Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna www.pzw.gda.pl
PZW Gdańsk Forum dyskusyjne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Radunia w okolicach Pruszcza
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 13, 14, 15  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Gdzie byłeś? Co złowiłeś? Na co złowiłeś? ...:)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rawenius
Wędkarz

PostWysłany: Pią Sie 24, 2012 19:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj krótki wypad w okolicy Św. Wojciecha, w sumie 1,5h łowienia i kilka okoni + 1 szczupak 53cm. Ryby są bo widać, tylko trawy pełno płynęło, co uprzykrzało łowienie.
Daniel
Moczykij

PostWysłany: Nie Sie 26, 2012 12:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no to kolego miałes farta ze tego szczupaka złowiłes to juz teraz w raduni nie ma ani jednego heheheh w sumie ja zawsze łowiłem dalej w okolicy za mostem kolejowym to jest tam w okolicy niegowa moze tam nie ma szczupaków?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rawenius
Wędkarz

PostWysłany: Nie Sie 26, 2012 12:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Specjalnie na szczupaka się nie nastawiałem, więc traktuję to jako przypadek Szczupak dalej jest bo ryb nie zabieram Very Happy . Dzisiaj powtórka, tym razem jeden jaź i kilkanaście okoni.

portfel333
Kandydat na wędkarza

PostWysłany: Nie Wrz 09, 2012 18:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich,
w ten weekend wyskoczyłem sobie na spin na Radunię (3xrazy). W związku z tym, że pierwszy raz łowiłem na tej wodzie (i rzadko łowie spinem) nie spodziewałem się super efektów - wynik - jeden okonek ok.20 cm.
Jednak woda wygląda na całkiem fajną i mam kilka pytań do osób częściej tam łowiącyh:

-jakie zestawy tam polecacie - żyłka 0.16 czy np. 0.25 + przypon welfron ( chodzi mi o to jak "delikatnie" trzeba podchodzić do ryby)

-wachadłówka/wirówka/twister/kopyto/wobler/coś innego - wpróbowałem większości z tych metod - czy jest coś bardziej skutecznego a może coś sobie odpuścić ?

-cała rzeka dzieli się (wg mnie) na kilka fragmentów (fragmenty od Pruszcza) ze względu na szerokość/głębokość/nurt/zielsko-
-dworzec - ogródki działkowe
-ogródki - most na wojciechu
- most - stolarnia
-stolarnie - most kolejowy
-most kolejowy - ujście

-czy na poszczególnych fragmentach są jekieś ryby dominujące?

- i ostatnie pytanie - ja szedłem (jechałem rowerem) od pruszcza płytami (mając rzekę po lewej) ale widziałem, że w niektóryh miejscach drugi brzeg wydaje się bardziej dostępny, który brzeg polecacie

Wiem, że to sporo pytań ale lepiej tak niż wysyłać kilkanaście pytań w kilku widomościach Smile - żeby nie było - nie biorę ryb do domu i łowie dla przyjemności (na spin nie biorę nawet siatki tylko fotka i do wody) dlatego informacja może być na priv.
Chętnie posłucham rad mądrzejszych. W łowieniu na rzece nie mam żadnego doświadczenia. Całe życie spławik/grunt na jeziorach ew. czasem spin na koniec połowu.
Może być priv żeby nie kusić mięsiarzy albo nawet drobna rada - coś co umili mi wypad nad rzekę do kórej mam 15 minut rowerem Smile i na której nigdy nie łowiłem Smile
Powrót do góry
rawenius
Wędkarz

PostWysłany: Nie Wrz 09, 2012 21:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rzadko bywam, ale bywam Very Happy . Nie mam też dużego doświadczenia w łowach rzecznych, ale... Ja głównie łowię od mostu drogowego w Św. Wojciechu do mostu kolejowego. Nastawiam się przede wszytskim na białe drapieżniki, czyli jazia i klenia, ale efekty miałem raczej słabe Very Happy . Ryby są bo widać je, często natomiast trafiają się okonie. Co do sprzętu - wędka w granicach 2,7m, żyłka 0,16-0,18, przynęty to obrotówki rozmiar max 2, woblery też raczej małe. Większość brań miałem łowiąc pod prąd tuż przy burtach. Brzeg każdy jest dobry ważne, aby były doły, jakieś przeszkody, zwolnienia, wsteczne prądy. Cóż połamania Very Happy
portfel333
Kandydat na wędkarza

PostWysłany: Pon Wrz 10, 2012 8:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki Rawenius Smile
to mam jeszcze pytanie czy fragment od mostu na Wojciechu w stronę ujścia nie jest zakwalifikowany jako fragment ze sztucznym spiętrzeniem (+ est tam jeszcze jakaś śluza z kanału chyba) ? Miałem pewne obawy czy można tam łowić więc poszedłem sobie trochę dalej.
A czy fragment od mostu kolejowego do ujścia wart jest spaceru czy można sobie odpuścić (tam tylko pobieżnie przejechałem się rowerkiem bez machania wędką)?
Powrót do góry
rawenius
Wędkarz

PostWysłany: Pon Wrz 10, 2012 9:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tam nie ma zakazów, ale tam też nie miałem brań. Zawsze idę od mostu w Św. Wojciechu w kierunku Pruszcza max 500m i zawracam w kierunku mostu kolejowego i tylko do tego miejsca łowię. Bardzo fajny odcinek jest od kładki (koło niby pałacu Very Happy ) do mostu kolejowego. Warto przejść się jednym i drugim brzegiem. Jest to odcinek dość głęboki, sporo zakrętów, trzciny powodują, że jest tam... ciekawie. Jednak najwięcej ryb widziałem w Św. W. W Raduni można liczyć nawet na troć.
portfel333
Kandydat na wędkarza

PostWysłany: Pon Wrz 10, 2012 10:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie ten ciekawy fragment nazwałem stolarnia ( niby pałac Smile ) - most kolejowy Smile i tam też złapałem okonka.
Jeszcze raz dzięki za informację
Powrót do góry
scooby
Kandydat na wędkarza

PostWysłany: Wto Wrz 11, 2012 14:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

portfel333 napisał:
Właśnie ten ciekawy fragment nazwałem stolarnia ( niby pałac Smile ) - most kolejowy Smile i tam też złapałem okonka.
Jeszcze raz dzięki za informację
wlasnie tutaj wpadly dzisiaj dwa okonki. jeden ledwo wymiar
Powrót do góry
scooby
Kandydat na wędkarza

PostWysłany: Wto Wrz 11, 2012 15:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ogolnie na samym Pruszczu ciekawie. sporo bolkow, troche okonia, no i klenie.
Powrót do góry
Daniel
Moczykij

PostWysłany: Sro Wrz 12, 2012 20:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

scooby pochwal sie na co łowisz na raduni słyszałem ze jakieś dobre woblerki gość robi na raduńskie drapieżniki.
Powrót do góry
scooby
Kandydat na wędkarza

PostWysłany: Sro Wrz 12, 2012 21:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

woblery na radunie robi moj kolezka Daniel. Co ciekawe na radexie zdaja egzamin, co wypad jakies rybki na nie, a na Wisle nie..
Powrót do góry
scooby
Kandydat na wędkarza

PostWysłany: Czw Wrz 13, 2012 11:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzisiaj od 9 do 11:30 ze spinem szczupak(pistolet) przy brzegu sie wypiął i 3 pstagi, jeden z wymiarem, ale do wody bo okres. pozdro
Powrót do góry
Hornet

PostWysłany: Czw Paź 11, 2012 19:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Był ktoś może ostatnio na Raduni w Św Wojciechu ? Warto tam w ogóle teraz jechać ?
Powrót do góry
Daniel
Moczykij

PostWysłany: Czw Paź 11, 2012 21:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kolego byłem niecałe dwa tygodnie temu ale w niegowie to jest odcinek za wojciechem całkiem ciekawie było widać życie w wodzie niestety ja nie miałem dużo czasu żeby powędkować dostałem dwa ładne okonie takie po 30 cm widzialem pare ładnhych kleni ale niestety żadnego nie skusiłem gdzie niegdzie boleń sie krecił warto zwiedzić ten odcinek.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Gdzie byłeś? Co złowiłeś? Na co złowiłeś? ...:) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 13, 14, 15  Następny
Strona 14 z 15

Skocz do: