Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna www.pzw.gda.pl
PZW Gdańsk Forum dyskusyjne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

j.Brzeżonko koło Kamienia

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Gdzie byłeś? Co złowiłeś? Na co złowiłeś? ...:)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
WM
Wędkarz

PostWysłany: Wto Sty 08, 2008 19:05    Temat postu: j.Brzeżonko koło Kamienia Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś tam łowił w zeszłym roku a jeśli tak to z jakimi efektami?Ile kosztowało zezwolenie na połów ryb bo z tego co wiem przeszło w 20007r w prywatne ręce?
Nie wiem czy dobrze nazwałem jezioro więc wyjaśniam,że chodzi mi oto w sąsiedztwie j.Wycztok przy parkingu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rawenius
Wędkarz

PostWysłany: Wto Sty 08, 2008 21:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Łowiłem i owszem, ale kilka lat temu, czyli kiedy jeszcze jeziorko należało do NASZEGO PZW (w 2007 już dawno nie należało). Obecnie, tak słyszałem, należy ono do jakiegoś leśniczego. Czy obecnie coś tam pływa? Nie wiem, ale kiedy tam jeździłem to głównie na okonie - całkiem przyzwoite i szczupaki, ale o wymiarowe było trudno. Widziałem ładne liny i karpie spławiające się. Jednak przyszedł czas zimy i niestety przyducha dokonała spustoszenia - jest to jezioro płytkie i muliste.
WM
Wędkarz

PostWysłany: Sro Sty 09, 2008 11:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chodziło mi o ostatni rok gdy przeszło w prywatne ręce(zarybienia?) bo gdy było we władaniu PZW a pózniej Skarbu Państwa też jezdziłem, głównie na liny i węgorze.
Przyducha faktycznie załatwił trochę ryb ale było można jeszcze sobie fajnie połapać.Z tego co słyszałem od miejscowych to jezioro zostało ,,załatwione,, przez odłów dokonany przez PZW w ostatnim roku dzierżawy
Powrót do góry
kuuba
Wędkarz

PostWysłany: Sro Sty 09, 2008 19:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobrze znam to jezioro.Mam nad nim domek i łowie tam od lat.
Można złowić ładnego okonia, ale są strasznie wybredne. Raz biorą jak głupie, a innym razem jakby ich nie było. Co do szczupaka to przeważają takie w granichach 40 cm:( Jezioro w zeszłym roku zostało zarybione linem, karpiem i chyba szczupakiem. Podejżewam że też leszczem, bo przed nabyciem nowego właściciela sporadycznie się trafiał leszcz, a w zeszłym roku można było połowić duże ilości tego gatunku(większość w granicach 0,5 kg, ale słyszałem od właściciela sztuce 3,5 kg-nie wiem czy w to wierzyć) Pływają tam ładne okazy lina(w zeszłym roku mój największy to 2 kg) Nowym właścicielem jest koleś z żółtego domu, położonego przy samym jeziorze(za największym pomostem) wraz z gospodarzem ze wsi (Kowalewski).Widać że właściciel dba o jezioro (przynajmiej dobrze się zapowiada). Regularnie kontroluje jezioro . W tym roku są planowane zarybienia na wiosnę.
Powrót do góry
WM
Wędkarz

PostWysłany: Czw Sty 10, 2008 12:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Leszcze to były i to dużo większe niż 3.5kg.Kilka lat temu jeszcze za czasów PZW widziałem jak gościu schodził z nocki z dwoma przynajmniej 5kg sztukami
Czy wiesz ile właściciel kasuje za dzionek?Pozwala łowić w nocy?
Powrót do góry
kuuba
Wędkarz

PostWysłany: Czw Sty 10, 2008 12:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Leszcze były, ale ile lat temu..
O ile dobrze pamiętam to 15 zł za dzień, 150 zł za sezon.
Powrót do góry
WM
Wędkarz

PostWysłany: Czw Sty 10, 2008 17:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co z nockami?
Powrót do góry
kuuba
Wędkarz

PostWysłany: Czw Sty 10, 2008 19:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie mam pojęcia.
Tel. do właściciela - 665 264 114
Powrót do góry
infoex
Moczykij

PostWysłany: Sro Cze 03, 2009 7:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy był może ktoś w tym roku ? jeśli tak to jakie efekty ? słyszałem że własciciel kasuje po 20 zł ale dba o wodę i co roku zarybia.
Powrót do góry
tomek7546
Moczykij

PostWysłany: Nie Cze 07, 2009 18:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moj kumpel z koła był i nawedkował kilka karpi z 6 ale małe do kila
Powrót do góry
radoss79
Moczykij

PostWysłany: Nie Cze 07, 2009 22:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

infoex : W dniu 31 maja (niedziela) miałem okazję wędkować na tym jeziorku Very Happy Niestety 4 osoby ,6 gruntówek i 1 tyczka -- brania tylko na tyczkę płoteczek maciupkich Sad Ale żeby cię nie zniechęcać potwierdzam słowa kolegi który napisał że właściciel dba o wodę i zarybia :brawo: dokładnie 20 zł za osobę woda piękna ,ale wydaje mi się że na spinning efekty powinny być bardzo zadowalające ,zauważyliśmy bardzo dużo ataków właśnie drapieżników.
A więc ogólnie wodę polecam natomiast trzeba trafić z braniami Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
infoex
Moczykij

PostWysłany: Pon Cze 08, 2009 8:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzieki rodoos za info. Nie dziwię się że nie brały bo wystarczy zobaczyć jak zmienia się pogoda i jak skacze ciśnienie. Mam nadzieję ze jak się pogoda ustabilizuje to połowimy wszyscy.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Gdzie byłeś? Co złowiłeś? Na co złowiłeś? ...:) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: