Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna www.pzw.gda.pl
PZW Gdańsk Forum dyskusyjne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wisła
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Gdzie byłeś? Co złowiłeś? Na co złowiłeś? ...:)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Storm
Wędkarz

PostWysłany: Wto Maj 27, 2008 6:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Kiezmarku były trzy dwa takie po 40cm i jeden 20cm. Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
turbot
Moczykij

PostWysłany: Czw Maj 29, 2008 21:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Storm- ubolewac czy gratulować!
Storm
Wędkarz

PostWysłany: Pią Maj 30, 2008 7:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak sie czlowiek pyta to odpowiadam. A ty co zazdroscisz?
Powrót do góry
turbot
Moczykij

PostWysłany: Pią Maj 30, 2008 21:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie chciałem urazić, tylko mam nadzieje iż Twoje zdobycze wruciły do wody nie tylko dlatego że "były troche małe"
Storm
Wędkarz

PostWysłany: Sob Maj 31, 2008 6:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja sie nie gniewam, sumiki wrocily do wody nawet chyba widac to na jednym ze zdjec.
Powrót do góry
marcin887
Wędkarz

PostWysłany: Sob Cze 07, 2008 19:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam wszystkich byłem wczoraj na Wisełce w końcu stan zwody niski w świbnie ładnie bierze średni leszcz taki do 80 gramów płocie i krąpie a byłem w świbnie trzeba iści w las i dalej drogą jakieś 400 metrów gdzie łódka zatonęła fajnie tam kręci woda łowiłem na tyczek 9.50 cm zanęta to traper z dużym napisem karpiowate wody bieżące
Powrót do góry
granddm
Wędkarz

PostWysłany: Nie Cze 08, 2008 11:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Leszcze 80 gramow? Very Happy
Powrót do góry
marcin887
Wędkarz

PostWysłany: Nie Cze 08, 2008 22:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sorry 700-800 gramów
Powrót do góry
granddm
Wędkarz

PostWysłany: Pon Cze 09, 2008 18:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No tak myslalem spoko Very Happy
Powrót do góry
DaFFy
Wędkarz

PostWysłany: Pon Lip 07, 2008 23:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bieżąca Smile
Kilka razy udało mi się wybrac:
1. Ostaszewo- Byłem na noc w połowie czerwca, drobny krąp, teściu złapał jednego w miarę leszcze około 800g, około 23 po zmroku węgorz około 700-800g, ładny gruby Smile w nocy cały czas coś skubało, ale robak za duży uskubać nie mogło, nad ranem sum około 2kg, od rana trochę drobnicy ale bez rewelacji, żadnych jazi, kleni, certy. łowiłem na Bolonkę w przeciagu godziny urwałem z 10 haczyków-porażka !
2. Ostaszewo- kolejny raz byłem od rana, znów drobny leszczyk, krąp, krąp, krąp mały nic więcej. bez rewelacji
3. Kiezmark- nad wodą przed 4 w tygodniu 2 tygodnie temu- było Nas 3 każdy na innej główce, każdy swoje zanęty, metody, inny sprzęt i techniki. Ja złapałem z 15 babek i jednego krąpika- zero efektów, Teściu to samo i sąsiad 4 podleszczaki, generalnie TRAGEDIA, chodź woda piękna i pogoda jeszcze lepsza.

Nie rozumiem, Bieżąca w której ryby podobno full tak często zawodzi.

Muszę się chyba wybrać z kimś doświadczonym podpatrzeć o co w tym łapaniu chodzi.

Chyba tylko raz czy dwa razy w życiu a byłem kilkanaście razy na bieżącej udało mi się połapać dużej płoci i w miarę konkretnego już żółtego leszcze-- ktoś mi to może wytłumaczyć ??????
arekk
Wędkarz

PostWysłany: Nie Lip 13, 2008 21:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja byłem od 3:30 na Wiśle właśnie w Ostaszewie bo w Kiezmarku jakaś dyskoteka nad wodą była Smile i lekko za ciasno jak dla mnie.
Woda pracowała ładnie ale na spinning poległem. Widząc spławiające się leszcze w odruchu rozpaczy zmontowałem lżejszy kijek i na trok dostałem jednego niewielkiego 35cm. Później parę okoni i na tym koniec. Sporadycznie widać było wychodzące bolenie , nieco częściej wachlarze uklei uciekające przed sandaczami. Woda niezwykle obiecująca ale pierwsze wyjazdy na Wisłę to zawsze raczej rozpoznanie terenu niż celowy połów.

Pytanie do Kaziora:)
Czy leszcze mają tam jakiś ulubiony kąsek? Bo widok tylu spławów zadziałał na wyobraźnię i będę chciał tam na nockę pojechać.
Powrót do góry
Kazior
Wędkarz

PostWysłany: Nie Lip 13, 2008 22:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam po długiej przerwie (zarobiony jestem)
Ja tam leszcze zawsze na kolorowe na Wiśle poławiam, ale bywa tak że trzeba popróbować kolory. Czasem gryzą tylko na białe, a czasem tylko czerwone. Warto próbować połowić na dendrobene, albo zwykłe czerwone. Czasem trzeba dwa, lub trzy, a czasem cztery pinki (niby tak samo jak dwa kolorowe, a biorą lepiej!!).
Rok temu miałem taki przypadek:
Siedzimy z kumplem w nocy na główce i nic!! W nurcie nic, w prądzie wstecznym za główką też nic! Ja łowiłem na jedną wędkę (oczywiście feeder), kolega próbował wszystkiego - nic. Już się chciałem zbierać do spania, ale zmieniłem wędkę, zarzuciłem w "klatkę" na prądzie wstecznym - i zaczęło się. Za 10 min. pierwsze branie - leszczyk, a potem to już co chwila jakiś się wieszał, aż do świtu potem się uspokoiło. Próbowałem zarzucić drugą wędkę w to samo miejsce i też nic. Rozwiązanie okazało się proste: rozmiar haczyka!! Na wędce rybnej miałem mniejszy hak (chyba 12), a na nie rybnej większy (10) ten sam kolor i model (Gamakatsu - Kaizu). Po zmianie na drugiej wędce haka na mniejszy zaczęło brać, ale nie dawałem rady dwóch wędek obrobić (hehe).
Osobiście na Wiśle nie używam ciast i przynęt roślinnych ze względu na siłę nurtu, ale nie zaszkodzi spróbować kukurydzy i grochu.
Poniżej foty z opisanego połowu z sierpnia 2007.

tutaj połów w dużym wiadrze brezentowym

a tu już po przełożeniu do misy (nie małej)

Pozdrawiam
rawenius
Wędkarz

PostWysłany: Pon Lip 14, 2008 15:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kurcze, czytam wasze posty i widzę, że można na Wiśle nieźle powalczyć, ale mnie interesuje li wyłącznie spinning, więc zadam takie pytanie co z drapieżnikami, mnie najbardziej interesowałby kleń i sandacz, choć ogrom wody trochę przeraża, ale bym się skusił, tylko czy auto blisko wody można zaparkować, albo w jakimś bezpiecznym miejscu i jak łowić - między główkami, z główek?
arekk
Wędkarz

PostWysłany: Pon Lip 14, 2008 18:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rawenius: Ja lat ponad 2dzieścia-pare spędziłem nad Odrą. Bo się w sumie nad Odrą wychowałem Smile Więc duże rzeki mnie nie przerażają.
Na Wiśle byłem po raz pierwszy i traktowałem ten wypad jako rekonesans. Pobłądziłem trochę po ciemku Smile ale teraz to już wiem jak trafić. Dojechałem nad samą wodę i z tego co zauważyłem auta swobodnie dojeżdżają do główek.
Moje spostrzeżenia: Wisła jest nieco szersza niż Odra Smile
Główki zdecydowanie ładniejsze ma Odra (są dłuższe, bardziej czytelne), Wypowiadam się oczywiście o odcinku Ostaszewo (gdyż tam właśnie byłem).
Ale właśnie te niewielkie rozmiary ostróg powodują że stosunkowo blisko masz główny nurt a co za tym idzie polując na klenia wzdłuż podstawy główki pakujesz się w rejon sandacza. Nie zauważyłem podczas tej wyprawy główek typowo kleniowych. Byłem w sumie na 6 więc mało. Brakuje mi poprzerywanych ostróg. Jedyna prostka (rewelacyjne miejsce na rzece) jaką wypatrzyłem była od strony wioski Leszkowy. Jutro pojadę właśnie w ten rejon aby poprzyglądać się dalej tej rzece.

Nie ma się co bać ogromu wody bo właśnie w rzekach to jest piękne ,że ganiając za kleniem nagle bierze polujący głęboko boleń albo przelewowy sandacz. Z sandaczem kwestia wprawy żeby wyłapać moment kiedy nurt wepchnie przynętę w nasadę główki i złapiesz zaczep.Tak niestety bywa że rozpoznanie główki musimy opłacić stratami Smile

PS.
Namierzyłem jedną fajną rynnę z której wyciągałem okonie. Aż boję się myśleć o efektach na Wiśle z łodzi:)

PS2.
Pomiędzy główkami z samego rana i na wieczór masz szansę na klenia, sandacza (wychodzą na płycizny pełne drobnicy) nie wspominając o sumie (wieczorowo-nocną porą). Za dnia klatki to domena bolenia i rzecz jasna szczupaka. Ogólnie moim zdaniem opowieści opowieściami a być i zobaczyć na własne oczy to inna bajka. Zapraszam na Wisłę Smile lub jeszcze lepiej Odrę Smile
Powrót do góry
marcin887
Wędkarz

PostWysłany: Pon Lip 14, 2008 18:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam ja mogę powiedzieć tylko podstawy jeśli chodzi o wyjazdy na wisłe dlatego mogły nie brać po pierwsze to ustawiaj się na takich miejscach gdzie woda kreci są zapady i precyzyjnie ustawiaj grunt po drugie uważaj na ciśnienie musi być w okolicach od 1012 do 1014 za bierząncą polecam zanętę trapera na karpiowate z takim dużym napisem są w paczkach 2,5 kg do 5 kg dołożyć niecały kg otrębów i robaki ja łowie na tyczke 9,5 metrową musze ją często skracać do 8 metrów ponieważ rzadko ryba jest w prądzie a często bliżej brzegu
Kilka razy udało mi się wybrać:
1. Ostaszewo- Byłem na noc w połowie czerwca, drobny krąp, teściu złapał jednego w miarę leszcze około 800g, około 23 po zmroku węgorz około 700-800g, ładny gruby Smile w nocy cały czas coś skubało, ale robak za duży uskubać nie mogło, nad ranem sum około 2kg, od rana trochę drobnicy ale bez rewelacji, żadnych jazi, kleni, certy. łowiłem na Bolonkę w przeciagu godziny urwałem z 10 haczyków-porażka !
2. Ostaszewo- kolejny raz byłem od rana, znów drobny leszczyk, krąp, krąp, krąp mały nic więcej. bez rewelacji
3. Kiezmark- nad wodą przed 4 w tygodniu 2 tygodnie temu- było Nas 3 każdy na innej główce, każdy swoje zanęty, metody, inny sprzęt i techniki. Ja złapałem z 15 babek i jednego krąpika- zero efektów, Teściu to samo i sąsiad 4 podleszczaki, generalnie TRAGEDIA, chodź woda piękna i pogoda jeszcze lepsza.

Nie rozumiem, Bieżąca w której ryby podobno full tak często zawodzi.

Muszę się chyba wybrać z kimś doświadczonym podpatrzeć o co w tym łapaniu chodzi.

Chyba tylko raz czy dwa razy w życiu a byłem kilkanaście razy na bieżącej udało mi się połapać dużej płoci i w miarę konkretnego już żółtego leszcze-- ktoś mi to może wytłumaczyć ??????[/quote]
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Gdzie byłeś? Co złowiłeś? Na co złowiłeś? ...:) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 4 z 5

Skocz do: