Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna www.pzw.gda.pl
PZW Gdańsk Forum dyskusyjne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kanał Śledziowy, kanał piaskowy ...
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 47, 48, 49  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Gdzie byłeś? Co złowiłeś? Na co złowiłeś? ...:)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
grand-10
Wędkarz

PostWysłany: Sob Kwi 26, 2008 19:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i wróciłem z Martwej...
Rezultaty:
-leszczyk 32 cm z gruntu na koszyk
-nic
-nic
-nic... Wink Wink Wink
Bennett
Wędkarz

PostWysłany: Sob Kwi 26, 2008 21:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja byłem nad Tuchomskim.
Wylazłem sobie jak panisko na pomost.
Postawiłem krzesełko ...
Wędek mi się za bardzo montować nie chciało, więc wyciągnęłem teleskopik (wożę permanentnie złożony) ...
Pogapiłem się na wodę ...
Popiłem kawki ...
Zarzuciłem parę razy wędkę ...
Rezultaty jak niżej:
1 godzina - nic
2 godzina - nic
3 godzina - jedno nieśmiałe puknięcie i dalej nic ...
Ale za to jak było fajnieeeeeeeeeee ... cały tydzień tyle tlenu nie łyknęłem Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bennett
Wędkarz

PostWysłany: Sob Kwi 26, 2008 21:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grand - 10 ...
A tak baj de łej - w którym miejscu w końcu urzędowałeś ??
Jakiego w końcu tego feederka kupiłeś ?? Zadowolony ??
Powrót do góry
blysk777
Moczykij

PostWysłany: Sob Kwi 26, 2008 22:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

grand-10 napisał:
No i wróciłem z Martwej...
Rezultaty:
-leszczyk 32 cm z gruntu na koszyk
-nic
-nic
-nic... Wink Wink Wink

Mieszkałem nad Martwą-super łowisko.Kiedyś dokuczał ciernik teraz jego miejsce zastąpiła wszechobecna babka.Mimo wszystko można połowić. Rolling Eyes
Czy na ww kanałach można rozpocząć majowy sezon na szczupola? Very Happy
Powrót do góry
grand-10
Wędkarz

PostWysłany: Nie Kwi 27, 2008 14:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Więc tak...

Bennett... Kupiłem Golden Lion Ultrafeeder 3,60 m i po paru wyjściach dobrze się sprawuje <wczoraj leszczyk 32 cm Smile >... Wink Wink

Co do J. Tuchomskiego to miło że chociaż powietrza sie nałykałeś bo w końcu jedzie się na ryby i po odpoczynek a jak i ryba do tego wpadnie to juz jest całkiem git... Wink Wink Wink
Co do tego jeziorka to mam mieszane uczucia... Dobre to takie bo rybka tam jest <leszczy połapałem w zeszłym roku> a złe to przerazający widok sterty śmieci pozostawiające nad wodą przez Trójmiejską Szarańczę Wielbicieli Grilla i Nieporządku... Sad Sad Sad
Ogólnie woda jest fajna bo i sandaczyk jest ale za to otoczenie i widoki nad wodą odrażające... Sad Sad Sad

A... do Wujasa... nie pozwól by nad Kamieniem działo sie tak jak nad Tuchomskim bo naprawdę szkoda bardzo fajnego łowiska... Wink

blysk777... Owszem, Martwa to bardzo fajna woda z tego względu że jest bogata w ryby <sandacz,szczupak,węgorz,okoń,jaź,certa,leszcz,płoć,krąp,wzdręga itp. itd. a i flądra się trafi> i przede wszystkim nieobliczalna. Idziesz nad wodę nastawiony na konkretną rybę a tak naprawde możesz złapać wszystko co w niej jest... Wink Także jedna wielka niewiadoma Wink Wink Wink

Co do babki to kilka lat temu wyparła ciernika choć jest jeszcze jest ale w małym stopniu. Jest po prostu zarazą w tej wodzie... Twisted Evil
Rżre ikrę, czepia sie nawet pustego haczyka i idzie do wszystkiego także jest zmorą spławikowców <tyczkarzy>... Trzeba znaleźć sobie fajną główkę,półkę albo jakieś dołki żeby połapać białą rybę... Wink Wink
Jedyny pożytek z niej to taki że można ją założyć na haka i łapać z gruntu sandała... a on i tak chętniej bierze na srebrną ukleję, ogonek czy wątrobę drobiową albo wołową... Wink Wink Wink
Także Martwa Wisła to fajna woda,bogata w różnego rodzaju czystą i smaczną <też> rybkę... Wink Wink Wink

I na niej możesz rozpocząć sezon na szczupła na całej jej długości ze wskazaniem na odcinek między Stogami a Przegaliną i rejonem okolic mostu JP II... Wink Wink Wink

Serdecznie zapraszam nad Martwą... Naprawdę fajna woda... Smile Smile Smile
blysk777
Moczykij

PostWysłany: Nie Kwi 27, 2008 20:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadza się ,za małolata łowiliśy na ogonki,ale bardzo dobrą przynętą był filet ze swieżego śledzia.Sandacza było chyba wtedy więcej niż teraz.Dobrą przynętą sztuczną były wahadłówki.Ja na algę 3 miałem sandała 5-kę,a ludzie łowili dużooo większę.Jednak takie wyniki to raczej z łodzi.Najbardziej zaskoczył mnie kur diabeł.Tak się przestraszyłem go za dzieciaka że odgryzłem żyłkę.. Laughing Laughing Pozdrawiam
Powrót do góry
DaFFy
Wędkarz

PostWysłany: Nie Kwi 27, 2008 20:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szczupak, w dalszej jej części też jest ??
Z reguly jeżdze od Przegaliny w stronę końca...
Chodź dużo zrywek tam jest mi się wydaje, chyba stacjonarne łowienie tam jest jednak lepsze...
grand-10
Wędkarz

PostWysłany: Nie Kwi 27, 2008 20:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Racja blysk777... Teraz sandała to albo z gruntu na uklejkę,filecika,ogonek,babkę czy wątróbkę albo trolling, a on jak mówisz jest skuteczniejszy... Wink
W obu przypadkach z roku na rok coraz gorzej ale może w tym roku zmieni się ta tendencja spadkowa... Wink
grand-10
Wędkarz

PostWysłany: Nie Kwi 27, 2008 20:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do szczuapka DaFFy to w sumie lepiej z brzegu bo na trolling to głównie sandał... Wink
A rejon- jak już mówiłem, Martwa od Stogów do ujścia do bieżącej i rejony głębin przy moście JP II... Wink Wink Wink
adam.korek1

PostWysłany: Nie Kwi 27, 2008 21:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Grand-10! Miałem napisać jak wypadłem na zawodach,więc : brania słabiutkie,tylko uklejka i drobny krąp na pinkę i ochotkę.Pęczak nie zadziałał.Jako,że był to mój debiut na zawodach bardzo się starałem i ostatecznie ku mojemu zdziwieniu zająłem trzecie miejsce z wynikiem 1560 (pierwsze -1810,drugie-1730) Surprised 18-tego maja mamy mistrzostwa koła i chyba w nich wystąpię.(bo mi się spodobało)Pozdrawiam
grand-10
Wędkarz

PostWysłany: Pon Kwi 28, 2008 10:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gratuluje trzeciego miejsca, nie dużo straciłeś do wyższych lokat... Smile Smile Smile

Co do pęczaka to trudno, tym razem nie ale może następnym razem... Wink
Wiesz, zawsze trzeba mieć w zanadżu pare przynęt, prócz tych ogólnopospolitych typu pinka,dzikun,ochotka czy czerwony bo i na to sie zdaża to warto mieć w torbie jeszcze jakieś przynęty których inni mogą nie mieć. Przykładem takim może być choćby pęczak,pszenica czy wszelkiego rodzaju ciasta. Wiesz, na każdym łowisku ryba ma inne upodobania. Na jednym weźmie na pinkę i ochotkę a nie weżmie na pęczak a na innym na odwrót. Mi tak się udało w zeszłym roku w Nowakowie. Smile Smile Smile

Także to jest zależne od wody. To tak jak w domu, w jednym nie przepadają np. za wątróbką a w drugim za szpinakiem i tak samo jest tutaj. Wink Wink Wink
Nie załamuj rąk i próbuj. Weź na następne zawody pęczak, możesz też wziąć pszenice. Sprawdzisz nad wodą czy bierze, jak tak to git a jak nie to trudno. Ale zawsze próbowałeś i już wiesz że tam ta przynęta się nie sprawdza. Wink Wink
Wiesz, wiele razy wracając z zawodów na których zająłem odległe miejsce zastanawiałem się "co takiego zrobiłem żle że zajęłem odległe miejsce? A może gdybym miał pęczak albo pszenicę to może bym ich rozwalił ??"... Nie lubię takich przemyśleń i rozważań dlatego biore parę tajnych przynęt o różnych zapachach na zawody i testuje.
Wiem potem czy bierze na nie czy nie, no i potem nie zadaję sobie masy gdybających pytań. Wink Wink Wink

Także trzeba próbować bo to właśnie w wędkarstwie jest piekne że masz mase możliwości. Pomyśl jaka byłaby radość gdyby wszędzie brało tylko na dzikuna, właśnie żadna. Wink
Nie musiałbyś kombinować a wszystko byłoby proste i nudniejsze. A tak to masz różnorodność i to jest piękne. Że musisz kombinować i testować zdobywając przy tym doświadczenie... Wink Wink Wink

Uff, ale się rozpisałem... Wink

P.S. A gdzie masz kolejne zawody i na ilu zająłeś to 3 miejsce?? Wink
adam.korek1

PostWysłany: Pon Kwi 28, 2008 19:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Następne zawody mam na Nogacie 18 maja(mistrzostwa koła).A w ostatnich zawodach startowało 21 osób.
grand-10
Wędkarz

PostWysłany: Pon Kwi 28, 2008 22:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to ładnie... Gratuluje debiutu... Smile Smile Smile
Co do Nogatu to jak coś gdzieś usłysze to dam znać... Wink Wink
aikon
Wędkarz

PostWysłany: Sob Cze 21, 2008 11:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj na Śledziowym...
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/91bf751326fdfaf2.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/821353b08c7dabe0.html
Długość 51cm,waga nie znana bo nie mam wagi:)
Rybka dalej pływa w wodzie...
Powrót do góry
DaFFy
Wędkarz

PostWysłany: Pon Lip 07, 2008 23:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ostatnio na jednen z kanałów teściu się wybrał, ale od rana wszystkie luki zajęte tam gdzie lud siedział i generalnie się usytuował tak, że nie za wiele złapał...
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Gdzie byłeś? Co złowiłeś? Na co złowiłeś? ...:) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 47, 48, 49  Następny
Strona 3 z 49

Skocz do: