Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna www.pzw.gda.pl
PZW Gdańsk Forum dyskusyjne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

WISŁA nr 7 (Świbno - Przegalina)

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Łowiska PZW Gdańsk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pawel123

PostWysłany: Czw Sie 02, 2012 19:14    Temat postu: WISŁA nr 7 (Świbno - Przegalina) Odpowiedz z cytatem

Witam Wszystkich kolegów wędkarzy,

W przyszłym tygodniu wybieram się na długo oczekiwany urlop do miejscowości Świbno.

Chciałem się dopytać czy ktoś wędkuje na odcinku WISŁA nr 7 (Świbno – Przegalina)
Tym odcinkiem opiekuje się spółdzielnia TROĆ. Telefonując do nich dowiedziałem się, że zezwolenie mogę wykupić w sklepie w Świbnie (okolice promu)
Napiszcie proszę na jaką można liczyć rybkę w tym rejonie. Jakie przynęty, jakie metody.
Przede wszystkim chodzi mi o miejscówki, gdzie można usiąść w dzień lub na nockę i połapać.
Interesuje mnie wędkowanie tylko z brzegu.
Z góry dziękuje za każdą informację. Będę pierwszy raz wędkował na Waszych terenach i dobrze by było coś złowić Wink

Do zobaczenia na wodą!

Ps. Gdyby ktoś kiedyś wybierał się w moje okolice (woj. Łódzkie) chetnie udziele informacji o łowiskach Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
StroWn
Wędkarz

PostWysłany: Pią Sie 03, 2012 5:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wisła bieżąca ... to tylko późne wieczory i nocki . W ciągu dnia bym tam nie zasiadał. Ryba rzeczna , głównie Certa , leszcz, krąp, sandacz, SUM. Odnośnie bieżącej to zamiast bawić się w feeder proponuję Ci 2x cięzki zestaw na paternoster i na haczyk uklejka ( albo pół z ogonkiem ), sandacz i Sum chętnie na to się skusi ... a i węgorz też potrafi nawet w dzień.

Jeśli szukasz możliwości na spławik to Wisła Martwa ( też Troci ) ale aby mieć najlpesze efekty to z łódki. Jest tam każda ryby ze starorzeczy + zarybione karpiem. Dużo Lina i karasia, trafiają się też naprawdę przyzwoite leszcze.
Powrót do góry
Storm
Wędkarz

PostWysłany: Sob Sie 04, 2012 11:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Martwa Wisła Troci? Od kiedy?
Powrót do góry
pawel123

PostWysłany: Sob Sie 04, 2012 15:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co wyczytałem na ich stronie odnośnie Wisły:

Obwód rybacki obejmuje wody rzeki Wisła wraz z wodami dopływów, na odcinku wyznaczonym:

1) od strony górnego biegu rzeki Wisła w jej 934,9 km – linią prostą łączącą na jej lewym brzegu punkt o współrzędnych 54o17’57,7” szerokości geograficznej północnej i 18o55’55,1” długości geograficznej wschodniej z punktem położonym na prawym brzegu rzeki Wisła o współrzędnych 54o17’57,3” szerokości geograficznej północnej i 18o56’09,1” długości geograficznej wschodniej.
2) od strony dolnego biegu rzeki Wisła – wzdłuż linii prostopadłej do biegu rzeki Wisły łączącej oba brzegi rzeki na wysokości 940 km; z wyłączeniem wód rzeki Martwa Wisła poniżej śluzy w miejscowości Przegalina i wód jej dopływów (od Przegaliny do ujścia Wisły)

Więc wg mnie na MW nie można...
Prawdę mówiąc nie bardzo to rozumiem (będę tam pierwszy raz) - opis być może dla miejscowych jest bardziej zrozumiały...

Koledzy zapodajcie jeszcze jakieś info. Do wyjazdu coraz bliżej Wink
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Łowiska PZW Gdańsk Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: