Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna www.pzw.gda.pl
PZW Gdańsk Forum dyskusyjne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Rzeka Kacza - Gdynia - czy jest to tylko kanał burzowy ???

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Łowiska inne niż PZW Gdańsk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
angelos
Kandydat na wędkarza

PostWysłany: Nie Lip 08, 2012 10:45    Temat postu: Rzeka Kacza - Gdynia - czy jest to tylko kanał burzowy ??? Odpowiedz z cytatem

Do założenia tematu rzeki kaczej skłonił mnie ten artykuł

http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Spuscili-scieki-do-rzeki-Kaczej-Padly-ryby-n58512.html?strona=6

Byłem pozytywnie zdziwiony , że życie biologiczne w tej rzece powoli się odbudowuje . Pamiętam , że za czasów mojego dzieciństwa ( koniec lat 80 i początek 90 ) rzeka kacza była pozaklasowym ściekiem w , którym praktycznie nie istniało życie !! . Wystarczy przeczytać raporty dotyczące czystości wody w rzece z tamtych lat - będą one dostatecznym potwierdzeniem moich słów .
Trzy lata temu czytałem raport ichtiologiczny na temat rybostanu trójmiejskich rzek i potoków . Jeżeli chodzi o kaczą raport był zatrważający . Stwierdzono tylko przy samym ujściu do Bałtyku znikome ilości narybku pstrąga potokowego oraz kilka minogów .

Byłem przekonany , że kacza cały czas jest prawie pozbawionym życia biologicznego kanałem burzowym , aż tu nagle informacja na trójmieście , że w kaczej wytruto ryby .

Sprawa jest o tyle ciekawa , że rzeka ta była kiedyś naturalnym tarliskiem dla ryb łośiosowatych . W rzece tej występowała także jeszcze po II wojnie światowej duża populacja pstrąga potokowego .

W związku z tym moje pytani czy próbował obserwować tą rzekę ( może mieszka w pobliżu ) lub wędkować tam ?.

Czy według Was jest szansa oczyszczenie się
rzeki i powrót tam rybostanu ???.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
delaHoya

PostWysłany: Pon Lip 16, 2012 20:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Te ryby wytrute to były raczej trocie. Troć dopłynie tylko do wodospadu w orłowie na wysokości kościoła. Wyżej pewnie nie ma ryb wcale...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Łowiska inne niż PZW Gdańsk Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: