Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna www.pzw.gda.pl
PZW Gdańsk Forum dyskusyjne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Motława szczupak i kilka pytań amatora

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Gdzie byłeś? Co złowiłeś? Na co złowiłeś? ...:)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tomek1990

PostWysłany: Pon Maj 06, 2013 15:49    Temat postu: Motława szczupak i kilka pytań amatora Odpowiedz z cytatem

Witam jestem z Gdańska i jestem amatorem jeśli chodzi o połów ryb. I mam do Was kilka pytań najlepiej do osób które łowiły na motławie lub nadal łowią. Np. od strony łąkowej / kościoła głębokiej

1.) Chodzę od długiego czasu polować na swojego pierwszego szczupaka w życiu i ani razu nie udało mi się go złowić ! facet przy mnie złowił ( lekko ponad wymiar więc i tak mały ) ale złowił. Miał białą gumę . Ja sam łowie na białe gumy zresztą probowałem prawie każdego koloru nawet te oczojebne żarowiaste. Ale wielu rybaków polecało białe z np. czerwonym grzbietem i na takie też nic. Co ja źle robię ? raz byłem 5 godzin obszedłem kilka miejscówek i nic.... dlaczego tak jest inni łapią a ja nie mogę.

2.) Sam na własne oczy widziałem kiedyś takie okazy w motławie , że dziwiłem się , że one istnieją w tym kanale. np. sandacz potężny , karp , lin a nawet słyszałem , że ktoś sporego suma złowił w motławie. Jak to się ma z tymi rybami ? sporo osób mówi , że sieciami wszystko wybite a więc czy ta ryba w motławie pływa ? czy jest duży sum ?

3.) Może ktoś ma jakiś poradnik dotyczący łowienia szczupaka ? np. o której godzinie najlepiej itp...

4.) Czy suma da radę złapać na kopyto ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
SwiezyWedkarz
Kandydat na wędkarza

PostWysłany: Pon Maj 06, 2013 17:51    Temat postu: Re: Motława szczupak i kilka pytań amatora Odpowiedz z cytatem

Tomek1990 napisał:
Witam jestem z Gdańska i jestem amatorem jeśli chodzi o połów ryb. I mam do Was kilka pytań najlepiej do osób które łowiły na motławie lub nadal łowią. Np. od strony łąkowej / kościoła głębokiej

1.) Chodzę od długiego czasu polować na swojego pierwszego szczupaka w życiu i ani razu nie udało mi się go złowić ! facet przy mnie złowił ( lekko ponad wymiar więc i tak mały ) ale złowił. Miał białą gumę . Ja sam łowie na białe gumy zresztą probowałem prawie każdego koloru nawet te oczojebne żarowiaste. Ale wielu rybaków polecało białe z np. czerwonym grzbietem i na takie też nic. Co ja źle robię ? raz byłem 5 godzin obszedłem kilka miejscówek i nic.... dlaczego tak jest inni łapią a ja nie mogę.

2.) Sam na własne oczy widziałem kiedyś takie okazy w motławie , że dziwiłem się , że one istnieją w tym kanale. np. sandacz potężny , karp , lin a nawet słyszałem , że ktoś sporego suma złowił w motławie. Jak to się ma z tymi rybami ? sporo osób mówi , że sieciami wszystko wybite a więc czy ta ryba w motławie pływa ? czy jest duży sum ?

3.) Może ktoś ma jakiś poradnik dotyczący łowienia szczupaka ? np. o której godzinie najlepiej itp...

4.) Czy suma da radę złapać na kopyto ?

inni lapia bo maja lucka;d
ja bylem w srode 1 na jeziorku Wysokie kolo kamienia.
byly zawody tez jakies i mieli szczupaka 62.

kolegi wujek łowił na żywca i po kilku godzinach go zabrał w inne miejsce i przeniosłem się tam ze spiningiem i w 5 minut wpadł mi 77 szczupak
złota alga 16gramowa pozyczona ;d

co do poradnika to sam bym poczytał;p

co do pytania 2 nie odpowiem ci bo tez dopiero mam 1 sezon
Powrót do góry
fishermen
Wędkarz

PostWysłany: Wto Maj 07, 2013 20:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolego czy wiesz gdzie jest filharmonia na ołowiance?Tam na kanale padło nam kilka szczupaków.Może to nie smoki bo 52-57cm ale są. Czekają na ciebie wszystkie bo wróciły do wody. Ogólnie w tym roku w motławie jest sporo szczupłego.Powodzonka i pamiętaj aby łapać trzeba wypuszczać zwłaszcza że gryzaki jeszcze na dobre się nie wytarły.
Powrót do góry
Tomek1990

PostWysłany: Pią Maj 10, 2013 22:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No a jak to jest z wypuszczaniem bo nigdy nie potrafię zrozumieć tego czy to na filmach czy coś jak te ryby z powrotem do wody wpuszczają . Przecież jak np. szczupak połknie kopyto z tym wielkim hakiem i wbije mu się w środku przełyku lub ogólnie gdzieś to jak wypuścić taką rybę do wody ? przecież to więcej cierpienia niż za przeproszeniem walnąć w łep i koniec męki.

Jak to jest ??
Powrót do góry
Ksysio86
Kandydat na wędkarza

PostWysłany: Sob Maj 11, 2013 20:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tomek1990 napisał:
No a jak to jest z wypuszczaniem bo nigdy nie potrafię zrozumieć tego czy to na filmach czy coś jak te ryby z powrotem do wody wpuszczają . Przecież jak np. szczupak połknie kopyto z tym wielkim hakiem i wbije mu się w środku przełyku lub ogólnie gdzieś to jak wypuścić taką rybę do wody ? przecież to więcej cierpienia niż za przeproszeniem walnąć w łep i koniec męki.

Jak to jest ??

tu masz rację, ale w większości szczupaki dobrze się ,,zacinają", tak bynajmniej było w moim przypadku, fakt czasami zdarzało się, że chwycił dużą kotwice poniżej skrzeli i tu już było ciężko uwolnić go bez szwanku. Jak już tak się zdarzy to bierz szczupłego i tyle.
Na pewno kup sobie rozwieracz, bardzo pomocne urządzenie przy uwalnianiu zębatego (jeśli nie masz) no i wiadomo jakieś dobre szczypce, ja osobiście miałem swoje szczypce do narzędzi (coval firma) i sprawdzają się dobrze, a poza tym cena.
Następną sprawą jest fakt, że regulamin mówi o tym, że jak złowisz rybę (niewymiarową)i po odhaczeniu nie będzie już w dobrym stanie to i tak musisz ją wypuścić.
A jeśli chodzi o technikę powołu szczupłego to kombinuj, poczytaj sobie w necie, dużo artykułów jest na ten temat i trenuj na łowisku.
Dostałem książkę Jacka Kolendowicza o spinningu i po jej przeczytaniu czułem się mądrzejszy, ale i efekty było też widać na łowisku. Polecam tą pozycje
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Gdzie byłeś? Co złowiłeś? Na co złowiłeś? ...:) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: