Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna www.pzw.gda.pl
PZW Gdańsk Forum dyskusyjne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kanał Śledziowy, kanał piaskowy ...
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 47, 48, 49  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Gdzie byłeś? Co złowiłeś? Na co złowiłeś? ...:)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
adam.korek1

PostWysłany: Wto Kwi 22, 2008 20:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może ktoś z kolegów podpowie jak przygotować pęczak na przynęte?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
grand-10
Wędkarz

PostWysłany: Wto Kwi 22, 2008 21:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podam ci trzy sposoby:

1.Bierzesz garnek, objętościowo trzy razy większy w stosunku do wsypanej kaszy bo jak spęcznieje to się nie zmieści w mniejszym.Dobrze jest jeżeli przed wrzuceniem go do garnka przepłuczesz go w zimnej wodzie, dzięki temu usuniesz z niego nadmiar kleju który wydzieli się szczególnie podczas gotowania a przecież chcemy by był w miarę sypki.Garnek stawiasz na ogień, doprowadzasz do wrzenia,potem zmniejsz płomień i gotuj tak z 20-30 minut. W trakcie gotowania mieszaj żeby nie kipiało i nie przypaliło się.Jeśli podczas gotowania z garnka ubędzie wody to po prostu jej dolej.Tak około 20 minuty sprawdż czy pęczak jest w sam raz, czy nie jest surowy. Musisz co pare minut sprawdzać jego stan ponieważ musisz się tak wstrzelić aby był on miękki ale na tyle twardy by nie spadał z haka. Jak już sie wstrzelisz to po prostu przecedzasz pęczak na sitku,płuczesz zimna wodą jak makaron i przynęta gotowa.

2. Wypełniasz 1/4 termosa pęczakiem,zalewasz wrzątkiem i po 2 godzinach sprawdzasz czy gotowy. Jeżeli nie to doglądasz go co kilkanaście minut i sprawdzasz czy juz odpowiednio doszedł. Wink

3. Wrzucasz do garnka pęczak w proporcji kasza 3:1 w stosunku do wody, doprowadzasz do wrzenia, odczekujesz 5 minut, ściągasz z palnika, zawijasz go w gazetę i koc i chowasz na noc pod pierzynkę. Rano będzie gotowy. Ten sposób to w sumie stary sposób podpatrzony u mojej mamy bo robi tak z kaszą do gulaszu... Jest to dobra metoda na przyszykowanie pęczaku gdy nie mamy zbytnio czasu na gotowanie a chcemy jechać najbliższego ranka na ryby. Budzisz się raniutko, buch kaszę spod pierzynki i nad wodę... Wink

Wiem że o to nie pytałeś ale może ci sie przyda...
Pęczak jak wszystkie naturalne przynęty można także barwić lub aromatyzować. Nadajesz dzięki temu większej atrakcyjności przynęcie.
Aromatyzować można ekstraktami kuchennymi <olejki do ciast>, gotowymi atraktorami lub zapachami wedkarskimi dostępnymi w sklepach wędkarskich lub po prostu naturalnie- wrzucając ząbek czosnku, przyprawę do piernika,laskę wanilii czy miód.
Jeżeli chcesz zabarwić to możesz skorzystać z barwników wędkarskich dostępnych w sklepach wędkarskich lub barwiących przypraw <kurkuma, szafran>...
Oczywiście wszelkie specyfiki zapachowe lub barwiące dodajesz do pęczaku w trakcie jego gotowania lub parzenia <termos>... Wink

Podsumowując powiem że pęczak jest bardzo dobrą i przede wszystkim tanią w stosunku do ilości przynetą i zanetą... Z powodzeniem możesz zakładac go na hak jak i nęcić gdy polujesz na białą rybę i nie tylko... Wink

Uff... troszeczke się rozpisałem ale chciałem ci wszystko dokładnie opisać... Mam nadzieje że ci się to przyda i nie tylko tobie... Wink Wink Wink

Życzę obfitych wyników osiągniętych na pęczak... Wink Wink Wink
wujas007
Site Admin

PostWysłany: Sro Kwi 23, 2008 6:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Łukasz, bardzo fajnie to spisałeś...niby wszyscy to wiedzą, ale jednak może się ludkom przydać Smile Przekonałeś mnie ostatecznie co do nowego działu Smile

Dodam tylko, pęczak to doskonała przynęta na płocie z jeziora łapino Górne k/Kolbud. W okresie letnim nie łowiłem na nic innego jak właśnie pęczak, ale muszę przyznać, że na kukurydzę wchodzi płoć ta naprawdę duża.

Chociaż w zeszłym roku w trakcie obozu z młodzieżą pęczak mnie zawiódł i to totalnie. Z pięknego pomostu wędkarskiego, dawnego ŁĄCZPOLU" najskuteczniejsze okazały się dzikuny...

Tak od 18.00 do zachodu słońca brały płocie, a po zachodzie przychodził czas na leszcze...płocie bywały po prostu "obżarte" dzikunami. Cóż, może taki rok był.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
grand-10
Wędkarz

PostWysłany: Sro Kwi 23, 2008 12:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Owszem... Pęczak jest doskonałą przynętą na płocie i leszcze... Wink
Łowie na pęczak bardzo często ale też bardzo często jest to dla mnie tajna broń na zawodach wędkarskich... Wink
Często się sprawdza co też opisałem parę postów wcześniej... Wink
Niby zwykła kasza a jaka pożyteczna w połowach... Wink Wink
Ale cóż tak to już jest, że co poniektórzy zapominaja o prostych i zwyczajnych przynętach czy zanętach chociażby takich jakim jest pęczak... Wink Wink Wink
Także z powodzeniem radzę... zaglądajcie do kuchni swoich matek czy żon bo naprawdę kryją wiele bogactw przydatnych w naszym ukochanym wędkarstwie... Wink Wink Wink
adam.korek1

PostWysłany: Sro Kwi 23, 2008 14:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki grand-10 za dokładny opis.Wędkuję już ponad 20 lat i wstyd się przyznać ale nie łowiłem jeszcze na pęczak.W 99% zajmuję się spiningiem,ale w tym roku chcę spróbować swoich sił w spławiku.W najbliższą niedzielę moje koło ma zawody na kanale cedrowskim i chcę w nich wziąć udział.Ten pęczak to ma być właśnie tajna broń. Very Happy Jeszcze raz dzięki. Pozdrawiam Adam.
Powrót do góry
grand-10
Wędkarz

PostWysłany: Sro Kwi 23, 2008 15:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Heh... ty łowisz tyle lat co ja mam w sumie... Very Happy
Ja łowię od ponad 10 lat i powiem ci że w sumie szybko sie uczę... Dużo wędkuję,czytam,obserwuję, podpatruję u starszych,wyciągam wnioski i stosuję je u siebie... także nauka i doświadczenie pozwają być dobrym wędkarzem... póki co to dużo go nie mam ale jeżeli w jakiejś kwesti coś wiem i mam to potwierdzone własną skromną praktyką to z chęcią się tym dzielę z wami...Wink Wink Wink
Nie pragnę sie jakoś przechwalać i "profesorować" w jednej czy drugiej dziedzinie... Nie wrzucam też byle czego na forum bo nie chcę zaśmiecać forum jakimiś bzdurami i bajkami... Po co, skoro to forum ma służyć nam wędkarzom a nie wprowadzac w błąd... Wink Wink Wink

Co do metod to za spinningiem nie przepadam w sumie to zajmuje on jakieś 10 % mojego łowienia, pozostałe 90 % to połów tyczką,mocną gruntówką, czy feederkiem... także moja domena to spławik i grunt... Wink Wink

Ja za 2 tygodnie będę mieć zawody na cedrowskim także czekam na relację od ciebie i ewentualne sugestie dotyczące tej wody... Jeżeli ja w między czasie coś dorwę czy podsłucham to wstawię na forum jeszcze przed twoimi zawodami... Wink Wink

Znowu się rozpisałem... Ech... Ale wędkarstwo to taki temat że nie da się go streścić w kilku słowach i chyba to jest w tym tak bardzo interesujące... Temat rzeka... Wink Wink Wink
Bennett
Wędkarz

PostWysłany: Pią Kwi 25, 2008 18:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No Grand-10 ...
Jutro ja tego twojego pęczaka popróbuję Smile
Przysposobiłem właśnie wersję czosnkową i łobacymy Smile
Powrót do góry
grand-10
Wędkarz

PostWysłany: Pią Kwi 25, 2008 23:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zobaczymy... mam nadzieję że się sprawdzi... Wink Wink Wink
Oczekuje postu z opinią na temat tego twojego pęczaku czosnkowego... Wink
Powodzonka... Wink
Bennett
Wędkarz

PostWysłany: Pią Kwi 25, 2008 23:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na wszelki wypadek mam też inne specjały Smile
najwsześniej wyrwę się jutro po południu ... tylko gdzie ??
w sumie, to bez większego znaczenia ...
grunt, że wiatr trochę mózgownicę przewieje Smile
Powrót do góry
Bennett
Wędkarz

PostWysłany: Pią Kwi 25, 2008 23:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a w sumie to ... moze jakies propozycje (odnosnie "gdzie")?
Powrót do góry
grand-10
Wędkarz

PostWysłany: Pią Kwi 25, 2008 23:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jutro ma być w miarę spokojny wiatr... ok. 15 km/h... Wink
A jedziesz na bacika połapać?? Masz juz w rozważaniu jakieś konkretne łowiska?? Wink

P.S. http://umold.meteo.pl/ oto stronka gdzie jest bardzo precyzyjna prognoza pogody <wyszukujesz swoje miasto i ci pokazuje>,znajdziesz dobre prognozy na najbliższe 2 doby w momencie szukania...
Ja od jakiegoś czasu z niej korzystam i jest precyzyjna, szczególnie w sile i kierunkach wiatru, temperaturze i ciśnieniu... Wink

Myślę że przyda się ona tobie i nie tylko tobie... Wink

Mi się sprawdza... Napisz za jakiś czas czy i tobie też... Wink
Bennett
Wędkarz

PostWysłany: Sob Kwi 26, 2008 8:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Korzystam z tej prognozy od co najmniej 2 lat:)
Z batów natomiast nie bardzo.
Miejsca konkretnego nie mialem na mysli, ale chce gdzies sobie "wygodnie" powędkować.
Jakoś po ostatnim tygodniu nie mam ochoty się przez chaszcze przebijać.
Powrót do góry
grand-10
Wędkarz

PostWysłany: Sob Kwi 26, 2008 11:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To w takim razie prognoza przyda się innym... Wink Wink Wink

Hmmm... jeżeli na bacika albo z gruntu to myśle że mogłbyś sobie podskoczyć na kanał cedrowski, koszwalski,na Gdańską Głowę,na bieżącą albo ewentualnie na Radunię... Wink
Myślę że połapiesz tam trochę wiosennej białej ryby... Wink
Pogoda coraz lepsza i stabilniejsza więc myślę że powinna brać coraz lepiej... Wink
Dzisiaj wieczorkiem śmigam na moją Martwą z feederkiem... Wink
Mam nadzieje że będą jakieś efekty, chociaż najmniejsze... Wink Wink Wink
Bennett
Wędkarz

PostWysłany: Sob Kwi 26, 2008 11:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w które miejsce na martwej ?
Powrót do góry
grand-10
Wędkarz

PostWysłany: Sob Kwi 26, 2008 12:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stogi... okolice bioiska, kotłowni... a gdzie dokładnie to jeszcze zobacze...
Może podskoczę koło mostu JP II... Wink
Jeszcze dokładnie nie wiem... Wink
Może zróbmy tak, ty jedż gdzieś gdzie ci podałem a ja zbadam Martwą... Wink
Zawsze to dwa miejsca już zbadane... Wink
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Gdzie byłeś? Co złowiłeś? Na co złowiłeś? ...:) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 47, 48, 49  Następny
Strona 2 z 49

Skocz do: