powrót do góry
jacek.gd

PostWysłany: Nie Mar 11, 2012 9:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zezwolenie możesz kupić w Gdyni ul. Śląska 53 w Instytucie Rybołówstwa Morskiego

Stawki opłat za wydanie Sportowego zezwolenia połowowego:
za sportowe zezwolenie połowowe na okres 1 miesiąca - 16 zł
za sportowe zezwolenie połowowe na okres 1 roku:
wydane emerytom, rencistom, młodzieży szkolnej do 24 lat - 31 zł
pozostałym osobom - 49 zł
Powrót do góry
miauu5
Moczykij

PostWysłany: Nie Mar 11, 2012 11:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzieki. Czyli zezwolenie na morze, takie to ja mam. To po pracy moge sobie trosze pomoczyc przynety. Pozdrawiam.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Gdzie byłeś? Co złowiłeś? Na co złowiłeś? ...:) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33  Następny
Strona 29 z 33

Skocz do: