Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna www.pzw.gda.pl
PZW Gdańsk Forum dyskusyjne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Chcę kupić feedera
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Patyki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kusti
Wędkarz

PostWysłany: Pią Paź 12, 2007 12:05    Temat postu: Chcę kupić feedera Odpowiedz z cytatem

Planuję na przyszły sezon kupić feedera. Mam już jednego - Shimano Hyperloop AX 110 g wyrzutu i jestem zadowolony ale ma tylko 2 szczytówki (4oz i 2,5oz). Chciałbym też coś tego kalibru (około 90g) bo wędka ma mieć główne przeznaczenie na Wisłę ale przydałoby się więcej szczytówek, trochę delikatniejszych do 1 oz aby używać ich na jeziorkach. Cena 250 do 300 PLN a długość transportowa (ważne) do 126 cm.
Jeśli macie jakieś ciekawe propozycje to chętnie zapoznam się z nimi.
Pozdrawiam.
Wędkarz

PostWysłany: Pią Paź 12, 2007 15:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szczerze mówiąc też planuję zaopatrzyć się w feedera.
Z ciekawością poobserwuję odpowiedzi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bennett
Wędkarz

PostWysłany: Sro Paź 17, 2007 20:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to poobserwowałem Smile
Powrót do góry
WM
Wędkarz

PostWysłany: Czw Paź 18, 2007 9:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kusti szczytówki do feedera możesz sobie sam dorobić jakie tylko chcesz
Powrót do góry
Kusti
Wędkarz

PostWysłany: Czw Paź 18, 2007 9:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WM napisał:
Kusti szczytówki do feedera możesz sobie sam dorobić jakie tylko chcesz

Niby tak, ale skoro przenaczam na sprzęt kwotę 300 PLN, to nie po to aby dokupywać szczytówki czy inne akcesoria, które powinny być w komplecie.
W przypadku feedera, samo wędzisko jak i szczytówki muszą ze sobą współgrać. Każda wędka ma swoją akcję a szczytówki są dostosowane do akcji wędki więc uważam, że to nie jest rozwiązanie.
Oczywiście, pewnie dałoby się znaleść na rynku coś podobnie wspógrającego ale jakoś nie bardzo chciałbym się w to bawić.
Jeśli kupiłbym jakąś wędkę za 50 PLN to może tak bym zrobił ale mi zależy na czymś porządnym abym sobie nie zawracał głowy takimi eksperymentami Smile
Pozdro.
Wędkarz

PostWysłany: Czw Paź 18, 2007 10:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szczytówka w feederze nie musi być i nigdy nie jest dopasowana do samego wędziska no oczywiście poza jej grubością w miejscu łączenia.Szczytówka ma tylko sygnalizować branie odpowiednio do panujących warunków i dlatego jest ich tyle.Też mam feedera(shimano twin power haevy) i w komplecie miałem tylko 3 szczytówki.Dorobiłem sobie chyba z 5 następnych o różnych czułościach i wszystko gra jak należy
Powrót do góry
rawenius
Wędkarz

PostWysłany: Sro Lis 21, 2007 23:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem dlaczego, ale mam zaufanie do Dragona Wink
ROBI

PostWysłany: Pią Mar 07, 2008 13:29    Temat postu: Feeder Shimano Odpowiedz z cytatem

Witam wędkarze Laughing
Jestem pierwszy raz na tym forum i zauważyłem temat feedera i firmę shimano.Mam też pytanie dotyczące tej firmy. Chciałbym feedera do 110g cw. oglądałem wiele firm i wędek i również ta firma przykuła mą uwagę.W tej chwili tylko mogę powiedziedz że wedki ładnie odrobione i wykończone. Chciałbym usłyszeć coś od was koledzy na ich temat,zwłaszcza od użytkowników wędzisk tej firmy.
Z góry dziękuję za wypowiedzi.
Powrót do góry
Kusti
Wędkarz

PostWysłany: Pią Mar 07, 2008 15:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam feedera Shimano Hyperloop 360/110 i łowiłem nim poprzedni sezon na Wiśle. Przyznam, że wędka całkiem przyjemna. Może nie mam skali porównawczej bo to mój pierwszy feeder ale jak na laika mi odpowiada. Może jedna wada, to tylko 2 szczytówki.
W tym roku kupiłem feedera Konger Imperial Pro Sport ale jeszcze nim nie wędkowałem. Czekam aż ruszy Wisła i wtedy powiem więcej.
Jeszcze jedno odnośnie Shimano. Słyszałem od gościa z wędkarskiego, że bardzo długo czeka się na powrót wędek i innego sprzętu z serwisu więc jeśli coś strzeli to można poczekać nawet do pół roku. Tak słyszałem.

PostWysłany: Pią Mar 07, 2008 16:15    Temat postu: Shimano Odpowiedz z cytatem

Czyli 110g cw. to wystarczająco nawet na warunki wisły przy tym sprzęcie.? Idea
Co do szczytówek to wydaje mi się,że 2 wystarczą.Bynajmniej ja nie mam większych wymagań.(rozgranicze to na wodę stojącą i płynącą)
A z tymi reklamacjami to nie będę się teraz tym przejmował.Szczerze mówiąc jeszcze nigdy nie miałem z posiadanych wcześniej sprzętów któregoś do reklamacji(ale nigdy nie mów nigdy Laughing )
Chodzi mi ogólnie o opinie na temat shimano,czy warto w ten sprzęt zainwestować bo wykonanie i parametry mi się podobają i byłbym skłonny kupić sobie taki kijek.
Kusti
Wędkarz

PostWysłany: Pią Mar 07, 2008 16:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli tak to z czystym sumieniem mogę polecić. Na Wisłę wystarczająca choć na wodę stojącą może trochę za mocna nawet ta cienka szczytówka. Do lekkiego karpiowania, na dużego lesia czy sporą płoć na pewno choć nie miałem problemów nawet przy drobnicy na wodzie stojącej. Wskazuje brania jak trzeba ale może trochę mniej finezji podczas holu bo to jednak dość sporawy kaliber.

PostWysłany: Pią Mar 07, 2008 16:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może przy mniejszej rybie tej finezji nie będzie,ale jak trafi się coś większego Rolling Eyes
Dlatego myślę o około 110g.Nie chce siedzieć z tym kijem tylko na płociach Laughing chcę żeby był sztywniejszy jeśli chodzi o hol czegoś większego.
Zakup planuje na przyszły miesiąc więc na razie rekonesans.
Dzięki za wypowiedz.
WM
Wędkarz

PostWysłany: Pią Mar 07, 2008 18:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam jak już pisałem wyżej shimano twin power haevy feeder 110g i sprawuje się rewelacyjnie zarówno przy łowieniu z miękkimi jak i twardszymi szczytówkami.Hol średniej wielkości karpia spokojnie wytrzyma. Używam jej też do połowu sandaczy na duże gumy Laughing choć i przy łowieniu drobnej płotki jeziorowej będziesz z niej zadowolony.Bardzo uniwersalna wędka
ROBI,dwie szczytówki to zdecydowanie za mało!!!
Powrót do góry
ROBI

PostWysłany: Pią Mar 07, 2008 22:47    Temat postu: Shinano Odpowiedz z cytatem

Dzięki WM za ocenę.Widzę że jesteś zadowolony ze swojego kija shimano.Co do szczytówek to może masz racje 2 to mało ale faktycznie zawsze coś można dobrać.Nie chcę kupować kijka tylko dlatego że on ma w zestawie 5 szczytówek.Nie chcę też oczywiście wydawać sporej kwoty,mam też inne potrzeby Laughing
Oglądałem ostatnio serię wędzisk shimano Alivio, w tym model Shimano Alivio BX Heavy Feeder 3,96/110g - 250zł tyle bym dał , fajny kijek co o tym myślisz?
WM
Wędkarz

PostWysłany: Sob Mar 08, 2008 12:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mało szczytówek w zestawie to nie problem bo zawsze możesz sobie dorobić ile będziesz chciał.Shimano alivio nie trzymałem nawet w rękach ale np.karpiówki z tej serii są całkiem,całkiem.No i cena też chyba w miarę przyjazna Laughing Laughing Laughing
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Patyki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: