Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna www.pzw.gda.pl
PZW Gdańsk Forum dyskusyjne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Jak tam wiosenne wyniki na Martwej Wiśle??
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Gdzie byłeś? Co złowiłeś? Na co złowiłeś? ...:)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Riki
Wędkarz

PostWysłany: Pon Kwi 14, 2008 21:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety tochę błądzisz DaFFy Wink

Składka na jakikolwiek odcinek Wisły lub Martwej Wisły jest dostępna tylko dla członków PZW, którzy wykupili roczną składkę na ochronę i zagospodarowanie na wody nizinne lub górskie w Okręgu Gdańskim.

Chyba że wykipułeś górskie, ale nic o tym nie piszesz.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
margol
Moczykij

PostWysłany: Wto Kwi 15, 2008 7:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Można wykupić MW i bieżącą chyba też bez opłacania składki na zagospodarowanie. Ja ma tak wykupione na MW, tylko że ceny są inne.

margol
Powrót do góry
Kazior
Wędkarz

PostWysłany: Wto Kwi 15, 2008 18:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Riki!!
Możesz mieć Wisłę (dowolną) wykupioną, bez opłacania tzw nizinnych. Ja mam tylko Wisłę nr 6 - owszem kosztuje więcej, ale i tak nie płacę za wody nizinne które mnie nie interesują. Podpowiem tylko tyle że jeżeli w kole sprzedadzą Ci dopłatę w wysokości 30 zł na wody Okręgu Elbląskiego, a masz już Wisłę (bez nizinnych)to i tak ten manewr przejdzie, bo te 30 zł w całości dostaje Elbląg i ich nie interesuje czy masz nizinne w Gdańskim(sprawdzałem).
DaFFy jeżeli chcesz kupować Wisłę to kup odcinek nr 6, bo 5-ka za daleko i chyba nie warto się aż tak daleko jechać. Zaoszczędzisz kasę na opłatach i na paliwie (a przynajmniej nie stracisz).
Pozdrawiam!!
Riki
Wędkarz

PostWysłany: Wto Kwi 15, 2008 18:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kazior napisał:
Riki!!
Możesz mieć Wisłę (dowolną) wykupioną, bez opłacania tzw nizinnych. Ja mam tylko Wisłę nr 6 - owszem kosztuje więcej, ...

Fakt Confused oops, sorki
Czyli ja nieco pobłądziłem Very Happy
Tylko, że wówczas zamiast 50 zł (Wisła, MW) trzeba zapłacic:
za Wisłę - 70 zł
za Martwą - 100 zł

a bo to wszystko przez ten nasz cały związek (winny musi być) Laughing
tak mieszają z tymi opłatami, że można naprawdę zgłupieć Mad

Powrót do góry
WM
Wędkarz

PostWysłany: Wto Kwi 15, 2008 20:42    Temat postu: Re: PZW Odpowiedz z cytatem

DaFFy napisał:
Podziel się wiadomościami, a nie tylko ogólnikami sypiesz...

Jutro wkleję współrzędne z GPS-a najlepszych miejscówek Laughing Laughing Laughing
A tak poważnie to moge Tobie polecić np. j.Kamień.Nie by się podlizać Wujasowi Laughing ale dlatego,że pływają tam kapitalne łopaty!Tak od połowy maja pewnym miejscem jest końcowy kawałek zachodniego brzegu,a dokładniej jadąc piaskową drogą wzdłuż jeziora dojeżdżasz do rozwidlenia dróg i własnie od tej krzyżówki aż do ostatniej,płytkiej zatoczki(zaczyna się grążel) masz najlepsze letnie łowisko leszczowe.Nęć tak na 4m a łów tylko od wieczora do rana(dzionki można sobie darować)i nie przejmuj się,że jak na leszcza to jest dosyć płytko bo gwarantuję,że tam krążą przynajmniej do września (z małą przerwą na tarło).Przed tarłem przenieś się w okolice pierwszej części jeziora bo właśnie tam się grupują w potężne stado i...jeszcze parę dni biorą.A może jednak lepiej dać im w tym okresie spokój?.Pózniej jak i wczesną wiosną nie łowiłem na Kamieniu ale pewnie przemieszczają się w rejon najgłębszych miejsc pomiędzy dwoma cyplami.
Jeśli będziesz łowił gdzieś w okolicy grążela o którym pisałem to jeden z zestawów możesz położyć zaraz za nimi na lina lub węgorza.Całkiem fajne miejsce.
POWODZENIA!!!
Powrót do góry
grand-10
Wędkarz

PostWysłany: Wto Kwi 15, 2008 22:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Racja WM... Kamień to fajne jeziorko i niedaleko bo kilkanaście klocków za Gdańskiem... często śmigam w tamtych okolicach latem na szosóweczce także podpytując czasem co i jak w siatce to powiem wam że pusto nie widać... Powiem tak... Byłem nad tym jeziorem dwa razy i dwukrotnie... połapałem...
Pierwszego razu byłem z klasą na biwaku na domkach,właśnie w drugiej połowie maja 2 lata temu,wziełem gruntóweczki <koszyk,zanętka leszczówka i biały albo makaronik>tak po prostu w razie czego gdyby na biwaku było nudno i... byłem tam dwa dni,razem z kumplami z klasy siedzieliśmy i w dzien i w nocy <oczywiście nie o suchym pysku jak to bywa na biwakach Very Happy tego wam chyba tłumaczyć nie będe Very Happy > i co...?!
złapałem 7 lechów takich po 38-45 cm <nie siedzieliśmy oczywiście cały czas nad wodą Wink >...parę żeśmy wszamali bo w końcu wytrawny wędkarz-kolega z klasy nałapał lapsów więc skoro okazja... a resztę wpuściłem spowrotem <z reguły raczej ryby do domu nie biorę bo jak jadę to na ryby a nie po ryby>... także jak za pierwszym razem to rewelka...

Drugiego zaś razu byłem w zeszłym roku w czerwcu z kumplem z mojego bloku i... jedna nocka,razem-4 feederki,zanętki feeder-leszczyk,robaczki-białe lub czerwone,makaron czosnkowy... rezultaty...?!... 9 leszków 32-47 cm <mierzyłem dokładnie bo na takich wyprawach wypada>... czyli znowu miło i obficie... wzieliśmy po sztuce do domku i go go go domku koło południa... a nie chciało sie bo busem Sad
Także woda warta polecenia <pozdro dla wujasa... bez wazelinki Wink >... można powiedziec że to moja ulubiona woda zaraz po mojej MW Wink
Blisko,woda nizinna PZW ,w miare zaciszna i przede wszystkim można połapać <tylko sposobem>...
Napewno wybiore się w maju zaraz po maturach na jakąś nockę <zdam oczywiście relację >i... Wink

Pzdr Łukasz Wink

P.S. Pozdrawiam niedowiarków... pojedźcie a się przekonacie... tylko nie wyłapcie wszystkiego... Very Happy Very Happy Very Happy Pzdr... Wink
Powrót do góry
WM
Wędkarz

PostWysłany: Sro Kwi 16, 2008 8:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja jeszcze dodam,że spotkanie z leszczem takim od 2kg w górę nie należy tam do rzadkości
PS.
Zaraz dostaniemy opier...,że zmieniamy temat Laughing
Powrót do góry
grand-10
Wędkarz

PostWysłany: Czw Kwi 17, 2008 8:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spokojnie... Ja ten temat założyłem... Smile Smile Smile
I jak wcześniej napisałem to teraz popre twoje zdanie że lechy powyżej 2 kg to nie rzadkość... trzeba się tylko na niego pożądnie nastawić,sprzęt,przynęta,zanęta i miejsce... Wink Wink Wink

Pzdr

P.S. Ale o Martwej też piszcie nawet wtrącając się w bieżącą dyskusje... Zapraszam Smile
Powrót do góry
DaFFy
Wędkarz

PostWysłany: Czw Kwi 17, 2008 19:19    Temat postu: Martwa Odpowiedz z cytatem

Witam, myśle Kazior, że przenieśmy temat bieżącej Wisły na założony przeze mnie. nie będziemy tu mącić, łatwiej jest potem szukać informacji po tematach. a co do niej z checią podyskutuje.
DaFFy
Wędkarz

PostWysłany: Czw Kwi 17, 2008 19:22    Temat postu: Martwa Odpowiedz z cytatem

A no właśnie co do Martwej ?
Tak się zastanawiam kiedy można się tam już wybrać, kiedy jest najlepszy czas na największe ryby, co tam wogóle jest, co w niej pływa i gdzie łapać, w jakich godzinach, na co jak daleko, jaka przynęta??
Łowie z brzegu, albo na siódemkę, albo z gruntu, jeden feederek i jedna gruntówka, albo gruntówka i bacik.
grand-10
Wędkarz

PostWysłany: Czw Kwi 17, 2008 19:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyżbyś DaFFy szukał porady?? Wink Wink Wink
Powrót do góry
DaFFy
Wędkarz

PostWysłany: Czw Kwi 17, 2008 19:48    Temat postu: Martwa Odpowiedz z cytatem

Zawsze lepiej wiedzieć więcej niż mniej... a że jestem kulturalnym wędkarzem napewno nic złego z tego nie wyjdzie Smile
grand-10
Wędkarz

PostWysłany: Pią Maj 30, 2008 13:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co prawda lato juz tuż tuż ale astronomicznie jeszcze wiosna więc...
Jak tam wasze poczynania i wyniki na Martwej Wiśle bo dosyć dawno ani słowa na ten temat na forum nie było a info zawsze sie przyda... Wink Wink Wink
Więc...?? Wink Wink
Brutus
Moczykij

PostWysłany: Pią Maj 30, 2008 15:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolega w boże ciało zapuscił się na martwą na nockę i marnie mu to wyszło bo tylko 3 wegorki takie do sznurowania butów po 30 cm Smile
Powrót do góry
Riki
Wędkarz

PostWysłany: Pią Maj 30, 2008 16:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja mam buty na rzepy, to nie jadę Wink

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Gdzie byłeś? Co złowiłeś? Na co złowiłeś? ...:) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

Skocz do: