Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna www.pzw.gda.pl
PZW Gdańsk Forum dyskusyjne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Radunia w okolicach Pruszcza
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 13, 14, 15  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Gdzie byłeś? Co złowiłeś? Na co złowiłeś? ...:)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lucian77
Kandydat na wędkarza

PostWysłany: Pią Lut 27, 2009 11:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!!
Nie wiem jak sie jedzie z Zaspy ale z Pruszcza jedziesz autobusem 197 i albo wysiadasz w "Centrum" Kolbud i idziesz brzegiem wzdłuż do Zbiornika Bielkówko albo jak chcesz troche poszaleć w terenie to idziesz od Zbiornika Łapino w dół(droga do przyjemnych nie należy - ostrzegam). Najlepiej to na Kolbudy lub do Straszyna. Jeżeli chciałbyś na Kłodawę to służę słaba znajomościa terenu. Ja najczęściej łowię od mostu w Łęgowie do działek w Rusocinie. Bardziej zaznajomieni z ta rzeka mówią żeby jechać w stronę Mierzeszyna i samego jeziora Mierzeszyńskiego z którego rzeka wypływa. ja niestety zmotoryzowany nie jestem wiec jeżdze tylko tam gdzie mam dobry dojazd czy to autobus czy pociąg. W Kłodawie miałem ładna troć a i o ładnych pstragach słyszałem. Chociaż dla ciekawostki moge powiedzieć o zdjeciu które sie znajduje w Sklepie Wędkarskim przy Dworcu PKP - ładna troć no taka koło 8/9 kilo złowiona na Raduni przy samym Dworcu:) Także ryba jest ale coraz mniej a składki coraz wieksze.... A
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lucian77
Kandydat na wędkarza

PostWysłany: Wto Mar 03, 2009 8:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Byłem w niedziele 2 razy nad radunia po 6 rano i po 17 , w tym samym miejscu niedaleko Dworca.... niestety nie mam czym sie pochwalić. Aha... wędkarze mówia że kleń sie pojawił, co sam widziałaem naocznie u jednego wędkarza w torbie........ Pozdrawiam
infoex
Moczykij

PostWysłany: Sro Mar 11, 2009 6:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy na raduni słychać coś na temat jazia? czy juz się pojawił ? dajcie znać bo już wytrzymać nie mogę Smile
Powrót do góry
kogut1982
Wędkarz

PostWysłany: Sro Mar 18, 2009 14:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Był ktoś może ostatnio-dzieje się coś ciekawego?
Lucian77
Kandydat na wędkarza

PostWysłany: Czw Mar 19, 2009 10:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja ostatnio biegałem ze spiniolem ale niestety nic...... często spotykam wędkarzy spławikowców przy mostku przy korcie tenisowym lub na prostej przy elektrowni. Niektórzy twierdzą że mają sukcesy i to spore.... Ostatnio zauważyłem wahania wody i to z dnia na dzień.
Magik
Moczykij

PostWysłany: Wto Maj 05, 2009 20:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chciałbym się wybrać za kleniem/jaziem na Radunię, i przy okazji po testować nowe woblerki. Słyszałem że dobrym odcinkiem kleniowo/jaziowym jest właśnie odcinek poniżej Pruszcza.Nigdy tam nie łowiłem i czy któryś z kolegów mógłby polecić mi któryś odcinek? Jak wyglądam tam z dojazdem? Może znacie jakieś inne miejsca (niekoniecznie w okolicach Pruszcza) gdzie można za tymi rybkami polatać?
Powrót do góry
infoex
Moczykij

PostWysłany: Sro Maj 06, 2009 5:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bardzo dobrym miejscem jest odcinek przed mostem kolejowym na wysokości św. Wojciecha. Z wjazdem nie ma problemów bo jadąc od strony Pruszcza skręcasz na 2 most w prawo, a później już wałem do mostu kolejowego. Od strony Gdańska mijasz stary tartak lub rozwidlenie drogi na święty Wojciech i na pierwszym moście w lewo i oczywiście wałem do końca. Generalnie ja próbowałbym już od mostu techmetu w pruszczu. jest to pierwszy most jadąc od Pruszcza i szedł w dół aż do mostu kolejowego. jest tam kilka niezłych miejscówek. Spacerek nie mały ale zazwyczaj warto jeśli jazik i klenik gryzie. W tym roku mozesz dostać też pstraga bo podobno weszło go do Raduni sporo z tym że większośc poszła w górę rzeki
Powrót do góry
kogut1982
Wędkarz

PostWysłany: Sro Maj 06, 2009 16:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak jak pisze Inofex.Można próbować już od ulicy Przemysłowej w Pruszczu i schodzić w dół rzeki albo od mostu kolejowego i iść w górę.Później można też zajrzeć w okolice mostu na Lipcach choć w tym roku jeszcze tam kleni osobiście nie widziałem.
Tomo

PostWysłany: Sro Maj 06, 2009 17:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miałem okazje wyciągnąć już w tym roku w okolicach mostu kolejowego dwa Jazie 40cm i 43cm. Oba na woblera Salmo Hornet 2,5cm. Po za tym ładny okoń też czasem skubnął. Takich powyżej 30cm to 5 już szarpnąłem. Teraz czas chyba trochę poganiać za szczupłym, bo rozmawiałem z miejscowym i okazuje się, że są okazy w okolicach metra długości. Informacja była apropo jego wyników z zeszłego roku i co najlepsze to te sztuki nadal tam pływają podobno.
Powrót do góry
kogut1982
Wędkarz

PostWysłany: Wto Cze 16, 2009 13:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzieje się coś ciekawego ostatnio na Raduni?
turbot
Moczykij

PostWysłany: Czw Cze 18, 2009 9:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak miejscowi koszą pstrągi takie nawet do 15 cm. na tej rzeczce to rekordy. Słów mi brakuje!
infoex
Moczykij

PostWysłany: Czw Lip 09, 2009 6:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,

czy na raduni w okolicach Pruszcza się coś dzieje ? w sobotę będę w pruszczu i może bym się wybrał jeśli coś się rusza. Dajcie znać co z białorybem i z drapieżnikiem.
pozdro
Powrót do góry
kogut1982
Wędkarz

PostWysłany: Czw Lip 09, 2009 8:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Klenie się czereśniami objadają.Sporo okonia jest w rzece i jakieś pojedyncze jazie.
infoex
Moczykij

PostWysłany: Czw Lip 09, 2009 10:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzieki kogut za info. Powalczę w sobotę chyba ze spinem. Zobaczymy co będzie. Pozdro
Powrót do góry
azrel
Moczykij

PostWysłany: Czw Lip 16, 2009 8:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja byłem w poniedziałek 13-stego wieczorem przy moście i nic.
Pewnie ta 13-stka miała wpływ Very Happy Very Happy Very Happy . Byli jacyś tubylcy rowerami. Jakie gimnastyki na moście robili, że głowa mała. Próbowali łapać okonie na spławik, ale efekty, też marne.
Jak tam wyniki infoex. Byłeś w weekend?
Pozdrawiam Tomek z Gdańska.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Gdzie byłeś? Co złowiłeś? Na co złowiłeś? ...:) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 13, 14, 15  Następny
Strona 2 z 15

Skocz do: