Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna www.pzw.gda.pl
PZW Gdańsk Forum dyskusyjne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kanał Śledziowy, kanał piaskowy ...
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 46, 47, 48, 49  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Gdzie byłeś? Co złowiłeś? Na co złowiłeś? ...:)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Muskie

PostWysłany: Pon Kwi 22, 2013 15:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

maryaChi odpowiem niejako za Baloona i rozwinę własną myśl

Nie chodzi o połów klenia i jazia w kanałach Śledziowym i Piaskowym, gdzieś w wątku padła sugestia żeby zakazać połowu na spinning w CAŁYCH wodach nizinnych.

To jak zauważył Baloonstyle i popieram również ja, byłoby krzywdzące dla wędkarzy, którzy w wodach nizinnych łowią od początku stycznia trocie, a miesiąc lub dwa później zaczynają łowić klenie i jazie. Są u nas na Pomorzu takie wody i to bliżej niż myślisz.

Oczywiście łowienie w sposób opisany przez maryaChi oraz to co powiedziałem w moim poprzednim poście jest zwykłym kłusownictwem i z wędkarstwem nie ma nic wspólnego. Tu pełna zgoda, ale ukarać można dopiero kogoś kto tego szczupaka czy innego okonia wyciągnie i walnie w łeb. Nie można stworzyć prawa które pozwalałoby łowić do końca kwietnia np. tylko na małe przynęty do 5 cm.

Z kolei w wodzie górskiej też można trafić gatunek akurat chroniony. Sam byłem w tym roku świadkiem złowienia w styczniu na Redzie szczupłego, który w dobrej kondycji wrócił do wody. Nie były robione zdjęcia, nie było męczenia ryby, odhaczony i wypuszczony.

Więc to gdzie i w jaki sposób łowimy spinningiem w czasie ochrony większości ryb drapieżnych, powtarzam większości, a nie wszystkich, jest sprawą naszego sumienia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maryaChi
Moczykij

PostWysłany: Pon Kwi 22, 2013 16:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Nie chodzi o połów klenia i jazia w kanałach Śledziowym i Piaskowym, gdzieś w wątku padła sugestia żeby zakazać połowu na spinning w CAŁYCH wodach nizinnych.

Ja odnosiłem się do tego:

Cytat:
Ja często jak tylko pojawia się cieplejsze słońce to przed maje ruszam na kanały na klenia, jazia i wzdręgę. Jest tych rybek tam sporo i na małe obrotówki 00 oraz micro jigi można ich tam fajnie połapać. Oczywiście spinning.
Więc przestańcie tu snuć opowieści dziwnej treści.

Cały czas nie chcę negować, że w kanałach pływają jazie i klenie w ilościach zdatnych do połowu amatorskiego, chciałbym tylko jakieś do tego przesłanki (bo stwierdzeń "ile to nie wiadomo jakich ryb w tej wodzie panie pływa" to ja słyszę wszędzie mnóstwo). Stąd proszę o jakieś pojedyncze zdjęcia takowych. Śledząc ten właśnie temat, nie moge sobie przypomnieć, czy trafiłem dotąd na raport złowienia choćby jednej ryby wymienionych gatunków (nie licząc ostatnich postów baloonstyle).

Co do zakazu spinningu na wodach gdzie regularnie trafiają się trocie, jazie, klenie, pstrągi etc. nie ma z mojej strony w ogóle tematu. Myślę tu o wodach górskich oraz nizinnych typu Radunia, Wisła itp. Dalej nie mam jednak 100% przekonania, że należy do tego grona dołączyć kanały Śledziowy i Piaskowy.
Powrót do góry
baloonstyle
Wędkarz

PostWysłany: Wto Kwi 23, 2013 5:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hehe kolego na kanałach mam cztery pewne miejsca na klenia i jazia. Latem pięknie wygrzewają się na płyciźnie. Jest ich tam bardzo dużo tylko na określonym odcinku. zdjęcie wkleję jazia jak kolega zjedzie z Norwegii bo ma moje zdjęcia.
Połowa sukcesu to podejście do łowiska, nie można łazić po wale , zbiegać z niego, trzeba podejść cichutko i siedzieć chwilkę bez ruchy żeby rybki ruszyły.

Po za tym kolego maryaChi niezły z Ciebie niedowiarek. Po za tym jeżeli jeździsz na kanały często to pewnie nie raz widziałeś jak na wodzie wali boleń ?
Uwierz mi to nie tylko boleń...
ziko1985
Kandydat na wędkarza

PostWysłany: Wto Kwi 23, 2013 6:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,Ja widziałem jak jeden wędkarz wyjął Jazia na kanale,sam chce w tym roku poprobowac tam spinning trochę i może mi też się uda Smile Wzdręgi tam miałem ale na spławik i nie duże.
baloonstyle
Wędkarz

PostWysłany: Wto Kwi 23, 2013 6:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ziko1985 napisał:
Witam,Ja widziałem jak jeden wędkarz wyjął Jazia na kanale,sam chce w tym roku poprobowac tam spinning trochę i może mi też się uda Smile Wzdręgi tam miałem ale na spławik i nie duże.

I są jazie hehehe
Wzdręgi na micro jigi pięknie biorą, praktycznie pod samymi nogami.
ziko1985
Kandydat na wędkarza

PostWysłany: Wto Kwi 23, 2013 8:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za rade:)w sobote sie wybieram na spławik i może grunt ale jak się woda ociepli i zacznie sezon na szczupaka to pochodze z samym spiningiem i może się uda na wzdręge trafić z micro jigiem:)
baloonstyle
Wędkarz

PostWysłany: Wto Kwi 23, 2013 10:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ziko1985 napisał:
Dzięki za rade:)w sobote sie wybieram na spławik i może grunt ale jak się woda ociepli i zacznie sezon na szczupaka to pochodze z samym spiningiem i może się uda na wzdręge trafić z micro jigiem:)

Micro jigi biorę z tego miejsca http://zylkaihaczyk.otwarte24.pl/
Bardzo łowne te mikrusy są.
ziko1985
Kandydat na wędkarza

PostWysłany: Wto Kwi 23, 2013 10:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A wie ktoś może jak brzeg wygląda po zimie?Dużo wody przybrało?Chdzi Mi o kanał śledziowy.
jonasz7
Wędkarz

PostWysłany: Wto Kwi 23, 2013 11:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest niska woda
maryaChi
Moczykij

PostWysłany: Wto Kwi 23, 2013 11:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

baloonstyle napisał:
Hehe kolego na kanałach mam cztery pewne miejsca na klenia i jazia. Latem pięknie wygrzewają się na płyciźnie. Jest ich tam bardzo dużo tylko na określonym odcinku. zdjęcie wkleję jazia jak kolega zjedzie z Norwegii bo ma moje zdjęcia.
Połowa sukcesu to podejście do łowiska, nie można łazić po wale , zbiegać z niego, trzeba podejść cichutko i siedzieć chwilkę bez ruchy żeby rybki ruszyły.

Po za tym kolego maryaChi niezły z Ciebie niedowiarek. Po za tym jeżeli jeździsz na kanały często to pewnie nie raz widziałeś jak na wodzie wali boleń ?

Hej baloon,

Miło, że odpisujesz konkretnie. Jeśli faktycznie jest tak jak mówisz, to nie ma w ogóle tematu odnośnie kanałów i zakazywania spinningu na nich. Co do spławów boleni - owszem widać je bardzo regularnie i mimo, że bolenia również tam na brzegu nie widziałem, nie mam wątpliwości.

Także może faktycznie - powinienem wybrać się z lekkim spinningiem w nadchodzących dniach Smile Niedowiarkiem jestem głównie w stosunku do bocznotrokowców i tych z grubymi przynętami i wolframem. Jazi i kleni jeszcze tam nie widziałem, ale zaczynam wierzyć Wink

Swoją drogą, próbował ktoś dobrać się do nich metodami gruntowymi? Np. grochem, który bywa na te ryby skuteczny ?
Powrót do góry
baloonstyle
Wędkarz

PostWysłany: Wto Kwi 23, 2013 13:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

maryaChi napisał:
baloonstyle napisał:

Hej baloon,

Miło, że odpisujesz konkretnie. Jeśli faktycznie jest tak jak mówisz, to nie ma w ogóle tematu odnośnie kanałów i zakazywania spinningu na nich. Co do spławów boleni - owszem widać je bardzo regularnie i mimo, że bolenia również tam na brzegu nie widziałem, nie mam wątpliwości.

Także może faktycznie - powinienem wybrać się z lekkim spinningiem w nadchodzących dniach Smile Niedowiarkiem jestem głównie w stosunku do bocznotrokowców i tych z grubymi przynętami i wolframem. Jazi i kleni jeszcze tam nie widziałem, ale zaczynam wierzyć Wink

Swoją drogą, próbował ktoś dobrać się do nich metodami gruntowymi? Np. grochem, który bywa na te ryby skuteczny ?

Pierwszego w życiu bolenie złapałem właśnie na kanale śledziowym Smile
Co do bocznego troka to tez można w ten sposób połapać kleni, na samego twisterka na główce również.
Jeżeli chodzi o łapanie tych rybek z gruntu to mój Ojciec nie pamiętam dokładnie ale albo na wiśnie albo na czereśnie łapał klenie. było to kilka lat temu, ale nie wykluczone że nadal w ten sposób można się do nich dobrać.
Co do tych co chodzą ze stalką to dla mnie jednoznaczne i równe z wyłapaniem na szczeno. To już jest przegięcie na które trzeba reagować bo inaczej co roku historia będzie się powtarzać Smile
Kazior
Wędkarz

PostWysłany: Wto Kwi 23, 2013 18:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!
A wracając do tematu brań na Kanałach to coś wiadomo?? Interesuje mnie spławik. wybieram się jutro i nie wiem czy warto. Jeśli pojadę to zdam relacje.
Pozdrawiam!
baloonstyle
Wędkarz

PostWysłany: Sro Kwi 24, 2013 5:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kazior napisał:
Witam!
A wracając do tematu brań na Kanałach to coś wiadomo?? Interesuje mnie spławik. wybieram się jutro i nie wiem czy warto. Jeśli pojadę to zdam relacje.
Pozdrawiam!

w sobotę był kolega i tylko jedna rybka, jedno koło miało zawody i na 9 wędkarzy tylko 8 ryb.
maryaChi
Moczykij

PostWysłany: Sro Kwi 24, 2013 12:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja również byłem na śledziowym w sobotę, z diametralnie innymi wynikami.

Ukleja i krąp brały w zasadzie non stop, na 3 osoby każdy nałowił tego w granicach 2-3kg na głowę. Dodatkowo u jednego kolegi 3 razy powiesiła się ładna płoć. Generalnie brań zatrzęsienie, żeby zjeść spokojnie kanapkę trzeba było zestaw odkładać na brzeg. Niestety głównie drobnica (nie licząc 3ch płoci i paru "lepszych" krąpi (~25cm)) Łowiliśmy jakieś 1000m od ujścia do Martwej.
Powrót do góry
Kazior
Wędkarz

PostWysłany: Czw Kwi 25, 2013 21:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!
Wczoraj na Piaskowym dużo brań BARDZO drobnego krąpika (najmniejszy miał może 7cm!). Oprócz tego jeden leszcz około 25cm. Płoci nie zauważyłem. Wędkowanie od 15 tej do 19 tej. Bacik 7m hak 10 spławik 2g (bo strasznie wiało). Na haku dwa kolorowe. Zanęta mix z dodatkiem atraktora na płoć. Widać że boleń nie próżnuje i gania drobnice po powierzchnią.
Pozdrawiam
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Gdzie byłeś? Co złowiłeś? Na co złowiłeś? ...:) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 46, 47, 48, 49  Następny
Strona 47 z 49

Skocz do: