Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna www.pzw.gda.pl
PZW Gdańsk Forum dyskusyjne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Łapino Górne
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Gdzie byłeś? Co złowiłeś? Na co złowiłeś? ...:)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rawenius
Wędkarz

PostWysłany: Pią Sie 01, 2008 20:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To nie było kilka linków, jeżeli siedzi 20 osób i każdy ma średni po 3 liny - dzień w dzień przez 2 tygodnie to łatwo sobie wyliczyć ile tych ryb trafiło na patelnię. Jeżeli ktoś kłusował by na "przemysłową" skalę to z innymi rybami byłoby podobnie, a tak nie jest Wink
pozdrawiam
gurdzik
Wędkarz

PostWysłany: Pią Sie 01, 2008 23:30    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

Ja nigdy nie zabrałem rybki ale nie mam problemu do tych co zabierają według regulaminu... szczególnie karpii które niszczą jeziora jak świnie!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ventustk

PostWysłany: Sob Sie 02, 2008 22:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj pod liniami wysokiego napięcia ( na przeciwko ośrodka wypoczynkowego ) w godzinach 17-21, 1 delikatne puknięcie.
Metoda gruntowa, 2 feedery, odległość od brzegu 25-30 m , na jednej biały robak, na drugiej kukurydza.

Ogólnie miejsce ok, wędkarsko lipa.
Powrót do góry
michal80
Wędkarz

PostWysłany: Nie Sie 03, 2008 20:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jaka mniej wiecej jest głobokość na takiej odległości (ok 30 m) ?
Powrót do góry
ventustk

PostWysłany: Nie Sie 03, 2008 20:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zanim koszyk (30 gr plus zanęta) opadł na dno doliczyłem do 7 lub 8
Powrót do góry
michal80
Wędkarz

PostWysłany: Pon Sie 04, 2008 21:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki.
Powrót do góry
slaw35
Moczykij

PostWysłany: Nie Sie 31, 2008 18:48    Temat postu: Łapino Górnerne Odpowiedz z cytatem

Jestem tu od niedawna mam pytanko jak dojechac na Łapino Górne , na dolnym byłem z kumplem w sobotę od 5.00 do 9.00 , łapaliśmy ja na koszyk a kumpel na spławik . Efekt na koszyk zero , na sławik 1 leszcz około 30 dka.
Powrót do góry
Tomasz Labuda
Kandydat na wędkarza

PostWysłany: Pon Wrz 01, 2008 15:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli się pojawił temat zabierania rybek z łowiska no to ja też muszę kilka zdań nagryzmolić. Absolutnie jestem za tym , aby wędkarz PZW zajmował sie tylko sportowym połowem rybek, aczkolwiek z drugiej strony regulamin zajmuje w tej kwestii jednoznaczne stanowisko i nie mu to o czym debatować. Dla mnie jedynie niezrozumiały jest fakt: że podcinamy gałąź na której wszyscy siedzimy. Cały czas słyszę opowieści , o tym jak to było " kiedyś" np: z jednego dnia to 12 węgorzy wyciągałem, już nie miałem co z tym robić to ludziom rozdawałem , a teraz ... Oczywiście w wielu przypadkach przyczynili się do tego kłusole, ale i wędkarze troszkie też przyłożyli ręki.
Ile w Łapinie może pływać karpików 300 , 500 sztuk to jest maks. I jesli chodzi o ich tarło: wczesną wiosną wygłodniałe ryby, pobierają pokarm przygotowując się do tarła, które odbywają gdy woda ogrzeje się do temp. 18-22 stopnie w najpłytszych częściach zbiornika. Mimo nawet odbytego tarła, naturalne zbiorniki nie są w stanie zapewnić optymalnych warunków potrzebnych do dalszego rozwoju narybku, nie wspominając o tym , ze najczęściej do tarła nie dochodzi ze względu na niską temp. wody. Pozostaje nam tylko i wyłącznie gospodarka zarybieniowa i nadzieja , że złowione karpiki wrócą do wody

Jeśli chodzi o Łapino to tez coś napisałem :
http://forum.pzw.gda.pl/viewtopic.php?t=506&postdays=0&postorder=asc&start=15
slaw35
Moczykij

PostWysłany: Pią Wrz 05, 2008 6:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chce się wybrać na to jezioro ale nie wiem jak dojecha ponieważ nie znam tych okolic czy ktoś może mi pomóc . z góry dzięki Rolling Eyes
Powrót do góry
wujas007
Site Admin

PostWysłany: Pią Wrz 05, 2008 9:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jedziesz z Gdańska na Kolbudy, wieżdżasz do Kolbud i za kanałem Raduni skręcasz w prawo jedziesz prosto asfaltem, przez pojedynczy nieczynny juz przejazd kolejowy, dalej prosto,dojedziesz do skrzyżowania, ale Ty walisz prosto pod górę, na samej górze jest taka droga w lewo z płyt betonowych, dajesz w nią i pierwsza droga w prawo doprowadzi Ciebie do ośrodka Venus jedź dalej i jakieś 200m masz jezioro.

To jest jedna z możliwości. Druga...wjechałeś na górę z Kolbud, jedź dalej asfaltem aż do takiej niby pętli autobusowej po lewej stronie drogi. Tam właśnie skręć i jedź przy sklepie w prawo. To jest przeciwny brzeg do pierwszej trasy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
slaw35
Moczykij

PostWysłany: Pią Wrz 05, 2008 17:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Serdeczne dzięki wujas007 , gdzie są lepsze miejscówki , tam gdzie ośrodek czy po drugiej stronie
Powrót do góry
slaw35
Moczykij

PostWysłany: Sob Wrz 06, 2008 14:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie przyjechałem i zero łowiłem z pomostu za ośrodkiem . Na DS nic pożniej pojechaliśmy na dolne i też nic ( CO JEST CZY TAM RYB NIEMA ? Trzeci raz już tam nie pojade . Embarassed Rolling Eyes
Powrót do góry
turbot
Moczykij

PostWysłany: Nie Wrz 07, 2008 13:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="Tomasz Labuda"]Jeśli się pojawił temat zabierania rybek z łowiska no to ja też muszę kilka zdań nagryzmolić. Absolutnie jestem za tym , aby wędkarz PZW zajmował sie tylko sportowym połowem rybek, aczkolwiek z drugiej strony regulamin zajmuje w tej kwestii jednoznaczne stanowisko i nie mu to o czym debatować. Dla mnie jedynie niezrozumiały jest fakt: że podcinamy gałąź na której wszyscy siedzimy. Cały czas słyszę opowieści , o tym jak to było " kiedyś" np: z jednego dnia to 12 węgorzy wyciągałem, już nie miałem co z tym robić to ludziom rozdawałem , a teraz ... Oczywiście w wielu przypadkach przyczynili się do tego kłusole, ale i wędkarze troszkie też przyłożyli ręki.
Ile w Łapinie może pływać karpików 300 , 500 sztuk to jest maks. I jesli chodzi o ich tarło: wczesną wiosną wygłodniałe ryby, pobierają pokarm przygotowując się do tarła, które odbywają gdy woda ogrzeje się do temp. 18-22 stopnie w najpłytszych częściach zbiornika. Mimo nawet odbytego tarła, naturalne zbiorniki nie są w stanie zapewnić optymalnych warunków potrzebnych do dalszego rozwoju narybku, nie wspominając o tym , ze najczęściej do tarła nie dochodzi ze względu na niską temp. wody. Pozostaje nam tylko i wyłącznie gospodarka zarybieniowa i nadzieja , że złowione karpiki wrócą do wody

Szanowny kolego w mojej skromnej przygodzie z wedkarstwem mam nieco inne doswiadczenia co do "złów i wypuść" czytając podobne tematy nie potrafie się oprzec wrazeniu że większość zapedów na tzw. etyczne wędkarstwo bierze sie z braku własnego zdania na ten temat i wyszukanie jak najgłosniejszego hasła reklamujacego ' jaki to ja jastem wspaniały wędkarz'. kolego, ja uwielbiam ryby: moge je łowić, wypuszczać, jeść i nawet z nimi sypiać - ale pawnie żona by się gniewała!
Dlatego pozostałem przy łowić i jeść, nie wiem dlaczego miałbym się źle czuć jadząc moje rybki skoro rytuał z ich przyżądzeniem sprawia mi ogromną przyjemność. Ale bądź spokojny karpi nie zabieram z Łowiska wręcz bliższy jestem traktowaniu ich jako chwastu rybnego co nie pozwala przetrwać rodzimym gatunkom, poza tym jego walory kulinarne kłócą się z podstawowymi normami 'dobrego smaku'.
Bez urazy!

Barbażyńca
rawenius
Wędkarz

PostWysłany: Pon Wrz 08, 2008 17:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="turbot"]
Tomasz Labuda napisał:
Jeśli się pojawił temat zabierania rybek z łowiska no to ja też muszę kilka zdań nagryzmolić. Absolutnie jestem za tym , aby wędkarz PZW zajmował sie tylko sportowym połowem rybek, aczkolwiek z drugiej strony regulamin zajmuje w tej kwestii jednoznaczne stanowisko i nie mu to o czym debatować. Dla mnie jedynie niezrozumiały jest fakt: że podcinamy gałąź na której wszyscy siedzimy. Cały czas słyszę opowieści , o tym jak to było " kiedyś" np: z jednego dnia to 12 węgorzy wyciągałem, już nie miałem co z tym robić to ludziom rozdawałem , a teraz ... Oczywiście w wielu przypadkach przyczynili się do tego kłusole, ale i wędkarze troszkie też przyłożyli ręki.

Szanowny kolego w mojej skromnej przygodzie z wedkarstwem mam nieco inne doswiadczenia co do "złów i wypuść" czytając podobne tematy nie potrafie się oprzec wrazeniu że większość zapedów na tzw. etyczne wędkarstwo bierze sie z braku własnego zdania na ten temat i wyszukanie jak najgłosniejszego hasła reklamujacego ' jaki to ja jastem wspaniały wędkarz'. kolego, ja uwielbiam ryby: moge je łowić, wypuszczać, jeść i nawet z nimi sypiać - ale pawnie żona by się gniewała!
Dlatego pozostałem przy łowić i jeść, nie wiem dlaczego miałbym się źle czuć jadząc moje rybki skoro rytuał z ich przyżądzeniem sprawia mi ogromną przyjemność. Ale bądź spokojny karpi nie zabieram z Łowiska wręcz bliższy jestem traktowaniu ich jako chwastu rybnego co nie pozwala przetrwać rodzimym gatunkom, poza tym jego walory kulinarne kłócą się z podstawowymi normami 'dobrego smaku'.
Bez urazy!

Barbażyńca

Co te wypowiedzi mają wspólnego z tematem posta. Kompletnie NIC. A moim skromnym zdniem ryb nie należy zabierać, tym bardziej z takiego zbiornika jak Łapino, co widać po efektach wędkarzy, którzy tam zaglądaja.

pozdrawiam
doozer
Site Admin

PostWysłany: Pią Paź 03, 2008 8:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wczoraj po poludniu 2 godziny z okoniowka i godzina za szczuplym. Pogoda piekna na okonia, wiatr, lekie opady deszczu, zachmurzenie Smile
Niestety rybki tak nie myslaly.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Gdzie byłeś? Co złowiłeś? Na co złowiłeś? ...:) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 4 z 5

Skocz do: