Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna www.pzw.gda.pl
PZW Gdańsk Forum dyskusyjne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Książeczka z Regulaminem APR - deficyt czy jak?
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Masz jakiś pomysł? Pojawił się jakiś problem? Napisz!
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kusti
Wędkarz

PostWysłany: Czw Lut 28, 2008 15:35    Temat postu: Książeczka z Regulaminem APR - deficyt czy jak? Odpowiedz z cytatem

Kiedy kilka lat temu wyrabiałem kartę wędkarską i zapisałem się do koła PZW, otrzymałem należyte dokumenty wraz z małą książeczką (Regulamin APR) a wszystko to w okładce tak aby wszystkie te "papierki" choć w jakiś sposób było można zabezpieczyć przed kontaktem z wodą lub wilgocią podczas wędkowania w "niepogodę"
Zaobserwowałem ostatnio u ludzi wstępujących w szeregi PZW, że czegoś takiego już nie ma. Mało tego, że wszystko otrzymuje się luzem, to i otrzymanie w/w Regulaminu PZW graniczy z cudem.
Na pytanie/prośbę o regulamin często słyszy się odpowiedź "nie mamy" a przecież ten drobny ale ważny załącznik powinien otrzymać każdy...
Wiem, że Regulamin powinniśmy mieć w palcu będąc na łowisku, ale czy w obecnych czasach, kiedy jesteśmy zaganiani w codziennym życiu nie możemy mieć luki w pamięci co do np wymiaru ochronnego lub innych cyferek Question Wydaje mi się, że mamy prawo do drobnej niepamiętliwości takich rzeczy a taka książeczka może nam pomóc w niejednym dylemacie.
Uważam, że ŚWIĘTYM obowiązkiem naszego PZW jest zadbanie o to, aby każdy jego członek mógł taki papierek posiadać. Wydaje mi się, że wędkarze mają takie samo prawo ubiegania się o taki regulamin jak PZW do egzekfowania od nas przestrzegania w/w Regulaminu. Chyba pieniądze jakie zostawiamy w naszym Związku są wystarczająco duże aby żądać żeby Regulamin APR był dostępny dla wszystkich, którzy zajmują się wędkowaniem na codzień lub od święta Exclamation
Wędkarz

PostWysłany: Czw Lut 28, 2008 19:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co tu mówić o regulaminie jak ja od czterech lat nie dostałem Rejestru Połowów!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wujas007
Site Admin

PostWysłany: Pią Lut 29, 2008 13:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W jakich Wy Kołach jesteście??

Mają mieć i już!!! Może się zdarzyć chwilowy brak Regulaminu, ale niedopuszczalne jest nie mieć Rejestru, to bezpośrednio uderza w Was!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
WM
Wędkarz

PostWysłany: Pią Lut 29, 2008 14:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wcześniejsze lata Gdynia Stocznia a od zeszłego w Twoim Evil or Very Mad Laughing W tym roku jeszcze karty nie opłacałem więc może dostanę Question
Powrót do góry
wujas007
Site Admin

PostWysłany: Pią Lut 29, 2008 16:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dostać to nie dostaniesz Smile to stoi 3 zł, które idą na ryby Smile Ale masz jak w banku, że są regulaminy...sprawdzałem Smile
Powrót do góry
WM
Wędkarz

PostWysłany: Pią Lut 29, 2008 16:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale mi chodziło o Rejestr Połowów.Też są?
Powrót do góry
Pablos

PostWysłany: Pią Lut 29, 2008 17:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie w kole bywało różnie z rejestrami, jednego roku dawali, drugiego już nie.
Czy za brak rejestru nad wodą w czasie wędkowania można dostać mandat?
Powrót do góry
gurdzik
Wędkarz

PostWysłany: Pią Lut 29, 2008 17:57    Temat postu: ODP Odpowiedz z cytatem

NIE!!! Laughing
Powrót do góry
KJ-UB
Wędkarz

PostWysłany: Pią Lut 29, 2008 20:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

... Przypominamy, że każdy wędkujący zobowiązany jest podczas kontroli wykazać się posiadaniem wypełnionego rejestru połowów. ... w zeszłym roku PSR waliła mandaty nad Redą (gdzieś o tym było).
wujas007
Site Admin

PostWysłany: Sob Mar 01, 2008 10:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WM, regulaminów może czasowo zabraknąć, ale nie Rejestru Połowu...Ty i inni w pozostałych kołach musicie otrzymać Rejestr z chwilą opłacania składek na 2008r. To w Waszym interesie....jw. napisał KJ-UB
Powrót do góry
WM
Wędkarz

PostWysłany: Sob Mar 01, 2008 10:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wujas 007 ja tego nie wymyśliłem.W zeszłym roku opłacałem sobie i synowi kartę przy ul. Warsztatowej i rejestru nie dostałem bo nie mieli.
Szczerze to myślałem,że już on nie jest obowiązkowy bo byłem parę razy kontrolowany ale nikt mnie nie prosił o jego pokazanie
Powrót do góry
WM
Wędkarz

PostWysłany: Sob Mar 01, 2008 12:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wujas albo ktoś kto wie,powiedzcie mi czy mój syn,który posiada Legitymację Wędkarską i opłaca składkę jako Członek Uczestnik musi mieć osobny Rejestr Połowów czy przypisany jest do mojego?
Powrót do góry
wujas007
Site Admin

PostWysłany: Sob Mar 01, 2008 18:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WM, Jeżeli Twój syn ma legitymację z opłaconymi składkami, to musi mieć swój rejestr połowów. Tego wymagaj na Warsztatowej i wszędzie tam gdzie wędkarze opłacają składki Smile Nie ma wyjątków.

Zdziwiony jestem, że nie dali Ci na Warsztatowej...bo bardzo tego pilnujemy...zresztą jak wszystkiego, znaczków, legitymacji, regulaminów itp. ale mogło się tak zdarzyć jak napisałeś, nie kwestionuję Waszego przypadku, ten nie robi błędów co nic nie robi...
Powrót do góry
jarry
Site Admin

PostWysłany: Sob Mar 01, 2008 20:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Każdy wędkujący zaraz po wejściu na łowisko zobowiązany jest do posiadania i uzupełnienia ''Rejestru Połowów'' przez wpisanie nazwy łowiska (instrukcja w rejestrze) i daty wędkowania.
Po dokonaniu powyższych czynności można rozkładać i przygotowywać sprzęt wędkarski i oczywiście rozpocząć łowienie ryb. Należy jednak pamiętać, że na zakończenie wędkowania niezwłocznie wypełniamy (w miarę możliwości) pozostałe rubryki dokumentu.
Organy zarządzające (RZGW - Regionalne Zarządy Gospodarki Wodnej) zobowiązały Polski Związek Wędkarski do składania sprawozdań całorocznych z prowadzonej na dzierżawionych wodach gospodarki. Podstawę tych sprawozdań stanowią m.in. dane wyciągnięte bezpośrednio z rejestrów wędkarzy.
W myśl tych wymogów XXVII Krajowy Zjazd Delegatów PZW nałożył obowiązek rejestrowania połowów wędkarskich. W rejestrze wędkarz zobowiązany jest do wpisania daty połowu, łowiska, gatunku złowionych ryb, ich liczby, łącznej wagi w [kg] i długości w [cm].
Na zakończenie sezonu każdy wędkarz zdaje rejestr w swoim macierzystym Kole PZW do dnia 30 kwietnia następnego roku i pobiera nowe druki na rok kolejny.
Dura lex, sed lex .... jednak nie ma co narzekać tym bardziej, że życie wędkarzy zostało utrudnione przecież nieznacznie, a skutki tego wymogu wnoszą wymierne korzyści. Nikt lepiej nie wypełni, a tym samym nie dokona rejestracji połowów ryb niż sam wędkarz.
Uzyskane dane, łącznie z prowadzonymi przez Okręgi PZW odłowami gospodarczymi pomogą znacznie w prowadzeniu racjonalnej gospodarki na tych wodach. Rejestr dokumentując połowy powinien przedstawiać najdobitniej obraz jakie ryby są łowione i ile z wody ich ubyło. I tak np.: jeśli łowiąc jazia o wymiarze 39 cm i drugiego 41 cm wpiszemy ''dwa jazie długości 40 cm'' to zapis będzie pomocny, ponieważ obie ryby pochodzą prawdopodobnie z tego samego rocznika. Jeśli jednak wymiary ryb różnią się w sposób znaczny i mamy np.: jedną sztukę o długości 28 cm, a drugą 46 cm to zapis ''dwa jazie o długości 37 cm" jest zafałszowany i nie wnosi niczego konkretnego do statystyk. Monituję więc, aby wpisów dokonywać rzetelnie i z ''głową'', a tym samym dać przykład innym wędkarzom. Zachowujmy się tak, jak na przysłowiowych ''dobrych gospodarzy wód'' przystało. Wszyscy przecież wnosimy opłaty za połowy, jak również za narzędzia, które są pomocne w prowadzeniu racjonalnej gospodarki wód. Te narzędzia, m.in. ''Obowiązkowe Rejestry Połowu Ryb'' są przecież pieczołowicie nam wszystkim dostarczane przez Koła PZW w drodze dbałości o środowisko naturalne.

Uwaga: w przypadku niewypełnienia rejestru połowu wędkarz popełnia wykroczenie naruszając § 14 pkt. 1 Statutu PZW (przestrzegać postanowień Statutu, uchwał i regulaminów władz Związku, w tym Regulaminu Amatorskiego Połowu Ryb). Lekceważenie prowadzenia rejestru połowów nie pozostanie zatem bezkarne !!!
Powrót do góry
waldik10
Kandydat na wędkarza

PostWysłany: Sob Mar 01, 2008 23:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

poruszyłem ten temat w "REJESTR POŁOWÓW NA MARTWEJ WIŚLE" założonym przez /wujasa007/
tylko /sztorm / odpowiedział ogólnikowo
byłem kontrolowany i raz sprawdzali a drugim razem nie
tak samo odnosi sie do koła w którym opłacam składki nie wziełem ze sobą rejestru i nikt nie pytał
PRZECZYTAJCIE wątek/wujasa/ bo nie będe przepisywał treści
/jarry/ napisał że zarząd ma zdawać raport RZGW a dlaczego obarcza sie tym wedkarzy czy wraca socjalizm "pomorzecie--pomorzemy" wynika ztego jak napisaliście tak macie I EFEKT JEST MIZERNY

Ostatnio zmieniony przez waldik10 dnia Nie Mar 02, 2008 13:42, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Masz jakiś pomysł? Pojawił się jakiś problem? Napisz! Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: