Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna www.pzw.gda.pl
PZW Gdańsk Forum dyskusyjne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Pomorski warsztat majsterkowicza

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Osprzęt
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tramal

PostWysłany: Pią Mar 29, 2013 19:50    Temat postu: Pomorski warsztat majsterkowicza Odpowiedz z cytatem

Postanowiłem założyć temat gdzie będzie można zaprezentować efekty własnego majsterkowania.

Sam majsterkowaniu nie poświęcam wcale dużo czasu ale jak już się zdarzy to mam z tego radochę - zwłaszcza zimą gdyz nie lubię wędkować spod lodu.

Na początek pokażę kilka moich woblerków. Nie są to może dzieła sztuki jakie można niekiedy zobaczyć w sieci . Nie mniej lubię je za bardzo dobra pracę Smile . Jeśli chodzi o skuteczność nie będę ściemniał złapałem na nie niewiele i trochę ryb się spięło... Cóż tu trzeba dodać, że nad wodą woblerki te były max 4 razy...

Wobki strugane z wierzby, lipy oraz z sosny - balsa nie przekonuje mnie do strugania wobków przez swoją miękkość. Malowanie farbami akrylowymi ze sklepu plastycznego niekiedy jakimś spray-em. Ponadto słabe w skutkach próby obklejania złotkiem od papierosów czy brokatem. Lakier to domalux classic około 5 warstw.Oczka wkręcane, korpus minimalnie dociążony ołowiem w postaci wklejonych śrucin. Klej do wklejania śrucin i oczek to dwuskładnikowy distal. Stery z poliwęnglanu kupionego na alledrogo.pl.

Wagglery z balsy trzciny i bambusa

Ostatnio wykonałem na własne potrzeby troszkę spławików typu waggler. Zrobione są z trzciny a w przypadku gruszkowatych - korpusy wykonane są z balsy a kile z bambusa. Balsa z alledrogo.pl a bambus z z bambusowych patyków do szaszłyków (2 zeta). Korpusy starałem się toczyć w wiertarce, ale nie zawsze równo to wychodzi co widać na zdjęciach.

Spławiki malowane farbami akrylowymi (antenki kolorem fluo) - są one tańsze od farb modelarskich i bardzo wydajne. Na farbę położyłem kilka warstw lakieru uretanowego URETOLUX. Zamiast balsy można użyć drewan wypłukanego przez morską wodę. Na plażach leży tego pełno ale wybranie mało popękanego kawałka nie jest wcale łatwe. Drewienko to trzeba suszyć kilka tygodni...
a oto spławiki.

Wagglery z balsy trzciny i bambusa

wagglery z trzciny

Wbrew pozorom trzcina nie musi być zbyt słaba na spławiki ale bardzo ważne jest by wybierać kawałki rosnące u podstawy. Ja zanim zetnę interesujący mnie kawałek to dość mocno ściskam go w palcach jeśli nie pęka to trzcina jest ok...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
StroWn
Wędkarz

PostWysłany: Sob Mar 30, 2013 8:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Waglerki są świetne Smile Jak je lakierujesz to mocno pije ten lakier ?
Powrót do góry
Tramal

PostWysłany: Pon Kwi 01, 2013 22:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tu są zdjęcia przed lakierowaniem. Trzcina mocno nie pije natomiast balsa tak. Zapomniałem napisać że korpusy z balsy dwukrotnie potraktowałem przed malowaniem caponem nitrocelulozowym.
Natomiast uretolux ma tę zaletę, że mocno nie śmierdzi (w porównaniu z domaluxem) natomiast schnie strasznie długo i kolejne warstwy można nakładać co 24h. Warstwy muszą być cienkie - za grube będą miękie...

Pozdrawiam
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Osprzęt Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: