Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna www.pzw.gda.pl
PZW Gdańsk Forum dyskusyjne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Łapino Górne
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Gdzie byłeś? Co złowiłeś? Na co złowiłeś? ...:)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
doozer
Site Admin

PostWysłany: Nie Maj 04, 2008 17:37    Temat postu: Łapino Górne Odpowiedz z cytatem

Hej,

Bylem nad ta woda w zeszlym roku i mnie rozczarowala. Ze szwagrem przez osiem godzin siedzenia mielismy jedno branie na splawiku Smile
Pozniej Wujas (nie moj tylko Sylwek Smile ) mi mowil, ze tam trzeba miec sposob na biala rybke wiec stwierdzilem, ze to pewnie moja wina.
Wczoraj z zona pojechalismy do rodzinki na noc do domku nad tym jeziorkiem. Zabralem spinning z mysla, ze dzisiaj rano, jako lekarstwo na kaca, powedkuje. O 5:30 bylem nad woda, bialy twister 5cm z opadu, 30 min bez efektu. Pozniej kolejne 30 z wahadlem, tez nic. Ale za to okonie zaczely zerowac. Zmienilem zestaw na boczny troczek i dostalem 3 niewielkie garbuski (alez one sa teraz kolorowe). 30 min i brania ustaly ale za to przy samym pomoscie mialem obcinke paprocha, jakis maly szczuply wzial.
Zmienilem znow zestaw na szczupakowy ale tym razem na obrotowke Meppsa nr 2. Taka pstragowa, dobrze dzialajaca na pstragi w Kamieniu Smile I to sie im spodobalo Smile W 3 godziny wytargalem 9 szczuplych. Najwiekszy mial 36cm Smile) Maluchy same ale waleczne i braly dokladnie tam gdzie sie ich spodziewalem. Najdalej 5-7 m od brzegu. Sziedzialy na plyciznach, pod zwalonymi drzewami. Osiem wrocilo do wody w dobrej kondycji, dziewiaty tez wrocil ale chyba nic z niego juz nie bedzie bo pocharatal sobie skrzela i mocno krwawil Sad
No ale ogolnie poranek bardzo obfity. Jedna miejscowka byla taka, ze na trzy rzuty mialem trzy hole Smile

Reasumujac, szczupaka jest mnostwo ale gorzej z tym wymiarowym. Pewnie musialbym dluzej poszukac ale o 11 musialem sie zawijac. Jest tez okon, pewnie i wieksze sztuki sie znajdzie. Denerwuja tylko pozagradzane przejscia nad woda przez ploty od osrodkow wczasowych. Nie wiem czy to jezioro ma jakiegos opiekuna ale naleza sie mandaty tym wszystkim wlascicielom. Przez plot jednego z osrodkow nie mozna sie brzegiem dostac do duzej (bardzo obiecujacej) czesci jeziora. Plot wchodzi az na pomost i nie mozna tego sforsowac.

Jeziorko tym razem przywitalo mnie duzo milej i juz teraz zlego slowa o nim nie powiem Smile
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lion
Wędkarz

PostWysłany: Pon Maj 05, 2008 7:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jest jeszcze jedna rozlegla gorka w okolicach linii wysokiego napiecia tam gryza wieksze okonie a wlasciwie garbusy oraz sa szczupaki. Z brzegu jeziorko to jest slabo dostepne najlepiej tylko jakis z istniejacych pomostow lub lodeczka.
Powrót do góry
Matikra

PostWysłany: Pon Maj 12, 2008 18:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej, a jak z łowieniem spławikowym i na koszyczek? czy ktoś miał jakieś sukcesy na tym jeziorku??? Very Happy pozdrawiam
Powrót do góry
lion
Wędkarz

PostWysłany: Wto Maj 13, 2008 5:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Matikra napisał:
Hej, a jak z łowieniem spławikowym i na koszyczek? czy ktoś miał jakieś sukcesy na tym jeziorku??? Very Happy pozdrawiam

w jeziorze sa leszcze i płoć połapac sie da. Kiedys był karp ale w chwili obecnej nieosiagalny. Na płd. koncu jest szansa na lina.
Powrót do góry
Matikra

PostWysłany: Wto Maj 13, 2008 6:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziekuję kolego, byłes może tym roku na jeziorku? zimne noce myślę że jeszcze bedzie ciężko z ryba.
Powrót do góry
WM
Wędkarz

PostWysłany: Wto Maj 13, 2008 8:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lion napisał:
Kiedys był karp ale w chwili obecnej nieosiagalny.

Dlaczego nieosiągalny?Już go nie ma?
Powrót do góry
lion
Wędkarz

PostWysłany: Wto Maj 13, 2008 13:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie slyszalem od lat zeby ktos go zlapal a te co plywaly upodobaly sobie powierzchnie na srodku jeziora.
Powrót do góry
WM
Wędkarz

PostWysłany: Wto Maj 13, 2008 13:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A te co widziałeś duże były?
Właśnie patrzę na mapkę Łapina Górnego i z tego co widzę to jest tam wyspa.Czy można sobie na nią popłynąc i z niej łowić czy nie bo np.jest prywatna.Siadają na niej wędkarze?
Powrót do góry
Matikra

PostWysłany: Wto Maj 13, 2008 13:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale był juz ktoś w tym roku na jeziorze? jak brania?
Powrót do góry
Szop3n87

PostWysłany: Wto Maj 13, 2008 15:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Byłem byłem 2 razy w ten weekend z piatku na sobote i z soboty na niedziele od 4 rano tak do 9 rano....

Straszna nedza ze tak powiem ze znajomym z 5 plotek zlapalismy ale takie +20 cm !!!

Z 3 chlopakow z spiningami przelatywalo kolo nas i mowili ze w tym roku juz ganiali okonie i szczuple a w weekend tez nic im niebralo...

Sprubuje ponownie pewnie na Boze Cialo xDXDXD

Powopdzenia i jak ktos bedzie tam to niech sie chwali czy cos zaczelo brac:P
Pablos

PostWysłany: Sro Maj 14, 2008 21:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karpie są i biorą, tylko bardzo trudno je złowić. Słyszalem że niektórzy dopiero po kilku, a niektórzy nawet po kilkunastu nockach doczekują sie brania. Byłem tam w zeszłym roku i musze powiedzieć ze łowisko jest bardzo trudne i wiele osób może zniechęcić
Powrót do góry
Matikra

PostWysłany: Czw Maj 15, 2008 7:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piszcie koledzy jak będą jakieś sukcesy na tym jeziorze!
Pzdr, i połamania kija!
Powrót do góry
WM
Wędkarz

PostWysłany: Czw Maj 15, 2008 10:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co z tą wyspą?Jest ogólnodostępna?
Powrót do góry
Brutus
Moczykij

PostWysłany: Nie Maj 25, 2008 12:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przy okazji chcialem powitac wszystkich forumowiczów Smile

W piątek wyskoczyłem ze znajomymi nad to jeziorko. Nie nastawiałem się wogóle na jakikolwiek połów ale przyznam, że nie było źle.
5 leszczyków w tym 2 po 1,9 kg i 3 mniejsze po okolo kilograma, troche wiekszych płoci. Wszystko na koszyczek i białego robaka. Jeśli chodzi o spławik to niestety nic ciekawego (mini okonki Smile , i malutkie płoteczki).

Co do karpi w tym jeziorku, w zeszlym roku w długi weekend majowy udało mi sie wyciągnąć 2 sztuki ( 2 i 3 kg).
Powrót do góry
gurdzik
Wędkarz

PostWysłany: Nie Maj 25, 2008 15:00    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

Witam. Pytanko? Od której strony łowiłes , pytam bo nigdy tam jeszcze nie łowiłem a sie wybieram ...
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Gdzie byłeś? Co złowiłeś? Na co złowiłeś? ...:) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5

Skocz do: