Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna www.pzw.gda.pl
PZW Gdańsk Forum dyskusyjne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Oczyszczalnia w Skarszewach truje?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Masz jakiś pomysł? Pojawił się jakiś problem? Napisz!
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Stuk

PostWysłany: Sro Maj 02, 2012 7:48    Temat postu: Oczyszczalnia w Skarszewach truje? Odpowiedz z cytatem

Wczoraj tj.01 maja 2012r. byłem na Wietcisie na odcinku poniżej oczyszczalni. Oprócz wyczuwalnego smrodku zauważyłem, że w wodzie leży duża ilość zdechłych kiełży, pijawek i minogów – widać to dobrze na płytkiej wodzie przy brzegu. Może to świadczyć o podtruwaniu wody przez oczyszczalnię, bo powyżej zrzutu tego nie widać. Zdechłe zwierzątka zauważyłem odczepiając wobler z zaczepu – jakieś 200m powyżej działek ogrodniczych – bo musiałem wejść do wody i od tej chwili zacząłem przyglądać się wodzie w płytkich miejscach. Woda została zanieczyszczona prawdopodobnie kilka dni temu, ale nawet wczoraj widziałem zdychającego minoga.
Śniętych ryb nie widziałem.
Może mógłby ktoś fachowym okiem zdiagnozować problem …
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bartek85
Moczykij

PostWysłany: Sro Maj 02, 2012 7:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja przyznam, że nie widziałem tego problemu, jak będę następnym razem to się przyjrzę. W sumie bym się nie zdziwił, oczyszczalnia już kiedyś zatruła rzekę, bodajże dwukrotnie. To co działo się w okolicy młyna wołało o pomstę do nieba, masa martwych pstrągów. Swoją drogą zastanawiam się jakim cudem tak mała rzeczka dalej potrafi zaskoczyć ładnym pstrągiem, pomimo codziennych wędrówek wędkarzy ze Skarszew, wydr i podtruwania.
Powrót do góry
angelos
Kandydat na wędkarza

PostWysłany: Nie Lip 01, 2012 6:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szczerze powiem , że swego czasu często bywałem nad tą wodą i nigdy nie zauważyłem śniętych ryb i oznak zatrucia wody - być może przyczyna była zupełnie gdzie indziej !
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Masz jakiś pomysł? Pojawił się jakiś problem? Napisz! Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: