Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna www.pzw.gda.pl
PZW Gdańsk Forum dyskusyjne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

sklep wędkarski

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Masz jakiś pomysł? Pojawił się jakiś problem? Napisz!
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
infoex
Moczykij

PostWysłany: Wto Gru 11, 2007 17:09    Temat postu: sklep wędkarski Odpowiedz z cytatem

Czołem wszystkim,

noszę się z zamiarem otwarcia sklepu z artykułami wędkarskimi w Gdańsku Osowej. Co prawda jest tam maleńki sklepik ale asortyment jest w nim kiepski. Jest też REAL ale ceny są w nim kosmiczne.
Sklep będzie mógł być otwarty dopiero za okolo 12 miesięcy bo jeszcze się buduje lokal.
Problem mój polega na tym, że chciałem się zorientowac ilu faktycznie wędkujących mieszka na tej dzielnicy ale nie bardzo mam jak tym bardziej ze nie ma tu żadnego koła PZW gdzie mógłbym to sprawdzić.
jeśli wiecie coś w przyblizeniu to proszę dajcie znać bo wszelkie uwagi są mi pomocne ( po za falą krytyki Razz ).
A może wiecie ile na początek muszę zainwestować ( lokal mam swój), w gdynie jest jedna hurtownia wędkarska , może wiecie gdzie jeszcze

pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Witek
Moczykij

PostWysłany: Wto Gru 11, 2007 22:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hehe, że Ci się chce... bo to juz nie jest jakiś super dochodowy biznes i jak wszystko po pewnym czasie się nudzi. A gdy 50 klient pod koniec dnia pyta o to samo np. gdzie biorą to juz nawet odpowiadać sie nie chce ... Wink Poza tym konkurencja jest spora i na miescie i na necie... ale oczywiscie dobrych sklepów nigdy nie za wiele. Własny lokal to plus niewątpliwie, ale jeśli gdzieś jest schowany to raczej można liczyć na miejscowych klientów jedynie, jesli w jakimś lepszym punkcie to moze i z dalsza przyjadą. Na początek trzeba mieć jak sądze 30-50 000 zł na towar żeby półki czymś zapełnić. Na początku wszystko kupujesz za gotówkę, potem można na termin 2-4 tygodnie. Do tego wyposazenie, lady, wieszaki, kasa, lodówka... itp to tez pochłania sporo złotówek. Przez minimum trzy lata od otwarcia ciagle będziesz inwestował w towar, zeby co drugiemu klientowi nie odpowiadać "nie ma". Listopad-luty to ciezkie miesiące... byle na ZUS i US zarobić. Duzo towarów na początku bedziesz kupował po cenach niewiele niższych jak w detalu w necie... duże sklepy internetowe mają duze upusty i często zadawalają sie nim plus albo i nie niewielką marżą.
Praktycznie wszyscy importerzy czy hurtownicy rozwoża towar swoim transportem, z reguły co dwa tygodnie. Za bardzo nie idzie wybrać sobie kilku, bo w końcu aby istnieć jako tako na rynku i tak bierze sie od wszystkich... i w końcu nie ma dnia bez dostawy towaru.
No i pilnuj sie aby Ci nie wcisneli chłamu, choć na początku cięzko będzie wycelowac w sam chodliwy towar (sam bym jeszcze znalazł u siebie rzeczy sprzed x lat;))
A jak chcesz po tym wszystkim jeszcze zaczynać to najlepiej marzec -kwiecień, zebyś sie od razu zimą nie zarżnął Wink
Pozdro-Witek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
gurdzik
Wędkarz

PostWysłany: Wto Gru 11, 2007 22:46    Temat postu: Kolega cie troszke nastraszył.... Odpowiedz z cytatem

A ja widze to tak! Oprócz wędkarskich musisz mieć pasze dla wszystkich domowych potworów!! Jest tego na rynku od groma, dla psów,kotów itd. Moj znajomy ma wedkarski i żarcie dla potworów( nie umiera) sa lepsze i gorsze miesiace. Kiedy do niego nie zajde to ciagle kupuja zarcie z tych wielkich worow dla psow i kotow. Jezeli w poblizu jest duze osiedle to napewno w zime nie padniesz. Jezeli chodzi o wedkarstwo to z dostawami jest krucho , ogolnie gdansk i okolice maja najgozej zaopatrzone sklepy wedkarskie w polsce. Nie wiem czemu tak jest ale dostawcy z południe nie bardzo sie kwapia do zaopatrywania naszego rynku. Bedziesz musial uruchomic pare kontaktow.. Jagby co to moge troszke podpowiedziec w ramach mozliwosci.
Powodzenia
Powrót do góry
KJ-UB
Wędkarz

PostWysłany: Wto Gru 11, 2007 22:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Żeby mieć porządny towar - to się liczy z kasą i klientelą (zbyt). Na jaxono-podobnym chruście nie wyżyjesz - to mają wszyscy (wiele sklepów już padło na takim podejściu). Zresztą na osowej były 2 sklepiki (właśnie sprzedawały chrust oprócz paszy dla sierściuchów) -czyżby padły??
lion
Wędkarz

PostWysłany: Sro Gru 12, 2007 7:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jest hurtownia w elblagu- sawka ul. krolewiecka.
Powrót do góry
infoex
Moczykij

PostWysłany: Sro Gru 12, 2007 13:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:

Zresztą na osowej były 2 sklepiki (właśnie sprzedawały chrust oprócz paszy dla sierściuchów) -czyżby padły??

Są jeszcze ale to co mają w ofercie mnie jako wędkarza nie za bardzo zadowala czyli mało towaru.
Trochę nie napawa mnie to optymizmem po tym co czytam ale lepiej wiedzieć wcześniej niż po jakimś czasie obudzić się z reką w nocniku.
Mam jeszcze trochę czasu do namysłu ale za wszystkie wasze uwagi wielkie dzięki.
Powrót do góry
lion
Wędkarz

PostWysłany: Sro Gru 12, 2007 13:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na matarni powstal sklep prawie sam jaxon i do tego calkowity brak reklamy o jego istnieniu, o tym niestety nie mozna zapominac. Jest o tyle dobry ze samoobslugowy. Jestesmy blisko morza- z obwodnicy jest blisko do osowy wiec moze na wedkarstwo morskie tez warto sie nastawic droga jezdzi duzo osob lapiacych na morzu z glebi polski. Ostatnio brakuje jednego sklepu ktory zaoferuje wszystkie rodzaje przynet i bedzie mial je w stalym asortymencie. Moze to wina dostawcow ale jezeli ma powstac cos wyjatkowego to chyba warto. Srednich i slabych sklepow juz troche jest w trojmiescie wiec moze bedzie ktos ambitny i przedewszystkim z gotowka bo to wymaga solidnej pozycji finansowej.
Powrót do góry
krzych

PostWysłany: Sro Sty 02, 2008 16:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo ważna jest reklama i sprzedaż w internecie, sam kiedyś próbowałem na Allegro, i nie było tak źle, ale na lokal nie było mnie stać.
Więć sprzedawałem tak jakby... na próbę Smile
Ale to fajny pomysł, tylko że w Osowej trzeba byłoby raczej oprzeć się na sprzedaży wysyłkowej.
Mam bliskie dojście do tej hurtowni w Gdyni... Wink
Jakby co, to służę pomocą, i do zobaczenia nad wodą Wink Very Happy
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Masz jakiś pomysł? Pojawił się jakiś problem? Napisz! Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: