Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna www.pzw.gda.pl
PZW Gdańsk Forum dyskusyjne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Belona
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Morze nasze morze :)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
azrel
Moczykij

PostWysłany: Wto Maj 24, 2011 9:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć
Byłem wczoraj na belonce.
Efekt 1 szt. około 70cm.
Wzieła okoł 19:40 na ogonek szprotki.
A jakie efekty u Was?
Pozdrawiam Tomek z Gdańska
bartek85
Moczykij

PostWysłany: Wto Maj 24, 2011 9:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Byłem na klifach i na zero, ryba jest ale po za zasięgiem rzutu z brzegu. Molo obstawione, koło 30 chłopa, raz na jakiś czas ktoś wyciąga belonkę, generalnie bardzo słabo.

Ps. Próbowaliście kiedyś łowić belonę z mola w Brzeźnie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bartosz
Kandydat na wędkarza

PostWysłany: Wto Maj 24, 2011 15:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam. Ja dziś łowiłem z plaży na Stogach i moim łupem padły 4 belony, niektórzy wędkarze mieli więcej sztuk. Pogoda do południa była idealna, wiatr wiał w stronę morza tak więc blachą można było na prawdę daleko machnąć. Po godzinie 15 zaczął wiać mocny wiatr od morza i już była lipa.
Powrót do góry
rufio20
Moczykij

PostWysłany: Wto Maj 24, 2011 21:22    Temat postu: brzeźno Odpowiedz z cytatem

no właśnie belona jest wszędzie a ja latam aż pod klif orłowski mieszkając na przymorzu Smile bartek rybka jest też w brzeźnie w tamtym roku widziałem jak łowili choć mówili że jest jej dużo mniej niż w orłowie ja łowię brodząc po wodzie ale może uda się wybrać w weekend na plaże w brzeźnie jak coś zdam relację pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
niki

PostWysłany: Wto Maj 24, 2011 21:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam takie głupie pytanie. Jako że nie mam spodniobutów tylko kalosze, a chciałbym spróbować połowić belonę z brzegu, to możecie mi polecić jakieś miejscówki? Zaznaczam, że nie chcę się przepychać do miejsc obecnie obleganych np. molo w Orłowie, czy skwer Kościuszki. A może ktoś próbował ciężkiego bocznego troka?
Powrót do góry
Tirith27
Kandydat na wędkarza

PostWysłany: Sro Maj 25, 2011 7:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niki możesz spróbować pod klifem w Mechelinkach. Musiał byś przejść od przystani rybackiej do drewnianych schodów na klifie i od nich iść w kierunku Gdyni tam dorzucisz do Belonek. No i nie licz na jakieś super ilości belon, ale komplecik można złowić. W poniedziałek tam łowiłem. No i wędkarzy było 0 Wink
Powrót do góry
rufio20
Moczykij

PostWysłany: Sro Maj 25, 2011 8:42    Temat postu: bez spodnobutów Odpowiedz z cytatem

w tamtym sezonie też borykałem się z tym problemem jednak z doświadczenia mogę powiedzieć że przy odrobinie szczęścia belonka podchodzi nawet do metra od brzegu także szansa na sukces duża boczny trok raczej będzie ciężko zarówno na spławik jak i blachę przynęta pracuje w górnych partiach wody bo tam jest rybka także bocznego nie polecam Smile pozdrawiam
Powrót do góry
Karol

PostWysłany: Wto Lip 19, 2011 20:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Koledzy, czy mieszkając nad morzem na Górkach Zachodnich mogę teraz w lipcu popróbować za beloną ? Jest jakaś szansa ?
Powrót do góry
Tirith27
Kandydat na wędkarza

PostWysłany: Czw Lip 21, 2011 14:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szansa jest, ale musiał byś dysponować łodzią i szukać belon pod Helem na głębokościach od 12 do 20 metrów.
Powrót do góry
bodzio1303
Wędkarz

PostWysłany: Nie Kwi 22, 2012 16:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tirith27 napisał:
Niki możesz spróbować pod klifem w Mechelinkach. Musiał byś przejść od przystani rybackiej do drewnianych schodów na klifie i od nich iść w kierunku Gdyni tam dorzucisz do Belonek.

Tirith27 możesz więcej napisać o tym łowisku ?
Byłem tam na przejażdżce rowerowej i obserwowałem to łowisko z góry , z klifu.Wygląda dosyć ciekawie.Napisz co i o jakiej porze roku można tam złowić.
A może inni koledzy mają jakieś wskazówki jak tam łowić .
Powrót do góry
kris1313

PostWysłany: Sob Maj 05, 2012 21:31    Temat postu: Belona w 2012 Odpowiedz z cytatem

Nooo panowie - rzepaki kwitną na całego a o belonie cisza!?
Wróciłem z długiej majówki na Mazurach i myślałem, że koledzy już coś złapali, a tu kompletna cisza. Na Mazurach było w dzień 25-28C a rano nawet 15C i tak cały tydzień. Miałem nadzieję że tu podobnie zawitało wczesne ciepełko i napłynęła belona. Wieczorem zrobiła sie lodówa a jutro ma być tylko 9C, chyba nie ruszę na belonę.
Na Mazurach połowiłem na spining szczupaki: z łódki na nas dwóch 7szt. miarowych(tylko) w 4 godz. a kilkadiesiąt mniejszych wróciło do wody. Zobaczyliśmy ciekawe zdarzenie, za błystką szedł szczupak a za nim kilkadziesiąt cm dalej okoń- tuż przy łódce odeszły od błystki. Szczupak słabo walczy, w porównaniu z beloną idzie jak szmata, chyba że po tarle jeszcze takie niemrawe, a wszystkie miały w żołądkach upolowane rybki.
Odezwijcie się jak belona przyjdzie do Zatoki!!!
Powodzenia Kris
miauu5
Moczykij

PostWysłany: Nie Maj 06, 2012 7:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W orłowie juz pojedycze sztuki łowia
Powrót do góry
radoss79
Moczykij

PostWysłany: Nie Maj 06, 2012 13:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładnie wczoraj będąc nad jeziorem również zwróciłem uwagę na kwitnący rzepak i odrazu myśl o belonie Very Happy

Niestety dzisiejsza pogoda ostudziła zapał Razz
Powrót do góry
kris1313

PostWysłany: Wto Maj 08, 2012 20:49    Temat postu: Belona2012 Odpowiedz z cytatem

Crying or Very sad "Nie ma nie ma be-lo-ny w Or-ło-wie a już by się chcia-ło po-ła-pać ...". Obszedłem dzisiaj ze spiningiem molo i klif w Orłowie. W godz. 9-15 przewinęło się 3 spiningistów i ze 4 spławikowców. Mój rezultat - bez kontaktu. Na molo podobno 1 szt wyjęta i 2 brania. Z wodą miałem bliski kontakt i nie wydaje się lodowata, ale widać jeszcze za zimna na wiosenne harce belony.
Pozwólcie jako doświadczonemu przez naturę łazikowi podać kilka rad "dla tych co przy klifie pierwszy raz będą":
- zamiast podbieraka weź lepiej kijek do nordic wolking jako trzecią nogę
- w zagęczczeniu kamieni stawiaj stopy na jasnych polach dna bo tam jest równy piach i nie stracisz równowagi na niespodziewanie wysokim kamieniu
- stojąc na dużym kamieniu fajniej się łapie ale przy zejściu jesteś zaskoczony że woda jest głębsza niż to wyglądało i można się zachwiać
- lepiej brodzić na poziomie bioder, bo przy wietrze 2-3B co 11 fala może cię podlać po pachy i mniej kiwa
- błystkę warto dociążyć ołowiem -machniesz na 100m a i tak będzie na głębokości do 1m

To na tyle, do następnego pewnie za tydzien już spotkania z beloną!
Piszcie jak u was Kris
rufio20
Moczykij

PostWysłany: Sob Maj 12, 2012 16:00    Temat postu: Belona Odpowiedz z cytatem

Witam

Belonka już jest z zatoce!!!! Wczoraj łowili nawet z molo w Orłowie!!! Pierwszy komplet w tym roku zaliczony Very Happy rybki trafiły z powrotem do wody pozdrawiam
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Morze nasze morze :) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 7 z 9

Skocz do: