Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna www.pzw.gda.pl
PZW Gdańsk Forum dyskusyjne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

1 maj
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Gdzie byłeś? Co złowiłeś? Na co złowiłeś? ...:)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rawenius
Wędkarz

PostWysłany: Czw Maj 01, 2008 10:59    Temat postu: 1 maj Odpowiedz z cytatem

I stało się, sezon rozpoczęty. Jak zawsze tradycyjnie w maju - nie zawsze 1. Pobudka o 4:30 szybkie pakowanie i w dogę - cel szczupak, gdzie nad jezioro nieduże, PZW oczywiście. Jak mogłem się domyślić nie będe sam, tubylce okupują już najlepsze miejscówki - szczelnie zastawione żywcami, a co tam po trzy na łeb. Nie zrażam się tym i przystepuje do boju, ale nie bardzo ryby chcą współpracować, jednak... jest, co prawda krótki, ale pierwszy w tym roku i nowa wędka ochrzczona

Kolejne minutu mijają i nic, już mam zamiar zbierać się i... siedzi kolejny, też krótki, ale radość tym większe, że panowie żywczarze zero.
Ryby rzecz jasna wróciły do wody, tak więc sezon rozpoczęty i pierwsze ryby za płoty

Ostatnio zmieniony przez rawenius dnia Pią Maj 02, 2008 10:42, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
grand-10
Wędkarz

PostWysłany: Czw Maj 01, 2008 12:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to gratuluje udanego startu w sezonie 2008... Smile
Ja przed chwilą wróciłem z Wisły Śmiałej i dostałem na riperka okonia 36 cm... Smile Smile Smile
Miałem też zarzuconą gruntówkę ale było lekkie "pogłaskanie" robaka i tyle z tego... Wink Wink Wink
Jutro śmigam na nockę na Martwą i mam nadzieję że przyjdę rankiem do domku z choćby "średnim" wynikiem... Wink Wink Wink

Wykorzystajcie ten majowy weekend nad wodą.... Wink
Riki
Wędkarz

PostWysłany: Czw Maj 01, 2008 12:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja dzisiaj odpoczywam. Pogoda nie za ciekawa, a doszedłem też do wniosku, że dzisiaj będzie tłoczno Very Happy
Sprzęcik właśnie wyszykowalem i jutro heja na wodę Wink
Mam nadzieję Rawenius, że nie masz nic przeciw "zywczarzom", jak ich nazywasz?
Ja karasie wczoraj zakupiłem, więc i tą metodę wypróbuję Razz

PS. Czekam na wieści od kolegów, którzy dzisiaj harcują Wink

Powrót do góry
Arek Gd.
Wędkarz

PostWysłany: Czw Maj 01, 2008 12:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Osobiście poczekam jeszcze troszkę aż szczupłe po tarle nabiorą troszkę masy bo są jeszcze chudziutkie. Osobiście żywca nie uznaję jako sportowy połów ryb, jak dla mnie zero finezji.
Riki
Wędkarz

PostWysłany: Czw Maj 01, 2008 13:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Metoda żywcowa od dawiem dawna jest wpisana w nasze wędkarstwo. Różnie do tej metody podchodzą wędkarze, jedni są za inni przeciw. Jednak najważniejsza jest możliwość wyboru metody optymalnej do połowu danej ryby.
Metoda żywcowa stosowana w połowie drapieżników jest metodą mimo wszystko dość aktywną. Wyobrażenie o niej jako o bambrze w kufajce i gumofilcach jest zdecydowanie błędne. Jej skuteczność nie jest oczywiście jednoznaczna, lecz jak mawiają starzy wędkarze "żadna blacha nie sprowokuje tak szczupaka, jak żywa rybka" Laughing . Jednak żeby się z nią zmierzyć to trzeba sprawdzić. Wink

Powrót do góry
kuuba
Wędkarz

PostWysłany: Czw Maj 01, 2008 14:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

grand-10 napisał:
Ja przed chwilą wróciłem z Wisły Śmiałej i dostałem na riperka okonia 36 cm... Smile Smile Smile
Miałem też zarzuconą gruntówkę ale było lekkie "pogłaskanie" robaka i tyle z tego... Wink Wink Wink

czego to się nie robi dla podwojenia skuteczności Twisted Evil Evil or Very Mad
Powrót do góry
cliodci
Moczykij

PostWysłany: Czw Maj 01, 2008 16:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziś Osowa, człowiek przy człowieku, efekty takie sobie, bo żaden szczupły nie padł w moim przypadku. Jedynie trochę krąpia oraz mnóstwo małej płotki.
No oprócz tego, że z rybą było słabo, to okazało się, że łódki podrożały do 2 PLN/h. Podwyżka 100% to uważam, że lekka przesada.
Powrót do góry
KJ-UB
Wędkarz

PostWysłany: Czw Maj 01, 2008 18:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie 1 podkalibrowy na Orlu - zawsze to otwarcie nie na zero. Ale luda to więcej niż ryb w wodzie (no i oczywiście gumofilce-lumpy z 3 żywcami - nie w puszkach). Na szczęście pomorskie szczupłe nie przepadają za wschodnim wiatrem , a za kilka dni opadnie szał żywcowy.
grand-10
Wędkarz

PostWysłany: Czw Maj 01, 2008 18:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kuuba napisał:
czego to się nie robi dla podwojenia skuteczności Twisted Evil Evil or Very Mad

Wiesz, mimo iż jestem młodym wędkarzem to nie znaczy że kłusownikiem... Smile
Uprawiam to hobby w sposób sportowy i zgodny z przepisami... Wink Wink Wink
Z obserwacji wiem że nie wszyscy jednak w naszym kraju traktują wędkarstwo w sposób sportowy przy okazji nie znając się na przepisach, choćby podstawowych... Sad
Ja znam choćby te podstawowe i staram się stosować do nich... Wink

Nie objaśniłem ci do końca i dokładnie, że w trakcie połowu na riperka zestaw gruntowy nie był zarzucony w wodzie...
Powód- zerwałem zestaw i postanowiłem porzucać na riperka wedką która chwilę wcześniej była uzbrojona w zestaw gruntowy na którym był pęczek białych dzikunków... <miałem tylko jedną wędkę ze sobą !!!>... Wink

A więc...
§ 3 ust. 1 pkt 8 Regulaminu Amatorskiego Połowu Ryb w RP wyraźnie mówi...

"W czasie połowu ryb na przynęty naturalne zabrania się równoczesnego łowienia metodami spinningową lub muchową."

Pełna wersja regulaminu Arrow http://www.pzw.org.pl/home/mod.php?dir=szablony&file=indexg&ids=73

A to znaczy, że prawa nie złamałem... Smile Smile Smile

Moim zdaniem wędkarstwo ma to do siebie że uprawiając je <zgodnie z prawem oczywiście> masz masę możliwości, zaczynając na sprzęcie a kończąc na metodach... Wink
Wędkując próbuje różnych metod <czy to spławik,grunt czy spinning> bo uczę sie wędkarstwa chyba jak każdy z was a próbowanie wzbogaca wiedzę i doświadczenie, Wink
Wędkuje takimi metodami ponieważ jest to dozwolone... Wink
A to że próbuje wszelkimi dozwolonymi to chyba nie jest zbrodnia czy przestępstwo... Wink
Jak dla każdego wędkarza rzeczą jasną jest łowinie ryb tak samo normalną rzeczą jest stosowanie wielu dozwolonych metod do ich złowienia... Wink Wink Wink

Jestem wędkarzem a nie jakimś pazerą... Wink
Nad wodę idę na ryby a nie po ryby... Wink

Także ja traktuje stosowanie paru metod jako coś normalnego... Wink

Mam nadzieje że teraz się dobrze rozumiemy bo dla mnie forum nie jest miejscem do obrzucania siebie gnojem a miejscem to pomagania sobie poprzez wyrażanie swoich opini, a jestem takim typem człowieka który lubi wyjaśniać wszystko na ciepło, spokojnie i kulturalnie... Wink

Życzę miłego majowego weekendu... Wink Wink Wink
wujas007
Site Admin

PostWysłany: Pią Maj 02, 2008 4:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My nad Kamieniem:
http://www.pzwgdyniaport.pl/gallery2/main.php?g2_itemId=2777

Przybyło jeszcze zdjęć do albumu, jarry przesłał swoje foty.

Ostatnio zmieniony przez wujas007 dnia Pon Maj 05, 2008 9:50, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Kazior
Wędkarz

PostWysłany: Pią Maj 02, 2008 9:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej Panowie nie drapać się w temacie o 1 szym maja!! Grand nie unoś się i nie tłumacz bo nie masz z czego i komu. Nie zrobiłeś nic złego. Kuuba nie łap ludzi za słowa, bo Ciebie też ktoś może złapać - a jeżeli to był żart to wybacz, ale wcale tak nie brzmiał!!
Co do wyjazdów 1szo majowych to miałem śmigać dzisiaj, ale stwierdziłem że w deszczu nie ma się co męczyć, planowałem pojechać na Wisłę poszukać certy, spróbuje jutro lub pojutrze.
Dzisiaj towarzysko pojadę nad Kamień bo mam tam sprawę w okolicy.
Pozdrawiam!!
grand-10
Wędkarz

PostWysłany: Pią Maj 02, 2008 10:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale ja jestem spokojny i w sposób spokojny chciałem wszystko wytłumaczyć... "żeby nie było"... Wink Wink Wink

Kuuba nie dokładnie mnie zrozumiał więc chciałem mu wszystko objaśnić
co i jak... Wink Wink Wink

A tak swoja drogą, to ciekawe jak wielu wędkarzy wiedziało o przytoczonym przeze mnie artykule Regulaminu Amatorskiego Połowu Ryb w RP... Wink
Może ci którzy nie wiedzieli wzbogacą teraz swoją wiedzę o jego treść... Wink Wink Wink

Przede wszystkim spokój i opanowanie... to dobra cecha wędkarza... ja staram się ją mieć... Wink Wink Wink

Pzdro dla ciebie Kazior... Wink Wink Wink Wink Wink
rawenius
Wędkarz

PostWysłany: Pią Maj 02, 2008 10:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze tylko dodam, że byłem na Drzędnie Wink
Kazior
Wędkarz

PostWysłany: Pią Maj 02, 2008 11:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ok! Ja uważam sprawę gruntówki i spinningu w tym temacie za zamkniętą. Co do Regulaminu to proponuję założyć osobny topic gdzie można by wyjaśnić sobie wszelkie wątpliwości i kruczki.
Pogoda nas nie rozpieszcza na ten majowy weekend, ale na pewno każdy z nas gdzieś na rybki pojedzie!!
Czekam na raporty co i jak, a nie kłótnie o humanitarności lub nie żywca i zasadach APR.
Pozdrawiam!
grand-10
Wędkarz

PostWysłany: Pią Maj 02, 2008 12:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No, pogoda nas nie rozpieszcza w ten weeekend majowy, ale mam jednak nadzieję, że nie będzie dzisiaj w nocy padać bo mam zamiar wybrać na nockę na Martwą Wisłę... Wink
Jezeli dojdzie do skutku to jutro zdam relację... Wink Wink Wink
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Gdzie byłeś? Co złowiłeś? Na co złowiłeś? ...:) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: