Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna www.pzw.gda.pl
PZW Gdańsk Forum dyskusyjne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Jak tam wiosenne wyniki na Martwej Wiśle??
Idź do strony 1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Gdzie byłeś? Co złowiłeś? Na co złowiłeś? ...:)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
grand-10
Wędkarz

PostWysłany: Sro Kwi 09, 2008 22:40    Temat postu: Jak tam wiosenne wyniki na Martwej Wiśle?? Odpowiedz z cytatem

Witam !!!
Jak tam u was koledzy wędkarze od kija tegoroczne wyniki na Martwej Wiśle...?? Biega sam drapieżca czy juz biała ryba też rusza powoli ??
Chwalcie się co żeście wytargali z tej rzeczki w ostatnich tygodniach... Wink
Czekam na dyskusje... Pozdrawiam... Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bennett
Wędkarz

PostWysłany: Czw Kwi 10, 2008 9:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zamierzam sprawdzić w nabliższy weekend czy rybka się budzi.
2 tygodnie temu niewiele się działo.
Powrót do góry
margol
Moczykij

PostWysłany: Czw Kwi 10, 2008 10:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Byłem w zeszłym tygodniu na okonku w okolicy Trzciniska ale bez rezultatow. Na kanałach przy śluzach siedziało sporo osób na spławiku, ale specjalnych rezultatów nie widziałem, troche drobnicy (płoć, krąp, ukleja)

margol
Powrót do góry
grand-10
Wędkarz

PostWysłany: Czw Kwi 10, 2008 12:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja byłem ostatnio <w niedziele> koło mostu JP II na Przeróbce, łapałem na koszyk i wróciłem o suchym kiju... czekam na te białą bo w sumie to w zeszłym roku o tej porzeto juz ładne leszcze ciągnełem a wiemy że biała ryba na wiosne jest śliczna... Wink
Powrót do góry
DaFFy
Wędkarz

PostWysłany: Nie Kwi 13, 2008 19:18    Temat postu: MARTWA WISŁA Odpowiedz z cytatem

Witam,
Zapakowałem dziś mojego 10 miesiecznego syna do samochodu i pojechałem zobaczyć co na Wiśle (Martwej) i o dziwo faktycznie MARTWA, objechałem całą, od zjazdu za Lotosem poprzez Sobieszewo , Figurkę, aż na koniec i spowrotem. Nie zauważyłem nikogo wędkującego. Przy moście siedziały dwa ewenementy. Jeden miał jedną zdechłą Babkę i przy mnie złapał flądrę długą na jakieś 7 cm, a drugi nie miał nic, pierwszy łapał na grunt, drugi na Bata- Bolonkę. Podobno w zeszłym tygodniu ładnie brał krąp i sporadycznie karaś koło mostu w Sobieszewie. Czekam aż się coś ruszy i z miłą chęcią wymenię się doświadczeniami i zaczerpne Opinii na temat ciekawych i nowych miejsc na Martwej Wiśle, lub innych ciekawych łowiskach.
Od kilku lat czaję się ba bieżącą wisłę, może ma ktoś doświadczenia i chce się podzielić ??
Bennett
Wędkarz

PostWysłany: Nie Kwi 13, 2008 20:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No faktycznie ... sprawdzilem dzisiaj ... Martwa ...
Powrót do góry
Kazior
Wędkarz

PostWysłany: Nie Kwi 13, 2008 20:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Daffy ja mam co nieco doświadczeń na bieżącej Wisełce. Od pewnego czasu jestem zakochany w tej wodzie, łowię tam głównie z gruntu, czasami na bata można ładne leszcze przy główce połowić. Jest tam mnóstwo ryby, ale i sama rzeka stawia pewne warunki. Trzeba mieć mocny i precyzyjny sprzęt, no i ze dwa lata to się będziesz rzeki uczył, a i tak jej kaprysów nie poznasz. Jak coś to ja za tydzień lub dwa ruszam na bieżącą poganiać za certą, jak masz sprzęt i czas to Cię chętnie zabiorę.
Pozdrawiam!!
grand-10
Wędkarz

PostWysłany: Nie Kwi 13, 2008 23:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Racja Kazior... Na Martwą trzeba mieć konkretny sprzęt bo i konkretna ryba jest...a że praktycznie każdy rodzaj to nie wiesz nigdy na co dokładnie trafisz... Wink
Ja na Martwej łowię ładnych 5 lat i powiem wam że i woda jest ładna i ryba w niej też...W sumie to 95 % moich wypraw wędkarskich odbywa się właśnie nad ta wodą <mieszkam na Stogach>,głównie nocki,podwieczorki lub wczesne świty... Jest konkretny sandał,gruby wegorz,ładny okoń i fajny leszcz <że o natrętnej babce nie wspomne bo i też trafiała się konkretna, 25 cm z gruntu>... Very Happy
Także woda ciekawa,wymagająca ale bliska,nie trzeba ganiać kilometry za miasto by móc połapać fajną rybę...Fakt czesto nic nie wyciągniesz ale zapewniam że juz jeżeli coś ci wpadnie na hak to najczęściej nie ma przebacz,konkret fish... Połów głownie gruntówką i to konkretną albo feederkiem...Bacikiem rzadziej ganiam bo babsko się haka czepia ale i na nią powoli znajduje sposób,kwestia też miejsca... Także ja rzeczkę te mam za oknem i jestem very happy a kto jeszcze nie był to serdecznie zapraszam bo warto...
Może za pierwszym razem nie połapiesz ale kilka wypraw i napewno coś ładnego się trafi... pozdrawiam i zapraszam... Wink

P.S. Zapraszam do dalszej dyskusji na temat rzeczki która naprawde jest ciekawa... Wink
Powrót do góry
DaFFy
Wędkarz

PostWysłany: Pon Kwi 14, 2008 8:37    Temat postu: Martwa i Bieżąca Odpowiedz z cytatem

Jadę dziś wykupić pozwolenie, zastanawiam się na co, jak to teraz jest podzielone. Chciałbym Martwą i bieżącą, ale Martwa jest podzielona i Bieżąca też, jakie odcinki warto kupować.
Jeżeli chodzi o bieżącą, łapałem na Leszkowych, raczej mierne efekty, Jeżeli chodzi o MArtwą głównie na szefcach, na końcu jakieś 2 km od zjazdu.
doozer
Site Admin

PostWysłany: Pon Kwi 14, 2008 12:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja w sobote obskoczylem Sobieszewo a pozniej most JP II, niestety bez rezultatow. U innych tez nic nie zaobserwowalem. Nadal szukam tego wiosennego okonia ale na razie z miernym skutkiem Smile
DaFFy
Wędkarz

PostWysłany: Pon Kwi 14, 2008 18:39    Temat postu: Martwa Bieżąca, Składki Odpowiedz z cytatem

Byłem dziś dowiedzieć się w PZW o składki na ten rok. Zdecydowałem że nie wykupie wód nizinnych PZW, bo nie jeżdze na jeziora (wykypuje jedno prywatne) chyba że ktoś mnie przekona że są ciekawe wody na które warto się wybrać na np. lina, ładnego leszcze, generalnie na grunt, feedera lub Bata, ale za to napewno wezme Martwą Wisłę i zastanwiam się nad wykupem Odcinka Bieżącej nr. 5 lub 6 albo 5 i 6 coś polecicie??
WM
Wędkarz

PostWysłany: Pon Kwi 14, 2008 19:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziwię się,że zrezygnowałeś z opłaty na wody nizinne PZW skoro lubisz łowić liny i leszcze bo moim zdaniem pływa ich tam sporo i to właśnie ładnych Laughing
Powrót do góry
DaFFy
Wędkarz

PostWysłany: Pon Kwi 14, 2008 19:51    Temat postu: ODP Odpowiedz z cytatem

Jeszcze nie zrezygnowałem z opłaty narazie podjąłem taką decyzję, z tego względu że uważam te wody za mało atrakcyjne. Jestem typem który raczej nie bierze ryb do domu, wypuszczam je tam skąd je wyciągnąłem Smile
Jeżeli ktoś poleci mi wody godne polecenia, może i wykupie, ale prosta kalkulacja. Składka 57zł, Wisła 50 Wisła 5 i 6 120 co daje Nam227zł do tego nizinne i mamy prawie 300zł + 280zł za jezioro prywatne nad którym mam domek, daje 600zł Smile heheh
WM
Wędkarz

PostWysłany: Pon Kwi 14, 2008 20:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja jeżdżę tylko na nizinne PZW.
Na prawie każdej wodzie możesz złapać duże ryby pod warunkiem,że się na nie nastawisz Laughing
Powrót do góry
DaFFy
Wędkarz

PostWysłany: Pon Kwi 14, 2008 20:14    Temat postu: PZW Odpowiedz z cytatem

Podziel się wiadomościami, a nie tylko ogólnikami sypiesz...
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Gdzie byłeś? Co złowiłeś? Na co złowiłeś? ...:) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

Skocz do: