Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna www.pzw.gda.pl
PZW Gdańsk Forum dyskusyjne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Jezio Bukowskie (k. Sierakowic)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Gdzie byłeś? Co złowiłeś? Na co złowiłeś? ...:)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
WM
Wędkarz

PostWysłany: Wto Wrz 25, 2007 10:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na J.Wysockim złowić piątke to marzenie wędkarza?Nie żaruj!Wysoskie akurat jest jeziorem PZW w naszym województwie na którym chyba najłatwiej złowić takiego malucha bo jest tam tego cała masa.Co do Unichowa to niestety ale jest to taka wanna tylko taka trochę ładniejsza z wyglądu Very Happy .To jest łowisko dla chcących sobie połowić szybko,łatwo i przyjemnie
Co do jezior PZW w naszy rejonie to ja uważam,że jeśli chodzi przynajmniej o zasobność w leszcze takie od 2kg w górę to są wręcz rewelacyjne!!! Z karpiem też jest fajnie przynajmniej dla mnie. Zgodzę się,że może nie ma ich zatrzęsienie,zarybienia są delikatnie mówiąc śmieszne(z wyjątkiem j.Wysockiego) ale jest sporo ryb od 10kg w górę na którę ja poluję.Pewnie,że trzeba się trochę nagłowić aby je złapać ale nie jest tak,że trzeba siedzieć tydzień w oczekiwaniu na jedno branie!Ja jeżdzę tylko na pojedyńcze nocki lub dzionek połączony z nocką do tego z braku czasu najczęściej w weekendy i wyniki mam świetne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rawenius
Wędkarz

PostWysłany: Wto Wrz 25, 2007 16:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cóż, mogę tylko Tobie pozazdrościć, że wiesz gdzie są jeziora PZW, które są zarybiane i gdzie można złowić leszcza 2 kg Wink .

pozdarwiam

p.s. też znam takie jeziorko z rybami, ale nie tak dużymi Laughing
WM
Wędkarz

PostWysłany: Wto Wrz 25, 2007 16:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie mówię że jest zarybiane ale że są i tam je łapię.Jedno z tych jezior to Kamień.Możę cię to zdziwi ale według mnie są tam jedne z najpiękniejszych leszczy jakie łapałem.Potężne,grube,oliwkowo-czarne lachory
Powrót do góry
rawenius
Wędkarz

PostWysłany: Wto Wrz 25, 2007 19:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z łódki Question
KJ-UB
Wędkarz

PostWysłany: Wto Wrz 25, 2007 20:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z brzegu trzeba tylko znać miejsce i czas - generalnie chodzi stado (kilka razy trafiłem i znalazłem prawidłowość - dodam tylko że trzeba konkretnie machnąć... przynajmniej tam gdzie ja wiem). Tak było 3 latka temu , od tamtego czasu walczę tylko ze spinem , ale patrząć po gumofilcach na tym jeziorze to są one bezpieczne Very Happy

... odnośnie karpi to akurat nie łowię ale kilka konkretnych "dzikusów " tam widziałem.

... no i to co mnie zniechęca do białej ryby - zdarza się tasiemiec (jak wszędzie).
Rubens

PostWysłany: Sro Wrz 26, 2007 6:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

od kilku lat regularnie opłacam składki i nie wędkuje na PZW bo jest KICHA! Moim łowiskiem nr 1 to j. Żarnowiec, lubie wyskoczyć na Wisłę Królewiecką (okoń) Chyba trzeba bedzie się na wisełkę wybrać ale nikt z moich towarzyszy po kiju tan nie jezdzi a ja nie znam tego łowiska.
WM
Wędkarz

PostWysłany: Sro Wrz 26, 2007 11:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Są miejsca gdzie bez problemu można się dobrać do tych wypasionych leszczy z brzegu i to bez wcześniejszego nęcenia.Ja łowiłem w miejscu oddalonym od brzegu o jakieś 20 metrów i tylko w nocy
Powrót do góry
rawenius
Wędkarz

PostWysłany: Sro Wrz 26, 2007 17:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Osobiście coś mi nie podchodzi j. Wycztok (na jeziorze Kamień nie łowiłem), ile razy byłem tam to w sumie bez rewelacj, czyli nic, albo prawie nic. Mój największy szczupak złowiony w tym jeziorze miał 41 cm, raz jedyny wybrałem się z odległościówką i feederem i płotki 10 cm, po wynikach innych wędkarzy widziałem, że nie jest dobrze.
Ale, ale, ale, widziałem duże spławiające się ryby, na pewno leszcze, więc niby coś tam jeszcze pływa, z tym że mnię najbardziej interesują drapieżniki i z nimi jest lipa, totalna porażka.
Blisko trójmiasta nie ma dobrych jezior, gdzie systematycznie można złowić szczupaka, który miał by 50 cm Confused
Sądzę, że sięgając w głąb naszego województwa jest jeszcze gorzej.
Dość systematycznie jeżdżę nad Drzędno, o krórym już pisałem w postach i to jest mój faworyt. Nie mam oporów, aby jechać gdzieś w siną dal, ale trzepać kilometry i wracać bez wyników, więc gdzie są ryby wpuszczane za moje składki Question
WM
Wędkarz

PostWysłany: Czw Wrz 27, 2007 10:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rewenius a może jak na szczupaka to j.Czarne za Kostkowem?Mam informacje z pierwszej ręki i wiem,że szczupaka tam trochę jest i to ładne sztuki.W tym roku już tam padały takie koło 10kg!Tylko,że to jezioro jeśli mnie pamięć nie myli to należy do Lasów.
KJ-UB jakie duże były te karpie na Kamieniu?Widziałeś je w wodzie czy jak ktoś złapał?
Powrót do góry
KJ-UB
Wędkarz

PostWysłany: Czw Wrz 27, 2007 15:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Konkretnie to było na Wycztoku (Kamień to był skrót myślowy) widziałem 2 szt. raz koło 7 kg (poszedł napewno na kotlety, akurat mieliśmy zawody koła w gruncie)) a drugi raz koło 10 - wrócił do wody.

oczywiście to nikt z znas go nie zabrał - dla jasności.

Ostatnio zmieniony przez KJ-UB dnia Czw Wrz 27, 2007 19:05, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
WM
Wędkarz

PostWysłany: Czw Wrz 27, 2007 18:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szkoda że nie chodziło o Kamień bo Wycztok to znam bardzo dobrze
Powrót do góry
rawenius
Wędkarz

PostWysłany: Czw Wrz 27, 2007 19:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jez. Czarne, hm..... a gdzie mogę nabyć jakieś pozwolenie i jak tam dojechać?
WM
Wędkarz

PostWysłany: Pią Wrz 28, 2007 11:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O pozwolenie to zadzwoń do Nadleśnictwa a napewno powiedzą gdzie możesz kupić.Aby dojecha nad j,Czarne to w Wejherowie skręcasz jak na j.Orle i jedziesz cały czas prosto kierując się na Żelazno.Tą drogą dojedziesz do Pużyc lub Purzyc i tam na jedynym skrzyżowaniu skręcasz w lewo,dalej znów cały czas prost aż dojedziesz do widocznego po prawej stronie przy samej jezdni jeziora(chyba Salińskie),kilkaset metrów dalej skręcasz w pierwszy asfalt w lewo i zaraz w prawo w piaskową drogę która doprowadzi cię prosto do jeziora
Powrót do góry
rawenius
Wędkarz

PostWysłany: Pią Wrz 28, 2007 11:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki Very Happy
WM
Wędkarz

PostWysłany: Pon Paź 01, 2007 9:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam jeszcze dwa pytania dotyczące j.Bukowskiego:jak głębokie jest to jezioro i czy dużo wędkarzy je odwiedza?
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Gdzie byłeś? Co złowiłeś? Na co złowiłeś? ...:) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

Skocz do: