Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna www.pzw.gda.pl
PZW Gdańsk Forum dyskusyjne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Jezioro Kielno

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Gdzie byłeś? Co złowiłeś? Na co złowiłeś? ...:)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bandi997

PostWysłany: Wto Maj 07, 2013 21:20    Temat postu: Jezioro Kielno Odpowiedz z cytatem

Witam, pytanie do ludzi łowiących na jeziorze Kielno. Czy był ktoś ostatnio i na jaką rybę można się nastawiać ??? Planuję wybrać się po raz pierwszy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
areajdm
Wędkarz

PostWysłany: Czw Maj 09, 2013 19:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Byłem tam raz, ale bez większych efektów - Płotki, Okonek i Leszczyk. Wiem, że jest tam potencjał, ale niestety ja go nie uświadczyłem Wink Na forum było już kilka razy o tym zbiorniku.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
mik1963
Kandydat na wędkarza

PostWysłany: Nie Maj 12, 2013 17:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

areajdm napisał:
Byłem tam raz, ale bez większych efektów - Płotki, Okonek i Leszczyk. Wiem, że jest tam potencjał, ale niestety ja go nie uświadczyłem Wink Na forum było już kilka razy o tym zbiorniku.

Ze spiningiem tam próbowałeś może ?. Ile kosztuje tam obecnie dzień łowienia ? .
Powrót do góry
Bandi997

PostWysłany: Pon Maj 13, 2013 21:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie szukałem postów o tym jeziorze i nie mogłem znaleźć, stąd moje zapytanie. Słyszałem o pokaźnych karasiach i okoniach na tym akwenie i miałem nadzieję na jakieś wskazówki dotyczące miejsc i ukształtowania dna oraz najlepszej metody, przynęty itp.
Powrót do góry
kisi3ll

PostWysłany: Wto Maj 14, 2013 8:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bandi997 napisał:
No właśnie szukałem postów o tym jeziorze i nie mogłem znaleźć, stąd moje zapytanie. Słyszałem o pokaźnych karasiach i okoniach na tym akwenie i miałem nadzieję na jakieś wskazówki dotyczące miejsc i ukształtowania dna oraz najlepszej metody, przynęty itp.

Witam,
byliśmy nad tym jeziorkiem 2 razy póki co, właściciela nie uświadczyliśmy (ryba nie brała w ogóle , nie licząc drobnej płotki).
Generalnie jezioro nie jest duże, ale z tego co zauważyłem to :
- możliwość dogodnego dojazdu i rozłożenia się jest od strony kościoła (jadąc z gdańska skręcasz ostro w prawo za kościołem), tam też jest całkiem ciekawa miejscówka przy końcu jeziorka w zatoczce, nieopodal ławeczki i parking.
- istnieje również możliwość obrania skrętu w prawo za jeziorkiem, z tym że tam już tyle miejsca nie ma (auto przy drodze - brak parkingu), podobno jest tam głębiej (wędkarz którego spotkaliśmy mówił że było tam pogłębiane w celu... dogodnego stawiania sieci... Smile ile w tym prawdy - nie wiem.

Z tego co się dowiedzieliśmy :
- jeziorko jest płytkie - dominuje grunt do 2m,
- karaś jest gatunkiem dominującym (+ płotka) , trafiliśmy na jej tarło i w trzcinach było jej mnóstwo (drobnica),
- opłata za wędkowanie wynosi 10 zł,
- przynęty jakie przetestowaliśmy to : biały, czerwony, kuku, pęczak, groch + pływające kulki jaxona i wyniki były tak samo słabe na wszystkie w/w, ale z tego co zauważyłem to czerwony robak jest najchętniej tam wybieraną przynętą,
- możliwe że nasze wyniki (a raczej ich brak) były spowodowane anomaliami pogodowymi, gdyż było jeszcze bardzo zimno (początek maja).

Połamania:)
Powrót do góry
Ksysio86
Kandydat na wędkarza

PostWysłany: Wto Maj 14, 2013 11:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mik1963 napisał:
areajdm napisał:

Ze spiningiem tam próbowałeś może ?. Ile kosztuje tam obecnie dzień łowienia ? .

Ze dwa lata temu byłem tam ze spinem, ale kontaktu z rybą żadnego nie było. Jedyne co wyciagnalem to długa siatka z rybami. Ryby uwolnilem, a siatkę schowalem w krzakach.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Bandi997

PostWysłany: Wto Maj 14, 2013 21:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie takiej odpowiedzi oczekiwałem kisi3ll Smile Dzięki wielkie za informację, miejmy nadzieję, że ze wzrostem temperatury wody coś zacznie się tam dziać bo chciałbym odwiedzić to jezioro z feederem i odległościówką... Połamania !
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Gdzie byłeś? Co złowiłeś? Na co złowiłeś? ...:) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: