Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna www.pzw.gda.pl
PZW Gdańsk Forum dyskusyjne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Zbiorniki retencyjne
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Masz jakiś pomysł? Pojawił się jakiś problem? Napisz!
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
granddm
Wędkarz

PostWysłany: Sob Cze 02, 2012 21:49    Temat postu: Zbiorniki retencyjne Odpowiedz z cytatem

http://www.pzw.gda.pl/images/dok/2012/ii_maj.pdf

pkt.4: "Z dniem 1 czerwca..."

Ktoś może wyjaśnić? To znaczy, że do tej pory na zbiornikach retencyjnych nie obowiązywały żadne przepisy, wymiary, okresy? I przede wszystkim - do tej pory nie trzeba było mieć na nich żadnego zezwolenia?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
motyl
Wędkarz

PostWysłany: Nie Cze 03, 2012 11:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sposób dla GMINY na kolejny - niewielki ale zawsze zarobek.

Już nic nie będzie za darmo.

A na marginesie - co pływa w takich zbiornikach:?:
Powrót do góry
granddm
Wędkarz

PostWysłany: Nie Cze 03, 2012 13:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sam widziałem ładne szczupaki, karasie, liny i płocie - na własne oczy. W tym roku.

A wracając do powyższych pytań?
Powrót do góry
Brutus
Moczykij

PostWysłany: Sro Cze 06, 2012 14:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziś rano jak jechałem do pracy policja się kręciła koło zbiornika przy świętokrzyskiej i do wędkarzy podchodzili Smile
Powrót do góry
michal80
Wędkarz

PostWysłany: Sro Cze 06, 2012 15:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam nadzieje, że będą jakiekolwiek zarybienia ze stronu uzytkownika. Bo to, że w zbiornikach są ryby, to nie zasługa melioracji, ani pzw.
granddm
Wędkarz

PostWysłany: Sro Cze 06, 2012 15:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brutus napisał:
Dziś rano jak jechałem do pracy policja się kręciła koło zbiornika przy świętokrzyskiej i do wędkarzy podchodzili Smile

Ktoś wie co tam łapią? Jaki jest rybostan tego zbiornika?
Powrót do góry
marcin_gd

PostWysłany: Sro Cze 06, 2012 16:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mowa o którym przy świętokrzyskiej? jeżeli o tym dużym z dwoma wysepkami to dużo karasia, linek i z tego co słyszałem pojedyńcze sztuki okonia i płoci Smile
Powrót do góry
Mati

PostWysłany: Czw Cze 28, 2012 0:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na temat zbiorników retencyjnych na potoku oliwskim mógłbym udzielić bardzo długiej wypwiedzi gdyż miszkam w oliwie i od kilku ładnych lat regularnie wędkuję na tych wodach, a dokładnie to na zbiorniku subisława i tym położonym przy ulicy chlopskiej.
Co do pytania autora tematu: przez jakieś pięć lat częstego wędkowania na tych stawach nikt nawet nie zapytał mnie czy posiadam kartę wędkarską, a tym bardziej nie miałem żadnej kontroli. Cieszy mnie fakt że w końcu ktoś się tymi wodami zaopiekuje bo jak dotąd miejscowi "wędkarze", a raczej ludzie łowiący ryby urządzali sobie totalną samowolke. to znaczy:walenie w łeb wszystkiego co zawiesi się na haczyku :/ , łowienie szczupaków w okresie ochronnym, o pozostawianiu po sobie śmieci nie wspominając..

A teraz co do samych zbiorników to mimo wszystko można tam fajnie powędkować, rybostan jest bardzo zróżnicowany choć oczywiście dominuje płoć i okoń, ale szczupaka też można trafić ładnego Wink teraz polecam zbiornik przy ulicy chłopskiej gdyż 1,5 roku temu został pogłębiony, oczyszczony i odnowiony i bardzo przyjemnie się na nim łowi.
Niestety zbiornik subisława ostatnimi czasy wypłycił się strasznie pozarastał, więc wędkowanie na nim jest bardzo utrudnione, a szkoda bo rybek pływa w nim naprawde sporo..

kilka zdjęć Wink
zbiornik subisława 3 lata temu
http://imageshack.us/photo/my-images/189/stawwoliwie.jpg/
zeszłoroczna płoć 28cm
http://imageshack.us/photo/my-images/11/dsc00180kh.jpg/
trzygodzinny połów Smile
http://imageshack.us/photo/my-images/542/dsc00178it.jpg/
i wczesnowiosenny jelec
http://imageshack.us/photo/my-images/707/dsc00166ms.jpg/

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
lordkoks
Moczykij

PostWysłany: Czw Cze 28, 2012 14:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mati,moze masz racje co do opieki,ale samowolka jest wszędzie,a w szcegulnosci zdala od cywilizacji.Policja i straż jako taka nie pojedzie 30 km od centrum,bo poco,przecież zbiorników jest sporo w centrum,jest im pewnie wygodnie.co do zarybiania i opłat to wiem że ludzie sami je zarybiali,poswiecili na to własny czas i niekidy pieniążki,a pzw zawsze ma szanse se dorobic co nieco na takich mini łwiskach.a co do syfu to nie raz sie przekonałes pewnie że i w pełnej głuszy znajdziesz pamiatki(syf)po innych.taka jest metalnośc ludzi,poco ma taszczyc pusta puche po piwsku skoro juz mu sie nie przyda.mysla tez że zbieranie opłat za takie wedkowanie jest nie fer co do dziadków amatorów,pomijam tych co to dla kotka biorą,ale ci normalni co kase musza ciułac na wszystko bo im ledwo starcza,a apacerek nad wode to jedyna przyjemnośc.
Powrót do góry
kleik
Moczykij

PostWysłany: Sob Lip 07, 2012 8:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam

Pamiętam jak miałem max 12 lat, i z rówiesnikami dosłownie zbieraliśmy małe karasie rękoma na zalanych działkach( teraz jest to park reagana) na moim przymorzu, nosilismy całe wiadra, do stawku na chłopskiej.
Swego czasu można było zauważyć podczas tarła "łopaty" leszcze, klenie na chrabąszcza, ogólnie ja na tych stawkach uczyłem się wędkować.
Powrót do góry
angelos
Kandydat na wędkarza

PostWysłany: Sob Lip 07, 2012 10:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Słuchajcie a jak do tej pory wyglądała sytuacja od strony prawnej ???
Czy formalnie obowiązywał jakiś prawny zakaz wędkowania na zbiornikach retencyjnych ???. Czy tak kwestia była jakoś prawnie uregulowana do tej pory ??.
Powrót do góry
Tramal

PostWysłany: Wto Sty 29, 2013 9:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich serdecznie.

Bardzo ucieszył mnie fakt, że sprawa wędkowania na zbiornikach retencyjnych została wreszcie unormowana. Nie mniej trafiłem na pewną niejasność związaną z możliwością wędkowania na w.w. wodach. Chodzi o regulamin wędkowania na zbiornikach retencyjnych ( http://www.pzw.gda.pl/images/dok/2013/retencyjne-reg.pdf ) a dokładnie pkt. II.1 o treści: „Połów ryb może odbywać się tylko z wyznaczonych stanowisk.” – i tu pojawia się moje pytanie co tworzący przepisy miał na myśli pisząc wyznaczone stanowisko , jak ono wygląda, kto je wyznacza i kiedy to nastąpi ??? (jeśli już nastąpiło to przepraszam za zamieszanie, ale nie znalazłem żadnej informacji na ten temat).

Pozdrawiam
Powrót do góry
Tramal

PostWysłany: Pon Lut 11, 2013 15:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ponieważ moje pytanie o "wyznaczone stanowiska"okazało się trudne to chyba będę musiał je zadać pisemnie do władz okręgu... Nie mniej zauważyłem jeszcze jeden haczyk w wędkowaniu na wodach retencyjnych. Otóż w regulaminie wędkowania na wodach retencyjnych czytamy:
"4. W zbiornikach dopuszcza się połów ryb z brzegu, zgodnie z Regulaminem Amatorskiego Połowu Ryb (RAPR) i zasadami obowiązującymi w PZW."
Natomiast zgodnie z RAPR pkt 3.4.d : nie wolno "łowić ryb w odległości mniejszej niż 50 m od: jazów, śluz, tam, zapór, przepławek oraz
innych urządzeń służących do piętrzenia wody..." Zgodnie z tym zapisem na przykładowych 2 zbiornikach retencyjnych przy ulicy Bytowskiej z wędkowania musi być wyłączone ponad 50% powierzchni tych zbiorników w tym fragmenty najciekawsze wędkarsko moim zdaniem (najszersze i najgłębsze)... Ciekawe co Państwo na to?

Pozdrawiam serdecznie
Powrót do góry
Areh
Wędkarz

PostWysłany: Wto Lut 12, 2013 9:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do wyznaczonych stanowisk - w poprzednim sezonie bywałem nad czterema zbiornikami. Nad żadnym z nich takiego stanowiska nie zauważyłem.
Co do drugiego pytania - też się nad tym zastanawiałem będąc nad wodą.
Jeżeli uzyskasz odpowiedź od "władz", to podziel się tą informacją. Jeżeli nie będziesz jednak pisał do nich, daj znać, sam to zrobię.
Powrót do góry
mik1963
Kandydat na wędkarza

PostWysłany: Pią Lut 15, 2013 16:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po prostu jak to w naszym pięknym kraju bywa ktoś znów uchwalił martwe prawo , które ni jak ma się do rzeczywistości . Prawo sobie życie sobie .
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Masz jakiś pomysł? Pojawił się jakiś problem? Napisz! Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: