Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna www.pzw.gda.pl
PZW Gdańsk Forum dyskusyjne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Motława był ktoś???
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 31, 32, 33  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Gdzie byłeś? Co złowiłeś? Na co złowiłeś? ...:)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
donkocur
Wędkarz

PostWysłany: Wto Paź 21, 2008 18:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

podobno strasznie dożo okonia weszło w motławe łowią takie po 1,5 kg,a tych kłusoli faktycznie ozemy pogonic dajcie tylko cynk kiedy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
aikon
Wędkarz

PostWysłany: Sro Paź 22, 2008 19:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

donkocur napisał:
podobno strasznie dożo okonia weszło w motławe łowią takie po 1,5 kg,a tych kłusoli faktycznie ozemy pogonic dajcie tylko cynk kiedy.

Chciałbym je zobaczyć... Cool
Pozdrawiam
Powrót do góry
gurdzik
Wędkarz

PostWysłany: Sro Paź 22, 2008 19:15    Temat postu: Dzisiaj Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj od 15-17 zero!!! 3 osoby i nic. ale widziałem 2 psiaki utopine pływały i telewizor.. byłem pierwszy raz od lat i myslałem ze pawia walne na motławe.Podziwiam wędkarzy którzy tam wedkuja, takiego syfu dawno nie widziałem!
Powrót do góry
Kazior
Wędkarz

PostWysłany: Sro Paź 22, 2008 19:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gurdzik a gdzie byłeś że taki syf?? Tam gdzie ja jeżdżę jest w miarę ok, ale to rzeka i niesie syf przez wiele kilometrów, a są miejsca gdzie nurt takie rzeczy wyrzuca.
Donkocur a możesz sprecyzować dane o tych okoniach?? Do jakiej wysokości je zaobserwowano. Gdzie warto próbować i na co.
Pozdrawiam.
KoBi
Kandydat na wędkarza

PostWysłany: Sro Paź 22, 2008 19:29    Temat postu: Re: Dzisiaj Odpowiedz z cytatem

gurdzik napisał:
Dzisiaj od 15-17 zero!!! 3 osoby i nic. ale widziałem 2 psiaki utopine pływały i telewizor.. byłem pierwszy raz od lat i myslałem ze pawia walne na motławe.Podziwiam wędkarzy którzy tam wedkuja, takiego syfu dawno nie widziałem!

bardzo dziwne , bylem sobota - 3 szczuple w tym jeden 70 cm , w niedziele i wtorek , wyniki wyzej podalem , za kazdym razem jak tam jestem zawsze cos zlapię , hmm a co do syfu , moze siedziesz na motlawce w gdansku glownym? , bo poza gdanskiem nawet woda jest przejrzysta Smile . Jedyne co to nurt niesie jakies roslinki Razz ( wyspy roslinne ) heheh .
We wtorek jak bylem z kolega przylepil sie do nas piesek rasy labrador koloru zcarnego , az zal bylo go zostawiac ,napisz ze to nie on plywal w motlawie Smile
Pozdro
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość MSN Messenger
biodivTZ
Kandydat na wędkarza

PostWysłany: Sro Paź 22, 2008 19:58    Temat postu: szczupły z Motławy Odpowiedz z cytatem

Witajcie.

Byłem dzisiaj na Motławie od 15 do 18, od strony ul. Wiosny Ludów (http://maps.google.com/maps?f=q&hl=pl&geocode=&q=gda%C5%84sk&g=gda%C5%84sk&ie=UTF8&t=h&ll=54.354631,18.666233&spn=0.003401,0.009613&z=17&iwloc=addr)
Trafił mi się jeden szczupaczek ok 55 cm.

Wziął z opadu, tuż przy dnie, na kopyto 7 cm, żarówiasty brzuszek, czarny grzbiet i karbowany, czerwony ogonek. Główka dżigowa - 8g. Zapiął się w kąciku pyska.
Wziął ok 15.40., hol trwał krótko, jak mały 'worek cementu'. Ryba "obudziła" się dopiero przy betonowym brzegu Smile i odjechała na krótko ze 3 razy. Ryba po mało atrakcyjnej sesji aparatem w telefonie (sorki za jakość) wróciła do wody.

Co do śmieci, to trochę na brzegu siatek i reklamówek, a w rzece nie pływało nic oprócz zielonych mat roślinności. Dobre miejsce dla zmotoryzowanych, można dojechać autem.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
fishermen
Wędkarz

PostWysłany: Sro Paź 22, 2008 20:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

andrzej77 tam koło stadionu gks-u za światłami kiedyś podbierałem ręcznie bo podbierak był za mały starszemu panu lina nie chce kłamać ale na pewno ok 3kg potężne rybsko. Co do tych ryb o których piszesz to wiem że są tam sztuki nie do wyjęcia. ALE--- nie wiem jak długo tak będzie--- tak jak KoBi pisał że gnidy na łódkach robią sobie z tą wodą co chcą i mają gdzieś przepisy.Mam nadzieję że coś się kiedyś zmieni.
Powrót do góry
KoBi
Kandydat na wędkarza

PostWysłany: Sro Paź 22, 2008 23:17    Temat postu: Re: szczupły z Motławy Odpowiedz z cytatem

Gratulacje biodivTZ !
Bardzo ładny i dokładny opis . Dzieki za info Smile .
Moje wszystkie szuple i okonie na motlawie wziely na biale kopyta z czarnym/niebieskim grzbietem , tylko ten 70cm na imitacje okonka , tez ripperka . Ja łowie troszke dalej na motlawie , od mostu kolejowego w strone krepca , a dokladniej bardzo dobrym odcinkiem jest taki obrosniety przez drzewa koło wolnastojącego domku , tam zawsze minimum 2 szcupłe wyciagne , i ostatnio sporo tam sporych okoni bierze ( w dodatku na duze kopyta ) . A łowie dokładnie na tym odcinku :
http://maps.google.com/maps?f=q&hl=pl&geocode=&q=gda%C5%84sk&g=gda%C5%84sk&ie=UTF8&t=h&layer=x&ll=54.320704,18.671479&spn=0.016895,0.038624&z=15

mniejwiecej an srodku mapki , tuz przy motlawie jest opisany domek .
moze komus sie przyda , badz wyprobuje ta czesc motlawki Smile
Pozdrawiam
Powrót do góry
biodivTZ
Kandydat na wędkarza

PostWysłany: Sro Paź 22, 2008 23:28    Temat postu: dzięki Odpowiedz z cytatem

Jak już łowię to tam gdzie nie muszę dopłacać dodatkowych składek. Czyli na lewo od zielonego mostu, na podstawie porozumienia Okręgu z Urzędem Morskim.
A powiedz, tam gdzie Ty łowisz, to obowiązują dodatkowe opłaty do spółdzielni TROĆ? Czy gdzie indziej? Sorki, że pytam ale nie wiem Smile

Pozdro.
Powrót do góry
fishermen
Wędkarz

PostWysłany: Czw Paź 23, 2008 8:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiedziałem że na motławie istnieje jakieś porozumienie --możesz troszkę sprecyzować?
Powrót do góry
biodivTZ
Kandydat na wędkarza

PostWysłany: Czw Paź 23, 2008 8:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.

Kiedyś nie chciało mi się jechać gdzieś daleko na rybki, więc postanowiłem pójść nad Motławę, w granicach starego miasta w Gdańsku. Zadzwoniłem więc do PZW z zapytaniem czy w ramach składki PZW mogę gdzieś w tych okolicach łowić. I okazało się że od Zielonego mostu i kolejnego mostu Stągiewnego, na lewą stronę patrząc, w kierunku mariny i portu. PZW podpisało porozumienie, oto jego treść:

Ponadto nadal obowiązują porozumienia dotyczące członków Okręgu Gdańskiego:

Z Okręgowym Inspektoratem Rybołówstwa Morskiego w Gdyni oraz Kapitanatem Portu w Gdańsku

Wędkarze posiadający ważną na rok bieżący składkę członkowską, wykupioną w Okręgu Gdańskim, mają prawo wędkować bez konieczności wykupu zezwoleń na sportowy połów ryb na wody morskie, na niżej wymienionych wodach morskich:

* rz. Motława w starym i nowym korycie na odcinku od krawędzi mostu Zielonego oraz mostu Stągiewnego w miejscowości Gdańsk do jej ujścia do rzeki Martwa Wisła;
* rz. Wisła Śmiała na odcinku linii łączącej południowy kraniec nabrzeża przystani rybackiej w miejscowości Górki Wschodnie z południowym krańcem przystani rybackiej w miejscowości Płonia Wielka do jej ujścia do Zatoki Gdańskiej;
* rz. Martwa Wisła na odcinku linii łączącej południowy kraniec nabrzeża przystani rybackiej w miejscowości Górki Wschodnie z południowym krańcem przystani rybackiej w miejscowości Płonia Wielka do jej ujścia do Zatoki Gdańskiej w Gdańsku Nowym Porcie.

To ze strony PZW Gdańsk
Pozdrawiam
Powrót do góry
margol
Moczykij

PostWysłany: Czw Paź 23, 2008 8:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"... * rz. Motława w starym i nowym korycie na odcinku od krawędzi mostu Zielonego oraz mostu Stągiewnego w miejscowości Gdańsk do jej ujścia do rzeki Martwa Wisła;..."

czyli od elbląskiej/stągiewnej w lewo (patrząc na mapęSmile)
Powrót do góry
biodivTZ
Kandydat na wędkarza

PostWysłany: Pią Paź 24, 2008 20:04    Temat postu: news Odpowiedz z cytatem

Witam.

A oto efekt dzisiejszego (24.X.2008) spaceru ul. Sienna Grobla nad Motławą.

Sandacz miał dokładnie 45 cm. Wziął ok godziny 18 (było już ciemnawo) na dokładnie tą samą gumę co szczupak przedwczoraj (opis kilka postów wyżej). Przynętę prowadziłem mniej więcej w pół wody, w różnym tempie. Wylądowałem go, pamiątkowe zdjęcie z samowyzwalaczem Smile i chyc, spowrotem do wody.

Tak na marginesie to spinning nie jest moją domeną, poluję na białoryb zazwyczaj. Spinningować zacząłem w tym roku, a opisane wyżej rybki na Motławie są moimi pierwszymi złowionymi tą metodą w ogóle Smile

Pozdrawiam
Powrót do góry
fishermen
Wędkarz

PostWysłany: Pią Paź 24, 2008 22:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A to tym bardziej Gratulacje.
Powrót do góry
KoBi
Kandydat na wędkarza

PostWysłany: Sob Paź 25, 2008 9:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gratulacje , oby wiecej takich Smile
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Gdzie byłeś? Co złowiłeś? Na co złowiłeś? ...:) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 31, 32, 33  Następny
Strona 2 z 33

Skocz do: