Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna www.pzw.gda.pl
PZW Gdańsk Forum dyskusyjne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Ubezpieczenie przy opłacie składek

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Masz jakiś pomysł? Pojawił się jakiś problem? Napisz!
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
portfel333
Kandydat na wędkarza

PostWysłany: Nie Lut 17, 2013 8:57    Temat postu: Ubezpieczenie przy opłacie składek Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie czy można mieć wgląd do polisy za którą się płaci (5 zł) przy składkach?
Bo albo nie mogę w/w znaleźć albo nie ma jej na stronie.
Co jest dziwne skoro płacić trzeba a nie wiadomo za co ...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jonasz7
Wędkarz

PostWysłany: Nie Lut 17, 2013 11:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dorzucił bym się do pytania:
Czy ubezpieczony jest tylko wędkarz od nie szczęśliwych wypadków podczas wędkowania, czy także jego sprzęt i od jakich uszkodzeń?
portfel333
Kandydat na wędkarza

PostWysłany: Sob Lut 23, 2013 11:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ponawiam pytanie czy można gdzieś przejrzeć informacje na temat ubezpieczenia ?? w końcu za coś się płaci...
Powrót do góry
jarry
Site Admin

PostWysłany: Sob Lut 23, 2013 12:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

portfel333 napisał:
Ponawiam pytanie czy można gdzieś przejrzeć informacje na temat ubezpieczenia ?? w końcu za coś się płaci...

Oczywiście w Twoim kole skarbnik udzieli cie wyczerpujących informacji , powinieneś zapytać się o ubezpieczenia w trakcie opłaty.
portfel333
Kandydat na wędkarza

PostWysłany: Nie Lut 24, 2013 0:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jarry napisał:
portfel333 napisał:

Oczywiście w Twoim kole skarbnik udzieli cie wyczerpujących informacji , powinieneś zapytać się o ubezpieczenia w trakcie opłaty.

Jarry czy informacja na temat ubezpieczenia jest "top secret" że nie moze być dostępna na forum?
Składki opłacałem w sklepie wędkarskim, z którego legitymacja trafiła do koła i tam wbito "nalepki" itp. Skoro Pzw (chyba że to ubezpieczenie dotczy tylko mojego koła ale nie wydaje mi się) pobiera opłate to chyba powinniśmy mieć do tego łatwy dostęp. Powiem więcej - każdy z Nas powinien dostać informacje do ręki o ubezpieczeniu. Ktoś pobiera drobną ale jednak opłate i jeszcze mamy szukać informacji na jakich zasadach itp. to chyba nie te czasy! Dlatego ponawiam pytanie o ubezpieczenie i o informację na jego temat - jeśli nie ma takiej możliwość to może być na priv ale rozmawiałem z kiolkoma znajomymi z różnych kół i nikt nic nie wie o warunkach ubezpieczenia- opłacamy z automatu bo kwota jest niska ale ludzie chcą wiedzieć za co płacą. Jarry to nie jest nic osobistego ale informacja, że mam pytać skarbnika jest słaba bo przed opatą powinienm znać warunki w/w a nawet po opłacie nie mam żadnej informacji - zresztą wyczerpujących informacji udzieli mi konsultant z firmy obsługjącej ubezpieczenie tylko jest problem - nie wiem jaka firma je obsługuje ...
Powrót do góry
jarry
Site Admin

PostWysłany: Nie Lut 24, 2013 11:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze raz powtarzam tych informacji należy się domagać w trakcie robienia opłat w swoim kole , człowiekiem najlepiej zorientowanym jest oczywiście skarbnik. Przedstawiam poniżej ofertę ubezpieczeniową dla koła w którym jestem , myślę ,że dla wszystkich kół jest taka sama .

OFERTA UBEZPIECZENIA NASTĘPSTW NIESZCZĘŚLIWYCH WYPADKÓW WĘDKARZY ZRZESZONYCH
W KOLE PZW NR 47 GDYNIA – PORT

Ubezpieczenie obejmuje takie świadczenia jak:
1. świadczenie z tytułu trwałego uszczerbku na zdrowiu:
- w razie 100% inwalidztwa spwodowanego wypadkiem – 100% sumy ubezpieczenia,
- w przypadku częściowego inwalidztwa – taki procent sumy, w jakim nastąpiła utrata zdrowia

2. świadczenie z tytułu śmierci w wyniku nieszczęśliwego wypadku – 50% sumy ubezieczenia,
3. zwrot kosztów nabycia protez oraz specjalnych środków ochronnych i pomocniczych – do 25% sumy ubezpieczenia,
4.zwrot kosztów przeszkolenia zawodowego inwalidów – do 25% sumy ubezpieczenia.

Za nieszczęśliwy wypadek uważa się nagłe zdarzenie wywołane przyczyną zewnętrzną, w wyniku którego ubezpieczony niezależnie od swojej woli – doznał uszkodzenia ciała, rozstroju zdrowia lub zmarł. Oferowana umowa ubezpieczenia obejmuje również – za opłatą dodatkowej składki (30%) - następstwa zawałów serca i udarów mózgu.

Do umowy ubezpieczenia na warunkach j.w. do polisy dołączono załącznik , stanowiący jej integralną część, o następującej treści:
1. Ubezpieczenie obejmuje wypadki, jakim mogą ulec członkowie Polskiego Związku Wędkarskiego zrzeszeni w kołach PZW poszczególnych województw podczas indywidualnego uprawiania sportu wędkarskiego, uczestnictwa w imprezach – zawodach wędkarskich, w czasie zebrań, odpraw i wykonywania czynności zleconych przez władze PZW.
2. Ubezpieczenie obejmuje również wypadki w drodze do miejsca wędkarskich imprez sportowych i w drodze powrotnej z tych imprez, w drodze do miejsc wykonywania przez strażników wędkarskich i przez członków władz zleconych czynności statutowych PZW oraz w drodze powrotnej z tych miejsc.
3. W przypadkach o których mowa w pkt. 1 i 2 odpowiedzialność Ergo Hestii rozpoczyna się od czasu wyjścia osoby ubezpieczonej z miejsca zamieszkania, a kończy z chwilą powrotu do miejsca zamieszkania.
4. W razie zaistnienia nieszczęśliwego wypadku zgłoszenia dokonuje właściwy Okręg PZW w najbliższej siedzibie S.T.U. Ergo Hestia S.A.
5. Przy zgłoszeniu nieszczęśliwego wypadku należy przedstawić – do wglądu – ważną legitymację z opłaconą składką członkowską za okres, w którym zaisniał nieszczęśliwy wypadek

Wariant
Suma ubezpieczenia (zł,-)
Roczna składka ( zł,-)
( z włączeniem ryzyka zawału i udaru)
IV
7000,-
portfel333
Kandydat na wędkarza

PostWysłany: Nie Lut 24, 2013 20:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jarry napisał:
Jeszcze raz powtarzam tych informacji należy się domagać w trakcie robienia opłat w swoim kole , człowiekiem najlepiej zorientowanym jest oczywiście skarbnik. Przedstawiam poniżej ofertę ubezpieczeniową dla koła w którym jestem , myślę ,że dla wszystkich kół jest taka sama .

OFERTA UBEZPIECZENIA NASTĘPSTW NIESZCZĘŚLIWYCH WYPADKÓW WĘDKARZY ZRZESZONYCH
W KOLE PZW NR 47 GDYNIA – PORT

Ubezpieczenie obejmuje takie świadczenia jak:
1. świadczenie z tytułu trwałego uszczerbku na zdrowiu:
- w razie 100% inwalidztwa spwodowanego wypadkiem – 100% sumy ubezpieczenia,
- w przypadku częściowego inwalidztwa – taki procent sumy, w jakim nastąpiła utrata zdrowia

2. świadczenie z tytułu śmierci w wyniku nieszczęśliwego wypadku – 50% sumy ubezieczenia,
3. zwrot kosztów nabycia protez oraz specjalnych środków ochronnych i pomocniczych – do 25% sumy ubezpieczenia,
4.zwrot kosztów przeszkolenia zawodowego inwalidów – do 25% sumy ubezpieczenia.

Za nieszczęśliwy wypadek uważa się nagłe zdarzenie wywołane przyczyną zewnętrzną, w wyniku którego ubezpieczony niezależnie od swojej woli – doznał uszkodzenia ciała, rozstroju zdrowia lub zmarł. Oferowana umowa ubezpieczenia obejmuje również – za opłatą dodatkowej składki (30%) - następstwa zawałów serca i udarów mózgu.

Do umowy ubezpieczenia na warunkach j.w. do polisy dołączono załącznik , stanowiący jej integralną część, o następującej treści:
1. Ubezpieczenie obejmuje wypadki, jakim mogą ulec członkowie Polskiego Związku Wędkarskiego zrzeszeni w kołach PZW poszczególnych województw podczas indywidualnego uprawiania sportu wędkarskiego, uczestnictwa w imprezach – zawodach wędkarskich, w czasie zebrań, odpraw i wykonywania czynności zleconych przez władze PZW.
2. Ubezpieczenie obejmuje również wypadki w drodze do miejsca wędkarskich imprez sportowych i w drodze powrotnej z tych imprez, w drodze do miejsc wykonywania przez strażników wędkarskich i przez członków władz zleconych czynności statutowych PZW oraz w drodze powrotnej z tych miejsc.
3. W przypadkach o których mowa w pkt. 1 i 2 odpowiedzialność Ergo Hestii rozpoczyna się od czasu wyjścia osoby ubezpieczonej z miejsca zamieszkania, a kończy z chwilą powrotu do miejsca zamieszkania.
4. W razie zaistnienia nieszczęśliwego wypadku zgłoszenia dokonuje właściwy Okręg PZW w najbliższej siedzibie S.T.U. Ergo Hestia S.A.
5. Przy zgłoszeniu nieszczęśliwego wypadku należy przedstawić – do wglądu – ważną legitymację z opłaconą składką członkowską za okres, w którym zaisniał nieszczęśliwy wypadek

Wariant
Suma ubezpieczenia (zł,-)
Roczna składka ( zł,-)
( z włączeniem ryzyka zawału i udaru)
IV
7000,-

Bardzo dziękuję jarry za informację bo właśnie coś takiego mnie interesowało.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Masz jakiś pomysł? Pojawił się jakiś problem? Napisz! Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: