Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna www.pzw.gda.pl
PZW Gdańsk Forum dyskusyjne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Radunia w okolicach Pruszcza
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Gdzie byłeś? Co złowiłeś? Na co złowiłeś? ...:)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Hornet

PostWysłany: Sob Maj 26, 2012 22:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja za to byłem dzisiaj w okolicach mostów kolejowych.
3 klenie po 30 cm i mały pstrążek. Poza tym w wodzie mnóstwo wręcz uklei.

PS. Uwaga - przy sprawianiu ryb w jednej z nich znalazłem robaki! Takie cienkie, czerwone "dżdżownice". Łowie już trochę, ale to pierwszy taki przypadek. Ryba niestety poszła out. Wie ktoś coś więcej na ten temat, w necie piszą że to nicienie...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Daniel
Moczykij

PostWysłany: Sob Maj 26, 2012 22:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to ciekawe z tymi robaczkami, ja dziś byłem od 8 rano do 16 łowiłem poniżej mostu kolejowego złowiłem parę okonków, szczupaczek wpadł i jeden jaź taki 40+ najlepsze jest że chodziłem za szczupakiem łowiłem na dużą blachę nr 5 kolory czerwony, zielony i żółty, fluo i jaź walną na taką blachę a dużego szczupaka nie było. Widziałem bardzo dużo kleni i jazi i to duże sztuki wszystkie przepływały w górę rzeki wydaje mi sie że wchodzą wyżej bo wszystkie jak na wezwanie pięły się w górę.
Powrót do góry
Neymar19
Moczykij

PostWysłany: Wto Cze 05, 2012 8:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Siemanko mam pytanie Laughing na jakim odcinku można łowić na składkę nizinną pzw ? niewiem ponieważ nigdy nie odwiedziłem raduni Cool proszę o info z góry dzięki
Powrót do góry
kostek_gda

PostWysłany: Wto Cze 05, 2012 14:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tu masz kolego odpowiedź http://www.pzw.gda.pl/images/mapa_wod/mapa_wod_pzw_gda.jpg
Gdzieś w okolicach Pręgowa jeśli się nie mylę, zaczyna się odcinek nizinny aż do ujścia do Motławy w okolicy Krępca.
Chyba od elektrowni.
Powrót do góry
Neymar19
Moczykij

PostWysłany: Wto Cze 05, 2012 15:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aha ;D A orientujesz się na co można się tam nastawić najbardziej ? ; D Cool Razz
Powrót do góry
kostek_gda

PostWysłany: Sro Cze 06, 2012 19:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Potoki, klenie, jazie? osobiście powyżej Straszyna na koncie miałem potoka, klenia oraz płocia. Pozniżej Pruszcza wieksza różnorodność
Powrót do góry
Neymar19
Moczykij

PostWysłany: Czw Cze 07, 2012 19:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jest jakieś połączenie autobusowe tam gdzie wpada do motławy radunia uda się jakoś dostać bo bardziej mnie interesuje rejony wpadnięcia w góre czyli strone pruszcza ;>
Powrót do góry
Areh
Wędkarz

PostWysłany: Czw Cze 07, 2012 21:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tam nawet drogi normalnej nie ma, wiec o autobusie zapomnij.
Powrót do góry
Neymar19
Moczykij

PostWysłany: Pią Cze 08, 2012 14:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

haha to spoko ;p to już wtedy odpada ;p Cool
Powrót do góry
kogut1982
Wędkarz

PostWysłany: Pią Cze 08, 2012 14:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Siemka.
Spokojnie możesz podjechać autobusem na odcinek przy Św.Wojciechu.
Z rybek tam bytujących jest sporo jazia,bolenia,jakieś pojedyńcze stada płoci i piekne klenie które ostatnio świetnie wychodzą do chrusta.
W ramach niespodzianek możesz trafić świnke lub liptona bo i te ostatnimi czasai tam widzialem.
Pozdrawiam i do zobaczenia nad wodą.
Neymar19
Moczykij

PostWysłany: Sob Cze 09, 2012 0:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A warto pomoczyć na białą rybke czy głębokość słaba łowiska ? niewiem na co warto pojechać co bardziej chwyta ;D ale dzięki za info pomogłeś mi ;D Smile
Powrót do góry
kogut1982
Wędkarz

PostWysłany: Sob Cze 09, 2012 7:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystko zależy od metody jaką preferujesz.Jeżeli jako tako masz opanowaną przepływankę-wypuszczankę to śmiało możesz poćwiczyć klenie na owoce.
Jeszcze rok temu sam tak łowiłem, teraz przewagę w moim arseanle stanowi muchołapka.
Co do metod gruntowych może być ciężko-Radunią płynie sporo zielska i jest to uciążliwe w tym sposobie łowienia.
Rzeka na odcinku który ci podałem płynie dość głęboką rynną i jest naprawdę łowiskiem z potencjałem.
Dodam że największe klenio-jazie mam właśnie z tych okolic,jak też jedyne leszcze które udało mi sie złowić w Raduni.
Pozdrawiam Damian
sniper665
Moczykij

PostWysłany: Sro Cze 20, 2012 9:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z góry przepraszam że w tym temacie, ale nie chcę mnożyć kolejnych, czy na radunii od straszyna w górę do zbiornika zaporowego jest czego szukać ze spinem? i raczej na lekko (troczek, woblerek) czy blachą? z góry dzięki za odp, nie chcę się nad wodą rozczarować Wink
Powrót do góry
przemek
Wędkarz

PostWysłany: Czw Lip 05, 2012 20:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj Radunia w Św.Wojciechu od mostu kolejowego w dół.Niestety trudne warunki do spiningowania bo płynie bardzo dużo zielska i czepia się woblerków. Mimo to udało się złapać klenika około 35 cm i to wszystko.
Powrót do góry
Daniel
Moczykij

PostWysłany: Nie Sie 19, 2012 13:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam chciałem sie podzielić pewna wiedza na temat Raduni. Bardzo dużo wypadów w tym sezonie miałem na Radunie czasem sam łaziłem czasem z kolegami, za każdym razem oprócz innych ryb próbowałem złowić szczupaka ale miałem tez konkretnie nastawione wypady na ta rybę i wtedy wszyscy próbowali złowić szczupaka niestety ani razu nie złowiliśmy nic raz miałem szczupaka na wędce ale obciął linkę i to tyle szczupaków na ponad 20 wypadów na Radunie. Więc stwierdzam na Raduni nie ma szczupaków!!!!! Jeżeli ktoś chce złowić tą rybę to stanowczo odradzam. Ciekawe dlaczego tak się dzieje skoro jeszcze 2 lata temu było ich sporo ale to pewnie sprawka troci z nad Motławy.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Gdzie byłeś? Co złowiłeś? Na co złowiłeś? ...:) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15  Następny
Strona 13 z 15

Skocz do: